Mnoga ljeta

Od: Datum: 24.01.16 13:17 odpovědí: 10 změna: 25.01.16 08:50
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: huavej
Datum: 24.01.16 13:29

Ne, že se to říkalo, ale říká se to stále. Jde o zpívaný přípitek "Mnoga ljeta, mnoga ljeta, mnoga ljeta živijó..."

Je to ze srbochorvatštiny. Do Čech se to dostalo po 1. světové válce díky našim legionářům.

Datum: 24.01.16 13:36

Není to v překladu Mnoho let?

doplněno 24.01.16 14:15:

To je pro gogola,ne pro Vás.Ten to asi neví když se ptá .

Od: huavej
Datum: 24.01.16 13:38

To je postřeh, panečku! Nic ve zlém, ale ten překlad je natolik jasný, že mi přišlo nadbytečné ho tady uvádět.

Datum: 24.01.16 13:46

... no ono se to někde furt říká,aspoň tam,kde si lidi uvědomujou,že jsou slovani,a nepapouškujou po amících všecko,co slyšej,například: Happy Birthday to You (todle pro neznalého překlad potřebuje ...)

Datum: 24.01.16 15:27

...ano i "mcmerkurion" je takové slovanské (...jo, a slovani> Slovani).

Datum: 24.01.16 16:25

... nepoužívám ani jedno,a a kdo tvrdí že slovanské? ale ani ne americké,jenom české: Oficiální zkratka v ČR ...,je to prej můj vzdálenej příbuznej ... aby si mě někdo nepletl s hotdogem nebo s něčím od mckáče ...

---

...jinak odpovídám,na otázku: proč se používalo...,že se to stále někde používá ...

Datum: 25.01.16 00:06

Zdá se mi obojí míň nablblý než český: "Dnes máš narozeniny, my máme přání jediny..." Kde to vlastně vzniklo? Že by až v tom filmu? Připadá mi to úplně příšerný, jako by to složilo mentálně retardované dítě.

Datum: 25.01.16 00:58

- to je Šíp-Svěrák, ne?

doplněno 25.01.16 01:01:

já si furt pletu Uhlíře s Šípem - děsný

Od: pepr®
Datum: 25.01.16 02:31

Je to píseň pro děti! Nevím v jakém filmu to mělo být, ale poprvé se to objevilo nejspíš

na Hodině zpěvu . Jak zmínila Culda je to od dua Svěrák - Uhlíř.

A jestli je podle vás Svěrák mentálně retardované dítě , no ... taky názor.

doplněno 25.01.16 02:36:

No jelikož mistní editor kurví odkazy z Youtube s konkrétním časem, račte přejít na čas 19:06.

Jo jestli máte na mysli verzi z Medvídka, tak ta je opravdu příšerná.

Datum: 25.01.16 08:50

mnoga ljeta živijó živijó živijó. *pivo*

česky Žijte mnoho let.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.