Proč lidi nedávají dobrá odpověď

Od: Datum: 30.01.16 01:26 odpovědí: 21 změna: 31.01.16 10:24

Už se mi mockrát stalo, že jsem napsal radu, tazatel odpověděl "Skvělý, díky, měl jste pravdu, tím to bylo", ale za to si nic nekoupím. Teda za bodíky taky ne, ale pokud mám skore 10% (mám 9,9%), tak se na mě nevztahuje omezení 5 příspěvků, jinak musím vkládat odpovědi jako doplnění vlastních příspěvků někde úplně jinde v dotazu a vytvářím nepřehledný guláš. A prostě musím reagovat, protože ti lidé radí kraviny a někdy i nebezpečné věci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.16 06:58
avatar

To, co píšete je pravda. Dělají to takhle všichni. Děláme to takhle všichni. Dělám to stejně tak já i vy. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 07:28
avatar

Pokud si toho některý syslík všimne, doplní většinou ohodnocení za tazatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 08:34
avatar
Neměl by být problém pro uživatele, který vidí, že některá odpověď je správná, přínosná, vyžádala si hodně času na vypracování a pod.; aby ji ohodnotil bez ohledu na to, že v tom vláknu není tazatelem či rádcem.
Zvláště od času, kdy byl zrušený žebříček podle bodů a ani statistika TOP už někoho nedráždí a neprovokuje...
Ten bodík je opravdu už jen povzbuzením a poděkováním, na které se často zapomíná.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 16:42

Není, není a ještě jednou není. Nezajímá mě žebřížek ani statistika. Zajímá mě hranice 10%, kterou vymyslel někdo, kdo chtěl všechny dotazy znepřehlednit do nepřehledného bordelu.

Od: buss
Datum: 30.01.16 08:32

Vy chcete jít s body na trh? Jsou zde tací, co ohodnotí i ptákovinu, nebo si přihazují? Za ničím se nehoním. Ať si tazatel vybere. Možná by mohla být i kategorie špatných odpovědí, ale kdo bude hodnotit nějaká komise?


doplněno 30.01.16 20:02:

růža jako zapšklý antikapitalista, bojovník za socialismus hubou. Pokuste se něco v životě dosáhnout a neprskat. I v hodnocení mají ti zlí kapitalisté prsty. V čem vám dnes brání? Těžký život, co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 10:14

Protože většina lidí tady hledí jen sami na sebe, rannej kapitalismus je to tak naučil si nevážit ostatních.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 10:16
avatar

A proč dávají "dobrá odpověď" na naprosté nesmysly a nebo žvásty a nebo z principu oblíbenosti daného rádce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 11:30

Ahoj.

V týhle věci to mám podobně, jak to píše Hejkal. Když vidím a mám podobný názor, že je nějaká rada dobrá, tak ohodnotím a ani se více neúčastním. Není co víc přidávat. Když nelze hodnotit třeba ve Volné diskuzi, tak to prostě napíšu, že to bylo dobré. Mnohdy bývá zajímavá i otázka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 16:48
avatar

A co si prosím pěkně za dobrou odpověď koupíš? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 17:37
avatar

zvyšuje si tím spousta lidí své ego

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 17:41

Má pravdu, předsedo! Já se také dnes doma chlubila, že jsem ode dneška ,,doktor".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 20:06
avatar

- co mám říkat já, když mi body pořád berou ...


doplněno 30.01.16 20:37:

strejc

- dík za odpověď - já vím - dělám si srandu ! - i když, někdy mne to zamrzí, když jsem na bodíky celá "natěšená" - ale k ničemu je nepotřebuju, tak o nic nejde - a svých 10 % už mám.

avatar
Upozornění od sys strejc 30. 01. 2016 20:29:06
Neberou! *stop*Ztrací se mi ohodnocené odpovědi, je to možné?
Ztrácet se mohou v případě, že se nějaká otázka přesune do Volné diskuze, která se nehodnotí. Pokud tedy někdo Vaši odpověď ohodnotil jako dobrou, ale administrátor nebo sys otázku přesunou do Volné diskuze, ohodnocená odpověď se "ztratí" při dalším přepočtu. Poslední přesunuté otázky lze nalézt zde: https://www.poradte.cz/presunuto/
Druhou možností je, že se díváte do TOPu, kde jsou odpovědi jen za poslední rok (klouzavých 12 měsíců). Je to jen kvůli tomu, aby TOP byl aktuální a vycházel z aktuálních údajů. Na celkový počet, který je podstatný pro získání trička apd. nemá žádný vliv.

viz: Zdroj: https://www.poradte.cz/faq/
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 23:27

Můžu li se zeptat , Jak se projeví zmáčknutí tlačítka –špatná odpověď-. Občas u reakcí typu "nastuduj si příslušný zákon" se jeho použití neubráním. Ale výsledek nikde nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 31.01.16 08:19
avatar

Dobrý den, myslím, že toto vidí pouze admin a má to nějaký význam pro něho. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 08:42
avatar

Ztratí se možnost hodnotit tuto odpověď, to znamená, že už by neměl nikdo být uveden v omyl, že je to odpověď dobrá. Asi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 08:55
avatar
Dusger
Když je některá odpověď označena 2 a více krát jako špatná, admin a sys mají o tom informaci. Admin může zasáhnout, upravit nebo smazat. Částečně i sys podle jejich oprávnění.
Pokud se v přehledu "špatných" objevuje častěji stejné jméno, je možné mu věnovat více pozornosti.
Nevýhodou je, že tlačítko "špatná" využívá poměrně málo uživatelů. Sem tam někdo označí špatnou o. přímo ve vlákně, pokud ale svůj nesouhlas nevysvětlí, nezdůvodní, vznikají někdy hádky, napadání a pod.
Poradna už za více jak desítku let prošla vícero změnami a úpravami, admin vyzkoušel mnoho nápadů, postřehů našich uživatelů nebo i zkušeností z jiných podobných fór.
Některé pomohly, jiné ne. Uvidíme, jak se nedávno zavedená "špatná" odpověď osvědčí, jaký bude její přínos.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 09:36
avatar

ještě doplním, že špatnou odpověď musíme být schopni posoudit resp vyhodnotit případně jako špatná být označena více jedinci případně někým o kom víme, že v daném oboru umí. Někdy jsou označeny jako špatná odpověď i odpovědi, které nelze považovat za špatné. Na otázku jaká se někomu líbí barva, pochopitelně není špatná odpověď červená jen z důvodu, že jiný ji nemá rád. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.01.16 10:24
avatar

"Na otázku jaká se někomu líbí barva, pochopitelně není špatná odpověď červená jen z důvodu, že jiný ji nemá rád"

No a na takovou otázku spousta lidí klikne jako dobrá odpověď. Člověk si tady nevybere.

Ještě že funguje přesun do volných diskuzí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 31.01.16 00:35

To je přesně ten důvod proč jsem jsem se přestal přihlašovat kvůli bodům. Tak taky samozřejmě mám velice rád zpětnou vazbu. Alespoň cítíte, že s váma někdo mluví. Ale bohužel anonymní prostředí netu toto moc neumožňuje. Alespoň si zachovejte iluzi. A hlavně nepočítejte body ve virtuálních sítích. A tady speciálně si nemyslím, že by tady někdo radil úplné kraviny. Prostě je to jen tak, že každý všechno neví. A nemůže vědět. A zásadní chyby si myslím, že jsou tady dost dobře odfiltrované. I když jistotu nemáte stejně nikdy. Nakonec stejně každý z nás zůstává sám se svým úsudkem. Všem navzdory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 09:46
avatar

Teď jsem si všechny odpovědi přečetla a velice jsem znejistěla. O jakých 10ti% je řeč? K čemu, kde, na co jsou? *sok*


doplněno 31.01.16 10:07:

Hejkálku, děkuji. Už je mi to jasné. Já se jen lekla, že umřu úplně neinformovaná. :-D Jo, to co píšete, to má logiku a je to dobře. Krásnou neděli z Ostravy přeji vám a všem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 09:55
avatar
Klid bábinko!
Přečti FAQ
Je počet odpovědí nějak omezen?
Pokud je úspěšnost uživatele nižší než 10% může v jedné otázce odpovědět maximálně 5x. Přistoupili jsme k tomu z jediného důvodu - našlo se dost uživatelů, kteří z otázek udělali chat a počet odpovědí rostl do nesmyslných čísel a přitom nic neřešila. Jsme si jistí, že někdy je to na škodu a že někdy je potřeba více odpovědí, aby bylo možné správně odpovědět na danou otázku. Přesto výhody tohoto opatření převyšují nad nevýhodami.
Nehodnocené rubriky nejsou v počtu opovědí limitované stejně jako jejich odpovědi nejsou započítany do hodnocení (úspěšnosti) odpovědí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.