Zaniklé části obce

Od: Datum: 31.01.16 14:45 odpovědí: 8 změna: 31.01.16 23:15

Dobrý den

chci se zeptat jak je možné že nelze zjistit informace o obci nebo spíše té části která tam stála před valkou i po válce ale už tam dnes je jen les a kamenné zídky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 14:48

Že by se na příslušném obecním úřadě nic nenašlo? Nebo v nějakým archívu? Těžko tam bude vše do podrobna napsáno, ale něco jistě ano.

Datum: 31.01.16 15:57

Já asi hodně plácnu, ale zadejte do vyhledávače historické fotografie a jméno obce. Třeba něco vypadne.

Datum: 31.01.16 16:11

http://www.zanikleobce.cz/ tady by se něco nenašlo? O jakou obec se zajímáte?

Datum: 31.01.16 16:02

zkuste toto http://kontaminace.cenia.cz/ to je zajímavý náhled pak rady ostatních a pokud je Váš zájem vážný tak Oblastní archív jistě uchovává tyto informace

Datum: 31.01.16 18:45

Dobrý - jenže Cenia je sice unikátní fotomapa, leč z roku 1952. Takže pokud je výše uvedenou válkou míněna 2.sv. válka, tak tam asi mnoho nezjistí.

Datum: 31.01.16 23:15

pokud dobře čtu tak je psáno,že stály před válkou i po válce

Datum: 31.01.16 20:37

A co přeptat se okolních starousedlíků?

Datum: 31.01.16 22:46

Přesné adresy si nepamatuji, ale před několika lety jsem hledala informace o zaniklých obcích v Českém Švýcarsku. Poměrně dost informací jsem našla v německém internetu – na webech příhraničních obcí. Další informace se daly najít i na webech tamních rekreačních zařízení, hotelů, penzionů, dopravních linek, ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.