Vyber skoly pro syna

Od: Datum: 30.01.16 18:15 odpovědí: 4 změna: 02.02.16 19:27

Dobry den celi mesice stale resime vyber skoly pro naseho syna.A mame s toho uz hlavu v pejru ma vybranou skolu, bavi ho programovani prace s pocitacema atd...Takze davame prvni skolu strojni prumyslovku ale tam berou jen 30 deti a minuli rok ze 70 vzali 30:(jsme z Liberece a nevime jakou druhou skolu ho dat se zamerenim pocitace atd...Mate nekdo zkusenosti moc budem radi za kazdou dobrou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 02.02.16 17:31

Průmku v Liberci jste vybrali dobře, zřejmě budete chtít na školu v Masarykově ul., má asi 6 oborů (2 strojnické, 2 elektrotechnické, 1 informační technologie, který vás asi zajímá nejvíc, a 1 technické lyceum, což je podivný kočkopes, ale nebudu pomlouvat) - viz https://www.pslib.cz/index.php?typ=98 . Zkuste se ještě 18. 2. podívat na Den otevřených dveří (vždy od 8:00 do 16:00 - za běžného školního provozu) a získejte co nejvíc informací, nasajte atmosféru školy, aby si i váš syn udělal představu o škole. Pokud budete mít možnost mluvit s některými žáky, nebo bývalými žáky, je to také cenná zkušenost.

Na elektrotechnických oborech (skupina oborů 26) absolvent získává elektrotechnické vzdělání, které je základ pro další kvalifikaci podle věhlasné elektrotechnické vyhlášky 50/78 Sb., a obor Informační technologie má elektrotechniku spíš bokem. V takovýchto typech škol je škola v podstatě komunitní centrum, kde si kluci předávají zkušenosti, informace mezi sebou a mají většinou společné vyučující, společné prostory, duch školy a vybavení. Dobrá škola. Na Podještědské gymnázium asi bude nával a je spíš všeobecně zaměřené

Další jakási možnost je střední škola strojní, stavební a dopravní, ale tam jsou učební obory, s výučním listem, jediný maturitní technický obor (ne nástavba) 4-letý je 37-41-M/01 Provoz a ekonomika dopravy , kde by se snad... možná... co kdyby.. našla nějaká aplikace počítačů, ale asi ne. Ale taky by to možná byla možnost...? Nebo snad a obor 36-45-M/01Technická zařízení budov. Určitě by to mělo uplatnění, ale je to spíš řemeslo, organizace, správa budov, údržba všeho od zdí přes rozvody všeho možného až asi i ekonomika provozu..?

Nebo je možnost dojíždět tramvají do Jablonce. Výrobce alarmů Jablotron se nějak podílí na výuce ve střední odborné škole elektrotechnické nebo jak se to jmenuje. Absolventi mají v Jablotronu výborné uplatnění, výrobky se vyvážejí do půlky světa, jsou na světové úrovni a stále se vyvíjení. To by bylo pro vašeho syna možná lepší uplatnění, než u počítačů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 02.02.16 17:40

Podívejte se na Jablonec na http://www.spstjbc.cz/ a zkuste se tam podívat osobně 16.2. na Den otevřených dveří od 9 do 16 hodin, víc najdete na stránce školy.

Elektrotechnické obory s maturitou mají 23-41-M/01 Strojírenství se zaměřením CAD/CAM a 26-41-M/01 Elektrotechnika - mechatronika. Tedy obory, které jsou snad ve vašem regionu i v Evropě žádané a najdou uplatnění i vážnost a respekt zaměstnavatelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 17:58
avatar

Obor s inf. technologií má Gymnázium a Odborná střední škola v Jilemnici ;) Ale jestli je to škola dobrá, to vůbec netuším.

Právka by jej nebavila? Nebo cestovní ruch v Turnově?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 02.02.16 19:27

naugrago má také dobrý nápad: hotelová škola v Turnově je výborná, krásná, v rekonstuovaných kasárnách, úžasná budova, vybavení, návaznost na praxi, atd., atd., viz http://www.ohsturnov.cz/ a pro žáky školy je pěkné ubytování včetně stravování a dalších aktivit v domově mládeže kousek mezi školou a náměstím. Vše se dá zjistit buď na stránkách školy, nebo se jet podívat 17.2. na Den otevřených dveří

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.