Současná situace na Balkáně

Od: Datum: 02.02.16 18:48 odpovědí: 6 změna: 03.02.16 15:13
Zdravim, mohl by mi prosim nekdo, kdo neni zaujaty ohledne uprchliku, kdo je tedy naprosto objektivni a kdo nevidi v kazdem cloveku s tmavsi pleti bomboveho atentatnika rict, jaka je soucasna bezpecnostni situace na Balkane? Zejmena v Makedonii, Srbsku a Bulharsku.
Na podzim tam mame mit skolni zajezd (pro me posledni - budu maturovat) a rodice me tam nechteji pustit, protoze jsou naprosto zaujati vuci uprchlikum, strasne to zvelicuji a jsou naprosto ovlivneni medii, takze o me maji strach. Pritom si neuvedomuji, ze je vetsi sance, ze se mi neco stane ve skole, nez tam. Jede uplne cela trida a mne stve, ze mi rodice brani si uzit jeden z poslednich vyletu nasi tridu a tim padem tak pomalu zakoncit jednu zivotni etapu. Urcite to reknu i tridni a ta jim snad uz domluvi, kdyz me neposlouchaji...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.02.16 19:06
avatar

Dobrý den, pro turistu to jsou normální balkánské země a řekl bych, že tam ani uprchlíka nepotká. Myslím, že situace tam nebude pro turistiku s podzimem jiná. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 09:02
avatar

Už musím jít pracovat. Přesto Vám ještě v rychlosti odpovím.

Co se týče odporu balkánských zemí proti uprchlíkům, lze je snadno pochopit, pokud vzdělaný člověk nahlédne do jejich historie. To měla udělat především německá kancléřka, aby jejich odpor pochopila.

Tyto země a zejména Bulharsko trpěly 500 let pod muslimskou nadvládou a ještě dodnes jich nemají v zemi málo. Takže s nimi mají nemalé zkušenosti, což my třeba nemáme.
Osvobození od nadvlády muslimů stálo jejich předky spoustů životů. Nelze se tedy divit, že bulharský voják, který měl za ukol hlídat jako pohraničník hranice, nedávno zastřelil muslimského migranta bez dokladů, který si myslel že prochází růžovou alejí a ne hranicí svrchovaného státu, navíc ohrožoval pohraničníka.

Začne jaro a do podzimu může být všechno jinak. Být Vašimi rodiči, tak se řídím podle toho, které části těchto zemí navštívíte a hlavně čím pojedete. Je rozdíl cestovat vlakem, protože to bude cíl mnoha migrantů a cestovat s nimi nemusí být bezpečné, vybrala bych si raději letadlo.

Zájezd jako rodič bych Vám zaplatila s podmínkou, že pokud bezpečnostní situace bude hodně kritická, Vy nikam nepojedete i za cenu obětování zaplacených peněz. Ostatně se domnívám, že tolik by neriskovala ani škola, která je za VÁS VŠECHNY ODPOVĚDNÁ. Zvláště za dívky.
Takže ano, ale s touto podmínkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 09:18
avatar

zcela jistě chápu, že se nebojíte - ale jako rodič bych se tedy bála dost. Chce to víc informací, ale ne z médií. Učitelé a škola by snad měli být informováni pravdivěji, nežli nějaký zájezd zorganizují. Navíc do podzimu se situace může ještě desetkrát změnit - takže záleží na aktuální situaci, v žádném případě bych se rodičům takhle naivně nedivila. Kdybyste tam nějakou náhodou zahynul, co by asi tak dělali?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: studak
Datum: 03.02.16 13:15
Ten zajezd je pojisteny a vedeni skoly sleduje soucasne deni na Balkane. Navic uz je dohodnute, ze kdyby se situace zhorsila, tak pojedeme jinam. Tak proto nechapu, proc to tak rodice hroti. Jasne, je tu (tam) par uprchliku, co delaji problemy ci uz nekomu ublizili, ale za to uz muze jejich osobnost a to stejne muze udelat i stejne vysinuty jedinec kdekoliv jinde a ani to nemusi byt uprchlik. A to je proste jen jeden z milionu zpusobu, jak muze clovek zemrit, a kdybych mel eliminovat vsechny, tak bych musel sedet v jedny mistnosti v kazajce a nikdy nevychazet ven. Navic je mnohem vetsi sance, ze vas zabije zmije nez uprchlik a stejne jdete do lesa.
Datum: 03.02.16 15:13
avatar

Pojistka by nikomu nebyla nic platná, vaše životy jsou pro vaše rodiče důležitější. A jinak se právě na Balkáně nejedná ani tolik o uprchlíky jako o možnou radikalizaci muslimů, které už v zemi mají - na počet obyvatel jich mají nejvíce a to už se mají čeho obávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 15:09
avatar

Pokud by situace gradovala tak, že by nastalo nebezpečí pro naše občany, ministr zahraničí ČR by vydal prohlášení že nedoporučuje našim občanům cesty na tato uzemí. A to znamená že lidé by tam cestovali už jen na vlastní nebezpečí. Tyto informace vždy probíhají nejen internetem, ale i všemi médii.

Turci jsou nejpočetnější etnickou a tedy i muslimskou menšinou na území Bulharska. Podle různých údajů čítají muslimové až jeden milión osob - na stát, který má celkem 7 365 000 obyvatel a tedy až 13% obyvatel vyznává Islám.
Každý 10tý obyvatel je muslim. Je to tedy v této věci už od středověku těžce zkoušená země.

A ne Merkelová, ale oni vědí, co jsou muslimové zač. A pokud je budou ohrožovat, budou i nadále střílet. Proč by měli dalších 500 let žít jako otroci pod Islámem, jako kdysi jejich předkové žili? Muslimové kradli a unášeli jim děti, dívky jako otrokyně, chlapce vychovávali jako janičáře.

Protože jedna německá slepice, která si tu minulost národa neumí představit rozevře do široka svou náruč?
Střílela bych také. Pro budoucnost mých dětí.

A Vy, mladý muži hodláte cestovat do států, které kdysi muslimové okupovali a jsou dodnes plné muslimů, kteří se můžou kdykoliv radikalizovat. Proto se nedivte, že rodiče umírají strachy. Také bych umírala...

Tak jako jsou tyto odkazy, bych sem mohla dát i odkazy na další balkánské státy, které žily 500 let v muslimské porobě.

A jestli někdy někde vznikne občanská válka, budou to tyto státy, které si nebudou chtít zopakovat strašlivou historii a začnou se bránit.

Potom jakákoliv cesta by byla opravdu nebezpečná.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tureck%C3%A1_men%C5%A1ina_v_Bulharsku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bulharsko

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.