Výpočet podpory v nezaměstnanosti

Od: Datum: 28.01.16 08:57 odpovědí: 6 změna: 29.01.16 22:10

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti.
V roce 2015 jsem byla celý rok , tedy od 1.1. do 31.12. 2015 OSVČ a k tomu jsem měla brigádu na dobu určitou formou Dohody o pracovní činnosti od 1.7. do 31.12. Důchodové i zdravotní pojištění jsem si celých 12 měsíců platila sama a v případě vyššího výdělku ho za mne samozřejmě odváděl i zaměstnavatel. V prosinci však zaměstnavatel pojištění neodvedl, protože bylo málo práce a firma mne nepotřebovala. Na potvrzení o výdělku mi proto uvede, že zaměstnání trvalo a bylo součástí důchodového pojištění do 30.11. 2015. Budou se mi v tomto případě výdělky z OSVČ a DPČ sčítat? Děkuji za Vaše zkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 28.01.16 10:37

Ano, budou.

doplněno 28.01.16 16:51:

Pokud běžely příjmy současně, pak jsou všechny příjmy posuzovány pro výpočet podpory. To vyplývá ze zákona o zaměstnanosti.

Datum: 28.01.16 16:44

Mohu poprosit o odkaz?

doplněno 29.01.16 01:47:

Vzhledem k tomu, že se z DPČ důchodové pojištění

odvádělo jenom do listopadu, si nejsem jista tím souběhem...

Podle mne by posledním zaměstnáním měla být SVČ.

Od: lendja
Datum: 29.01.16 08:56

No právě, toho se také obávám. Ale ať hledám jak hledám, nemůžu v zákoně dohledat, zda toto platí i v případě, že DPČ byla sjednána až do konce roku - zda by to pak nemohlo být jinak, pro mne lépe :) . Moc Vám děkuji za odpověď a snahu.

Datum: 29.01.16 21:59

Podle mne nezáleží na tom, co bylo sjednáno,

ale na tom, jak to ve skutečnosti proběhlo.

Důchodové pojištění z DPČ skončilo dříve než ze SVČ...

Od: lendja
Datum: 29.01.16 08:53

Děkuji za odpověď, to bych byla ráda :) .

Datum: 29.01.16 22:10

Já se s názorem připojím k Ivzez, řekla bych, že souběh byl pouze v tom listopadu.

Tady máš kontakt na callcentrum MPSV, poskytují tam po telefonu informace i o podpoře.

http://www.mpsv.cz/cs/2848

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.