Reinkarnace a minule zivoty

Od: Datum: 30.01.16 13:36 odpovědí: 65 změna: 03.02.16 06:54
zkusme dikuzi na toto tema,jake jsou vase nazory
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 30.01.16 14:00

Já věřím v "recyklaci duší" - ale určitě ne, že by se celá"duše" přenesla třeba do myši.. Představovala bych si to jako koloběh vody, někde se nahromadí nějaká energie od všech zemřelých (možná ty duše), a ty se pak ukrajují, troška pro myšku, víc pro koně, víc pro orangutana, člověka - ale že by šla celá kompletní duše z těla do těla tomu nevěřím :)..

Od: weru
Datum: 30.01.16 14:18

Nic mi nenaznačuje, abych na tohle věřila.

Spíš je zajímavá dědičnost, která to i dokazuje na každém z nás. Děda byl lékárník a v rodině máme spíš techniky a já to zdědila svým způsobem. Od mala mě bavila chemie a jsem laborantka.

Pro někoho reinkarnace a pro mě zdědění schopností, které mi pomohli rozvíjet rodiče (syn dědy).

Od: nick®
Datum: 30.01.16 15:21

Ja jsem mel moznost nahlednout do sveho minuleho zivota pri hypnoze, takze na vice zivotu verim, jen skoda, ze jeste neznam ten budouci - ten by me zajimal mnohem vic , i kdyz nekdy je lepsi radsi nic nevedet :)

Datum: 30.01.16 15:55

Neví, zda je nebo není reinkarnace. Jsem věřící člověk, jsem přesvědčen o tom, že smrtí cesta duše nekončí, ale s tou reinkarnací jsem tak 50 na 50. Jistou logiku by to dávalo. Špatný člověk, který celý život dělal ostatním ze života peklo, páchal hnusné skutky, tak jeho duše by se mohla převtělit do někoho, komu se nebude v příštím životě nic dařit, bude neustále nemocen, nebude si v ničem věřit, každý mu bude činit zlo. A naopak, duše dobrého člověka se převtělí do dobře nakarmovaného jedince, kterému bude všechno vycházet, bude mít na každém prstě babu, hodně peněz atd.

Kdo ví... *modla*

Datum: 30.01.16 22:22

Četla jsem, že to funguje obráceně, že pro nás "dobrá" karma, tedy blahobyt, peníze snadný život, je mnohem těžší zkouška, kterou když neobstojíš, si karmu poškodíš mnohem více /sobectví, lakota, nesoucítění,nadutost, zahálka, pýcha,leckdy rozházení majetku, lenost, nadřazenost atd/. Je to i větší odpovědnost, za lidi, pomoc lidem i za získaný majetek - dědictví. Kdo si k majetku ndopomůže vl. silami, záleží za s na tom, jestli férově a ohleduplně, nebo bezohledně atd.

Datum: 31.01.16 10:39

Je to možné, to co říkáte, každopádně nezastávám názor, že život je pouze chemický proces.

Datum: 30.01.16 16:31

Život je jen fyzikálně-chemický proces, který po vyčerpání prostě skončí. Elektrická propojení neuronů v mozku se přeruší, buňky se rozpadnou na příslušné chemické prvky. Víc nic. Tyto prvky se samozřejmě mohou (ale nemusí) stát součástí nějaké další organické hmoty, ale to bych nenazval dalším životem. Život jedince prostě skončí a po čase po něm nezbyde ani stopa. A protože "duší" se dá s trochou nadsázky nazvat činnost mozku, s jeho rozpadem zaniká i ona. Žádná duše, ani energie se nikam nepřenese. Je to v podstatě stejné, jako když dáte sešrotovat vysloužilý počítač.

Datum: 30.01.16 16:49

Nesouhlasím, ale taky názor *haha*

Datum: 30.01.16 16:53

magdon-

*palec*

Od: janm
Datum: 30.01.16 17:04

Hodně moderně na dobu svého vzniku to bere Buddhismus, duši jako něco co přechází z těla do těla neuznává spíše hovoří o "kamické (také sans. karmické) energii která (dnes bychom řekli dle zákona o zachování hmoty a energie) se v době po smrti dříve či později opět "manifestuje" v podobě nějakého živého organismu na základě toho "jaké je kvality" tedy může se stát opět člověkem ale i zvířetem a taktéž o zvířatech praví že zažijí-li před smrtí "záblesk lidského vědomí" stanou se člověkem. Přičemž nově vzniklý organismus např. "člověk" není dle buddhismu ani týmž ale zase ani úplně jiným člověkem. Buddhismus dává přirovnání- S převtělováním je to jako s plamenem svíce který zapálí druhý knot svíce, je následný plamen druhé svíce totožný s tím původním?, není, je rozdílný? také ne, a další přirovnání např. "Králi když jsi se učil od svého učitele nějaký verš, přešel ten verš do tebe? Ne nepřešel, je to tedy jiný verš? Ne není je tentýž jako ten co mně učitel naučil apod. (parafráze)

Také ale v buddhismu existovaly různé sekty a směry jako např. pudgalavádíni, kteří věřili v existenci duše "pudgalah" ovšem sám Buddha tuto představu o tom že něco se z těla vyloupne a vloupne do druhého kritizoval. Další názor je ten, že popření duše v buddhismu je prvek dodatečný neboť šlo o to jak se vyrovnat s buddhistickým učením o "pomíjejícnosti všech věcí"...

Velmi zajímavý přístup má také gnostické křesťanství které se jeví "myšlenkově"jako buddhistická cesta míchaná s átmanismem (átma-duše)

Je také ale možné že blíže pravdě bude buddhismus se svým přístupem "kammické energie" přičemž "duše" je pak možná jakýmsi "zjednodušením" pro lepší pochopení byť výsledek je téměř stejný čili že "něco se převtělí, nebo dojde k převtělení apod." dle tohoto pohledu...

Datum: 30.01.16 22:24

Taky nesouhlasím.

Od: pt®
Datum: 30.01.16 21:54

Reinkarnace, jak je vysvětlena na wiky, znamená znovuzrození lidské bytosti při početí, kdežto například Moody mluví jen o přechodu z našeho pozemského života do duchovního, nehmotného života. A na základě zkušeností lidí z klinické smrti, kteří prožívali svůj přechod do duchovního těla, napsal svou knihu "Život po životě". Takže mezi reinkarnací a jejím výkladu a mezi zkušenostmi lidí z jejich vlastních zážitků je diametrální rozdíl.

doplněno 30.01.16 22:30:

"janm", to co popisují lidé ze svých zážitků a co, zapsal Moody, se více kryje s tím, co říká a učí Bible. Každý jsme dostali jeden život. Neumím si představit, kolikrát by za život, člověk musel umírat a stále se rodit, to naprosto popírá výkupní oběť Krista. Je úplně jedno, co Origenes říkal. Apoštol Pavel psal dopisy, tehdy vznikajícím sborům a některé chválil, jiné napomínal, že se odklonili od učení Krista. Zajímavé je vyprávění našeho vědce, docenta Miloslava Krále, http://www.vedaavira.cz/index.aspx?p=107. Můžete si to poslechnout, popřípadě přečíst jeho knihy, tam je vše obšírně popsáno a člověk se dozví nové poznatky. - pt

doplněno 30.01.16 23:02:

"janm", víte, kdo to byl apoštol Pavel? Asi ne, jinak byste to nenapsal. Byl to jeden z předních učených Židů, znalý Písma. On byl vhodný pro následování Krista, proto si jej Ježíš vybral. Stal se spolehlivým následovníkem a jasně říkal, že Ježíš je ta pravda, cesta i život. Takže , kdo o tom rozhodl, je jasné, byl to Kristus. To nebylo Pavlovo křesťanství, ale učení Krista. Pokuste si přečíst z NZ Skutky apoštolů a Pavlovy dopisy, či epištoly. Mimo jiné napsal Židům 9:27 - "jako je lidem uloženo jednou zemřít a potom bude soud,"... - pt

doplněno 30.01.16 23:27:

"janm", ano Pavel zprvu pronásledoval křesťany a myslel, že činí dobře. Židé totiž nepřijali Krista a čekají na jeho příchod do dnes. Ježíš to věděl a mnohokrát prohlásil, že takovou víru, jaká byla u nežidů ani v jeho národě neviděl. Pavel nemusel dosadit místo beránka nikoho, ani nebyl účasten "Pánovy večeře". Byl to sám Kristus, který říká, že činí "novou smlouvu". Jedl s apoštoly beránka "pasah", jak bylo u Židů zvykem, pak lámal chleba a dával apoštolům, zrovna tak víno a říká: "toto čiňte na mou památku". On se stal tím obětním beránkem, který byl obětován pro záchranu lidí. Pavel sice psal epištoly, ale NZ zákon psali i jiní pisatelé. Čtyři evangelisté, ale také, Jakub a Petr a všichni psali v jednom duchu a shodně. Že mnozí nepřijali křesťanství se dalo očekávat a Ježíš to sám předpověděl. O reinkarnaci nic (pokud chápete reinkarnaci, jak ji vysvětluje wiki).

Datum: 30.01.16 22:12

Také jsem kdysi Moodyho četl ale podle mne v žádném rozporu s reinkarnací není, protože zážitky lidí v klinické smrti jsou jen první polovinou cesty, tzn. lidé většinou prochází nějakým "tunelem" vidí nějaké "světlo" inteligentní které k nim mluví ukazuje jim jejich život dělá poznámky apod. ale pokud si dobře pamatuji (už jsem to dlouho nečetl) není přece vyloučeno že dál nemůže další inkarnace být anebo také nemusí, na východě se právě usiluje o to aby člověk dosáhl dokonalosti a do toho "hrozného strastiplného života už nemusel" ... Zajímavé je, že myšlenka reinkarnace nebyla cizí ani ranému křesťanství stál za ní Origenes, (také učil apokatastasys) ze začátku považován za velkého církevního učitele jehož učení a on až později upadlo v nemilost paradoxně ale z něj církev v jistém ohledu také čerpala a je takovou dodnes "kontroverzní osobou". Třebas koptským mnichům byla prý tato myšlenka úplně vlastní aniž by se o ní mnoho diskutovalo protože se o ní zkrátka nepochybovalo byla brána jako fakt.

doplněno 30.01.16 22:44:

"pt" já vám to neberu ale na začátku křesťanství nebylo jednolitým proudem, ne všichni "věřili Pavlovi" proč by měl mít Pavel pravdu, Pavlovo křesťanství je jedno z mnoha které se "chytlo" a rozšířilo jako "oficiální" ale on sám přece varuje že jsou i "jiní křesťané" kteří to učí "jinak" a kdo rozhodl že Pavel má pravdu a ti "jiní křesťané" ji nemají?

doplněno 30.01.16 23:11:

Tak Pavel pův.Šavel, byl nepřítelem křesťanů ale pak mněl vizi kde se mu zjevil Kristus, jenže Pavel byl žid a tudíž chtěl spojit židovství s křesťanstvím a tak místo "židovského beránka" dosadil Krista, protože židovský bůh přijímal krvavé oběti. Jinak ale židovská mystika má také reinkarnaci.

doplněno 30.01.16 23:14:

Ano ale to psal Pavel :) Čili pak tedy v písmech potvrdil sám sebe, ale všichni nepřijali Pavlovo pojetí.

Datum: 30.01.16 22:26
Já jsem byl v minulosti Rambo
Datum: 30.01.16 22:27

Do roku 553 byla reinkarnace i součástí Bible.

Datum: 30.01.16 22:31

"blesik",...*sok*...jak jste na to přišla?

Od: host
Datum: 30.01.16 22:32

Můžete uvést zdroj?

Datum: 31.01.16 02:05

Odpověď na reinkarnaci v Bibli.

Datum: 31.01.16 11:10

"blešík", díky za odkaz, který jsem si pustila. Bible je pro mně směrodatná a pán sám říká, že vychází z jiných záznamů, než z Bible.

Pan sám říká, že je hledající a že říká své úvahy. I když vznikla církev a stala se státním systémem, stále zde byli věrní, kteří se drželi původních nauk. To co říká a o teologii a jejím dohadování je již následek vzniku církve, ale s prvotním učením nesouvisí. Opisovači biblických knih a textů doslova počítali slova, písmena, aby byl opis přesný. To co dělala církev, a o čem ten pán povídá se dále týkalo již křesťanstva. V prvním století zemřeli apoštolové, poslední byl Jan, který napsal své evangelium, ale před tím ve vězení na ostrově Patmos napsal knihu Zjevení. Sami pisatelé o sobě řekli a zapsali, že nepsali ze své vůle, ale byli puzeni Svatým duchem. Apokryfní texty jsou zajímavé doložením historických postav, ale ne duchem. Pan sám říká, že nechce zpochybňovat křesťanství, ale že docházelo ke zvratům. Ale pokud docházelo ke zvratům, nelze tím říci, že se popírá křesťanství v jeho původní formě. Jenže pán se spíše přiklání k těm změnám po zvratu. On vlastně sám svými výklady nahrává těm zvratům a kloní se k nim. Pán nerozlišuje mezi křesťanstvím a učením křesťanstva, chce to nějak propojit a tím si vytváří svoji novou víru. Křesťanství jaksi nepřijímá a to co posuzuje, k tomu se přiklání. To, co říká o koncilech a jejich rozhodnutích, se týká nauk, které kolikrát nemají oporu v Bibli. Proto je tolik církví, náboženství, protože si dělají svůj výklad knihy Bible, ale bible je stále jedna. A říká, že se vlastně opírá o reinkarnaci z těch textů, které nejsou součástí Bible. No zaplať pánbůh, že je to tak. Bůh, pokud nechal napsat Bibli svým duchem, tak si také ohlídá, aby se nekomolila, jak by se to mnoha lidem hodilo do krámu. Pokud se někdo řídí a řídil apokryfními texty, odklonil se tak od učení Krista a není ani divu, protože to Ježíš předpovídá. Přitom pán sám říká, že nechce zpochybnit učení křesťanství, ale při tom ho jaksi sám podkopává svými úvahami, které nemají opodstatnění v textech psaných pod Boží inspirací. Prostě mně přijde, že si na základě svého výkladu vytvořil své nové náboženství, které překládá lidem a hledá své následovníky.

Datum: 31.01.16 20:24

Ale vždyť ten pán o tom v tom videu jasně hovoří, redakce bible trvala pět století, na začátku se vybíralo ze 30 evangelií ta kanonická byla uznána a ta ostatní ne,ale kdo říká že ta ostatní nemohla být také pravdivá? První zápisy se začaly pořizovat až padesát let po Ježíšovi ! a do té doby se tradovalo jen ústně! zkrátka bible v podobě v jaké ji známe dnes zkrátka minimálně půl století po Kristu ještě neexistovala!

Datum: 31.01.16 20:35

"janm", to snad ne? Jan a kniha Zjevení (poslední kniha Bible) byla napsaná apoštolem Janem. Komu by to ve vězení asi vyprávěl? A jak by se to z vězení dostalo ven? To hulákal zpoza okna? Prosím, aby trošku byl zapojen rozum. Lidé opravdu v té době uměli psát, to byla doba Říma a jak víme, vyhořela v Římě obrovská císařská knihovna, to byly psané knihy, tak jaké ústní podání? Před Římem bylo a vládlo Řecko a z té doby máme spoustu matematiků a jiných vědátorů, jejichž vzorečky platí dodnes. V té době opravdu nežili analfabeti. Pisatelé Bible sami tvrdí, že psali pod inspirací a jejich psané záznamy, co se staly součástí Bible, jsou v souladu a navazují na SZ. Nemůžu věřit povídačkám. Ale asi je moje námaha marná. Myslete si, co chcete, je to Vaše svaté právo. Mějte se. - pt

Datum: 31.01.16 20:38

Ten pán je farář, a mluví jasně až po padesáti letech byly pořizovány první písemné křesťanské záznamy ! Pět století trvala redakce bible (čili neuzavřeno) Vše do té doby se šířilo ústně !

doplněno 31.01.16 20:39:

Bible krátce po Kristu jak ji dnes znáte neexistovala !

Datum: 31.01.16 20:42

Ták, bum ho, to je ale rána. Koncem prvního století po Kristu byla Bible komplet. Podívejte se, buď mně věříte, nebo si to musíte holt nastudovat sám. Mějte se. - pt

Datum: 31.01.16 20:45

Z toho plyne že autentická byla pouze ústní tradice ta psaná byla minimálně o půl století pozadu, , nový zákon si nemůže dělat nárok na výhradní pravost ! není autentickým zdrojem

Datum: 31.01.16 20:46

Cože? Ještě jednou? Nerozumím... - pt

doplněno 31.01.16 20:54:

Ale vždyť to píšu, že až koncem prvního století byla napsaná poslední kniha a to v r. 98 n.l. bylo to evangelium Jana. A psali to apoštolové, kteří přímo chodili s Ježíšem, čili očití svědkové událostí, nepřejímali nic ústním podaním, psali to, co osobně zažili, slyšeli a viděli, tečka. - pt

Datum: 31.01.16 20:48

Nový zákon není autentickým zdrojem, Ježíš sám nic nepsal až čtyřicet padesát let po jeho činosti se začal tvořit nový zákon Bible v době krátce po Ježíšovi tak jak ji dnes známe neexistovala

Datum: 31.01.16 21:09

"Mohla" být napsána Ježíšovými žáky s jistotou se to neví, navíc obsahovala zjevně i texty "jiných autorů"

Datum: 31.01.16 22:22

"janm", co nevíte s jistotou? Kdo napsal knihy, jež tvoří NZ? Vždyť to víme, byli to apoštolové. Jiní autoři byli a jistě psali o té době, jen nepsali pod inspirací a jejich texty se proto nestaly součástí Bible. "janm", sedněte si někdy v klidu a začtěte se do NZ a snažte se soustředit, aby Vám neutíkala mysl mimo. Vracejte se k přečtenému, přemýšlejte. V Bibli je psáno: "tlučte a bude vám otevřeno, proste a bude vám dáno..." Zkuste s prosbou, či s modlitbou číst. Moc bych Vám přála, abyste měl jasno. - pt

Datum: 31.01.16 22:30

-pt

Dobře, já si k tomu ale ponechám i ty apokryfy.

doplněno 31.01.16 22:45:

Neprozřetelně se vyjadřuji k "oficiálnímu proudu" a to není dobře, (nechal jsem se strhnout) zapomněl jsem že nechci nikoho o ničem přesvědčovat, mám svoji cestu, více bych to nerozebíral.

Datum: 31.01.16 23:53

"janm", jasně, respektuji Vaše rozhodnutí. Mějte se. - pt

Od: akym®
Datum: 31.01.16 18:13

pt. – Máte naprostou pravdu, podepřenou Biblí. – Ten kněz ve videu říká, že nechce zpochybňovat křesťanství, ale v každé druhé větě to dělá; škoda jeho mozku.

Datum: 31.01.16 19:49

"akym", děkuji, asi také Bibli znáte. Vidíte, přesto si někdo dovolí napsat, že reinkarnace pochází z Bible, z křesťanství a dostanu takovýhle odkaz na video. Ale chápu, že pokud někdo nezná a nečetl Bibli, tak se lehce nechá zmást. - pt

Datum: 30.01.16 23:37

A to chcete jako říct, že se bude reinkarnovat i A. Hitler, J. Mengele, Stalin, J. Goebbles, Nero a podobné kreatury z minulosti lidstva?

doplněno 30.01.16 23:55:

Čuldo, no jo. Tak to není moc veselé, že.

Datum: 30.01.16 23:50

eulalie -

- pokud by byla reinkarnace možná - nevidím jediný důvod, proč by nemohli i oni?!

Datum: 31.01.16 17:00

"eulalie", to je co? Takových kriplů, co žilo a mučilo lidi a ještě aby se sem zase vraceli, to je pěkná pitomost. Ale, jak říkám, od té doby, co lidé přestali věřit v Boha, jsou schopni uvěřit v každou pitomost, ach jo. - pt

Od: mp
Datum: 30.01.16 23:57

Znám spousta odpovědí na otázky, ale na tuto Vám můžu říct jen toto, že to budu asi vědět až po konci na tomto světě. Je fakt, že jedinou reálnou "smrt" jsem zažil při jediné své krátké narkóze při lehké operaci asi před 13ti lety. Tak to byla fakt "smrt" a probuzení bylo úžasné. Od té doby mě není blbě po alkoholu. Zajímavé. Hlavně se nechci probudit jako malý kluk s ostrým nabitým samopalem, nebo holkou, kterou musí ve 13 (to se neříká). Takže se modlím, aby to bylo zase v Evropě (nebo v lepším připadě v Americe - ale to bych mohl i zakřiknout).

Datum: 31.01.16 00:06

Jsem člověk, který má rád klid. Takže se po smrti těším na zasloužený odpočinek, nebo na definitivní konec, to je jedno. Rozhodně bych nechtěl být zase nacpán do nějakého těla. To by mě fakt naštvalo, to by bylo jako ve hře Člověče nezlob se být vyhozen těsně před domečkem a vrácen zase na start. *ee*

Takže ano, připouštím, že je tu nějaká možnost, že "duše" smrtí nekončí.

Další důvod, pro bych byl raději, aby to tak nebylo, je ten, že máme s manželkou takovou dohodu: Já uznávám, že ženský to mají na světě těžší, takže jsme domluveni, že ona se za odměnu v příštím životě vrátí na svět jako chlap. No a já pak nejspíš za trest jako ženská a to ,jak jistě chápete, bych opravdu nerad. *smich*

Datum: 31.01.16 00:57

Reinkarnace by měla (pro přírodu, boha, existenci) smysl v případě, že si z minulých životů něco přinesu. Pokud by šlo "zkopírovat" mozkovou paměť, nahrát ji do potomka, který se narodil, bude zkušenější, vzdělanější, opatrnější atd. Jako vedlejší produkt takového postupu by byla nesmrtelnost. Můj názor je, že příroda to takto nedělá, stejně jako, že duše neváží 21 gramů, 3500 TB paměti lidského mozku umíme uložit ale nemáme ani tušení o její organizaci. Naopak, z nějakého důvodu začínáme, s vyšším věkem, subjektivně vnímat čas. Začátkem i koncem je vždy nula ... asi tak.

Datum: 31.01.16 01:18

Ale my nevíme, jestli jsme si z minulých životů něco odnesli. To, že nemáme konkrétní vzpomínky, neznamená, že naše "duše" není minulými životy nějak poznamenána.

Nebo to může být naopak, tedy že vlastně o duši nejde, že je to jen nějaký recyklát, nosič, který je vždy smazán a použit znova, podobně třeba jako paměťová karta do mobilu, či spíš místo na serveru. A jestliže někdo tvrdí, že má nějaké vzpomínky na minulý život, pak to může být nedokonalým vymazáním této "karty". Vtomto druhém případě by tedy "duše" existovala, ale tím, že je vymazávána by vlastně neměla prakticky žádný vztah k předchozímu nositeli a pro nás by to tak bylo celkem nezajímavé.

Datum: 31.01.16 10:49

Jinak už nevím kde jsem to četl, jo už vím, byl to Ernst Muldašev, Ruský oftalmolog, který byl i velký cestovatel po Asii a hledal odpovědi na duchovní otázky apod.

Ten měl teorii, po dlouhých rozmluvách s Tibetskými duchovními, že duše se reinkarnuje a že duše se především reinkarnací vyvíjí a takový hlavní cyklus každé duše je její osvícení, pak už se dále nereinkarnuje a zůstává v těch lepších astrálních dimenzích než tady na Zemi. A kolikrát je duše reinkarnovaná se dá prý i lehce poznat na člověku.

Takoví ti lidé, kteří věří v to, že život je jen chemický proces (například) *smich* jsou reinkarnovaní třeba pouze jednou a proto je jejich duchovní náhled a podstata téměř na nulové úrovni. To jsou přesně ti lidé, kteří v nic než hmotné statky nevěří a myslí si, že prostě byli uplácáni (asi z těsta).

Po několika dalších úmrtí a znovuzrození by na tom měli být podstatně lépe v duchovním směru. A dokud se duchovně nezdokonalí, budou se neustále reinkarnovat. Samozřejmě špatné skutky, které budou provádět v životě se vždy přičtou k jejich karmě a bude jim to tížit cestu k osvícení. Tak nějak v kostce pravil Muldašev a jiní Tibetští duchovní.

Hezký den.*modla*

Datum: 31.01.16 11:03

Již tolik lidí se podělilo o zkušenosti z minulých životů, že se divím, že se stále najdou lidi, kteří v ně nevěří. Vesmír i Země jsou neuvěřitelně staré, vážně myslíte, že bychom tu každý žili jen takový zlomeček té epochy?

Datum: 31.01.16 11:14

Ano? Ale za jakých okolností? Snad v hypnóze a v hypnóze, či v jiných regresích a podobných terapiích a praktikách, Vám bývá vnucena vůle druhého. Na takové sedánky, bych si dávala sakra pozor, podvědomí bych si nikdy nedala vědomě nikým narušit ani zmanipulovat. Já jsem já a ne někdo jiný.

Datum: 31.01.16 13:13

To jsou skutecne nebezpecne praktiky, hypnotizer musi byt duveryhodny clovek, pokud to chcete dobrovolne podstoupit. Mnohem nebezpecnejsi je vsak nedobrovolna hypnoza, ktera by mela byt trestna, pokud nekdo s nekym manipuluje proti jeho vuli a navic zpusobi nejakou ujmu bez jeho vedomi. Tohle se vsak velice tezko dokazuje ateistum, zvlast u policie :)

Datum: 31.01.16 16:25

"nick", ano, jsou to nebezpečné praktiky a jsou u nás dokonce regulovány zákonem. Takže jen tak hypnotizovat, tak by se mohl takový člověk dostat do rozporu se zákonem.

Od: buss®
Datum: 31.01.16 11:31

Už se těším, jak se na světě objevím znovu! Jak jsou někteří lidé lehce ovlivnitelní.

doplněno 02.02.16 09:06:

Neprošlo, takže podruhé: Ha, až exneš, tak přijď strašit.

Datum: 31.01.16 11:36

Někteří jsou ovlivnitelní, někteří omezení *frajer*

Datum: 03.02.16 06:54

Taky se těším. Mně se tady líbí. *frajer*

Od: mikin*
Datum: 31.01.16 12:32
velice zajimava diskuze,nazory se protinaji
Datum: 31.01.16 16:37

Ještě bych, zdovolením, ráda něco řekla.

1) Pokud někdo něco tvrdí, že je v Bibli něco psáno, a není to nikde v textu Bible, tak na to upozorním a upřesním, aby lépe četl.

2) Něco jiného je výklad, nebo porozumění. Každý porozumí jen tolik a tak, na co má. Co nelze, je, pokud někdo svůj výklad vnucuje druhému, jako jediný nejlepší. Pokud je něco jasné, nezaměnitelné, může poukázat na psaný text, z kterého vychází.

Datum: 31.01.16 20:10
Datum: 31.01.16 20:21

Opravdu, takový odkaz může dát člověk, který nezná, co je v Bibli psáno. Přece ji tady nebudu celou kopírovat. Křesťanství navazuje na Starý zákon. Ve SZ zákoně se nic o reinkarnaci nepíše, netvrdí, neučí. V NZ také ne. Pokud s tím někdo v době raného křesťanství přišel a reinkarnaci učil, tak si takovou nauku přinesl z pohanských kultů, ale není to učení z Bible. Proč každý věří báchorkám JPP a nehledá u zdroje, a nic si nečte? To je potom těžké. Ale fakt, že každý má svobodnou vůli, tak ať si každý věří čemu chce, na co mu jeho síly stačí. Já se zase raději přesvědčím, než něco odkývat. - pt

doplněno 04.02.16 11:43:

Jan Heller, významný český religionista, biblista, vysokoškolský pedagog a překladatel z hebrejštiny

"Na palovárně" s Markem Ebenem:

http://www.ceskatelevize.cz/i…-na-plovarne/206522160100002/

Od: dylin
Datum: 31.01.16 20:31

Ateisti končí docela tak, jak napsal magdon® ... křesťani pokračují :-P

Datum: 31.01.16 21:01

jsem tu uz 389 let a stele se neco meni karma karma

Datum: 31.01.16 21:04

"lejnar", asi už máte také dost...:-D

Datum: 31.01.16 21:11

jak doooost

Datum: 31.01.16 21:17

k reinkarnaci :

čistě technicky - je tedy stanoven konstantní počet duší, které zde od počátku světa kolují - při zrodu nových duší by už byl svět dávno přeplněn, ne?

doplněno 01.02.16 10:33:

- jiné dimenze zcela jistě existují, ale pokud nejsem fyzik, tak si je dovedu představit asi stejně jako toho "boha" - bohužel.

Datum: 31.01.16 21:23

nikdy a nikde neni stanoven kdy je pocatek sveta stvoren a nezijeme v jedine dimnzi

Datum: 31.01.16 22:04

Lejnar mozna ani nevi jakou ma pravdu s tou dimenzi, jestli o tom neco vi, at se vyjadri (treba i kostrbate, nevadi :))

Datum: 31.01.16 22:19

pokracovani zitra jdu nabrat nove sily souhlasis .

Od: br
Datum: 01.02.16 19:22
Zcela mimo Bibli.V casopisu AHA pro zeny ctu pribehy ctenaru s duchovni tematikou.Naposled jsem cetla o pani, ktera v podvecer na hrbitove potkala dusi nejake maminky.Jedna senzibilni pani byla pritomna u havarky motorkare a pry videla odchazet jeho dusi.Co na to Rikate?
Datum: 01.02.16 19:54

Jednou seš "mikin", podruhé seš "br", pročpak?

Datum: 01.02.16 22:55

Jak uz podobne napsal Umberto Eco ve svem romanu "Jmeno ruze" ... Parafraze: ... at uz ma ruza jakekoliv jmeno/prezdivku, porad bude citit jako ruza :)

Od: br
Datum: 02.02.16 15:07
jeejej,pardon.Psali jsme dva z jednoho mailu.Snad se tolik nestalo.Jsme obycejni lide s nemocema.
Od: ria®
Datum: 01.02.16 19:56

Dobrý den, zapomeňte na takovéhle články, jsou to výmysly, můj vysokoškolský učitel, kterého jsme pozvali na párty se po pár panácích přiznal k tomu, že píše do různých časopisů a stránek pro ženy, různé vymyšlené příběhy, zhrzené lásky, umírající syn, můj partner se stal ženou atd.. čím peprnější, tím lepší, za článek dostane pětistovku..

A to s potkáním duše, odcházením, to je všechno jak ze špatného amerického filmu, v kterých je to imrvére.. :/ Sestra se tomu v -nácti hodně věnovala, pak si koupila knihu od nějakého pána, co přežil vlastní smrt, samozřejmě viděl tunel a světlo a volání - klasika.. nakonec jednou pro vždy řekla, že jsou to všechno hlouposti..

Datum: 02.02.16 07:06

Tak teď jste mě fakt přesvědčila. Když to píšou v "AHA", tak to prostě pravda být musí! *haha* Čemu jinému by už měl člověk věřit?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.