To je demokracie?

Od: Datum: 22.01.16 10:00 odpovědí: 8 změna: 22.01.16 18:57

...takže po diskutovaném zákazu kouření,kdy nám stát chce určit pouze nekuřácký typ zařízení,je tady zase něco nového.Nejen ,že nebudeme do poslední chvíle vědět zda naše děti budou mít ve třídě postiženého s asistentem,teď chtějí určovat i spádovost.Takže rodiče by neměli mít možnost vybrat svým dětem vhodnou školu.*nevi*Aspoň že doktora si můžeme vybrat.Není těch zákazů,příkazů v demokracii nějak moc?...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 10:02

Chyba je, že mnoho lidí si myslí, že v demokracii můžou vše. Podívejte se na to z druhé strany, co kdyby nedej bože byl ten postižený s asistentem váš syn?

Datum: 22.01.16 10:29

to co tu je nemá s demokracií krom názvu asi nic společného *palec* - to co tu funguje je to že se většina přizpůsobí menšině. Uzavření zvláštních škol je velkou chybou - většina z vás si toho postiženého představují jako chudáčka kloučka co je prostě pomalejší ovšem většinou jsou to problémový jedinci co to v hlavě nemají vyloženě v pořádku a jen jako magoři kolem sebe mlátí vše co vidí - opravdu ze srdce přeji aby takovýto pošuk byl přidělen i do třídy kde má dítě někdo z těch kdo to povolil.

Nekouřím, nikdy jsem nekouřil - přesto si myslím že provozovatel hospody by měl právo si sám podle svých zákazníku rozhodnout o tom zda-li jeho podnik bude kuřácký nebo nekuřácký - neodkážu si prostě některé hospody jako nekuřácké představit. Stát by chtěl aby lidé cigarety kupovali ale nekouřili je .. *smich*

Ale je to demokracie - co si lid zvolil to i má, nic více, nic méně se k tomu snad říct nedá *frajer*

Datum: 22.01.16 10:39

Já bych to tak nehrotila. Starší dítko nevychodilo kdovíjakou základní školu, nic výběrového to tedy nebylo. Ale že by ho to nějak poznamenalo, to říci nemohu. Vždyť ta vaše mimina jsou ještě malinká, do doby, než začnou chodit do školy, se všechno ještě desetkrát změní...

Od: buss®
Datum: 22.01.16 11:10

Mýlíte se Lucie, stát nerozkazuje, ani to neumí. To ti, co si volíme.
Jak se těm příkazům bráníte? Zde se o tom nehlasuje, jen si možná ulevíte, ale nevyřešíte. Jděte do politiky, pak budou jiní nadávat na vás.

doplněno 22.01.16 11:51:

Čunek je zvláštní případ, vylětěl, zazářil, vzpomeňte na jeho aférky a naivitu a bláboly, jako někteří jiní. A neměl nahoře nikoho, kdo by ho podpořil, kamoše, nevyznal se ve vyšších patrech. A nikdo neví, jak to jeho vysídlení dopadlo, neřeší se to dodnes?
Najděte více rodičů a požádejte řiditele, ať spec třídu založí.

Datum: 22.01.16 11:19

...no,snad se vše ještě změní nebo zmírní.Máme za to,že děti mají mít vzory ve výchově a pro život.Tyhle"jiné"děti jim moc nepřinesou když je uvidí 6-8 hodin denně.Na to aby poznávaly jaký život mají postižené děti,tak na to mají sloužit volnočasové akce jak školní tak rodinné.Nicméně ta spádovost mi vadí.Máme v okolí 4školy a na té nejbližší jsou učitelky které ještě učily mě.Nebyly ani příjemné ani nejlepší.Proto bych si pro děti jednou ráda vybrala jinou školu.U nás je každá ZŠ zaměřena nějakým směrem a takhle by byli na matematické.Raději bysme je měli na sportovní jestli budou chtít.Takže proto mi to vadí.

doplněno 22.01.16 11:24:

buss-pěkným příkladem je p.Čunek.Nikdo neudělal pro Vsetín a okolí víc jak on,lidé si jej nemohou vynachválit...no a vidíte jak se mu vymstilo jít výš.

Od: jentak
Datum: 22.01.16 15:17

Tohle, co vymysleli je nebetyčná ptákovina. Ty děcka budou ve škole nešťastný, nešťastný z nich budou učitelé. Nebudou stíhat, budou brzdit ostatní. Děcka se jim budou smát. Děcka jsou ta nejkrutější stvoření. Dokážou deptat "jiného" spolužáka denně až k breku. Prostě to nebude fungovat.

A spádové školy? Podle mně by nevadilo, že berou žáky odjinud, kdyby bylo zajištěno, že vždy vezmou nejdřív všechny potřebné děti ze spádové oblasti. A až potom naplní zbytek kapacity z dětmi okolí. Ale zákaz? To jen dokazuje myšlenkovou prázdnotu ministerských úředníků.

Od: uca
Datum: 22.01.16 16:00

Na tohle musím zareagovat. To je fakt mimo mísu. Vy jste rozený "pedagog" člověče.Učiněný odborník. Děti se mu smát nebudou a nijak je to nepoškodí(to pro tazatele). Co mne však nejvíce dostalo je to,že děti jsou ta nejkruťejší stvoření. (?!) Odkud to proboha máte?! Dokáží být kruté,pokud je necháte přehrávat odpozorované role,pokud s nimi nepracujete a necháte je tzv. "růst jak dříví v lese".Pokud jde o šikanu je nutné ji zvládat(nikoliv ale laickým způsobem). Klidně se přijďte podívat,jak dokáže fungovat kolektiv dětí na prvním stupni ZŠ,kde mají mezi sebou třeba postiženého epilepsií,ADHD,autistu a pod. Jak dokáží takového spolužáka bezproblémů integrovat mezi sebe. Pro Vás uvedu,že je nutné dětem vysvětlit co se děje a proč,aby věděly co si mají představovat v rozhodujících chvílích. Ony tomu totiž nerozumí.Ne jako Vy. Záleží na osobnosti a vzdělání pedagoga.Pokud je u takového žáka asistent není problém. Horší je když to musí zvládat učitel sám.

Datum: 22.01.16 18:57

Účo: Mám postiženou dceru. A je to přesně tak jak píše @jentak nahoře. Kdyby neměla možnost chodit do, do nedávna se tomu říkalo speciální škola(za našeho mládí pomocná), tak by měla hodně krušný život. Z normální školy by ji vyštvali, stejně jako syna, po té, co začal chodit do normální školy. Šikana a něco proti ní dělat? Můžu Vám ukázat oznámení na policii, které jsme museli podat, a to jen proto, že ředitel školy prohlásil, že to není jeho věc. Že ON to vyšetřovat nebude. Zaplať náhodě, jsme se doslechli o soukromé škole, a syn tam vychodil v pohodě celou devítiletku. Je to vše o přístupu, ale moje zkušenosti z obyčejných škol jsou hodně špatné. Jsem zvědavý, jestli bude dost asistentů, pro všechny potřebné děti, nebo jestli to zase zajde na úbytě.

Ze své zkušenosti se soukromou školou vím, že to jde, jezdil jsem s nimi jako technická podpora a dopravce na 5ti denní výlety. A vím, co to stálo učitelky za úsilí. Ale každá měla ve třídě max. 12 žáků. Jsem zvědavej, jak to budete zvládat s dvaceti? Nejen vy. Spíš ty všechny ostatní úči.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.