Kolik peněz v důchodu po zaplacení nutností?

Od: Datum: 22.01.16 14:44 odpovědí: 16 změna: 23.01.16 20:56

Kolik byste chtěli mít měsíčně k dispozici peněz v důchodu po zaplacení nutností(bydlení, domácnost, energie, jídlo, drogerie ,lékaři, nové zuby, léky, oblečení, obuv, benzín) na rozmařilosti a jaké?!

doplněno 22.01.16 15:06:

Myšleno jako důchodce v současnosti !

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 14:59

Ja mam duchod skoro za 35 let a do te doby probehne stokrat inflace, kdy vlada prijde na to, ze pro nas bude lepsi makat do 90 a rovnou skocit do rakve a ne do 65 jako ted, takze nevim co bude za 35 let a tudiz nevim kolik budu chtit mesicne k dispozici...:)

Datum: 22.01.16 16:10

Chtěla bych mít na dárky pro blízké, na dovolenou do zahraničí, na kino, divadlo, knihy, na občasné obědy a večeře v restauraci, auto, jeho údržbu, benzín... Ono by se toho našlo hodně. Zatím, i když v důchodu pracuju, tak se mi na všechno nedostává. Chci si do budoucna našetřit nějaký základ, ze kterého budu čerpat. Trochu pozdě, ale dřív to nešlo, stavěli jsme.

Od: moula*
Datum: 22.01.16 16:33

Otázka zněla, kolik byste na ty vaše radosti chtěla mít měsíčně Kč !

Datum: 22.01.16 21:09

Tak pokud je otázka myšlena tak, že by člověk nemusel nic dokupovat domů (myslím větší věci jako pračku, auto, nábytek), nemusel dělat opravy na baráku apod., tak 8-10 tis. na měsíc. Prostě na krmení pro psy, nějaké kytky, knížky, dovolená a aby se mohlo něco uložit pro strýčka Příhodu (prostě kdyby něco). ... no jo no, utopie...

Datum: 22.01.16 17:00

Dnes mě stojí energie 2800 (plyn) + 1800 (elektrika) + 400 (vodné) + asi 100 na daň z nemovitosti, to je 5100,-. Něco do huby pro psy 2000 měsíčně. Něco do huby pro mě 4000 měsíčně. Drogerie a ostatní výdaje cca litr. Suma sumárum mě stoj život dnes 12100,- Pojistky na auta dnes asi 2500 měsíčně, benzin asi 4000,- měsíčně. a už jsem na skoro 17 tisících. No a na koníčky či jné rozmařilosti tak 5000,-? Je to moc? Dnes je to zatím v pohodě. Důchod bude ale až za 4 roky, tedy nárok na důchod, ale když se podívám na dnešní svět, tak si myslím, že důchody nebudou žádný. Proto šetřím, ať se nemusím spoléhat na stát, on se nás totiž klidně vykašle. Hlavně že bude mít pro vandráky.

Datum: 22.01.16 17:11

Myslím, že tak 18 - 20.000 Kč měsíčně by bylo dostačující. Dám hodně za léky na diabetes. Našetřila bych si na chrup, z toho bych měla vážně radost. Stojí 250 až 300 tisíc. *tanec*No a pak každoročně nějakou pěknou letní dovolenou, nic extra drahého, ale zase ne nějakou, jako socka. Takovou akorát. Nepiju, nekouřím, mít těch 20 tisíc, určitě by se mi z toho šetřilo dobře.

Nemyslím v žádném případě cpát peníze do dětí. Děti si naštěstí nežijí zle.

Vždycky jsem se zatajeným dechem poslouchala kolegyni z práce. Její dcera se provdala za Holanďana a odešla do Holandska. Paní vyprávěla, jak zeťovi rodiče jsou už v důchodu, zhruba každých 5 let si mění zařízení celého bytu včetně koberců, v létě jezdí na 3 týdny každoročně do Egypta /což o to, tuto destinaci bych nechtěla/ a v zimě na měsíc do Thajska.

Pokud mám doma čisto, ten nábytek 40 let starý /od svatby/ mi nevadí. Ale na to cestování - to bych nějakou korunu nelitovala. Takže za mě - jak jsem už psala na začátku.;) Ale je to utopie. Jaga.

doplněno 22.01.16 17:33:

A kruciš. Já to špatně pochopila. Ta mnou uvedená částka by byla celkový důchod, včetně SIPA, energií, potravin, benzínu apod. Myslím si, že by mi z toho měsíčně zbylo dost. Takže koli z toho na radosti? Tak 8.000 měsíčně. A byla bych spokojená.

Od: perry
Datum: 22.01.16 18:21

No takže, bydlím na vesnici, ve svém domku.. Jako vcelku minimum to vidím na cca 12000Kč.

Datum: 22.01.16 19:02

Otázka je nedobře položená. Samozřejmě, že bych chtěl mít peněz co nejvíc. Nikdy jich není dost. Nejlépe tolik, abych se nemusel zatěžovat jejich počítáním. Pokud ale máte na mysli, jaké minimum bych chtěl mít, tak řekněme 20 tisíc, abych nemusel přemýšlet, co si můžu dovolit a co už ne. (Jistě, vím, že je to nereálné, ale líbilo by se mi to ;)).

doplněno 22.01.16 19:18:

Moula - Jak nezvládl? Otázka zní: "kolik byste chtěli mít peněz?" Moje odpověď je: "co nejvíc." Co je na tom neadekvátního? *sok*

doplněno 22.01.16 21:07:

Dobře, takže rozmařilost - asi auto, 20 let starý Jeep, se kterým jezdím nejen po silnicích, ale občas i po tankodromech a jehož provoz, údržba a hlavně opravy nejsou zrovna nejlevnější. Pro běžnou potřebu bych určitě sehnal mnohem výhodnější (a levnější) auto. Ale protože ho miluju *srdce*, tak dokud si to můžu dovolit, nemám v úmyslu něco měnit. Takže provoz nějakých 4000, ostatní náklady v průměru 3500 měsíčně. Aby teda zbylo i na něco jiného (kultůra, výlety, občas večeře v restauraci, dovolená...) tak nějakých 10 až 15000 měsíčně.

Datum: 22.01.16 19:13

Otázka je položená dobře, ale vy jste nezvládl na ni adekvátně odpovědět !

Datum: 22.01.16 19:21

Kdepak moula, ten pokládá jen samé "dobré" otázky*smich*

Od: uska®
Datum: 22.01.16 19:52

Pokud chápu otázku, tak se ptáte, co bych chtěla mít navíc krom toho, co jste vyjmenoval. Vy jste vyjmenoval všechny základní věci, tudíž by se dalo s tím žít. Navíc bych tedy potřebovala:

- 1 000,- Kč za rok pro jedno vnouče ( 100,- svátek, 300,- narozky, 500,- vánoce + 100,- jen tak)

- 20 000,- Kč za rok na 1x letní dovolenou a lyžovačku

- 500,- Kč měsíčně mi stojí welnes a cvičení

- 500,- jen tak ( někdy kniha nebo večeře)

---------------------------------------------------------------

Když to propočtu, tak by mi mělo zůstat z důchodu měsíčně 2 833,- Kč + nějaká rezerva.

Datum: 22.01.16 20:14

Informačně perfektní odpověď. Děkuji.

Od: pt®
Datum: 22.01.16 19:54

Jen aby se toho nechyt někdo z vlády a hned všem utipne tipec...:-D

Datum: 22.01.16 20:43

Na tuhle otázku nedokážu pořádně odpovědět - tohle je otázka buď pro lidi z paneláku nebo pro lidi z domků, ale nekutili.
Pro mne konkrétně to, co by pro jiné byla rozmařilost (nákup nářadí a vybavení do dílny a na veškeré práce okolo domu a aut) je investice, která mi umožňuje srazit životní náklady na polovinu i méně běžného standartu, případně si ještě občas nějakou korunu přivydělat), takže pro mne je to nutnost, která mne navíc ještě baví. Takže kam tohle zařadit?
Co se týká rozmařilostí jako takových, tak to jsou koníčky, což je dílna (viz výše) a pak to jsou hlavně modely, tak když na ně měsíčně zbude 500,-Kč, tak taky stačí (omezí se nákupy celkově, hlavně hotových, na sestavení toho mám už teď tolik, že bych tady mohl být ještě 100let a stejně bych to nestihl všechno postavit), když bude 10.000,-Kč, tak taky vím, kam s nima - které modely, případně další věci na doplnění jiných sbírek bych si koupil. Za rozmařilost by se taky dala považovat moje auta, ale tam kromě některých věcí je to opět hlavně o práci, protože dílů jsem si za roky tohoto zájmu nashromáždil poměrně dost a kupuju něco jen velmi výjimečně. A tím by asi výčet mohl skončit - další rozmařilosti nejsou.

Od: ju®
Datum: 23.01.16 20:52

Hovadina - chtít múžu třeba milion, ale je mi to houby platný...takže diskuse *vtip*úsměvná...

doplněno 23.01.16 21:09:

Oh, to měl byt spíše povzdech...

Datum: 23.01.16 20:56

Tak se usmějte a je to.I to je dobrý výsledek této diskuse. Ale otázka je hypotetická, nikdo vám ve skutečnosti nic nenabízí.- jen tu diskusi a zamyšlení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.