Alkohol na hlívu ústřičnou

Od: Datum: 03.02.16 07:54 odpovědí: 11 změna: 03.02.16 19:55

Můžu si dát 5 piv když jsem měl polívku z hlívy ústřičné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 03.02.16 08:12

Proč ne?

Od: iv®
Datum: 03.02.16 08:13
Na houby se alkohol obecně nemá požívat. ..může vám být těžko od žaludku.
Od: lachooot
Datum: 03.02.16 08:15

A když počkám dvě hodiny? Nemůžu se díky těm pivům na houby otrávit?

Od: iv®
Datum: 03.02.16 08:17
Otrávit asi nikoliv. ..ale odpovězte si jinak. Je nutné mít k jídlu houby když vím že pak budu pít alkohol? A ještě doplním : polévka neobsahuje až takové množství hub...takže tam bych se nebala otravy, možná jen určitého diskomfortu.
Datum: 03.02.16 08:28
Na houby se moc pít nemá, ale pět piv ještě přece nelze považovat za pití. ;)
Datum: 03.02.16 08:40

- když jsem ještě alkohol pila, tak jsem si pivo dávala běžně i k houbovým jídlům, jenom s hnojníkem jsem to nezkoušela, tam by mohl být eventuelně problém. Nevidím důvod, proč by měl být s hlívou.

Datum: 03.02.16 09:29

Kdysi nám ve škole učitel biokogie důrazně kladl na srdce "Alkohol a houby NE !" Byla to ale v podstatě jen taková prevence, některé houby můžou v kombinaci s alkoholem způsobit otravu. Pokud vím, hlíva mezi ně nepatří. Mimo to jí v té polévce určitě až tak moc zase nebylo.

Od: lachooot
Datum: 03.02.16 10:43

Bylo jí v polévce hodně, ale už je to 3 hodiny. Můžu už na to pivko?

Datum: 03.02.16 13:22

jéžiš - samozřejmě, že můžeš ! - třeba i těch 5 - ale případnou nevolnost nepřičítej těm houbám ! - pokud to tedy byly hlívy.

Datum: 03.02.16 11:58

Pět piv normální člověk nepije, takového už považuji za alkoholika. Ale trocha alkoholu po houbách nic neudělá, často jsem si dala po smažuenici pivko nebo dvě dc vína a nikd mi nic nebylo, naopak, léple se tráví.

Datum: 03.02.16 19:55

Eventuelní problémy mohou být rázu projímavého.Tak se na to připravte, aby Vás to nechytlo v nevhodnou dobu. Nic víc se stát nemůže.

doplněno 03.02.16 19:58:

Akorát je mi divné, že už tak brzy ráno potřebujete jít na to pivo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.