Samota v chronické nemoci

Od: Datum: 11.04.13 09:48 odpovědí: 5 změna: 11.04.13 12:37

Mám kamaráda a ten mě požádal, jestli bych nenašel chat, kde by se mohl bavit o nemoci. Trpí chronickou nemocí, asi patnáct let a už je moc unavený, nemůžete mi poradit?

doplněno 11.04.13 13:14:

Děkuji všem za příspěvky, jen doplním, že jde právě o to, púopovídat si s někým, kdo je na tom stejně. Ani ne tak o nemocech, jako o tom, jak s s ní žít, kde čerpat sílu a inspiraci. Nevím, co mu přesně je, jen to, že už 15 let je jen na rýži a teplé vodě, nic jiného v sobě neudrží, an lékaři nevědí co mu je. Proto mě požádal a já se zeptalzse. Děkuji za pochopení. milanacrven


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 11.04.13 10:37

Chronická nemoc je široký pojem, je třebai zadat konkrétní do vyhlávače a ono se něco najde..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 10:42

Milane. A bude dobře, když si bude neustále povídat jen o nemoci? Jistě, občas si o ní potřebuje promluvit, ale když to bude jen a jen o ní, tak se z toho zblázní. Přihlašte ho sem na poradte a má o "zábavu" postaráno. Přijde na jiné myšlenky, zahřeje ho, když mu někdo poděkuje za dobrou radu. Občas se i zdravě (i nezdravě ;)) s někým pohádá *cert*... A určitě tu najde lidi, kteří mají obrovské zdravotní problémy a také se s tím musí nějak vyrovnat. A těch pár, které já tu znám, si nesmírně vážím *palec*. I když ta jedna mě nedávno dostala s tou kostkou *smich*. Ona ví...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 11.04.13 11:05
avatar

Sebod:*palec*:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 12:27
avatar

Milane, bavit se o nemoci - to je velké neštěstí. Nepřidá to nemocnému a ty ostatní zdravé to znechutí a odradí.

Já vím, každý z nás si někdy postěžuje, že ho bolí to a to, ale nesmí se to stát dennodenní konverzací. Spíš by měl ten nemocný mít zájem psát si s někým, kdo by ho trošku rozveselil, přivedl na jiné myšlenky.

Mám známou, moc hodnou, ale celý život "promarodila". Ne že by jí něco bylo, ale pořád se pozorovala, běhala k doktorům a neuměla se bavit o ničem jiném, než o nemocech. Když přišla na návštěvu, manžel pokaždé prchnul do garáže, že tam má naléhavou práci. Paní je už starší, vdova a asi před rokem se seznámila s pánem. Jezdí spolu na výlety, z ní se najednou stala veselá, příjemná ženská, všechny ty nemoce hodila za hlavu. Vůbec ji nepoznávám.

Takže - ať si pán najde psaní s někým, kdo měl třeba stejné koníčky /známky, filmy, hudba.../ a s takovým člověkem bude mít plno jiných námětů k dialogům, než se pořát pitvat v nemocech. A bude to pro něj lepší, to mi věřte. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 12:37
avatar

Milane už vám psali, že povídání o nemoci je špatná volba. Mám RS a nesnáším akce pro takto nemocné, akce pro vozíčkáře a podobně ale pokud chcete, napište o jakou nemoc jde a jistě se dá najít sdružení podobné jako je třeba ROSKA a td.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.