Jak najít práci snů

Od: Datum: 11.02.16 17:22 odpovědí: 6 změna: 12.02.16 19:29
Dobrý den, existuje někdo, kdo mě v životě nasměruje, kterým směrem - co se týče práce - se v životě dát? Byla jsem zaměstnaná, a vím, že to málo co jsem si tam dokázala vydělat si vydělám i sama svojí živností. Bohužel mám strašně moc plánů co bych dělala,ale zárovň i spoustu obav zda to či ono by mne dokázalo uživit. A taky si myslím,že když někdo dělá víc věcí, nedělá snad žádnou pořádně. Existuje někdo,kdo by se mnou všechno rozebral a pomohl objevit moje skryté vlohy,skrytý talent? Prostě mi pomohl najít tu moji práci snů?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.16 17:23
avatar

Ok, začněme tím, jestli jste si tou živností už něco vydělala... nebo jste to ještě ani nezkoušela?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacka
Datum: 11.02.16 17:35
Vydelala,ale nacerno. Zivnost nemam. Kazdopadne tim jsem zjistila,ze to jde. Zatim se v zivote hledam,kam vubec patrim
Datum: 11.02.16 17:37
avatar

Skrytý talent, skryté vlohy musíte v první řadě najít sama. Třeba tak, že si vypíšete okruhy činností které by vás bavily a měla z té práce potěšení. Těžko někdo jiný zjistí, že máte sice hudební vlohy, ale zajímá vás více lékařství, veterina, bankovnictví, právničina. Podnikání je stejné, v jakém oboru? Máte tvůrčí ambice, prodej zboží nebo spíše "vlásečky-nehtíčky-obočíčko"? Nebojte se vzít papír a udělat si seznam podle priorit které vás lákají, bavilo by vás touto prací žít a tato činnost vás bude naplňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacka
Datum: 11.02.16 17:42
Rada tvorim a svoje vyrobky bych rada nabidla k prodeji. Nabizi se mi ted ale prilezitost koupit velkou zahradu,tak premyslim,jestli treba i tam neco pestovat a prodavat... Nerada bych zahradu koupila a pak ji nechala ladem. Je to pozemek cca 2500metru.
Datum: 12.02.16 19:10
avatar

Jedině někdo blízký, kdo Vás zná. Talent a vlohy jsou většinou zjevné, nejsou skryté a začnou se projevovat už v dětství. Takže pokud k něčemu máte talent a vlohy, tak si toho už určitě někdo všiml. Třeba učitelka ve škole, nebo rodiče. A za vlohy a telent se nemusíte stydět, není co skrývat, tudíž není co hledat. Naopak, v tom je Vaše síla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 19:29
avatar

Obdělávat 2500m2 zahrady a tvořit si moc neumím představit takže jen obecně. Kromě investice do zahrady budete muset koupit i nějaké stroje a nářadí. Pořídit si živnostenský list a odvádět zdravotní, případně i sociální pojištění (cca 5000/měs.) bez toho, jestli jste něco vydělala. Tento závazek vás může hnát dopředu ale taky zlomit. Z vlastní zkušenosti doporučuji do toho jít! Pozemek svou hodnotu neztratí a vy se naučíte spoustu užitečných věcí, získáte zkušenosti a návyky. Když to náhodou nevyjde, je to prostě jen "školné života" a můžete pokračovat jiným směrem. Přeji mnoho zdaru *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.