Kam investovat na důchod měsíčně 10tisíc?!

Od: Datum: 21.01.16 22:15 odpovědí: 44 změna: 20.04.16 09:39

Chci navrhnout svým dvěma synům(35 a 40 let) kam investovat - střádat každý měsíčně zbytných 10tisíc Kč aby jich měli v 65letech na účtě(tedy k dispozici) co nejvíc?! Sdělte co byste dělali vy !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 21.01.16 22:27
ja bych nekecal svym davno dospelym detem,co maji delat se svymi penezi…
Ohodnoceno: 6x
 
Od: milnov
Datum: 19.04.16 21:53

Naprosto s Vámi souhlasím, po třicítce už má každý svůj vlastní rozum a akorát na otce budou naštvaný :) Kdyžtak, tak bych na spoření zavedl řeč oklikou, ale určitě ně "Co kdyby sis dával měsíčně 10 000,- stranou důchod, abys nedopadl jak já?" Jinak abych odpověděl i na otázku, tak za mě asi zlato, ale možností je samozřejmě více.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.01.16 22:53

Tak, kdybych měl volných 10 tis kč každý měsíc, tak bych je určitě nestřádal, ale snažil bych si je užít, neb kdo Vám zaručí, že v roce 2045 budou mít ty peníze ještě takovou platnost. Naivita některých lidí je krásná. Docela jim závidím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: moula*
Datum: 21.01.16 23:54

Zřejmě nemáte starost aby se vaše děti jako OSVČ měly za 30let v důchodu dobře. Já tu starost mám, i když se toho nedožiju !

Od: mp*
Datum: 21.01.16 23:58

Vážený příteli, co bude za 30 let...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 22.01.16 00:07

No za třicet let ze synů budou začínající důchodci a já bych chtěl, aby kromě malého státního důchodu měli synové k dispozici na dožití finančně dostatečný balík !

Datum: 22.01.16 06:30
avatar

mp, prosím, co bude za 30 let?

Asi podobně, jako před 30 lety?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 23:52

Podobnou částku investuji každý měsíc do auvesty.

Jde o účet v drahých kovech, který se chová jako běžný bankovní účet, ale nemám na něm kč,€, nebo dolary, ale zlato, stříbro, platinu a palladium.

Navíc na něj nedošáhne exekutor, protože je vedený německou firmou a sklady kovů jsou ve Švýcarsku.

Podobných společností je více, proto pokud vás to zaujalo, jistě si dokážete podrobnosti najít na internetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.01.16 23:56

Tak pohádky si obyčejně nechávám pro děti (a nebo pro sebe).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.01.16 00:25
avatar

Tak to rychle ukončete :-D Virtuální kovy jsou největší pod+++vod. A s tím, že jsou nedošáhnuté, tak by si člověk mohl přeložit i jinak :-D Když kovy, tak fyzicky a na bezpečném místě. Možná máte štěstí, ale snad nechcete dopadnout, jak ti akcionáři a majitelé v USA se šeky, smlouvama a certifikáty z 30.let na FAKE miliardové $$$ podíly co se dnes draží na Ebay jako historická senzace naivnosti :-D Stejná pohádka bude asi i ty pozemky na Munu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 01:35
A co budete dělat, až auvesta vyhlásí bankrot. Vklad není pojištěný, takže dostanete kulovíčko. Není tam žádný výnos, jen přirozený růst kopírující inflaci. Poplatky za skladování zlata vám je navíc ukrajují. A až bude kolaps globálního byznysu a budete chtít svoje zlato v kapse, tak ho nedostanete, protože tyhle společnostu zpravidla "prodají" víc zlata než mají, a kdyby je všichni chtěli vybrat, tak zbankrotují.Na internetu najde řadu článků, proč jsou takovéhle investice naprosto k ničemu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 12:12
avatar

Zlato? Si děláš prdel, ne? Zlato stojí zhruba dvakrát tolik, co po revoluci. Kolikrát víc vyděláváš dnes od revoluce? Stříbro, palladium, měď jsou na tom ještě hůř a platina dnes stojí stále stejně . samozřejmě minulý výnos/nevýnos není zárukou zisku budoucího, ale jestli někdo zakoupil zlato po revoluci, tak si nepomohl. Zlato trhalo rekordy v roce 2011, vyšplhalo na cca 1900usd za unci. U nás ještě vydržel i v průběhu roku 2012 na maximech, poněvadž oslabila koruna, ale i tak bylo maximum necelých 35tisíc za unci , takže investice stále ztrátová. V tom roce tady někdo psal, že vrazí 400tis do zlata, protože byla panika, šlo prudce nahoru a všichni radili kupovat, že se to vyplatí. Já v té době radil prodávat a nevím zda dotyčný nakonec koupil nebo ne, ale pokud ano, tak dnes nějakých sto litrů teče a to ještě může děkovat, že dolar dále posílil, jinak by ztrácel téměř polovinu. A prognozy zlata jsou dále níž a níž pod hranici 1000usd. Kdyby se ekonomika unie zlepšila a euro s korunou začali vůči dolaru posilovat, může zlato růst kolik chce, protože je vázané na dolar. A za další, jak už tady zaznělo, pokud máš "virtuální" kovy, může se trh zhroutit, protože těch peněz v oběhu je víc než fyzického zlata. Kovy obchodovat jedině na spekulaci s dobou držení max několik hodin v podobě nějakých certifikátů, kterých je celá řada a nejlépe s měnově zajištěné s otevřeným koncem. Ty můžeš držet i déle, ale stanovit si nějaký stoplos, kdy při poklesu tě to vyhodí s rozumnou ztrátou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 12:37

Sklady ve Švýcarsku *smich**smich**smich* Možná tak datové sklady, kde jsou ta virtuální čísla uložená na diskových polích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 22.01.16 13:04

pochybuju že by jste měl ve švycarech skládek s drahým kovem - je to pouze imaginární sklad a imaginární kov a imaginární účtování...a obnos pokud jej vyberete bude opět v nějaké měně a ne v kovu, doufejte že imaginární nebude taky měna...je to normální spekulování s drahým kovem které je stejné jako spekulace s čímkoliv jiným akorát možná bezpečnější...to je věc názoru...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 00:03

Dá se investovat do Bitcoinu, nebo jiné kriptoměny.

Docela zajímavě se rozjíždí Mcoin, ale nikdo vám nedokáže zaručit, že za pár desetiletí si řeknete jak to byla dobrá investice.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.01.16 01:55

Kryptoměna se píše s Y. Zrovna dneska byl v E15 krátký článek, že bitcoin se propadl skokově o 10 procent, protože jeden z vývojářů z projektu odstoupil a navíc prohlásil, že Bitcoin se blíží ke kolapsu (viz http://www.zive.cz/bleskovky/…by/sc-4-a-181117/default.aspx nebo http://e-svet.e15.cz/internet…im-tvrdi-jeho-vyvojar-1263827

Ale možná se mýlím. Každopádně Bitcoin nepovažuju za regulérní investici, ano, nasypat do toho 2-3% portfolia "na hraní", ale ne to brát vážně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 00:09
avatar

Co bych dělala já? Nic. Zbytných deset tisíc měsíčně nemám a mé děti také zatím ne. Kromě toho to starší má svoji hlavu a umí ji používat samostatně, takže časem určitě přijde i na to, kam by mohlo volné finance střádat, jestli je tedy bude někdy mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 01:47

Tohle je velmi záludná otázka. Předně nevíme, jaké mají ti synové plány. Mají vlastní bydlení? Rodiny? Děti? Naprosto zásadní a prioritní investice na důchod by mělo být vlastní bydlení, které by měl dotyčný mít do důchodu zaplacené. Pokud to už mají, případně tahle částka zbývá i přes hypotéku, tak to vzít jako dlouhodobou investici (v řádu desetiletí), kde nepotřebujeme likviditu (nebudeme měnit investici zpět na peníze), tak část s toho dávat na penzijní připojštění (řekněme 1000 Kč), zbytek do nějakého dividendnového podílového fondu (s výběrem vám ale musí poradit někdo zkušenější a taky záleží na Vaší osobní povaze), možná i do přímých akciích (teď akcie padají, protože se hroutí Čína a klesá ropa a vůbec se to celé sype, takže s akciema bych počkal nejmíň do jara). Případně nemovitost, kterou budete pronajímat a z nájmu platit hypotéku (hypotéky jsou tak levné, že se nevyplatí je předčasně splácet, ale místo toho investovat jinde, prostě nechat platit 2% úrok na hypotéce, ale někde jinde vydělávat 6%). Možná ještě lepší než byt nebo dům jsou pozemky, jejich cena dlouhodobě roste víc než cena domů a bytů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ramona
Datum: 22.01.16 06:22

Jediný Vy máte pravdu. Ano, investovat do lukrativního bydlení nebo pozemku, to znamená v Praze. Vždy lze prodat s ziskem, protože ceny stoupají a budou stoupat. Byt je výhodný v tom, že ho pronajmete a hypotéku Vám vlastně platí nájemník či nájemníci. Pokud zakoupíte byt u metra tak nemůžete prodělat. Pozemek - to je starost. Romové si tam postaví obydlí a nikdy je nedostane pryč. Tyhle zkušenosti mají na Slovensku.

Náš soused zakoupil byt v OV rodičům v Praze. Mají jen jeho, po jejich smrti mu zůstane byt a peníze, které rodiče ušetří na nájmu. Oni platí jen do fondu oprav a on si nemusí dělat starosti, že mu někdo byt zničí. Je to vždy jistota.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.01.16 12:46

Střádat, banky asi nic moc. Otáčet je, levně koupit prodat, levně koupit, prodat, část ukládat. Zkusit akcie. Synové nemají vlastní rozum, poslechnou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 22.01.16 13:11

Chtěl bych dát synům návrh, oni na důchod nemyslí, já jsem v jejich věku na důchod taky nemyslel. Mají moc práce, každý malého syna, budou oba stavět a mně se jeví, že by mohli ročně každý pro sebe a partnerku dát bokem 120tisíc pro každého(=4x) když se vše dobře zorganizuje. Až jim bude 55, tak už je pozdě začít šetřit na důchod. Ale chtěl bych nějaký produkt s kterým by neměli žádnou práci, té mají až nad hlavu. A aby si v důchodu mohli blaženě užívat bez finančního omezení života ! Podle ohlasů vidím, že ani starší, zkušení, nesrší reálnými řešeními ! Synové se vždy mým jiným návrhům chechtají a za dva měsíce řeknou, taťko já bych do toho tvého návrhu šel.

Datum: 22.01.16 13:26
Také bych si přál mít otce,který mi takhle krasne bude organizovat budoucnost..:)
Já počítám do budoucna pronajímat svůj byt az postavíme dum. Dale pocitam s nějakou tou rentickou,pokud nenatahnu brčka ve 40ti..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 22.01.16 14:10

Co myslíte tou "rentickou"?

Datum: 22.01.16 14:02

No vidíte chtějí stavět - to je také investice.

Další věc je ta, aby si těch peněz vůbec stihli v tom důchodu užít - stát se může cokoliv. Pokud se jedná o méně podstatnou část příjmu, tak asi nic proti, ale jestli bych si musel odrthávat od huby, syslil peníze, a pak se mi něco stalo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 22.01.16 14:28

No jde o to, kdyby se vám nic nestalo, abyste měl za třicet let peníze na něco do huby, lyžovačku v Alpách, moře v Chorvatsku, výlety s vnukama a nesténal zakysle !

Od: mot
Datum: 23.01.16 21:56
opravdu myslite, ze maji kazdy mesic 20 tis navic? kdyz maji male dite a hlavne chteji stavet?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 13:33

Já investoval do dětí. Co takhle kvalitní vzdělání - třeba zahraniční?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 22.01.16 14:22

No to je dobře, ale děti vám řeší dostatek peněz v důchodu?!

Datum: 24.01.16 08:12

Je to jediný a historií ověřený způsob. Nebo snad někdy (od pravěku) byla na území dnešní ČR alespoň jedna generace, která se dožila svých úspor na důchod?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 24.01.16 10:40

Já jsem se dožil svých úspor na důchod, vy ne?!

Datum: 24.01.16 14:36

Celoživotních? A beze ztrát?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 14:17
avatar

Nechci strašit, ale tohle je podstatná informace. Za 30let už zřejmě bude západ Evropy pod taktovkou islámského a afrického spolku a půjde na východ, takže si nedělejte o Evropě nějaké krásné investiční plány, jak bude v důchodu zabezpečen a utrácet peníz ve staré dobré Evropě :( Ještě rádi půjdeme do koalice a pod křídla s Ruskem a Čínou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 23.01.16 21:54

Je "Doplňkové penzijní spoření" s vkladem klientem 10tis. Kč měsíčně na 30 let výhodné?

Datum: 28.01.16 01:45

To je stejná otázka jako: "je výhodné koupit si košili?" Možná je, možná není, nevíme, jaké jsou úroky atd. Ale 10 tisíc je podle mě zbytečně hodně, vytvoříte si sice velký polštář na důchod, ale nebudete mít žádné peníze na dovolenou atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 24.01.16 08:55

Jakékoliv investice jsou hazard s penězi. Je problém si nepotřebné peníze nechávat na běžném účtu? Kdo chce moc, nemá nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 14:43
avatar

- pokud nějaké peníze někam investujete, tak to musíte umět, mít přehled o světové ekonomice a své investice si v podstatě denně hlídat. V opačném případě bych zvolila nějaký termínovaný vklad.


doplněno 25.01.16 14:14:

jsem asi trdlo - ale ve fondech už jsem přišla asi o 50 tisíc - holt neumím ty peníze sbírat na chodníku (jak říká "jezevec") ani náhodou !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 25.01.16 13:37

Takže 2 tisíce měsíčně půjdou u každého na Doplňkové penzijní spoření u Allianz. Tisícovka od každého půjde na Doplňkové penzijní spoření u Allianz pro jejich dvě děti(3 roky a druhé v březnu na cestě). A zbylých sedm tisíc asi každý bude dávat také do nějakých fondů , vše skrzevá diverzifikaci rizika.

Od: wiki
Datum: 26.01.16 18:30

At ty prachy dávají manželkám,oni jim je -uloží-a vám odpadnou starorsti,když je něco navíc,tak jedině do štrozoku,kdyby se -něco dělo-okamžitě utratit,něco koupit,nemovitost,kvalitní obraz,cokoliv,ale NÉÉÉ v této dnešní zlodějské době dlouhodobě investovat prachy do banky,člověče,vypadá to,že už jste v letech a máte s prominutím nápady jak malej jarda,copak nevidíte co se děje,jak amerika vykrádá co se dá a kdo se dá a až se to tam posere tak máme po penězích všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 01:49

Ja myslím, že to nebude tak horké a rychlé. Fondy fungují na Západě 150 let. Peníze ve štrozoku jsou nebezpečné - inflace vám je sežere a pokud se opravdu něco stane, tak je ani nestačíte vyndat. Jinak máte pravdu, může se stát, že vznikne Svaz Evropských socialistických republik a zas všechno vem seberou. Pak Vám ani peníze ve štrozoku nepomůžou, protože je zas vymění 1:50, ale ceny jen 1:5.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 01:51

Myslím, že jste na své syny hodný až moc, snad Vám to nějak vynahradí, až budete prdět do plínek (například Vám zakoupí konopný provaz a našroubují háček do stropu).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.04.16 23:01
avatar

Do zlata.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 23:04

to bych tedy chtěla, aby mi někdo organizoval život.*zed*... naštěstí to nikdo nikdy neudělal a jsem za to ráda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 08:39
avatar

Nezlobte se ale mladí chtějí žít dnes a ne mít naspořeno na něco co možná ani nepříjde. Nepleťte se jim do života, je to jejich život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 09:39
avatar

Kdybych byla v jejich věku, tak si budu radši užívat, zařídím si pěkný byt, budu jezdit na dovolené, peníze ztrácejí cenu, spoření má směšný úrok, investice může krachnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.