Zivotni uroven

Od: Datum: 23.01.16 15:57 odpovědí: 60 změna: 14.02.16 20:03

Vyhovuje vam zivotni uroven v soucasne dobe? Kdyz porovnate moznosti v Česku a bezne vydelky v zemich smerem na zapad od nas, nechava vas v klidu ten velky rozdil v nespravedlivem ohodnoceni lidske prace, jako by tady byli pracujici neschopni - pritom je to casto naopak.. Čim to je, ze vsechny staty na vychod jsou na tom s zivotni urovni o tolik hur, kdyz lidsky potencial je v podstate vsude stejny... Je to snad z politickych duvodu? Pokud teda v tom nema prsty vule Bozi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.16 16:06
avatar
Myslím, že životní úroveň v Česku je oproti zbytku světa víc než dobrá...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 16:22
avatar

V ČR se hlady neumírá na rozdíl od jiných částí světa... To je více než dost.


doplněno 23.01.16 17:27:

Nicku, vy jste mě ale vůbec nepochopil... Peníze si ještě nikdo do hrobu nevzal. V životě jsou i jiné hodnoty než nějaké natištěné papíry. A fůra peněz není zárukou štěstí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 23.01.16 16:42

Ja jsem taky celkem skromny clovek - dokazu docela slusne vyzit s tim co mam a zbytecne neremcam, ale nespravedlive ohodnoceni odvedene prace me dost vadi (mzdy, potazmo duchody), navic kdyz je ten rozdil tak markantni jen o par km dale... No ale chapu, ze nekdo se radeji srovnava s temi chudsimi, aby mohl mit pocit blaha, ze si zije aspon trochu lip :)

Datum: 23.01.16 16:50
avatar
Ne, to jen vy si vybíráte, s kým se srovnávat a s kým ne. Je třeba to brát objektivně. Ono pak jde říct, že stačí jen od Slovenska pár kilometrů dále na Ukrajina a ten rozdíl tam bude taky.
Momentálně žijí v Británii a věřte mi, že ta životní úroveň zas o tolik lepší není než v ČR. Rozhodně je tam menší rozdíl než mezi ČR a jinými africkymi státy.
Holt nejsme úplně top, ale špatně se rozhodně nemáme a líp může být vždycky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 23.01.16 16:32

Řeknu to takhle - každý svého štěstí strůjcem. Kdo jen čeká, až u někdo nabídne místo se služebním Mercedesem a kilem čistýho měsíčně, ten bude do smrti chudej. Mám pár kamarádů, kteří se vypracovali z "ničeho", prostě našli díru na trhu. Jeden z nich začal hned po revoluci ve svých patnácti letech prodávat samolepící nápisy a symboly a dneska je z něj milionář vlastnící jednu z největších českých firem v oboru... Ano, v Česku už bylo líp (konec 90. let). Ale peníze leží na zemi. Stačí mít nápad lepší než ostatní a sebrat je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 17:12
avatar

ne ze by tady bylo vse v poradku.. neni...ale pod toto se podepisu, kazdy sveho stesti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 19:09
avatar

jezevec

- no ale - kde vzít ten nápad? - když mi takříkajíc není "shůry dáno?"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 23.01.16 21:47

No to za tebe asi nikdo nevymyslí... a když jo, tak na něm vydělá sám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 23.01.16 16:32
Ano, vyhovuje. Většina světa je na tom o mnoho hůř, jen několik výjimek je na tom líp. A proč jsou na tom někteří líp? Důvodů je víc, ale nějakým spiknutím to není. Ani tím, že by byli pracující "neschopní" - jenom nedokáží svoji práci stejně dobře prodat, pokud chtějí uspět, musí konkurovat nižší cenou (představ si, že by Škodovky stály totéž co Mercedesy, čeho by se prodalo víc?). Další faktor je to, že máme obrovskou časovou ztrátu za 40 let komunismu, kterou budeme dohánět ještě mnoho let, pokud ji vůbec kdy půjde dohnat (západní státy přece nezastaví svůj rozvoj, aby nám to ulehčily, proč by to měly dělat?).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.01.16 16:34

Nebude dlouho trvat a nebudem si s životní úrovní u nás a jinde lámat hlavu až to vezmou do ruky mohamedáni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 17:09
avatar

*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 23.01.16 17:10

Já vám řeknu čím to je. Necháme si kálet na hlavu a nejsme schopni se ozvat jako celek. 37 let jsem dělal v podniku, který před 15 leta koupila německá firma. Zavedli svůj systém a pořádky. Platy drželi nízko stále, ačkoliv firma velice dobře prosperovala. Často jsem v různých debatách, z pozice mistra, s nimi hovořil na toto téma. A výsledek? Zhrnu to. Proč by to dělali, když všichni drží hubu a budou dělat i za to málo co jim dáme. Odbory tady nestojí za nic a s jedincem si lehce poradí. Ostatní názory na nás, raději nebudu komentovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 17:21

S nasi zivotni urovni jsme velmi spokojeni,ted jiz zijeme opet v Cechach ale s nemeckymi duchody.Ten cesky duchod by nestacil ani na prespani pod mostem.Ale pridali mi 20KC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 23.01.16 17:37

Proč by zaměstnavatel platil zaměstnanci víc než musí?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 23.01.16 18:17

Neodiskutovatelnou zákonitostí a reálnou skutečností je:

Pokud se někdo má-nebo se chce mít lépe, je to vždy a musí to být vždy na úkor někoho jiného. Proto se dobře mají ti, kteří jsou schopní resp. všehoschopní. Ostatní jsou na tom hůře, jsou jen zdrojem na čem je možno bohatnout. Má-li někdo více musí být někdo kdo má méně, musí se někdo ošidit. Zdrojem bohatství jen a jen je lidská práce. Prostředky - peníze získané jiným způsobem než prací lze získat jedině odtud, kde se něco nového vyprodukovalo, byla vytvořena nová hodnota. Byznysem, burzou, měnovým kurzem, chcete-li sportem ani uměním, apod. nové hodnoty nevytváříte , tam se jen používají hodnoty vyprodukované prací. Zkusme žít, když se peníze budou jen přesouvat se,tam a nic se nevyrobilo, ani třeba ten chléb. Tak, že bohatnout lze jen z práce, z vytváření nových hodnot.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 19:08

*palec* Ano, tak to je. V zásadě to funguje tak, že společnost si rozděluje jeden velký společný koláč, kerý vyprodukovala prací cca 1/3 lidí. Tento koláč hodnot vzniká především prací a jeho objem se v průběhu let příliš nemění. Jestliže tedy někteří jsou spokojeni, protože získají např. 100x tak velký díl koláče, oproti průměru, sto jiných lidí zcela přišlo o svůj díl, nebo reálně spíš 200 lidí odevzdalo polovinu svého koláče a živoří. To je prostě realita. V zásadě by všichni mohli jezdit v nových autech, bydlet v luxusních domech, jist kvalitní potraviny a mít dvě děti. Pracovních sil, surovin i zemědělské plochy máme na to všechno dost. Nemáme ale systém, který by to dokázal zorganizovat. Socík sice rozděloval celkem rovnoměrně, nedokázal ale lidi dostatečně využít a motivovat. Tržní systém zase umí lidi využít, ale jen některé, zbytek je vlastně na obtíž a výsledkem je spousta chudých lidí bez práce, nebo pracujících za směšnou mzdu, tedy vysoká sociální nerovnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.01.16 20:04
avatar

"miro", opravdu Vaše vidění světa, je naučená fráze. Jste vůbec schopen vidět, že jsou lidé poctiví a žijí poctivě? Asi ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marty
Datum: 23.01.16 23:09

To se nedá číst. Nezlobte se, ale jsou to bláboly. Když se snažím, jsem pracovitý, tak rozhodně to bude znát i na mojí životní urovni. Hlavně je třeba nepodcenit vzdělání. Kdo je schopný se stále učit nové a vzdělávat se, tak z něj nikdy nebude socka za 20 000 kč. Takoví lidé jsou uspěšní. Neznají víkendy, volné večery, dovolené, ale mají pohádkové platy. Kolik lidí u nás místo práce a sebevzdělání radši jezdí auty na chaty a prý se mají špatně.*smich*


doplněno 23.01.16 23:12:

Být uspěšný znamená také znát jazyky a u nás lidé často neumí ani rodný jazyk. To je pak těžké. Šance máme stejné jen někdo holt není líný pro sebe něco udělat.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.01.16 23:15

marty:

a ještě tu o červené Karkulce *haha*

A proč kdejaký nevzdělanec má podstatně víc a bez námahy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marty
Datum: 24.01.16 00:21

Opravdu? To by u nás museli být nejuspěšnější romové podle Vaší teorie, že že líní hlupáci se mají nejlépe.
Já neznám líné hlupáky kteří by se měli lépe než já. Nesmíte zapomenout, že doby, kdy lenochovi, který nic neuměl, ale vlastnil rudou knížku a spoustu známostí se zelenala travička mnohem víc než chytrým a pracovitým už skončily.
Dneska chytrý, schopný, půjde na IT školu,( informatiku) naučí se 2-3 jazyky a budou se o něj prát i firmy na západě. Ale to chce aby pracoval mozek a to u našich lidí je docela peklo.
Znáte snad nějaké socky, co by nebyli hloupí a líní? Já ne.
Stačí se podívat na bezdomovce. Místo aby se sebral a šel hledat práci do světa, raději bude spát v příkopu, nadávat, hulit a nasávat a to stojí docela dost peněz. Také musí jíst, takže ho to ve finále stojí jako mě, když já ale nepiju a nekouřím, ale platím si za ty peníze bydlení.
A republiku netáhnou socky, ale právě ti bohatí svými velkými daněmi. Socky ji naopak vysávají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: capacity
Datum: 24.01.16 14:47

Vy to vidíte nějak moc jednoduše. A ano, já znám i takové lidi, kteří jsou velmi inteligentní a schopní, přesto moc peněz nemají. Ono krom těch schopností většinou ještě potřebujete mít obchodního ducha a umět ty své schopnosti a znalosti na trhu prodat a hlavně mít je komu prodat. Jsou i takoví, kteří moc schopností nemají, ale umí dobře prodat i hov.no v navoněné růžové krabičce - tihle se pak mají líp než někdo, kdo je ve svém oboru inteligentní a schopný, ale zcela neprůbojný, neumí vyjednávat s lidmi a nemá obchodního ducha. Jak jinak vysvětlíte, že jsou dva lidi, kteří dělají úplně stejnou práci, ale každý za tu práci bere jinou mzdu?


doplněno 24.01.16 14:56:

@pt: Ale já nemluvím o obchodování jako takovém. To platí i pro zaměstnance - pokud se neumím prodat na trhu práce, budu mít nízké sebevědomí, nebudu si umět říct o peníze, tak můžu být inteligentní a schopná, ale stejně nezbohatnu. Tím jsem chtěla říct, že to není tak o té inteligenci a vzdělání jak tady psal/a marty, ale o tom umět to prodávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 14:51
avatar

Ale, kdo nemá obchodního ducha, tak by se v obchodování ani necítil ve své kůži, i kdyby zdědil velkoobchod. A kdo umí prodat i to h...o v růžové krabičce, musí najít někoho, kdo takové h...o bude potřebovat a koupí si to. Vždyť lidi nejsou přes kopírák. Není to o penězích, o majetku, ale negativních vlastnostech člověka...


doplněno 24.01.16 15:16:

Já myslím, že je to i dobře. Protože pokud někdo vybírá zaměstnance, podle toho, jak mluví, jak se umí prodat, tak tam by ten, co se prodat neumí, ani necítil dobře. Rozhodně mu bude líp, kde si budou vážit toho, co umí a nebude se muse natřásat, jako tetřev hlušec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 10:56
avatar

marty -

A republiku netáhnou socky, ale právě ti bohatí svými velkými daněmi. Socky ji naopak vysávají.

Bohatí platí daně? Ukaž mi kteří...Bohatí jsou ti, kteří tuto zem řídí, nejsou to politici, ale právě ti lobisti, kteří si nadiktují největší úlevy. Největší nejbohatší investor Waren Bufet dávno řekl, že platí nižší daně než jeho uklizečka a pokud tomu bude tak i nadále a nic se nezmění, bude dál narůstat nerovnost mezi bohatými a chudými. Ostatně se to každoročně potvrzuje, kdy bohatí opět zbohatli a jedno procento nejbohatších lidí světa má tolik majetku, co zbývajících 99 procent obyvatel země. Kalouskův kamarád miliardář Janoušek zaplatil na daních 400tisíc kč, přitom v tom roce měl zaplatit několikanásobně více, řádově v miliardách a pak to samozřejmě chybí, a když to chybí, musel to vzít Kalousek jinde, zdaněním zbytku obyvatel. A takových je v naší republice daleko více a jen víc a víc bohatnou, zatímco ten zbytek je dotuje svými daněmi, odvody na důchod, sami si platí ve zdravotnictví a všude možně. Krevní testy se dělají přes Janouškovy firmy a stojí to třikrát tolik, než kdyby si je nemocnice dělali samy, je to v pořádku? Jasně, Kalousek zavede poplatky u lékaře aby pojištovny dostali své peníze zpět, zdarží léky a sami se smějou, jak ožebračují nemocné, hlavně že oni mají svoje miliardy odpuštěné od daní. Stejně je na tom to tlusté prase z Monaka, jemuž tečou miliony měsíčně z lístků dopravních služeb a metra v Praze. Ve skutečnosti jeden bohatne, ale na úkor těch cestujících! A opět žádné daně, má přece sídlo v danovém ráji. A to má většina podnikatelů u nás.

Nigérie je nejbohatší stát, co se týče nerostných surovin, přesto tam žije 95% obyvatel v chudobě, nemají základní životní potřeby, jako je pitná voda, elektřina, střecha nad hlavou a v důsledku těžby ropy na znečištěné prostředí je tam průměrná délka dožití okolo 38let. Ti bohatí mezi sebe ty chudé nepustí.

Bývalý prezident spojených států Bush koupil v Africe pozemky na kterých dnes čerpá pitnou vodu a tuto jejich vodu prodává afričanům zpět. Je toto v pořádku? Takhle se bohatne - na úkor většiny, bohatí nás svými směšnými daněmi neživí, oni nás okrádají!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 23.01.16 20:11
Ta "neodiskutovatelná (sic!) zákonitost" ovšem obecně neplatí. Naopak, základní myšlenka kapitalismu je, že se mohou všichni mít lépe, pokud se základní ekonomické otázky co, jak, pro koho? nechají řídit tržními silami: Pokud pekař bude péct dobrý chleba, tak jeho zákazníci budou mít dobrý chleba a on za to dostane víc peněz, než kdyby dělal něco jiného. Ošizení vůbec není nutné.
Těch ekonomických nesmyslů máš v textu víc. Zdrojem bohatství není jen práce, ale i půda a kapitál. Když budu mít motorovou pilu (kapitál), tak dokážu se stejnou prací vytěžit mnohem víc dřeva než stejně schopný člověk, který má jen holé ruce. Ani k tomu nepotřebuju burzu, měnové kurzy, sport ani umění. Dokonce, když ten kapitál bude tvořen zcela robotizovanou továrnou, tak práci nepotřebuju vůbec!
Celý koncept umění je o vytváření nových hodnot, kde jsi vzal myšlenku, že umění nevytváří nové hodnoty, to nechápu. Obrat filmového a hudebního průmyslu (tvořený ochotou lidí jejich produkty kupovat!) dokazuje, že jsi zcela mimo. Totéž sport.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 18:54

Naše životní úroveň není v zásadě úplně špatná. Má to však několik ALE.

1 Jedná se o lokální životní úroveň, o nízké ceny díky nízkým platům, naše kupní síla globální je směšná. Jsme prostě nesvépravná kolonie. Člověk s průměrným platem nemůže jít na západě ani do hospody.

2. Podobně problém nastává, při nákupu věcí, jako je nové auto, pohonné hmoty, energie, tedy věcí, které mají v rámci Evropy cca srovnané ceny, přitom my si je musíme kupovat s třetinovým platem. Proto také jsou silnice plné 20 let starých plechovek a nová lepší auta kupují prakticky jen firmy a podnikatelé na firmu. Sokromé osoby kupují buď ojetiny, nebo maximálně srandovní Fábii HTP či Hnujdé i10/I20 či šílenou Dáčii.

Důkaz místo slibů: http://www.autorevue.cz/firem…ozdelen-cesky-trh-v-roce-2015

Jen trochu slušnější značky mají prodeje firma/soukromník v poměru 10:1. U Škody je to 4:1. I to je doklad o zcela zvrhlém nastavení systému, který vysává jednu skupinu obyvatel,a by mohl podpořit tu druhou, za který můžeme poděkovat především Klausovi a jeho ODS.

3. Je poměrně malé pásmo, mezi nejběžnějším zaměstnaneckým platem a minimem nutným k prožití. Vysoké procento zaměstnanců se dostalo na roveň otroků, pracujících za byt a stravu. To souvisí s bodem 2. Potíž je že už tam nezbývá rezerva pro založení rodiny a uživení dětí.


doplněno 23.01.16 19:19:

Mohl bych pokračovat, jako že si lze snadno spočítat, že nynější životní úroveň vlastně nemáme díky zvýšené pracovní efektivitě kapitálismu, ale díky tomu, že jsme prakticky zrušili aramádu (Výdaje na obranu před rokem 89 tvořily 15 procent výdajů státního rozpočtu, dnes je to jen 3,5 procenta, vrátit se k 15% a mít použitelnou armásu by stávající systém ekonomicky položilo), omezili důchody a posunuli věk odchodu do důchodu, zadlužili stát tak, že to nikdy nesplatíme.. Má smysl pokračovat? *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 19:25
avatar

Nechci propadat panice, ale v jednom srandamailu jsem dostala toto:

Od ledna 2016 je ve státech EU uzákoněná minimální mzda.

Lucembursko 8,69€

Německo 8,50 €

Francie 8,03 €

Nizozemsko 7,96 €

Irsko 7,65 €

Belgie 7,48 €

VelkáBritánie 7,36 €

Řecko 3,86 €

Španělsko 3,78€

Malta 3,35 €

Slovinsko 3,03€

Portugalsko 2,62 €

Česká republika 1,85

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 23.01.16 19:41

No vidite tu "spravedlnost" :). Kdyz uz mame ten rozhodujici organ EU, proc nenaridi stejnou minimalni mzdu pro vsechny clenske staty, aby vykoristovatele utreli nos a lide mohli konecne byt odmeneni po zasluze bez rozdilu narodnosti ! Vcetne minimalniho duchodu !

Od: hm®
Datum: 23.01.16 19:59
avatar

A víš, že mně je celkem jedno, jaké mají výdělky za hranicemi? Sice mi docela vadí, když se dočtu v oficiálně vydávaných statistikách, kolik činí moje mzda, a přitom beru peníze úplně jiné, ale co už s tím nadělám? Nic.

Spíš mi vadí, že se tady vyhazují peníze po vagónech za různé státní a veřejné zakázky a zaměstnacům (tzn. mně) kvůli tomu seberou daněmi a podobnými povinnými poplatky většinu mého výdělku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 08:58
avatar

hm, ty státní zakázky, to je to, oč tu běží. To je čistá korupce. Žádná flaška a bonboniera tomu, kdo prosadí vykonavatele práce. *zed**plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.01.16 20:13
avatar

"nick", stalo se Vám, že jste zůstal bez vody, bez elektriky, bez energií? Ani nechci psát bez střechy nad hlavou. Když je nějaká havárka nebo kalamita a je člověk odstřižen od vody a energií, pak si teprve uvědomí, v jakém žije pohodlí. Krámy jsou plné, maso je k jídlu denně, jsou léky, jsou doktoři. Myslím jen, že nároky stoupají. Každý chce vilu, auta, bazény a na co? Vždyť to člověk ani neužije. Lidé mají hypotéky, mámy jsou nuceny chodit do práce, pak se doma hádají, rozvádí se a majetek je nečiní šťastným. Střecha nad hlavou je základ, pak vybavení i to auto, ale na co chtít víc než je třeba, je to jen k přítěži. Přijde věk, kdy odcházejí síly až nakonec tady člověk všechno nechá. Tak proč se honit za větrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 23.01.16 20:28

Pt - ... a uvedomujete si, z ceho to vsechno negativni prameni...? Nikdy jsem nebyl priznivcem hromadeni majetku bez praktickeho vyuziti :)

Od: pt®
Datum: 23.01.16 20:42
avatar

Z lidské pýchy...*plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.01.16 21:01

Ne, vše negativní pramení ze závisti. Závistivý člověk chce víc než ten druhý, aby tu svojí závist zažehnal.

Jednoduše lidská závist a lidská hloupost jsou příčinou všeho zlého a negativního na světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.01.16 21:07
avatar

závist jde s pýchou, aby se člověk pyšnil (chlubil), že má víc než druhý...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.01.16 21:46

Ano, to máte pravdu, ale prvotní je ta závist ;)

nebo vlastně asi ta lidská hloupost, z které pak vše pramení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.01.16 11:39

V této souvislosti mně napadá otázka: Kde se u člověka, závist, lidská hloupost, pýcha a další, berou a rozvíjejí? Kde k nim člověk přišel? Proč tyto vlastnosti uplatňuje?

Jsem přesvědčen, že s těmito vlastnostmi se člověk nerodí a že to ani nemá genetické předpoklady. Tyto vlastnosti jsou výsledkem výchovy (za kterou odpovídáme všichni) a především prostředím – režimem, ve kterém výchova i další existence člověka probíhá. Zásadně špatné je, když tyto předpoklady a důvody jsou cílevědomě vytvářeny, posilovány a uplatňovány. Vlastnosti člověka se vytvářejí výchovou a hlavně prostředím ve kterém člověk žije. Člověk je takový, jak mu to poměry dovolují - nabízejí ! To naznačuje, jak nejúčinněji tuto problematiku řešit?

Zdravím vás všechny. -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 11:44
avatar

"miro", to je ono, každý musí začít sám u sebe a příklady táhnou. Pokud chce člověk mít dobré vlastnosti, musí na tom vědomě pracovat a musí vědet proč. Pokud nemá motivaci, tak asi se snažit nebude. Čím byste lidi motivoval aby byli lepší?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.01.16 12:06

Především výchovou a ne takovou " Peníze dělají peníze" jako je dnes. Dále úsilí stav změnit, by se asi počátkem neobešlo bez represí na místech výskytu negativních jevů. Nemělo by se vyplácet uplatňování neg. jevy. Významně by k tomu měla přispět každý z nás. Nikdo z nás by neměl tolerovat a přehlížet ve svém okolí tyto problémy. Měli bychom umět bez obav podpořit úsilí každého, který upozorňuje na nepravosti a zastat se ho. Motivací by měl být osobní podíl na utváření harmonické společnosti, nikoliv majetek a peníze. Každý by měl ve prospěch společnosti dávat vše čeho je schopen a měl by být odměňován podle jeho zásluh. Jistě přijdete na další účinná opatření.

Zdraví -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 12:14
avatar

"miro", ono peníze jsou pro pořádek, aby se každý naučil hospodařit, nelze aby bylo všechno zdarma, to by vedlo k plýtvání. Ano, každý z nás by měl přispět svým příkladem, jen si to musí každý sám uvědomit. Možná si to lidé uvědomují, čím dál víc, ale jak to uvést do praxe. Musí vědět proč? Pokud nebudou vědět proč je to důležité, tak takto jednat nebudou. A pokud je společnost jen na materiálních hodnotách, jako byla, je a Bohužel asi i bude, tak takovému jednání podlehne, ale jen ke své škodě. Musí vědět proč. Co byste odpověděl, kdybyste dostal otázku "proč bych to dělal"?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.01.16 13:52

Spíše bych peníze hodnotil, že přinášejí více negativ ve společnosti, než pořádek.Co vše jsou lidé schopni a ochotni podniknou pro peníze? A proč?

"proč bych to dělal"? Proto, že člověk je tvor společenský. Chce-li svůj život prožít ve společenství s ostatními harmonicky, účelně se všemi jeho radostmi ale také povinnostmi ke společenství, měl by mít okolo sebe lidi, kteří mají pokud možno minimálně stejné možnosti, podmínky k životu a pod. Potřebujeme jeden druhého.Vyčnívá-li někdo svým majetkem, penězi a způsobem žití, tak si tento nemůže být jist např.svojí bezpečností, svojí pohodou, zejména když majetek a peníze jsou nade vše ostatní a ne vždy byly získány poctivě. Důkazem tohoto jsou vysoké zděné ploty, okolo honosných sídel. Má obavy aby o to nepřišel. To je přinejmenším spatný podíl na jeho pohodě. Kdyby okolo žili jen ti, kteří jsou v nouzi, existoval by někdo kdo by vytvářel hodnoty, které jediné jsou zdrojem bohatství a následně se rozdělují ne vždy spravedlivě?

Hezký zbytek víkendu . -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 14:12
avatar

"miro", ale nejde dělat šablona pro všechny stejně, to nefunguje, už z toho důvodu, že jsme každý jiný, jinak nadaný, jinak zdravý, jinak hloupý. Jsou lidé opravdu vzdělaní a žijí velice jednoduše, jejich majetkem je vzdělání a to jde všude s nimi. Pak jsou lidé, kteří rádi vlastní a nemyslím jen majetek, ale vezměte si sběratelství. Někdo sbírá známky, někdo auta a to také stojí peníze. Někdo rád cestuje a učí se jazyky, což také něco obnáší, jen to není vidět. Prostě každý si ukládá své poklady někde jinde, někdo třeba jen rád baští a utrácí za jídlo, experimentuje ve vaření a tak, no a holt někdo staví vily a jiné okázalosti. Dejte lidem prostor, ať každý žije, jak umí, jak chce, podle svojí nátury, nenuťte lidem, aby měli stejně, aby žili stejně. Každý člověk je individualita. V každé době je ale třeba sociální systém, pro ty, kteří jsou nemocní, hendikepovaní a těm je třeba pomáhat. Myslím, že jsou i Olympiády pro postižené, mají sponzory, kteří milují sport a jsou ochotni jim přispět. Svět je pestrý, i ta příroda je rozmanitá. Kolik druhů zvířat, kolik druhů rostlin. A tak je mono lidí, kteří mají mnoho druhů zájmů. Kdyby lidé nebyli vypočítaví, sobečtí a pyšní, tak by si dokázali pomáhat, nekradli by, nezáviděli by si a při tom by mohli mít, co komu je libo. Není to o majetku, není to o penězích. Je to o závisti, o pýše. Chybí přirozená láska, protože láska neobmýšlí zlého. Chybí duchovní rozměr, který je k životu třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.01.16 18:04

"

pt" souhlas. Co ale udělat s těmi z nás, kteří to zneužívají především ve svůj prospěch a na úkor druhých. Ale také s těmi, kteří tím ostatní provokují - dráždí , rozdmychávají, např. rasovou nesnášenlivost. Na to jme asi slabý, nevíme si rady a nebo se bojíme, třeba i toho, abychom si nepokazili svoji úroveň kterou momentálně máme? Jsem přesvědčen, že současný způsob existence společnosti není ten nejlepší a zejména poslední možný. To ale záleží ne na elitách, ale na nás, na tom co lidé jsou schopni a ochotni podpořit.K tomu je ale potřeba znát a umět se orientovat v tom co je nám "elitami" nabízeno.Láska a duchovní rozměr jsou jen pojmy bez praktického využití a velice zneužitelné.Zásadní pro rozvoj společnosti a společenského prostředí jsou přírodní a společenské zákonitost, kterými ať chceme či nikoliv se společnost a příroda řídí.Nic není nahodilého, vše má svoji příčinu. Pokusme se tyto příčiny odhalovat a nechat volný průběh a uplatňume jen ty, které působí ve prospěch společnosti.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 19:05
avatar

"miro", není v lidské moci, myšlení takových lidí změnit, každý by musel chtít sám. Za celé lidské dějiny se vystřídalo tolik všemožných systémů, v kterých se vždy našel někdo, kdo zneužil druhé ve svůj prospěch. Buď lstí, nebo mocí. I kdyby byli lidé nevím, jak odvážní, nebojácní, nasadili své životy, tak to nic nezmění. Pokud si někdo myslí, že to v lidské moci je, tak se velmi mýlí. Už to slovo "v moci" napovídá, že by to nebylo dobrovlné a tudíž ani trvanlivé. Příroda je naprosto v harmonii, jen člověk se nějak vymyká a má to svoji příčinu. Je to právě absence lásky a duchovních hodnot, které se neuplatňují v praxi a vůbec to nemá spojistost s církvemi. Ty přírodní a společenské zákonitosti jsou mravnost a svědomí, které jsou hodně pokřivené, ne-li potlačené. Což je úplně odhalené, obnažené, ale společnosti to žíly netrhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 25.01.16 11:49

"společenské zákonitosti jsou mravnost a svědomí, které jsou hodně pokřivené, ne-li potlačené." atd. jak to chápete Vy. Zákonitosti, nikoliv zákony, jsou pravidla které se uplatňují bez vědomí člověka. Ať chce či nikoliv. Tedy nikdo je nemůže nerespektovat.Může jen jejich účinnost brzdit a nebo podpořit.

Jak fungují zákonitosti? Násilí plodí násilí. Jak asi bude reagovat ten jemuž bylo ublíženo, třeba fyzicky? Zcela zákonitě bude uvažovat jak se odplatit, snad až na ty kteří si myslí, že morálnost a svědomí jsou nejvyššími hodnotami. Je to ale normální (morální a svědomité), když mně např. zaměstnavatel neodmění za vykonanou práci, když mně někdo vykrade, nedomáhat se nápravy atd. Pro pochopení zákonitostí mnohdy hovoří i lidská přísloví a moudra: Jak ty na mně,tak já na tede! Oko za oko,zub za zub!, Co máme, nevíme, až když to ztratíme. Čeho je moc, toho je příliš. Dobro se dobrem splácí. Je lépe být kladivem, než kovadlinou. Lží se nevylžeš. Nenič to, co ti prospívá. Kdo seje vítr sklízí bouři. Další najdete viz. odkaz níže

.Povyšovat mravnost a svědomí nad zákonitosti, není ku prospěchu společnosti ani jednotlivce. Jedinou správnou cestou je zákonitosti respektovat, stejně jako respektujeme fyzikální zákonitosti a dokonce je i dokážeme využít , jako např. zákonitost o působení zemské gravitace. Problémem je společenské zákonitosti poznat a pochopit, což je složitější než u fyzikálních zákonitostí.

Zdroj: http://brtpichlavec.sweb.cz/moudro/prislovi/prislovi1.htm

Hezký den -miro


l

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 25.01.16 12:35
avatar

Dobrý den "miro", krásně jste to popsal a docela pravdivě. A to je právě ono, pro ty zákonitosti Vámi vypsané, to nikdy nebude ono, člověk je zřejmě neubrzdí k dokonalosti, pokud se nad to nepovznese a pokud bude usilovat o svou spravedlnost. A takový pohled na spravedlnost má každý trochu jiný. Napsal jste různá přísloví, lidským životem osvedčené. Ale je třeba mravnost a svědomí a zapřít sám sebe, ale člověk musí vědět proč. Také Vám napíšu jedno: "kabát svléká rychleji slunce, nežli vítr". Hezký den. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marty
Datum: 23.01.16 23:25

Mámy byly nuceny chodit do práce i za socialismu. Ženy nebyly tolik doma, jako jsou dneska. Protože nebyly žádné sociální dávky, ani dlouhé mateřské a podobně. A soudruzi je honili do práce.
Za socialismu nás soudruzi pěkně drželi u huby. Dřeli lidi jak pitomí a co měli? Pokud jim nepomohla široká rodina, tak sami neměli nic, jo ještě se hodně kradlo. Být řezník, zelinář a podobně a to nemluvím o doktorech...tak ti měli, jinak byli lidi chudí jak kostelní myš a největší uspěch byl, když jim stát milostivě přidělil po 10 - 15 letech nějaký pavlačový malý byt.
A tak myslím, že dneska se ukáže kdo je kdo. První nám to ukázali romové. Za socialismu se měli nejlépe, ačkoliv se nijak nepřetrhli a oni první bydleli, měli přece tolik dětí a pak teprve měli nárok češi. Mě se líbí dnešní doba, bud jsem líná a naříkám nebo pracovitá a mám životní uroven, jakou si zasloužím. A hlavně lidi nekupovali tolik nepotřebných krámů co dneska, uměli šetřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 23.01.16 22:50
avatar

Nezlobte se na mě za můj možná hloupej názor ale nepotřebuju vilu, auťák, bazén a já nevím co všechno.

Jenom bych si chtěl z vejplaty (když sem byl ještě zdravej a normálně makal) kromě zajištění věcí potřebnejch k základnímu životnímu fungování i něco málo ušetřit abych mohl třeba jednou za několik let jet někam do ciziny na výlet a tam se mohl normálně najíst v restauraci, nebo posedět třeba na kafe v kávárně poblíž Eifelovky a né si někde v parku mazat na chleba játrovku nebo konzumovat studený špekáčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 24.01.16 07:54

Odpovím otázkou. Kdo z vás, kdo z nás byl za budování socialismu i současného kapitalismu ve stávce za vyšší mzdu? Nechalo by se to spočítat na prstech jedné ruky a vždy to bylo jen takové výstražné, nic neřešící bu, bu, bu. Na západě to bylo téměř na denním pořádku, i když tady se nám snažili namluvit, že to jsou mírové demonstrace. Kdyby drželi hubu a nechali se okrádat, jako tady, tak by dnes měli taky kulové. My jsme národ pose.. a tak jsme tam, kde jsme. Bohužel je to tak. Vždycky jsme, až na několik vyjímek, drželi hubu a jen si v hospodě u piva, dnes na internetu, stěžovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marty
Datum: 24.01.16 07:57

To jste musel tak žít za socialismu. Pokud Vám soudruzi tu možnost poskytli, vycestovat aspon do Jugoslavie - pro čechy to byl tehdy západ.Vzali trabanta, konzervy a hurá do ciziny.
Jste asi důchodce, tak poděkujte soudruhům, jaký plat jste za nich měl, že jako důchodce si nemůžete dnes udělat výlet ani do USA.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 12:39
avatar

"marty", vidím, že jste šikovná a houževnatá. Jsem ráda, že naše dcera odešla do světa, uměla jen NJ a ze školy RJ. Ale žije již v cizině od roku 1991, nejprve Rakousko, nyní Belgie. Má již dávno státní zkoušku z holandštiny (v tom jazyce i tlumočí), dodělala si ruštinu, dále se věnovala francouštině a angličtině. Co zcestovala za tu dobu, co žije v zahraničí, to já již do smrti nesthnu. Viděla kus světa od severu k jihu, od západu po východ. Tam je jiné žití, jiné možnosti, jiný způsob myšlení. Není problém, kdy se lidé stěhují na důchod do jiné země, cestují i v 80 ti letech, jsou myšlenkově čilí a mají přehled. Nevím, nevím, kdy to doženeme...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 14:29
avatar

No určitě natom nejsme nejlíp, ale určitě ani nejhůř .. troufnu si dokonce říct že za poslední roky se to tak něj trošku a pomaličku zlepšuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 15:24
avatar

No.. ono se to těžko porovnává, když si vezmete Slovensko...a pak třeba Německo, opravdu těžce se posuzuje, jak to u nás vlastně je, kamarád je pediatr v Japonsku, trochu neobvyklá volba a má plat nějakých 550 000 jenů, to dělá v našich nějakých 100 000 kč... nepředstavitelné, ale taky se tam pohybují v jiných číslech, i co se týče jídla, energíí a takhle, takže je to něco, jako u nás hodně dobrý plat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marty
Datum: 24.01.16 23:11

Od: miro®Datum: včera 18:17
Neodiskutovatelnou zákonitostí a reálnou skutečností je:

Pokud se někdo má-nebo se chce mít lépe, je to vždy a musí to být vždy na úkor někoho jiného. Proto se dobře mají ti, kteří jsou schopní resp. všehoschopní.
-----------
Milý miro, ti lidé, kteří mají velké platy si je plně zaslouží, pokud nekradou nebo nepodvádí.
A to těžko.
Pokud má někdo firmu, určitě má právo mít daleko větší peníze než jeho zaměstnanec. Pokud se to zaměstnanci nelíbí, nic mu nebrání v tom, aby si založil také nějakou firmu a prokázal své schopnosti. Není to tak lehké, jak si myslíme.Především to chce mít nápad a ochota nést riziko.Takový člověk také nejezdí na chatu, nemá na to čas, žije pro práci.

Od: capacity Datum: dnes 14:47
Vy to vidíte nějak moc jednoduše. A ano, já znám i takové lidi, kteří jsou velmi inteligentní a schopní, přesto moc peněz nemají.
--------------
Pokud takové lidi znáte capacito, tak to vidím tak, že byli ale líní. Neměli chut si neustále doplnovat vzdělání, učit se další jazyk, být v práci jak je potřeba a popřípadě jít za prací i do světa, nejen do nejbližší vsi.
Lukrativní a dobře placená místa opravdu za vesnicí nejsou. Takže jim zkrátka chybí ta pracovitost a to dělá hodně. To dělá všechno.
----------------

Od: q1 Datum: včera 20:11
Naopak, základní myšlenka kapitalismu je, že se mohou všichni mít lépe, pokud se základní ekonomické otázky co, jak, pro koho? nechají řídit tržními silami:
-----------------------
Ano, jistě a proto s tím musíme počítat i ve svém vzdělání. Co trh práce vyžaduje. Pokud vystuduju obor, který se studuje lehce, například sociální pracovník, nemohu čekat, že později ve státní službě budu mít vysoký plat, to by bylo směšné.
Je spousta dítek, co to vystudují aby měli aspon bakaláře, protože je to nestojí moc usilí a pak se diví, že trh práce je přesycen a hledají se technici, ajtáci hlavně, to je obor budoucnosti, svět je založený více méně na technice a počítačích a to vystudovat už náročné je.
Takže už jako týnejžr si volím, kolik jednou budu dostávat za plat. Podle pohodlnosti. Jak jsem řekla, podle toho, jak se kdo snaží. A ne podle toho, že všichni mají mít stejně.
-----------------------

Od: nick® Datum: včera 19:41
No vidite tu "spravedlnost". Kdyz uz mame ten rozhodujici organ EU, proc nenaridi stejnou minimalni mzdu pro vsechny clenske staty

Minimální mzda se odvíjí od hospodářských výsledků států. Pokud ty výsledky máme nízké, minimální mzda nemůže být vysoká. Je to jako s důchody a sociálními dávkami.
Daně, které u nás platíme zkrátka nestačí pokrýt skutečnost, že tuhle republiku táhne pár soumarů, co ty daně platí a ostatní mají jen řeči o spravedlnosti, za počítačem doma v teple.
------------------

Od: babkazov® Datum: dnes 08:58
hm, ty státní zakázky, to je to, oč tu běží. To je čistá korupce.

Myslím že korupce nerozhoduje v tom, že člověk je pracovitý, ochotný se učit nové věci a jít za prací tam, kde ta práce je. U nás je velká spousta volných míst, ale nejsou na ně potřební odborníci, hledáme je v cizích státech. Což je pravda.
-------------------------

Od: pt® Datum: včera 20:42
Z lidské pýchy

Od: pt® Datum: včera 21:07
závist jde s pýchou, aby se člověk pyšnil (chlubil), že má víc než druhý

Myslím že tohle není pravda. Lidé, kteří vydělavají větší peníze nemají potřebu se chlubit že mají majetek který vy třeba nemáte. Oni se většinou chlubí, tedy jsou prostě pyšní že něco dokázali a proč by na to neměli být pyšní?
A ten majetek je pak vysledkem jejich snažení a práce. A opakuju, že kdo by měl potřebu závidět, tak by si měl uvědomit, že šance měli stejné, ale ten druhý byl víc snaživý a pracovitý, nespokojil se s minimálním platem a hledal cestu jak pracovat za víc, třeba i v jiném oboru. A takoví lidé opravdu bývají uspěšní.
---------------

Od: pt® Datum: dnes 12:39
Tam je jiné žití, jiné možnosti, jiný způsob myšlení.

Ano, Vám dávám plně za pravdu. Dokud lidé nezmění myšlení a neuvědomí si, že jejich život je v jejich rukou, tak jim pak opravdu nezbyde než zahořkle psát do diskuzí že soused má zelenější trávník než je ten jeho.

---------------

Jinak bych ráda dodala že mám na mysli lidi zdravé a ty, kteří vzhledem k tomu že jsou dospělí až dnes, tedy mladé, mají velké možnosti, které předchozí generace desítky let neměli.

Takže nemají právo fnukat, ale něco se sebou dělat.

Nemocní a starší lidé, kteří ty možnosti neměli, například jim komunisté neumožnili vzdělání, mají právo fnukat, ovšem většinou to nedělají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.16 23:17
avatar

"marty" nic proti, když je šlověk hrdý na to, co dokázal, ale pokud je chlubivý a pyšný, je to něco jiného. Cítíte ten rozdíl? Já ano. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.01.16 11:07

Vyhovuje, co si kdo udělá, to má. Proč furt srovnáváte výdělky? Proč nesrovnáváte mozky, historii, vývoj, politická rozhodnutí ect? Kdyby šli do Ameriky a j. zdechláci, kde by byla? Proč jsou i zde úspěšní lidé?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 25.01.16 12:42

Nechci nějak zvláště prudit, ale myslím si, že naší současnou průměrnou životní úroveň oceníme až tehdy, až o ní někdy možná příjdeme. Pak se nám to bude možná zdát jako ráj na zemi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 25.01.16 12:47
avatar

To máte pravdu, tak jsem to myslela i v mém příspěvku dne 23.1 ve 20:13. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 14:54

Možná je trochu spoluvinna, divoká privatizace, zhasnutí na pět minut, aby se lépe kradlo, prodej podniků, zadlužení, opuštění trhů, rozfofrování co předci dlouhá léta budovali, mix eko migrantů, mladí se chtějí mít jako staří, cizinci jako našinci, zločinnost ve veřejných službách, prodělečná kuponovka, Motoivest, Harvard fondy, mistr Kožený, zkrachované Banky, Česká spořitelna, IPB, Komerční Banka, Banka Bohémia, k tomu nevyčerpané fondy z EU, další Promotro, Paňďury, tunely, pneu odpérované dálnice a.t.d., ještě, že část populace svádí vše na 40 let komunismu, který měl velké nedostatky, ale neměl dluhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 25.01.16 19:46

Možná by bylo dobré si připomenout pár věcí:

ty fabriky, které byly před krachem se prodávaly zase převážně soudruhům ředitelům nebo jejich známým. Trhy nikdo neopouštěl, pouze si odběratelé porovnali kvalitu, kvantitu, termíny a nebylo co dál řešit. Technická úroveň s tehdejší modernizací a automatizací byla k smíchu a asijké továrny celý východní blok srovnávaly s cigárem v hubě!

Privatizace byla šance, jak z starých fabrik udělat konkurenty podle dřívějších pravidel a někde to šlo, jinde ne. Na celém světě krachují firmy a jiné zase vznikají a myslet si, že zákazník počká pár let, než se to naučíme je dost směšné. To ani Rusko nekupovalo každý náš šunt a pěkně si vybíralo dodavatele.

A konečně uvedené dluhy se musí porovnat se stavem ekonomiky. Od počátku Perestrojky, kdy SSSR odmítl dotovat svou ropou a jinými surovinami chod "bratrských států" to šlo hodně rychle z kopce. Jestli si nepamatujete stav ve fabrice v letech 1987-1989 tak je to smutné.

Komunisté se socialisticko utopickým experimentem nás zastavil na desítky let. Venezuela se svým socialistickým vůdcem je příklad, kam až to socialismus může dotáhnout. ČR je na tom docela dobře a to je hlavní. Co by jste chtěl dál?

Ukažte jediný ráj na zemi, kde je to podle vás OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 20:03
Zivotni uroven cloveka zavisi od vysky prijmu, a vysky vydaju. Kazdy ma nejakou jinou. Pokud mam uspesny produkt, a hromadu zakazniku,
musim byt uspesny.
Pokud mam spravne vzdelani a dam si inzerat, musim byt uspesny. Dokonce mi zamestnavatel poskytne byt stovky kilometru daleko
pro celou moji rodinu.
Nebo mohu jit "na volnou nohu" a byt uspesny skladatel, ci informatik.
A nebo jezdit na montaze po celem svete. I bez znalosti jazyka. To vazne? To vazne.
Nebo v byte chovat tropicka zvirata a vyzit z toho. Kdyz jsem fakt spickovej chovatel.
Nebo byt spickovej v tovarne na smeny, naucit se jazyk (staci pracovni nemcina, nemusi byt hovorova), najit si praci venku za jine penize. Statisice lidi muzou potvrdit, ze to funguje.
Nekdo je dobry reprezentant a bere penize od statu, i od agentur za reklamu. Nekdo je dobry agent a zivi ho tato cinnost.
Nekdo doma pestuje caroveniky, nebo bambusy. Citrusy...
Nekdo vyrezava ze samorostu nadherne kusy a prodava je do Arabie.
Nekoho zivi bahno a stavi z neho bio-domy, nebo dela keramiku.
Nekdo doma dela umeni z textilu, plete krasne zbozi.
Nekdo sbira vrbove prouti a plete z prouti.
Nekdo chova cmelaky na export. Do skleniku. Nebo chova motyle. A uzivi se. Slysel jsem o cloveku, ktery chova svaby na krmeni pro ruzne chovprodukty. Jeste mu neutekly. Je to ovsem velmi pomaly druh, ktery se mnozi ve tlejicim dreve, takze v panelaku by
stejne neprezil.
Nekdo ma chovnou stanici na psy, kocky, holuby a pod. Ja verim tomu, ze v panelaku se daji v tichosti a beze smradu chovat treba krepelky, nebo chipmunks.
Hromada z techto veci by financne prilepsila duchodcum. Jenze maji sve zvyky a "nechteji si zasvinit barak", tak budou radsi nadavat, ze nemaji penize.
Na zacatku je prace. Pak bartr - zbozi za zbozi. Coz byva neprakticke. Rychle sehnat zubare, ktery chce zrovna koupit tunu brambor... A podobne. A tak vznikly penize. Ty se tisknou, a posouvaji dal za urok.
Pak jsou tu ale soukrome meny. Obecni, nebo meny ruznych sdruzeni. Nebo casove banky. Tam se jen pise pracovni cas, ktery si zase muzete vyzvednout u nejakeho odbornika, a ten vam vykona praci
odborne.
Tyto komunity prosperuji, protoze nejsou vysavany bankeri. Vznikle hodnoty nejsou zdaneny a tyto dane nejsou pouzity na verejne zakazky. Nemuzou byt odsate do kapes oligarchu.
Usetrene dane produkuji bohatstvi na miste, v dane vesnici, ci komunite. Uplne stejne, jako tomu tlustemu
v Monaku (jak tu nekdo psal).
Hlavni banka rekne: Chcete penize? Ok, zaplatite mi urok a ja vam je pujcim = pustim je do obehu pres soukrome banky. Z toho vznika dluh. Ten se rozpusti mezi obyvatele, a mame tady inflaci. Ta nam bere hodnotu nasi prace. Z toho ziji financnici.
Vetsi centralni banka = vetsi prijmy pro vyvolene. A tak postupne vznikl tunel, nasledne Evropska unie - megatunel.
A proto - podle zkusenosti Rusu z 90tych let - chovejte a pestujte, i doma, protoze krize prijde. to je jisteee...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.