Barvy podle Feng Shui

Od: Datum: 02.02.16 08:25 odpovědí: 5 změna: 02.02.16 12:20

Ahoj všem, najde se tu někdo, kdo se zajímá o feng shui? *hi*

Přemýšlím o otevření obchodu se šperky a bylo by pro mě velice důležité, aby se lidé v mém obchodě cítili příjemně. Potřebovala bych ale poradit nějaké tipy ohledně barev v interiéru, jakých se vyvarovat, jaké by se mohly naopak hodit, popř. i jiné doplňky, vhodné k tomuto typu zboží.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 09:23

Myslím, že k seriózní odpovědi by bylo potřebné tu provozovnu navštívit a rozhodnout podle konkrétní situace a konfigurace prostoru. Roli bude hrát umístění provozovny, půdorys, osvětlení... takhle naslepo to podle mě asi nepůjde.

Přihodím jeden odkaz na odborníka.

doplněno 02.02.16 11:50:

Když na to půjdu logicky a technicky, tak šperky jsou lesklé, odráží se v nich okolí, které tak může ovlivnit barevný dojem. Takže přinejmenším v prostoru, kde se ty šperky prohlížejí a vybírají, bych volil barvy neutrální - bílá, šedá...

Nicméně FS není zdaleka jen o barvách, je to komplexní záležitost, a třeba uspořádání prostoru je podle mě důležitější, než barvy, ty jsou jen doplněk.

btw ta paní architektka, na kterou jsem dal odkaz, mi dělala byt. Osobně můžu jen doporučit.

Od: penelope
Datum: 02.02.16 11:07

Tak to je mi celkem jasné, kdybychom zašli až do detailů, mně šlo spíše o nějakou obecnou radu, co prostě platí, min. u těch barev, jak působí na lidi. Hledala jsem sice na internetu, ale tam jsou rady spíše o barvách interiéru bytů a domů a v obchodech, konkrétně se šperkama, předpokládám, že to bude asi trošičku jinak.

Datum: 02.02.16 11:53

Začínající paní podnikatelko, lidé k vám budou raději chodit proto, že budete mít hezké, kvalitní a cenově dostupné zboží, než že budete mít obchod vyvedený přesně podle feng shui... Takže já bych si obchod zařídila podle tohoto. A protože by ty šperky měly být na prvním místě, tak obchod bych neladila příliš barevný, ale barevně neutrální, aby ty šperky vynikly.

doplněno 02.02.16 12:23:

Pokud se dobře dívám, tak se nikde o žádných cetkách nezmiňuji... Když jdu kupovat šperk, tak v první řadě mě zajímá zboží, pak obsluha a pak to ostatní... Když obsluha a zboží nestojí za nic, nelíbí se mi, tak ani to prostředí obchodu už to nezachrání...

Od: penelope
Datum: 02.02.16 12:09

Milá paní eulalie, psala jsem zde snad, že bych prodávala nějaké cetky? Toto je diskuze a pouze má úvaha. Zajímají mě tyhle věci a než se do něčeho pustím, musím mít trošičku i představu o tom, jak by to mělo asi vypadat.

Od: pt®
Datum: 02.02.16 12:20

"penelope", jeden čas mně velmi zaujalo učení FŠ a několik let jsem sbírala informace a nakoupila si hodně knih, které jsem přečetla, až jsem nakonec přišla k tomu, že na univerzální prostor nejsou žádné tabulky a každý prostor je dobře zařídit pocitově. Každý vnímá prostor a barvy jinak a tak, kde se budete cítit dobře Vy, tam se nemusí cítit dobře druhý. Záleží, co budete prodávat, pokud drahé šperky z originálních materiálů, mněl by obchod vypadat decentně, pokud to budou šperky levné, barevné, hravé, tak zařiďte obchod barevně, vesele. To je můj poznatek a zkušenost s učením FŠ.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.