Kolik promile? flaška vína

Od: Datum: 27.01.16 22:16 odpovědí: 13 změna: 28.01.16 16:37
Ahojky, mam dotaz z kámoškou sme vypily lahev vina 12.5% . Tak skoro napul ja mela asi vic sklenicek . Kolik sem měla promile? Je mi 19. Vaha 55 výška 159. Noc byla docela krušna.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 07:03

To Vám nikdo neřekne. Co je to "lahev vína"? To může být 0,7 l, 1 l, nebo taky 1,5 l. Jak dlouho jste to pily? 1/4 hodiny? Hodinu? Celý večer? Pily jste i něco jiného? Co jste před tím a při tom jedli? Seděly jste při tom na zadku, nebo jste se hodně hýbaly (tanec)? Těch věcí, které ovlivní hladinu alkoholu v krvi je opravdu hodně. A nevěřte různým internetovým rádcům a "kalkulačkám", které se tváří, že Vám to dokážou vypočítat. Nedokážou! A pokud nemáte kvalitní (a drahý) alkoholtester, nevěřte ani jemu.

doplněno 28.01.16 17:42:

Jo a pokud jste měla "krušnou noc" po 1/2 litru vína, tak to musel být hodně velký patok. Je pravda, že jsem už starší a větší, ale po takovém množství pociťuju tak akorát příjemné zlepšení nálady.

Od: masa
Datum: 28.01.16 09:35
Bylo to vino levne asi za dvě stovky.A byl to litr . Pily sme zhruba dvě hodinky a kecali sme takze sme jenom sedeli a nic jineho nepily.
Datum: 28.01.16 07:16
Orientacni tabulky se daji vyhledat na internetu. Je tk ale velice individualni, kazde telo spaluje jinak. Bude rozdil mezi clovekem co je zvykly pit a co neni, mezi hladovym a najezenym, mezi sportovcem a gaucovym typem. Takze jen podle techhle kriterii to nelze urcit s nejakou velkou presnosti.
doplněno 28.01.16 10:40: Vino se dela v lahvich 0,7 l jestli se nepletu?
Od: jmlc®
Datum: 28.01.16 10:46

0,3 ; 0,5 ; 0,7 ; 1,0 ; a další a další... - takže "láhev" může být i 5litrový demižónek z tesca :)

doplněno 28.01.16 15:55:

Slámové-ledové se dává do 0,2 - 0,3 litru. Některá likérová vína a speciály do 0,2-0,7 litru. Různé edice a dárkové balení běžně 1,5-5litrů.

Klasická sedmička je u většiny vín - to je jasná věc. Litrovky se ale dělají velmi často. Omezení dané nějakým § či nařízeními mi není známo, ale rád se poučím...

Datum: 28.01.16 11:03

Repkin - Ale ovšem, že se pletete *smich*.

Datum: 28.01.16 15:48
Nepletu, standard u vinaru je 0,7 ostatni se delaji take ale ne tak casto. Pripadne krabicove litraky jsou utrejchy a ne vino.
Datum: 28.01.16 07:41

Záleží na tom jaké to bylo víno. Jestli to bylo laciné víno, kterému se říká "sračkol", "pětichlap"-jeden pije a ostatní ho musí potom nést, "stěnolez". "rudé kladivo", pak ti bude zle vždy. Také záleží na tom, jak rychle jste ho vypily, v jaké jste byly kondici, jak jste byly najezené. Tohle všecho, nejen obsahem alkoholu v láhvi, je rozhodující pro to, jak se člověk cítí ten večer u skleničky a také druhý den. ;)

Datum: 28.01.16 09:55

Levné, kvalitní víno za 200 Kč v litrové láhvi? Pili jste napůl, ale vy měla více skleniček? Povětšinou se pije po dvoudeckách = 2.5 skleničky (ale možná jste použili sklo 0.5 dl). Noc byla krušná. Po půl litru vína?

Co se týká měření hladiny alkoholu v krvi, pak jsou na netu pouze orientační testy, ale před časem jsem sledoval test, čím lze při dechové zkoušce ovlivnit výsledek a všechny možnosti selhaly. Dokonce vyplachování ústní vodou rapidně hodnoty zvýšilo, ale běh, jídlo, hluboké dýchání, tanec...nic z toho hodnoty nesnížilo. Také každý člověk má po pozření stejného množství alkoholu rozdílné hodnoty.

Od: jmlc®
Datum: 28.01.16 09:56

http://www.alkoholmetr.cz/

zadejte si parametry - je to +- 20% protože každý má jiný metabolismus

cca 1 promile na dobu vystřízlivění 4-6 hodin?

doplněno 28.01.16 10:00:

četl jste to? ten výsledek z alkoholmetru je +- 20% - záleží na každém, jaké má spalování...

doplněno 28.01.16 10:01:

myšleno "výsledek se od skutečnosti může lišit až 20ti procenty" - takže někdo má 0,8 promile, někdo 1,2 promile - chápete už?

Datum: 28.01.16 09:58

20 %?! To asi těžko, to už by nežily.

Datum: 28.01.16 14:38

Domnívám se, že příspěvek výše je vcelku srozumitelný. "Výsledek se může lišit o + - 20%." Pokud mi internetová aplikace změří po zadání dat 1‰, pak máte toletanci 0.8 - 1.2‰.

Jsem vinař amatér (konzument), ale v láhvi o obsahu 1l jsem ještě na kvalitní víno nenarazil a myslím, že za uvedenou cenu se ani tento obsah neprodává. Někdo mě tu tahá za fusekli.

Od: buss®
Datum: 28.01.16 16:07

Neprošlo, tak znovu. Min. 1,5 ‰, ta víška je důležitá, protože jde o to, jakou trasu alkohol musí po těle vykonat a též poloha těla. I ta krušnost vykoná své.

Datum: 28.01.16 16:37
Je zajimave, ze ani soudni znalec by si s dostupnymi informacemi netroufnul takhle typovat, zatim co ostatni tu pisou nejake sve smyslene fantasmagorie. :-D

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.