Veřejné ponížení

Od: Datum: 24.01.16 11:26 odpovědí: 25 změna: 24.01.16 20:07

Může si ředitel školy dovolit veřejně ponížit jednoho rodiče před ostatními?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.16 11:28
avatar

To by samozřejmě neměl. Ale onen rodič by se proti tomu měl hned na místě bránit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 11:29
avatar

pokud si to dytyčný zaslouží tak proč ne , co se stalo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 11:29
avatar

Tato věta neříká vůbec nic. Neříká, jak ho ponížil, proč se vám zdá, že ředitel rodiče ponížil. A také, zda vůbec. Je docela možné, že se ředitel pouze bránil. Jestli chcete odpověď, musíte napsat více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 11:52

Proběhla schůze rodičů, kde bylo domluveno(pro větší úspěch), že hromadné problémy by se mohli řešit hromadně. A aby nechodily obtěžovat učitele každý zvlášť s tím samým. Jelikož se v místě šíří zprávy velice rychle, doneslo se k vedení školy několik nepravdivých informací. Na to si ředitel udělal svůj názor a závěr. Svolal třídní schůzku a svalil vše na jednu osobu. Při celé schůzce nepustil danou maminku vůbec ke slovu a nebo ji stále narušoval co chtěla říci. Nakonec ji spojil i se všemi anonymy, které přišly do školy. ,,Na to by teda navázala další otázka. Proč se maminky nikdo nezastal? Všichni věděli jak to bylo. Mají všichni strach, že pokud něco řeknou, odrazí se to na přístupu učitele k dětem?,,

Od: pt®
Datum: 24.01.16 12:07
avatar

Podle mně je nejhorší přístup učitelů, jak vidět i ředitele na základních školách. Jakmile přejde dítě na střední školu, uvidíte okamžitě v přístupu změnu. Na ZŠ se drží učitelé léta, když vidím učitele a učitelky, kterým je už přes 70 a chodí učit, tak se jen divím, co tam učí, když je dnes všechno jinak. Chápu ještě matiku, tam 1+1 se rovná 2, ale co ostatní předměty? Jsou to lidé, kteří si chtějí přivydělat, ale ať jdou dělat něco jiného. Pokud budou zůstávat ve školství, budou stále jednat, jako pupek světa, přitom jsou k smíchu.


doplněno 24.01.16 12:45:

Proč jsou k smíchu? Protože ve svém mládí učili jiné idály, než dnes, a lehce se přizpůsobili a učí zase něco jiného. A svědomí? To jim nic neříká...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:11
avatar

Pokud to vidíte takhle tak ty spratky, kteří nejsou vychovaní z domova k ničemu jděte učit, zkuste to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 24.01.16 11:35

Nevhodně položená otázka. Jako jestli muž, co pracuje jako ředitel, řekne jinému, který má děti, že flusati na zem zakázáno? Nebo jednomu jeho rodiči před jiným rodičem? Nebo dal ve škole někomu pár facek? Obecně, slušný člověk nikoho neponižuje, některé věci jsou dokonce trestné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:08
avatar

O jaké ponížení jde? Pak se to dá posoudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:14

Je to všeobecná otázka. Pokusím se tedy přiblížit a vysvětlit jinak. Může si ředitel svolat třídní schůzy rodičů, jen z toho důvodu, aby ponížil předevšemi jednu z maminek. A pak asi nezáleží na tom co se stalo. Pokud měl přeci nějaký problém mohl to s ní řešit mezi 4 očima?

Datum: 24.01.16 12:17

Opět zavádějící otázka. Pokud ji veřejně ponížil, je to trestné a dá se to soudně řešit. Ale v tomto případě se mi zdá, že ředitel správně pojmenoval problém. Takže, pokud jste čistý jak lilie, tak šup s tím k soudu. Pokud ne, tak mlčím a možná se poradím na poradně jak dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:34

Pokud si je člověk jistý, že 100% nic neproved, nic špatného co by ohrozilo kterého-koli učitele. Jak donutit vedení, aby si vyslechlo její verzi. Vždyť přeci je v právu maminky, se k dané věci vyjádřit, nebo ne? A prostě se odsoudí. A nebo je tedy jediný řešení soud, kde by si nikdo neměl dovoli lhát.?

Datum: 24.01.16 12:47

Pokud jsem byla veřejně ponížena a neprávem, soudila bych se. Nepotřebuji, aby druhá strana vyslechla mou verzi. Tu si vyslechne soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:44

Vy jste mi nějaký znalec! o jaký trestný čin se jedná? Pomluva?*smich* Tak to asi určitě nee! A pokud by to byl nějaký trestný čin, což není, pak s tím k soudu rozhodně nepůjde tazatelka, ale státní zástupce! V tom případě bych se radil s právníkem popř. na policii a ne zde na poradně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:32
avatar

Z čeho dovozujete, že ředitel svolal TS jen kvůli tomu, aby ponížil onu maminku? Z čeho dovozujete, že ředitel maminku schválně ponížil? (Už jsem byla v mnoha situacích, které mě ponižovaly, ale o málu z nich můžu říct, že to byl záměr druhé osoby...)

Z Vašeho vysvětlení dokážu říct, že špatné na chování ředitele bylo nepustit ji k řeči, aby podala ona sama vysvětlení. To je vše. A ano, jestli to chcete slyšet, tak se nechová správný ředitel. Ale nic víc nevíme, nebyli jsme tam a jakkoliv budete situaci popisovat, není to objektivní a my to tu těžko vyřešíme.

Ta maminka se přece může sejít s ostatními rodiči a jejich zástupcem (v každé třídě je aspoň jeden) a obhájit se, pokud cítí, že to potřebuje. Pak mohou společnými silami zakročit, pokud se tam děje nějaké bezpráví.

Ale jestli nezáleží na tom, co se stalo, tak nevím, co tu řešíme...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:49

Maminka volala na vedení školy,,ředitely,, o dva dny dříve. Že si chce o všem promluvit, kde by tedy měla šanci říct po pravdě o všem co ví a proč a jak to ví a tak, ale byla odmítnuta. Už během celého telefonátu ji nepustil ředitel ke slovu a jak asi všichni víme, nejlepší je řešit věci osobně. Natož teda byla informována od ředitele, že svolal třídní schůzku rodičů. A to ,, na zákldě jakých si informací od ,,donašeče-neví se kdo to byl,, předpokláda se, že někdo kdo nebyl na schůzi rodičů, protože tam si všichni podepsali mluvčího třídy a schodli se stejné věci, která měla být pořešena.

Od: vilik
Datum: 24.01.16 12:59

Vaše povídání je dost zmatené. Takže bez správného uceleného popisu nelze zodpovědně a jednoznačně určit, v čem kdo konkrétně pochybil. Zatím tam ponížení nikde nevidím, jen možná ostřejší snahu řešit problém dle předchozí dohody. A nezlobte se, pokud to maminka vysvětlovala tímto stylem, že se točila dokola a nového neřekla nic, tak bych se taky snažil celou nepříjemnou schůzku urychlit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 13:53
avatar

Ne, ředitel školy si nemůže dovolit nikoho ponižovat.

Soukromě ani veřejně.

Ovšem z otázky ani z dalších reakcí nevyplývá, že by ředitel někoho ponížil.

___

Na mne to působí dojmem, že si rodiče něco dohodli s vedením školy a následně se jedna maminka pokusila něco řešit jinak ► "na vlastní pěst". Jestli zmíněná maminka s navrženým řešením nesouhlasila, měla situaci řešit rovnou.

Vysvětluje-li navíc maminka stejně dobře, jako Vy zde ve svých reakcích pod otázkou, nedivím se řediteli, že ji nenechal domluvit. Ničí trpělivost není nekonečná a pokud "vysvětlování" není k věci (přestože je rozvláčné, nesděluje podstatu problému), je zbytečné dále ztrácet čas.

Otázkou by mohlo být (podmínka kvůli nedostatku informací » nejsem si jista, jestli ředitel něco porušil) vystupování a/nebo jednání ředitele školy.

____

Jsou-li s ředitelem školy problémy, nenaslouchá-li ředitel rodičům, chová-li se k nim nepřiměřeně, ponižuje-li vední školy rodiče, odmítá-li řešit problémy, ..., mohou se rodiče (ideálně společně) obrátit na zřizovatele školy. Pro začátek se žádostí nebo prosbou o pomoc při řešení problému. Pokud by neuspěli, může následovat stížnost adresovaná zřizovateli, pokud by ani stížnost nevedla k nápravě, mohou se obrátit na školskou inspekci.

Cílem by podle mne neměl být postih ředitele, ale nalezení společné řeči (nejen) s vedením školy. Děti budou do školy chodit ještě několik let a je myslím v jejich zájmu, aby se učily v přátelském ovzduší. "Hon na ředitele" by tomu podle příliš nepomohl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 14:26
avatar

Ne nemůže, neměl by si to dovolit nikdo, je to při nejmenším velmi neslušné. Ponížit kohokoliv kdokoliv by si neměl dovolit nikdo, natož nějaký ředitel školy. Rodič by se měl ihned bránit.

Pokud je to jak píšete měla ředitele poslat do patřičných míst. Souhlasím s tím že na ZŠ zvláště některých je přístup učitelů a ředitelů naprosto příšerný, důvod je jednoduchý, děti tam prostě chodit musí a nic jiného jim nezbyde. Na SŠ je přístup jiný protože žáci (rodiče) si mohou dost vybírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 14:53
avatar

Vystihl jste to dobře...*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 18:01
avatar

Danieli, já s vámi nesouhlasím. Ředitel je pedagog, kterému prošlo rukama stovky dětí. A když už on svolal schůzku a osobně tpřišel něco řešit, pak to už musela být věc! Kantoři se vyhýbají takovým divadlům a snaží se řešit s provinilcem. Utvrzuje mě to v úvaze, že to muselo být ošklivé provinění, že tazatelka nenapsala, oč se jedná. A svým chováním vystavila svou maminku, která určitě své děcko bránila, místo, aby jí doma capla po papuli, ostudě. Je zajímavé, že hodná děcka, která se učí a plní své povinnosti, takové problémy nemají. Stovky dětí absolvují školy bez takových divadel.*hej*Však jí na střední škole nikdo nedrží. Ať odejde. Když už se neumí zamyslet sama nad sebou a vyvodit si důsledky, za které se omluví a najde poučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 24.01.16 19:57

Musím říct, že s Vašim názorem souhlasím do puntíku.

Je s podivem, kolik lidí se tady vehementně pustilo do jednoznačných názorů, třebaže autor/ka nenapsala vlastně oč se jednalo. Evidentně se vše týkalo také dalších, přizvaných rodičů..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 24.01.16 18:13

Co je to veřejné ponížení, můžete to popsat jak to spáchal? Vás dotaz je k ničemu. Nadal mu, vysvlékl ho...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 24.01.16 19:19

Váš dotaz je nejasný. Nepíšete o jaké problémy jde, kdo je viník a proč vůbec došlo k tomu, že ředitel mohl mluvit a nic se nedělo. Přeci když přijdu do školy, tak budu mluvit já nebo okamžitě odcházím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 24.01.16 19:54

Na hrubý pytel hrubá záplata. Na místě toho ponižovaného člověka bych se ředitele přede všemi zeptal, jestli je pravda, co jsem slyšel, že se doma koupe v jedné vaně s dvanáctiletou dcerou (neteří, vnučkou apod.). Myslím, že by byl klid...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 24.01.16 20:07

Říci veřejně o drbně, že je drbna, není ponížení, ale společenský přínos !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.