Nastavení chytrého telefonu pro seniory

Od: Datum: 28.01.16 18:59 odpovědí: 3 změna: 28.01.16 23:21

Dobrý večer,

nedávno jsem se naučila pracovat s počítačem a internetem. Nyní bych si chtěla pořídit chytrý telefon, aby mi mohli děti a vnoučata posílat fotografie. Známá mě poradila jít do Okay, jelikož si tam kupovala také telefon a vše ji nastavili na místě. Prý za tuto službu nic neplatila. Chtěla bych se zeptat, zda s tím někdo máte také zkušenosti. Děkuji za odpovědi, Marie

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 19:58
V obchodě toho moc nenastaví a nelze se na to ani spolehnout - je to jen o ochotě prodavače. Nicméně samotné nastavení je velmi jednoduché, prakticky se při prvním spuštění přístroje vyplní do kolonky email(musíte mít účet u googlu a zadat email googlový) a potvrdíte několik jednoduchých dotazů. Zbytek se nastaví samo. Trvá to celé dvě minutky.
Datum: 28.01.16 23:03

Dobrý den.Když jak píšete, jste se naučila s PC a internetem,tak zvládnete i tohle.Známí Vám mohou posílat fotky jako MMS,nebo mailem.Na to už odpověděl Libor007.Při prvním zapnutí Vám to nabídne nastavení e-mailové adresy,nebo to můžete přeskočit a udělat dodatečně.Půjdete do nastavení a pak přidat účet.Takhle můžete přidat několik e-mailových adres.Pro to abyste mohla na chytrém telefonu přijmout fotky poslané e-mailem,potřebujete ale internetové připojení na tom telefonu.Na fotky poslané jako MMS internetové připojení nepotřebujete.

Datum: 28.01.16 23:21

Na telefonu téměř není co nastavovat. Vybalíte, vložíte SIM kartu, vložíte baterii, zapnete, zadáte PIN, zadáte internetový účet (ten si můžete založit přímo v tu chvíli) mobil vás krok po kroku povede, fungujete - děti nebo spíše vnoučata vás s telefonem jistě pracovat naučí ;). Kde telefon zakoupíte je celkem irelevantní.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.