Minimální spánek

Od: Datum: 31.01.16 05:46 odpovědí: 6 změna: 01.02.16 19:14

Dobrý den,

chtěl bych se vás zeptat, co udělat pro to, aby jsem spal co nejméně?

Abych vás uvedl do situace, mám práci, kterou vykonávám doma na počítači a jsem v situaci, kdy vím, že čim víc pracuji, tim víc si vydělám, samozřejmě, tak to normálně funguje, ale co tím chci říct tak je to, že prostě mám nějaký cíl a vím, že čím víc na něm budu pracovat tak tim dřív ho dosáhnu, ale bohužel jediný problém, který mi tento můj cíl oddaluje tak je spánek.

Prostě jsem ten typ člověka, který kdyby mohl tak by ten spánek úplně škrtnul, ale bohužel to nelze, každopádně chtěl bych se zeptat, zda by jste třeba neměly nějaké rady, jak spát co nejméně?

Úplně nejvíc by mi vyhovovalo, kdyby jsem spal tak jednou za 2 dny, ale většinou ten spánek na mě doléhá už po 24 hodinách a to mě docela dost štve, protože pak si jde člověk lehnout, vzbudí se tak po 8-10 hodinách no a prostě má ten čas úplně rozházený jako třeba teď, jsem si navykl přes den spát a večer pracovat, ale zase na druhou stranu to je takový na nic, protože když je noc, tak si nějak uvědomuji, že by jsem měl správně spát no a prostě nejsem tolik produktivní.

Takže tedy má otázka vlastně zní, je vůbec možné, aby člověku stačil spánek na tak 8 hodin jednou za 36 hodin?

Pokud ano, tak můžete mi tedy dát nějaká rady jak toho docílít? Ohledně nějakého kafe, tak to nepiju no a dlouhodobě by to asi nebylo vůbec zdravý, pak třeba nějaké redbully to je to samé no a dál mě už nic nenapadá.

Takže pokud by jste někdo měl nějaké rady k tomuto tématu, tak bych vám byl vděčný kdyby jste se se mnou o ně podělili.

Díky za přečtení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 06:44

Píšete - "Pokud ano, tak můžete mi tedy dát nějaká rady jak toho docílít? Ohledně nějakého kafe, tak to nepiju no a dlouhodobě by to asi nebylo vůbec zdravý, pak třeba nějaké redbully to je to samé no a dál mě už nic nenapadá." ---- takže pokud vám jde o zdraví, doporučuju spát pravidelně! Třeba kratší dobu a né 8-10 hodin v kuse, ale pravidelně. Zatím se dle popisu snažíte o rozhození spánkového režimu a to je rozhodně nezdravé! Z vlastní zkušenosti vím, že dostat se pak do normálu je velice problematické.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 31.01.16 08:44
Jo s tímhle moc nenaděláte. Uvědomte si, že zdravé tělo je prostředek pro váš cíl a když se odděláte a skončíte na pár dní v nemocnici na kapačkách, těch peněz vám uteče víc, než když budete pravidelně spát. Spát pravidelně každý den dejme tomu 5-6 hodin je dlouhodobě udržitelné. Jedna známá osobnost prý zkoušela usnout každé čtyři hodiny na 20min, aby snížila potřebu spánku na minimum.
Ale nejdůležitější je zamyslet se nad tím, proč chcete tolik pracovat a tolik vydělávat. Číslo na účtě je jen číslo na účtě, to ještě nikoho šťastného neuďělalo. Jaký máte, cíl, co chcete dokázat? Peníze jsou jen prostředek k uskutečnění svých snů. Hnát se za nimi, když člověk stejně neví, jak by si je užil, to je mrhání svým časem a hlavně životem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 31.01.16 09:00
Pro co nejefektivnejsi praci je treba byt odpocaty. Vyhledejte si polyfazovy spanek.mel by davat super vysledky v poměru spanek/stabilni vyjonnost. Pry jej vyuzival i newton.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 21:39
avatar

Asi jste se dostal už do fáze, kdy máte pocit že podáváte stejný výkon nevyspalý jako odpočatý. Je to klam.

Znala jsem jednu dívku, která pracovala několik dní a nocí na počítači, ovšem pracovala, nebyly to žádné hry či zábava.
Protože měla kolegyni, která v práci věčně nebyla a ona pracovala za ni, aby se splnil nařízený ukol od šéfa společnosti.

Dostala se do fáze, kdy se unavou dopotácela domů do postele, ale nedokázala myslet, usnout, nic...
Protože mozek nepřestal pracovat a ona i v živém spánku dál pracovala. Bylo to uděsné a nevěděla si rady, nakonec jí pomohl jen odpočinek, už lepší spánek a od té doby se hrozně bála pracovat na počítači více jak 24 hodin.

Poradím Vám tedy, aby jste si šetřil mozek a tím zdraví, je velká pravděpodobnost, že obojí budete ještě dlouho potřebovat a těžko to koupíte. Jsou věci,. které nekoupíte, věřte mi. A taková zbytečně získaná epilepsie je špatná nemoc...


doplněno 01.02.16 07:36:

Něco si přečtěte i o schizofrenii. Není náhoda, že jí neustále přibývá nejen mezi uživateli drog, ale i herních hráčů...
Mozek není dosud uplně probádaný a může Vás čekat velké překvapení, které ale lékaři nebudou umět vyléčit i když se Vám budou snažit pomoci uvedením do umělého spánku. Zkrátka to shrnu:
I když bychom rádi, tak ale opravdu nejsme jako lidstvo pány přírody a domnívám se že ani nebudeme. A příroda má své zákonitosti, na příklad i spánek.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie
http://www.schizofrenie.psychoweb.cz/

Mějte se tedy aspon trochu rád. Mé dítko mi jednou pravilo. Na celém svém těle miluju nejvíce mozek. Umožnuje mi chodit, vidět, slyšet, myslet, zkrátka žít...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 19:07

Ahoj Harysi.

Tak s tímhle si moc nezahrávej. Měl jsem známého a ten začal podnikat-vyrábět cosi ze skla. Měl to podobný jako ty. Čím více dělal, tak tím více si vydělal. Po čase dělal na úkor spánku a úplně se fyzicky odrovnal. Po čase se odrovnal i psychicky a nakonec se oběsil. Takhle by jsi to asi nechtěl?

Mě na spánek stačí 5-6 hodin. Ale, musím jít spát ještě před 1 hodinou noční. Minuta po už je problém. Ráno to není úplně dokonalé. Odpolední mufnutí je taky příjemné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 19:14
avatar

Chceš spát co nejméně (jednou za 36-48 hodin) a kafe ti oproti tomu připadá nezdravé?

Ale kdo chce kam: Zásadní bude spát tak, aby to byl spánek kvalitní. Prostě vytuhnout a nevědět o sobě. Jsem velký spáč a od dětství mám se spánkem problémy, takže ho vynechávat nikdy nehodlám (následky z dob, kdy jsem musela, byly dost výmluvné), ale když spím dobře (= bez poloprobouzení se celou noc), tak mi stačí až o 2 hodinky méně.

A rozhodně doporučuju spíš spánek stáhnout na co nejmenší dobu, ale jednou za 24 hodin. On ten denní/noční rytmus po 24 hodinách fakt má svůj smysl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.