1xZlaté časy za socialismu

Od: Datum: 22.01.16 08:33 odpovědí: 387 změna: 02.02.16 21:36

Jsem sice už důchodkyně, ale nechtěla bych být v téhle zlé době mladá. Za komunistů jsme se měli přece jenom líp. Práci měl každej člověk, nikdo nebyl zoufalej a o hladu na ulici, to základní měl každý občan. Dneska se mají dobře jen Ti vyčůrání a nepoctiví lidi, kteří si hrabou miliony do svých kapes na úkor poctivě pracujících lidí. Např.naše vláda, pro obyčejný lidi neudělá nic, myslí jen na svůj vlastní prospěch a plný talíř jídla. Pouští k nám uprchlíky a cikány ze slovenska, které potom z našich daní živí, protože oni pracovat nechtějí. Já od mládí odpracovala spoustu let ve fabrice a teď na stará kolena mám od státu přidáno jen o 40 Kč.navíc.To je ostuda! Sami sobě ve vládě si přidávali o 6-9tis.Kč. Za jakou práci? Jeden tam spí, druhý si hraje hry na tabletu a třetí se hádá. To je nějaká pracovní morálka a za co tak vysoké platy? Dala bych všem lopaty ať si jdou zkusit makat a k tomu minimální českou mzdu, kterou oni navrhli. Tak o co je tato vláda lepší než za socialismu? Dnes nejsou ani pro mladé žádné sociální jistoty, a to nemluvím ani o shánění bydlení. Dříve nebyl nikdo pod mostem na ulici, protože nebyla tak krutá a bezcitná doba jako je dnes. Dnes každý kouká sám na sebe - to je ranný kapitalismus. Sám o sobě kapitalismus nemusí být špatný, ale české hlavy to zmotaly do egoistického a vykořisťovatelského kapitalismu.Myšlení českých koumáků a prospěchářů." Já šéf musím mít všechno luxus a Vy ostatní na mne makejte, jak Ti otroci od rána do večera, abych jen já se měl dobře. Vám všem dám jen 8tis.Kč čistého a nezajímá mne jak s tím naložíte" To je velebnosti hnus ta almužna česká! Němec má 1500euro minimum. Zaplatíte drahý nájem, inkaso, do toho vydřidušské tisícové poplatky u lékaře- zubaře a můžete se jít pást na pastvu. Zaměstnavatel kapitalista Vám řekne. "Já mám dobré zuby a to že Ty nemáš, je Tvůj problém, musíš vyžít s pěnězi, které odemne dostaneš, jinak choď babo bezubá " A jak to všechno spočítáte, jak dnes lidi žijou to je bída, kromě těch protekčních a VIP pohlavářů. Dříve bylo zdravotnictví zadarmo a zubař nechtěl tisícovky za nějaké bílé plomby,dentální hygiénu 1tis.Kč byli obyčejné plomby a bylo fajn stačilo to. Dnes je doba jen o penězích. Umíš krást a podvádět- máš se dobře, poctivě makáš ve fabrice, oškubou Tě a žiješ z ruky do huby. Je tu někdo, kdo tu dobu zažil za komunistů? Příklad lidské bezohlednosti, bohatí uprchlíci a cikáni ještě více bohatnou u nás a naši chudí bezdomovci umírají v mrazech na ulici, nikdo jim nedá práci. Nikoho to v dnešní době nezajímá. Dříve se na to bral ohled.


doplněno 23.01.16 21:41:

Jestli tomu dobře rozumím, tak většina tady je na straně těch nepoctivých zmetků, co jsou zloději, podvodníci, lenoši, hlavně krutí a bezcitní lidi, kteří by druhému nepomohli v nouzi na ulici, spíše by do něj ještě kopli a řekli "ha,ha, kdo umí ten vítězí, a kdo je slabý a bezbranný jako např.děti, staří lidé a bezdomovci ten má holt v "českém kapitalismu" smůlu. Přežije ten nejsilnější co má nejvíc peněz a ostatní tady být ani nemusí ti obyčejní lidi. Dobrý charakter se poněkuď vytratil, vládnou jen peníze a samolibost.A pán podnikatel s nejnovějším typem auta si hraje na pána zeměkoule a snaží se ze svých požítků urvat co nejvíce a vidí jenom sám sebe i kdyby přejel chudáka, ten už není braný jako člověk, ale pro něj bezcenný kus něčeho. Takový novodobý typ sobce kapitalisty, co dává výplatu svým zaměstancům, kterou svět ještě neviděl.Ještě dejte těm šéfům fabrik biče a budou vás řezat, abyste makali rychle a nejlépe do padnutí vyčerpáním. Cinki linki zvonečky na Václaváku 89rok.,tak to máte. Krásná doba, že?Vy co jste tady pečený vařený, tak si dnešní dobu chválíte, ale otázka je na jak dlouho Vás ty peníze spasí a přinesou štěstí s úsměvem? Nikdo spravedlnosti neunikne a hodiny tikají všem i tomuto režimu. Nehledě na to, že se začíná tady vše hroutit a rozpadat i celá EU.podle světoznámé věštkyně. K čemu byli peníze a bohatství na potápějícím se Titaniku? Úplně k ničemu, šli ke dnu též.


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Vzájemné napadání nikam nevede!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 08:41
 
avatar

- no vidíte - a přesto by návrat "komunismu" nikdo nechtěl, i když tu totalitu už zde máme v bleděmodrém nazpět.

 
Od: ruza
Datum: 22.01.16 08:50
 

A co mám z dnešní doby o 40Kč.přidáno navíc a malej důchod za celoživotní dřinu. Uprchlíci neodmakali tady nic a dostanou více. Dočetla jsem se na internetu, že náklady našeho státu na 1 uprchlíka jsou 2mil.Kč.ročně. Tá proč mají být naši občani tlačení do kouta? Odmakáš dostaneš peníze, neodmakáš nemáš nárok, takto by to bylo dobře. Mne stát dá důchod 8900 Kč. a cikáni a uprchlíci 3 x více, ale proč?

Od: q1
Datum: 22.01.16 09:36
 
Nevěřte každé blbosti, kterou najdete na netu.
 
Datum: 26.01.16 13:04
 

fajn,,,napište klady této doby,,

 
Datum: 30.01.16 12:32
 

Tady nikdy žádný komunismus přece nebyl,byl tady socialismus a to není stejné!

 
Datum: 22.01.16 08:44
 
avatar

Opět debata, která přinese jen urážky druhých. Bude velice rád, když se diskutující nebudou urážet.

 
Od: ruza
Datum: 22.01.16 09:02
 

A zase milej pane "milancukrar" myslíte jenom sám na sebe. Proč se s lítostí nezastanete bezdomovců, kteří se stali obětí tohoto ranného kapitalismu? Kapitalismus západu je úplně něco jiného než ten českej rannej kapitalismus. Co, když oni celej život odmakali poctivě a teď je někdo propustil z práce neprávem (snižování stavů)? Propouštění v dnešní době je jako na běžícím pásu.Tak mluvte i o negativech dnešní doby, nebo jste snad slepý? Vám by se líbilo, kdyby Vám někdo vzal práci a Vy skončil v mrazech pod mostem? Určitě ne, si myslím.

Datum: 22.01.16 09:14
 
avatar

Milá Růžo, proč vkládáte do úst panu Milanovi něco, co neřekl? Přesně tohle dělali i komunisti, když se potřebovali někoho zbavit.

 
Datum: 22.01.16 09:59
 
avatar

Milá paní Růžo, vůbec mne neznáte, nevíte kolik, jak často a komu přispívám, ale odsuzujete mně. Když jsem žebrajícímu člověku, který chtěl 20 Kč na rohlíky sdělil, že jeho i s přítelkyní zaplatím oběd, vše co snědí, odmítl.

Ale klidně na mne plivněte...

Jak jste se zastala bezdomovců Vy?

Přeji krásný víkend, nikým nezkažený.

 
Datum: 23.01.16 15:06
 

no pane Milane,,to byjste se tedy předal...

 
Datum: 25.01.16 07:23
 
avatar

Co byste těm dvou dal vy k jídlu?

 
Datum: 26.01.16 13:02
 

Nic,nehrál bych si spasitele a pak se vychloubat,,,,

 
Datum: 22.01.16 09:55
 
avatar

to milan vůbec neříkal, vlastně neřekl nic k tématu jen konstatoval.

Většina bezdomovců je na ulici jen a pouze svoji vinou a nechtějí na tom nic změnit. Obrovský počit firem - velkoskladů, dopravních dep apod. berou pořád 365 dní v roce a šanci dají téměř každému - ovšem oni pracovat nechtějí, do práce se totiž musí chodit nesmí se tam pít ani kouřit nebo fetovat a spát se tam také nedá a většinou mají nadělané takové dluhy že by jim peníze stejně hned vzal exekutor, což je většinou důvod proč na ulici jsou. Nedávno za mnou přišel jeden "korunku dobrý muži prosím na svačinku" odér alkoholu byl nesnesitelný a na informaci že hned za rohem je sklad kde na brigádu vezmou každého jsem byl poslán do pi*e takže asi tak. Na ulici se vrtochem osudu za který sami nemůžou dostane opravdové mizivé procento lidí a ti se dokáží otřepat a najít cestu k normálnímu životu - takovým lidem totiž spousta organizací pomáhá.

 
Datum: 30.01.16 12:38
 

Vy snad nežijete v reálném světě v naší vlasti? Jak můžete říct,že si to většina zavinila sama. Jo,jedna etnická menšina národa z toho profituje a skutečně se ji tu dobře a bezstarostně žije. Plodí děti,bydlí v nájemním,nebo sociálním bytě,nechodí do práce,jen natahuje ruku na sociální dávky,ještě obtěžuje okolní slušné občany ,okrádá a mlátí je!

Ti jsou opravdu svobodní a bezstarostně žijící i v kriminálech velí!

 
Datum: 25.01.16 07:15
 

No, já tedy nevím... s těmi bezdomovci to není až takové. Jsem v důchodu a pracuji. Musím pracovat, protože jsem před dvěma lety narazila na podvodníka. Moje chyba:(. Pracuji jako pokladní v hypermarketu a ještě loni jsem jezdila do supermarketu do Prahy. Tam jsem se setkávala s bezdomovci každý den. Náš obchod otevíral v 6.00 a první, kdo čekal až otevřeme byli bezdomovci. Myslíte, že si šli koupit rohlíky a nebo něco jiného, aby zahnali hlad? Omyl! Každý měl lístek za lahve, které někde posbírali, ale kupovali za ně krabicák a nebo pivo...potraviny ani ne jeden z deseti.

A teď odpověď na Vaše otázky. O práci jsem přišla opakovaně. Jednou se moje firma (kde jsem pracovala jako statistik) stěhovala do Brna - to bylo 5 let před důchodem. Na pracáku jsem nebyla ani den. Našla jsem si práci jako záskok za MD (jako účetní velké firmy). Naštěstí měla paní brzy i druhé děcko a mně skončila smlouva 5 měsíců před důchodem. Šla jsem za pár korun pracovat k Vietnamcům a hledala dál. Našla jsem agenturu, která zprostředkovává práci na pokladnách. Jezdila jsem do Prahy a později sehnala (díky praxi na pokladnách) práci ve svém regionu - smlouva na hlavní pracovní poměr. Pod žádným mostem jsem tedy neskončila. Ale i kdyby se tak stalo, jsou takové instituce jako Charita a azylové domy..tam je možné přežít několik měsíců než se něco najde. Pomohou i s vyřízením dokladů.. Má to jeden háček - nesmí se tam v podnapilém stavu.

Jak vidíte, je možné přijít o práci a nestat se bezdomovcem pod mostem. Jak jsem již napsala - pracuji jako pokladní - a rozhodn to není práce mých snů.. úplné původně jsem pracovala ve výzkumu (paleontologie).. Mám maturitu na gymnáziu a ekonomce. Na VŠ jsem nebyla přijata, protože se moje rodina neagažovala. Moje babička vrátila v roce 1948 legitimaci KSČ a můj táta upozornil na to, že jeho nadřízení kradou (to mi bylo 5 let - rok 1958.) Dostal okamžitou výpověď a slušnou práci už nesehnal. Pracoval pak jako údržbář OPBH. Já vycházela v roce 1968 se samými jednikami a byla přijata na gymnátzium. Po maturitě v roce 1973 už byla situace jiná a já musela jít pracovat. Při práci jsem si dodělala ještě SEŠ..Moje děti po roce 1989 již byly přijaty (dík samým jedničkám) a školu, kterou si vybraly.

A co bych dnešní době vytknula? To, že člověk může být bez práce- (bydlí na MÚ, nepobírá důchod ani sociální dávky) a přitom si žije "na vysoké noze" - vila ve které bydlí je napsaná na jeho přítelkyni, opbě auta na jeho bratry...tři psi jsou napsaní na dalšího bratra...prostě mi chybí zákon o příživnictví !

 
Od: moucha
Datum: 26.01.16 21:02
 

Divíte se, že si bezdomovec, koupí radči víno než rohlíky? Proč asi, aby zapomněl jaký je chudák, napije se a cítí se na chvíli štastný proto ! Neodsuzuji to, je mi jich líto a když po mně někdo chce peníze dám, i když vím na co to potřebuje.

 
Od: pt®
Datum: 27.01.16 13:58
 
avatar

"trnca", nenaříkáte a jdete si přivydělat, jste příkladná. Za minulého režimu snad všichni chlapi, co byli v důchodu, tak si přivydělávali a také spousta žen. A v dnešní době si také může důchodce přivydělat, pokud mu zdr. stav dovolí. U nás supermarketu je paní za kasou už leta, vždy byla v krámě, celý život, tak se ji posledně ptám, kolik je jí let a jestli je již v důchodu. Překvapila mně. Je jí 72 roků a do práce chodí ráda, protože by jí bylo doma samotné smutno. Je ráda mezi lidma a vůbec na ty leta nevypadá. - pt

 
Od: ben®
Datum: 22.01.16 08:45
 
avatar

Dobrý den, Bůh to tak chce, tak to respektujte a nestěžujte si. Zdravím!

P.S. Nebo si stěžujte ve sboru - třeba jako stížnost na Boha.

doplněno 22.01.16 09:22:

http://www.novinky.cz/ekonomi…rat-lepe-ale-citi-se-hur.html

 
Od: jofa®
Datum: 22.01.16 09:19
 

ruza: Co vy na to. Teď jsem byl na poště zaplatit inkaso a přede mnou tři mladí občané tmavší pleti evidentně plné síly a elánu. Pobrali peníze (asi od zaměstnavatele) a stihl jsem ještě ze zvědavosti vyrazit za nimi kam půjdou. Hádejte. 1. do práce. 2. nakoupit, protože již měli hlad. 3. nejbližší otevřená hospoda. No nemají to v kapitalismu krásný život?

 
Datum: 30.01.16 12:40
 

Přesně tak,to jsouskutečně svobodně a bezstarostně žijící lidé!

 
Datum: 22.01.16 09:09
 
avatar

hm. Já jsem se trefil. Byl jsem mladej právě na konci socialismu a velmi dobře jsem vnímal, jak ten váš vychvalovaný režim padá na ústa. Ještě jsem nezapoměl na televizní ideologická školení která soudruzi pouštěli před americkými filmy a podobně. Prostě paráda. Ještě že ten váš vychvalovaný režim skončil tak rychle.

 
Od: asd1
Datum: 22.01.16 09:10
 

Komunisti naprosto zkazili morálku a teď se uvolnily řetězy, proto to tak funguje. Dobu jsem zažil a neměnil bych. Každého kdo takhle mele bych vrátil zpátky do té doby. Nocoval by kvůli skládačce před obchodem, zadek by si utíral tím úžasným skládaným lesklým papírem, cestovat leda do Bulharska, studovat jen ten kdo má dělnický původ...

Na co se bral ohled? Dědovi ukradli celé hospodářství i s kozou, směl pracovat jet tak jak mu dovolili a ne to co chtěl dělat. Kdo se ozval toho zlikvidovali. Drž hubu a krok a nechámě tě přežívat v kleci.

Holt se musí makat, kdo čeká jako ovce až dostane almužnu tak holt žije z ruky do huby.

A je svoboda, můžete se odstěhovat jinem, třeba do toho Německa a mít 1500 euro měsíčně. To by vám komunista nedovolil, ten by vás odstřelil na hranicích (Důchodce by pustil, tomu by nemusel platit důchod. Ale šel by po jeho dětech)

Když vezmu drtivou většinu lidí, tak se mají výrazně lépe než za komunistů - auto, televize, každý rok dovolená u moře, na lyžích, nákupy že to sotva uveze - se podívejte do košíků v obchodě jak lidi "trpí" A ti cikáni - máte stejné možnosti jako oni. Jen využívají systém který jim to dovolí, ale ten systém a zákony jsme jim vytvořili my sami. Prostě co jsme si zvolili to máme, a jaký národ taková vláda.

 
Datum: 22.01.16 09:18
 
 
Datum: 22.01.16 09:53
 
avatar

asd1 -

- to je fakt - nechápu, jak mohli lidi s odřenejma zadkama a navíc bez banánů vůbec žít ! - divná doba, předpotopní..

 
Datum: 23.01.16 15:04
 

jo ,,měli jsme se špatně -jelikož nebyly banány fakt.Jsou lidi,kteří se mají ok ,ale třeba takoví,co podědili po rodičích a mají 3 domy a tak proč by nadávali,,,někomu se daří,,

 
Datum: 23.01.16 18:33
 

/asd/

Studoval jen ten , kdo měl dělnický původ? Potom je celá naše kapitalistická vláda složená s analfabetů.a nebo s rudých.Jinak souhlas.

 
Datum: 24.01.16 09:40
 

/asd/ copak dělníci byli hňupi? Inteligence není v povolání , ale jak vidím -ty ji neoplýváš,proč ty nejsi jinde ,,a jen tady kecáš,,máš možnosti dost,,ale houby víš co bylo a jen tady meleš -kdo ti někdo nakukal.

 
Datum: 24.01.16 10:28
 
avatar

Mecik - A víte, že máte pravdu ;)? Tedy hlavně v tom druhém případě. Výjimek moc není.

 
Datum: 22.01.16 09:21
 
avatar
Co jsem tak četl veškeré vaše dotazy na této pořádně, tak bych řekl, že ve vašem případě je ta chyba ve vás než o době, ve které žijeme.
Krom toho jste tu nedávno psala, že jste si uvědomila, že se tu Češi
máme úplně stejně dobře jako západ a divila jste se, proč uprchlíci preferují Německo před námi. Tak čemu pak máme u vás věřit, když pokaždé píšete něco jiného...
 
Datum: 22.01.16 09:23
 
avatar

Milá Ruzo, na něco jste v tom svém spílání pozapomněla. Nadáváte na nízký důchod, ale nějak Vám uniklo, že je vypočítáván z minulých výdělků. Teda na svůj důchod jste si vydělávala právě v té době, kterou si nemůžete vynachválit. Jak to, že máte tak nízký důchod, to Vám tenkrát komunisti tak špatně platili, nebo jste zase až tak težce a pilně nepracovala?

 
Od: ruza
Datum: 22.01.16 09:34
 

A kde u Vás všech moudrých rádců je odpověď, kterou jsem nedostala. Proč bezdomovci v dnešní době trpí o hladu, na ulici v zimě a umírají podchlazením? Proč jim nikdo nedá práci, aby si mohli jít alespoň do ubytovny a městský policajti, je akorát vyhazují i od parních průduchů s mřížkami ze sklepa před obchoďákem? To nikdo nemáte cit. Jsou to lidi jako jsme my, jenom s tím rozdílem, že rannej kapitalismus je zničil, přišli ne svoji vinou o práci. Proč to dno dnešní společnosti tady nikdo nevidí?

Datum: 22.01.16 09:38
 
avatar

jj soudruzi. Vy jste se o bezdomovce postarali mnohem lépe. V kriminále měli teplo a jídlo třikrát denně. :)

 
Od: mp*
Datum: 22.01.16 09:40
 

Tak je fakt, že za socialismu bezdomovci nebyli na ulici, byli totiž všichni ve vězeních. Takže jaksi nebyli vidět. Pak taky nebyla taková informovanost (pokud jste teda neposlouchali zahraniční rozhlas). Vše bylo pro prostého člověka tak hezké. Ty sociální jistoty, ta plná zaměstnanost, a to jste ještě nebyli v Sovětském Svazu.

 
Datum: 23.01.16 22:06
 

Je zajímavé, že tenkrát všichni bezdomovci-příživníci- seděli v chládku-teple-.Dneska jsou pod mostem a basy jsou stejně přeplněné. Kdo je nahradil?


doplněno 23.01.16 22:51:

Socialistické výhody. Mladí neměli problém s bydlením, bud podnikový byt a nebo pořadník s rozumnými splátkami, novomanželské půjčky výhodné, mateřské příspěvky, domovy důchodců ne za sumu přesahující důchod a jiné věci.Žilo se na úkor budoucnosti? Co nám zbylo s národního bohactví? Kde máme naše chlouby, fabriky, které nám záviděli, kde je naše špičkové zemědělství, kde jsou naše normy, které nedovolovali, aby lidé jedli tenhle sajrajt. O tomhle se musíme také zmínit , když už vidíme negativa. Je třeba nestrannost a ne jak se to dneska leje do hlavy mladým .Ti potom vědí jenom to, že se zavíralo za vše. Po ulici se ale člověk večer tolik nebál.Neměl jsem nejmenší důvod jim tenkrát fandit, také jsem přivítal převrat, ale štve mne, že to jde z rohu do rohu. přesně taková demagogie jako tenkrát , jen někteří si žijí legálně podstatně lépe- nemyslím ty, kteří makají a daří se jim. Však každý vidí.

 
Datum: 23.01.16 23:46
 
avatar

-mečík-

- teď jste to trefil ! - že zrovna tahle generace nám může říkat, že jsme žili na úkor budoucnosti?! - kdyby to nebylo smutné, tak je docela sranda. Ti blbouni věří i tomu, že jsme tenkrát slavili Vánoce pod hrozbou vězení potají a za staženýma roletama.


doplněno 25.01.16 15:33:

milancukrar-

- taky jsem se vyděsila, když jsem takový příspěvek četla v nějaké diskuzi na "Novinkách", nebo v "i-Dnes" .. nebo jsem taky četla, že komunisti byli zločinci, kteří zabíjeli a kradli. Pak se moc nedivte, že mne nenapadne přiléhavější pojmenování, nežli blbouni.

 
Datum: 25.01.16 07:28
 
avatar

...Ti blbouni věří i tomu, že jsme tenkrát slavili Vánoce pod hrozbou vězení potají a za staženýma roletama...

To slyším poprvé, že se někdo bál slavit vánoce...

ale díky dnešní době můžeme psát cokoliv..

 
Datum: 26.01.16 15:04
 

psát se může to jo,ale pomůže to? To pěkně děkuju.jste jako švec z Pyšné princezny,,

 
Datum: 26.01.16 20:32
 
avatar

milancukrar-

myslela jsem si, že máte s tou svobodou projevu pravdu - ale dnes jsem na Novinkách.cz řekla, že pan Sobotka je vůl v souvislosti s jeho výrokem, že Zeman vystrašil jeho děti a rodinu - a byla jsem bloknuta. Zatímco výrazy, že je Zeman "hovado" byly na diskuzi ponechány. Tak nevím...

 
Od: rene*
Datum: 26.01.16 20:42
 

Svobodně jste se vyjádřila a krom bloknutí, který bylo svobodné pro admina webu se Vám nic nestalo. Jinak by jste šla na výslech, proč jste své tvrzení publikovala . Spousta lidí zapomněla.

 
Od: jofa®
Datum: 22.01.16 09:42
 

Dobré dvě třetiny nemají zájem zlepšit svoji pozici. A to nic nedělání a relativně bez starostí mnohým vyhovuje.

doplněno 22.01.16 09:44:

Přečtěte si můj příspěvěk výše z dnešního rána na poště.

 
Datum: 22.01.16 10:40
 
avatar

Hlavní otázkou jste byla Vy a Váš problém. Mluvila jste převážně o sobě. O bezdomovcích to bylo okrajové "přilití oleje do ohně". A to dobře víte. Takže i na ně tady nikdo neodpovídá, protože na to se ani rozumně odpovědět nedá. A mimochodem, i Vy jste součástí společnosti o které mluvíte a dštíte oheň a síru, takže když jste tak uvědomělá, tak si jednoho bezdomovce vezměte domů a zachraňte ho. Jste silně věřící a je Vaší povinností ujmout se bližního svého a podělit se s sním i své, byť "malé statky a skývu chleba". Měla byste se stydět za své sobectví a neochotu.

 
Datum: 22.01.16 09:50
 

Suzy nechci se pouštět do debaty zda bylo či nebylo lépe. Každopádně platy byly někde jinde (ceny všeho také) a z nich se vypočítal důchod, který nijak extra nyní není navýšen. Pokud je v dnešní době důchodce sám, důchod vypočítán z platu v dobách minulých, tak opravdu nemá na vyskakování.

 
Datum: 22.01.16 10:22
 
avatar

Tigro, ale na to jsem právě narážela. Ono to ale jinak nejde, než vypočítat důchod z platů minulých. Takže ta doba nebyla vůbec ideální. Ano, dnes doplácí spousta starých lidí právě na ten dřívější režim. Ale oni i dnešní budoucí důchodci na tom budou někteří špatně a bude jich hodně, ale nejsou to ty samé důvody. Oni to změnit mohou. Lidé, kteří si na důchod vydělávali za komunistů, to změnit nemohli.

 
Datum: 26.01.16 15:07
 

suzy,,já jsem na tu dobu měla solidní plat...mohla jsem si vyjet 2x i do zahraničí.

 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 15:24
 

Jenom 2x? :-D

Australie nebo USA to určitě nebylo co? :-D

 
Datum: 22.01.16 09:45
 
avatar

Také už nejsem nejmladší - reálně obojí mělo (má) své pro a proti .. Doba tenkrát byla asi taková snažší, uznávám na byt dosáhl asi téměr každý, zažádalo se a byl a našetřit na něj dokázala většina lidí, dost věcí proplatil stát (nebo různé organizace většinou zaštítěné státem) ovšem byla spousta omezení, zákazů - když jste lidově "šlapali brázdu", moc nechtěli, moc nevyskakovali a nevyčnívali a neptali se na přiliš věcí mohli jste žít celkem spokojeně.

Dnešní dobu bych tak nějak nazval "každý svého štěstí strůjcem" každý má stejnou možnost a je POUZE na něm jaký potenciál využije, každý dělá jinak - a je za to jinak ohodnocet, to mi příjde zpravedlivé kdo nic nedělá - nic nemá, kdo dělá hodně- má hodně. Většina lidí si na tuto dobu stěžuje protože se jen a pouze nedokáže sama o sebe postarat, není to o tom že tenkrát by jsme se měli lépe - my jsme se měli vlastně neměli tak dobře - měli jsme se prostě všichni stejně (špatně), jenže dnes se má každý jinak a to spousta lidí nedokáže překousnout ačkoli ten kdo se má lépe dělá více. (najdou se i podvodníci, to bylo i před tím a celkově za jakéhokoliv režimu)

Okolo kolem dnes by komunismus nemohl fungovat - je to utopická myšlenka - lidé nechtějí žít stejně, každý jsme jiný, každý máme jiné myšlenky, jiné vize, nápady a chceme je jinou cestou prezentovat a uplatňovat.


doplněno 22.01.16 10:33:

Jde jen a pouze o můj názor na věc, můj pohled na základě toho co jsem viděl a zažil - neříkám že je správný, každý by si měl utvořit svůj nezaujatý názor, je většinou těžké postavit se realitě třeba takové že za to kde jsem se ocitl nemůže doba ale já sám.

 
Od: jofa®
Datum: 22.01.16 09:53
 

daniel: Docela bych s Vámi souhlasil až na to, že kdo dnes nic nedělá, nic nemá a kdo dře má hodně. Tady se mi otvírá kudla v kapse.

 
Od: elen
Datum: 22.01.16 10:08
 

Pane, dnes určitě nemá každý stejnou možnost. Každý má jiné startovní podmínky. Děti z podnikatelských rodin přebírají firmy po svých rodičích, mají ušlapanou cestičku, zavedenou pověst, kapitál, know-how... A pak jsou takoví, kteří si to musí budovat sami na zelené louce navíc když si ještě na všechno musí půjčit.

Stejně tak není pravda, že kdo nic nedělá, nic nemá a kdo dělá hodně, má hodně. Probůh, to snad nemyslíte vážně - vždyť tolik lidí těží jenom z toho, že má nějaký majetek, který efektivně využívají (kapitálové zisky, pronájem nemovitostí) a jinak nemusí ani hnout prstem a někdo se dře u pásu na směny a vydělá 13 tisíc čistého. To by mě zajímalo, kde na to lidi chodí, že kdo nic nedělá nic nemá a kdo dělá hodně, má hodně.

Kapitalismus není spravedlivý. Tím neříkám, že socialismus byl spravedlivý, ale každý z těch režimů je nespravedlivý jiným způsobem.


doplněno 22.01.16 10:55:

@magdon: Někteří si ty peníze vydělali, někdo je dostal, někdo je zdědil, někdo je dostal v restituci, někdo si je dobře půjčil, někdo měl štěstí na jednu dobrou investici a teď už jen těží z toho, co má, někdo si je možná nakradl... To je docela jedno. Jenže majetky a peníze nemůžou mít všichni - vždycky je bohatství jednoho na úkor jiných a vyhrává ten, kdo má ostřejší lokty. A právě po revoluci se udělo poměrně dost nespravedlností v rozdělování majetku, mnozí snadno přišli k nějakým penězům či nemovitostem a teď jsou za vodou. Také například zakládat firmu a zbohatnout hned po revoluci bylo snazší než založit si firmu a zbohatnout dnes. Teď jsou už ty karty na trhu víceméně rozdány, už tady spousta věcí a služeb je, navíc ekonomická situace se spíš zhoršuje než zlepšuje a my mladí pokud se dnes chceme prosadit, tak už to rozhodně tak snadné nemáme, zvláště pokud máme prázdnou kapsu a nemáme ty ostré lokty. Líp už prostě bylo

 
Datum: 22.01.16 10:22
 
avatar

"...tolik lidí těží jenom z toho, že má nějaký majetek..."

Jistě, ale kde asi tak ten majetek vzali? Buď si na něj museli vydělat sami, nebo jejich předci. Z nebe jim nespadl (opět nepočítám pár zlodějů a podvodníků, ti byli, jsou a budou za každého režimu). A on ani ten pronájem nemovitostí není tak docela bez práce (samozřejmě se to nedá srovnávat s dřinou v uranových dolech, ale kdo to nezkusil, těžko pochopí) a nese ssebou odpovědnost a značné riziko nějakého průšvihu. To dělníkovi u pásu zas tak nehrozí.

 
Datum: 22.01.16 09:51
 
avatar

Jo jo, už vidím, jak se to tu zase rozjede.:-D

Ale k otázce (jestli se to teda dá nazvat otázkou). Socialismus jsem zažil 2/3 svého života, takže o tom něco vím. Určitě se nedá odsoudit všechno, co tehdy bylo. Řada věcí byla skutečné lepší a zdánlivě zadarmo, často ale na úkor budoucnosti. Tehdy jsme si tak říkajíc prožrali budoucnost. Tak to ale nemohlo pokračovat do nekonečna. Přišel krach (spíš byl řízeně zinscenován) a upadli jsme na ústa. Někdo se včas vzpamatoval a chytil příležitost za pačesy, ten se má dneska slušně. Ale musí se snažit. Jiný naopak očekával, že se o něj někdo postará a nedělal nic. Ten měl smůlu a na těch ústech zůstal. Ponechme stranou různé vyc.cánky a podvodníky, kteří se postarali o to, aby zruinovali to, co po tom "úžasném" socialismu ještě zbylo. Těch je bohužel dost, ale není to většina úspěšných (jen jsou víc vidět). Oni mají ale zásluhu na tom, že to tu vypadá tak, jak to vypadá. A to proto, že jim to společnost, zblblá socialismem a proto nezkušená, dovolila. Já nepatřím mezi "horních 10000", ale taky ne mezi ty nejchudší. Ale musím se za to otáčet. Samozřejmě, tak jako je řada zbohatlíků, kteří se o své zajištění přičinili na úkor ostatních, je i dost lidí, kteří upadli do bídy bez vlastní viny. Je to smutné a je smutné, že jim stát nedokáže pomoct. Je to tak prakticky na celém světě a socialismus to rozhodně nevyřeší. Dobu rozvinutého socialismu bych nechtěl vrátit ani náhodou.

 
Od: jofa®
Datum: 22.01.16 10:28
 

Nejvíc mně štvou lidi, kteří mají plnou hubu kapitalismu a neudělali pro republiku ani za 1 korunu práce. Takový Denda v parlamentě a podobní. Jenom ždímou a berou horem dolem.

 
Datum: 22.01.16 10:33
 
avatar

K tomuto snad jen tolik. Žádná doba není úplně spravedlivá. Žádná. A už z principu ten, kdo byl vychován v nějaké době a zažil výraznou změnu režimu, bude srovnávat minulé se současným. Co bylo, bylo. Žijte, Růžo, přítomností. Radujte se z toho, jak tady můžete na internetu, který si zřejmě platíte z toho mizerného důchodu, nadávat a vzpomínat na to, co už není.

 
Datum: 22.01.16 10:40
 
avatar

- žádná doba, ani žádný režim nevydrží věčně, každý se dříve či později přežije a nastoupí jiný a lidé musejí žít v každé době - co mně ale opravdu štve, je návrat lidí k náboženskému fanatismu a praktikám středověku.

V mládí jsem se naivně domnívala, že lidé budou čím dál víc vzdělanější a chytřejší - ale když v TV např. náhodou natrefím na pořady třeba kartářek - a vidím, čemu všemu lidé věří, tak mne jímá hrůza. Myslím, že z takového úpadku společnosti už nemůže vzejít nic dobrého, natož pak rozumný režim (a to už ani nemluvím o islamizaci světa).


doplněno 22.01.16 11:09:

- a možná začnou lidi časem hledat spásu zase v nějakém tom "komunismu" - dějiny se stále motají kolem dokola. A zase budou lidi, kteří budou muset v novém režimu žít, ať chtějí, nebo ne, kteří se budou mít dobře a jiní špatně. Tak to vždycky bylo a bude.


doplněno 22.01.16 12:04:

ať se kouknete do historie kam chcete - lidi vždycky bojovali za svobodu, rovnost a sociální spravedlnost pro všechny - ale vždycky se ji to nějak "zvrtlo" - proč asi?


doplněno 22.01.16 12:04:

oprava : jim

 
Datum: 22.01.16 10:42
 
avatar

No, já k tomuto tématu raději nic říkat nebudu, protože bych se akorát nasral, hezký den. *modla*

 
Datum: 22.01.16 10:56
 
avatar

Já se mám dobře a nejsem vyčůraná a nepoctivá! Na mou duši.

 
Od: uska®
Datum: 22.01.16 10:56
 

Růžo, je mi vás líto. Zakládáte pořád stejná vlákna, asi vám chybí někdo k pohádání. Vy opravdu nemáte z ničeho radost? Třeba z toho, že dnes je krásně mrazivo a svítí slunce. U nás na sluníčku nyní 22 st, ve stínu mínus 8 st. No to je paráda.

Vše už bylo napsátno, je to shrnu pro vás:

Píšete, že od mládí jste dřela ve fabrice a já se ptám proč? Proč jste si nedoplnila vzdělání, proč jste si neudělala rekvalifikační kurz, proč jste se doma neučila nějakou řeč, proč jste nešla dělat do vašeho vysněného Německa, proč jste nezkusila prodat co umíte formou podnikání atd ?Pokud jste celý život jen frflala, brblala a nadávala na vše, chodila jak stádo ovcí přes píchačky do fabriky a čekala, až vás někdo zaúkoluje, tak se nedivte, že máte malý důchod. Tak se snažte alespoň teď v důchodu si vlastní prací přivydělat tím co dobře umíte. . K tomu, abyste se měla dobře potřebujete nejen ruce, ale i mozek. A teď hurá do mne !


doplněno 22.01.16 11:23:

suzymon díky, ale stejně čekám sprchu argumentů, proč nejde se mít lépe.


doplněno 22.01.16 11:30:

Jofa - nemám důvodu si vymýšlet, nebydlím ve městě, ale na horách a teploměry mám na jižní i severní straně (bez sluníčka). A stádo ovcí v žádném případě nepodceňuji, jako druhé či třetí zaměstnání u mne také byla manuelní práce. Jen jsem chtěla vysvětlit, proč se paní Růža má, tak jak píše. To, co v životě dokázala, z toho se jí počítá důchod.

 
Datum: 22.01.16 11:08
 
avatar

Usko, proč hurá do Tebe? Já se pod všechno co jsi napsala naopak připojuji. Je to pravda. Všechno. Od A až do "zet".

 
Od: jofa®
Datum: 22.01.16 11:24
 

Usko, nepište nepravdy. Na sluníčku 22 stupňů ! A to stádo ovcí, co chodilo přes píchačky, bych nepodceňoval.


doplněno 22.01.16 11:35:

Ale já Vám rozumím. Jinak máte ohřátou rtuť nebo líh na 22 stupnů, nikoliv tepličko, pokud nejste někde na Bermůdách, ale tam bude asi tepleji.

 
Od: buss
Datum: 22.01.16 10:54
 

Paní růžo, zapomněla jste na režimy předcházející socialismu. Kdyby nebyl socialismus, o čem byste psala?
Komunisté se vám starali tééměř o vše, nemusela jste přemýšlet. Neměl práci každej, vy jste byla povinna pracovat, jinak jste až na výjímky seděla! Kapitalismus, socialismus je jen slovo, naplňují to lidé.
Když lidi mohou projevit své schopnosti, tak to naráz vadí. Jste svobodná, můžete se rozhodovat za sebe a neumíte s tím jako mnozí zacházet!
Můžete si vydělat co chcete, podnikat v čem chcete, jet kde chcete, odstěhovat se kde chcete, vyznávat svobodně náboženství, postavte si hrad, činžák, desítky domů, vlastněte letadlo, aut kolik chcete, pozemky (ne co vám komunisti na rodinný domek povolili, za komunistů jste mohla mít osobní vlastnictví) atd atd.
To, že je štědrý sociální systém je vina občanů. Dala lopaty, vy byste lidi zotročila.
Ani za komunistů nebylo nic zadarmo (kde se něco poskytovalo zadarmo, kdo to tedy hradil?), peníze se nesadili, stěžovala jste si tehdy na nízké mzdy a ukazovala na západ, že jsou tam vyšší, větší rozdíl než dnes, co si mohou dovolit?
Můžete uvést, pokud jste v důchodu, vaši poslední mzdu za komunistů a nynější důchod? Vite, že mají vyšší důchody než na těch dobrých komunistů mzdy? Neotravujte se život a užííívejte si.
Ano, někteří lidé svobodu neunesou. Zkuste se udělat pro sebe, zaměstnávejte, dejte královské mzdy...
Nebo ještě odejít do KLDR...

 
Datum: 22.01.16 11:27
 
avatar

Není jak současným důchodcům. Stihli jít ještě mladí do důchodu. Většina dělala celý život jen jako že něco dělá, důchody mají ještě nádherný a celý den můžou sedět na netu a chválit komunisty!

 
Od: jofa®
Datum: 22.01.16 12:36
 

Většina dělala celý život jen jako že něco dělá, důchody mají ještě nádherný... a ... Větší hovadinu jste nemohl napsat.

 
Datum: 24.01.16 09:45
 

ringo---ty jsi asi slepý nebo i hloupý?No vidíš a tady tolik lidí chválí vše a pomlouvá minulost. Já jsem se nadřela více jak chlap a mne uráží tvé idi ..otské psaní.

 
Datum: 22.01.16 11:36
 
avatar

za první republiky byla jen hrstka cikánů, kteří bydleli v bydech či domech. Zbytek kočoval. Pak přišli komunisti, maringotky jim sebrali a nahnali do práce. Výsledek?

Kdysi po revoluci byl o tom i pořad na ČT, se rozhodl jeden pán, že postaví dřevěnku. Hrozně se mu líbila a tak ji chtěl. Mimo jiné, mu to i připomínalo jeho dětství u babičky. Krom toho že musel přečkat a doslova vybojovat povolení, tak poté ho čekal ještě těžší úkol. Najít řemeslníky, kteří by uměli postavit jeho vysněný dům. Nakonec našel. Staré pány, kteří ještě co by učni měli staré mistry z dob první republiky a ti jim vštěpovali všechny základy, které museli oni umět za první republiky. Za komunistů, totiž došlo ke zrušení většiny specializovaných oborů. Komunisti řekli, to je zbytečné! A bylo zrušeno. Dnes se vše pomalu znovu vrací a učí. Kdysi před příchodem komunistů, to bylo normální.

Dále zabavování majetků a půdy. Znám mnoho lidí, kterým byl zabaven majetek. Někteří otcové od rodin následkem toho i zemřeli.

Také znám staré babičky, které už pomalu umírají, které vzpomínají jak jako malé za první republiky chodily v průvodech když kněz procházel se soškou Marie městem či obcí. Průvody o májových pobožnostech.

Ba naopak milá dámo. Komunisti zničili a vykořenili morálku. To co se děje dnes, je jen výsledek její letité práce. Bude trvat dvě až tři generace, než se to napraví. A to v případě, že do toho nevstoupí další úpadek. A jelikož se Vám tak za komunismu líbí, tak nezapomeňte vzpomenout na ty, kteří byli zabiti, vězněni nebo nemohli studovat a skončili někde ve fabrice. To jsou ti vaši milovaní komunisti.

Ale pamatujte jedno: Osud člověka a světa je psán jednou rukou. Člověk má svobodnou vůli a může si vybrat. On si vybere jakou cestou se vydá. Každá cesta má svůj směr a konec. Je na nás jak s životem naložíme, buďto jej proflákáme a nebo jej prožijeme naplno.

 
Datum: 22.01.16 12:16
 

Ja bych jeste pridala dotaz, zda nekdo vi, jake jsou naklady na osobu ve vykonu trestu? Uz je to celkem dlouho, co jsem cetla neco kolem 25 tisic (dnes to bude mozna 30). I to me prijde v pomeru k duchodcum sproste.

 
Datum: 22.01.16 13:27
 
avatar

Paní Růža zadala (ne)dotaz, a z povzdálí se usmívá a nereaguje.

Co když nebudeme reagovat my?

.

 
Od: ruza
Datum: 22.01.16 19:47
 

Proč se tu nemluví o našich bezdomovcích je jasná věc, protože by se musela stydět naše vláda a všechny sobecké vykořisťovatelské organizace včetně pracovních agentůr, co okrádají poctivé lidi a pak je odkopnou. Za komunistů nebyla otrokářská společnost pracovat 12-16h.denně včetně víkendů, hlavně makat dnes na papaláše nahoře,vyčůraný management, aby oni z toho měli největší prospěch a zisky. Líbí se Vám mít rodinu a být za minimální českou mzdu furt v práci? Co je dnes důstojný plat na pokrytí životních nákladů? Určitě většina z Vás z této částky 8tis.Kč.nežije. Je v pořádku, že kmenový zaměstnanec má za stejně vykonávanou práci jednou tolik mzdu a Vy musíte zlodějským pracovním agentůrám dávat 50%svého výdělku. Jak oni si to zaslouží, jsou to paraziti co žijí na úkor poctivě pracujících. Je to legální okrádání zaměstnanců posvěcené státem, že se to tak může dělat. Ti co nemakaj jsou nejvíc bohatí-heslo ranného kapitalismu.Podle Vaši teorie, kdo víc pracuje má více peněz. To mi vysvětlete, jak moc Viktor Kožený nebo Radovan Křejčíř museli pracovat denně aby vydělali milióny a miliardy? Slušní podnikatelé, že? To by museli se práci věnovat 24hodin.denně s max. pracovním vytížením. U mne má větší hodnotu poctivý dělník něž tito kravaťáci zakladatelé českého ranného kapitalismu.

Datum: 22.01.16 20:00
 
avatar

Když se zmiňujete o tom Koženém, ano, on nezbohatl zrovna počestným způsobem. Ale proč mu lidi cpali do chřtánu zcela dobrovolně miliardy, když bylo na první pohled jasné, že tam něco smrdí? Právě proto, že byli líní sami logicky uvažovat a věnovat svoje body v kupónové privatizaci podle svého svobodného uvážení. Místo toho se naivně spokojili s "jistotou desetinásobku", kterou sliboval Kožený. Já na kupónové privatizaci zdaleka nezbohatl jako Kožený, ale rozhodně jsem dostal víc, než onen slibovaný desetinásobek. Právě proto, že jsem nespoléhal na to, že to za mě někdo vyřeší a trochu jsem přemýšlel a kombinoval. To ale mohl udělat každý, každý měl stejnou šanci. Pokud jí někdo nevyužil, je to jeho problém a nemá důvod si ztěžovat, či Koženému závidět.


doplněno 22.01.16 20:07:

Ani Kožený, ani Krejčíř nejsou zakladatelé českého kapitalismu. Jsou to jen obyčejní podvodníci, kteří zneužili naivity části českého národa. To nemá s kapitalismem nic společného, takoví vykukové existovali vždycky, i za socialismu. Akorát se o tom nesmělo mluvit.

 
Od: jenda2
Datum: 22.01.16 19:58
 

Je snadné na youtube.cz si vyhledat pod názvem "komunistické filmy" produkci filmařů tehdejší doby. Úplatkářství na vrcholné úrovni. K lékaři bez obálky jedině pro acylpiryn. Pracovní neschopnost napsal lékař pouze při skutečné horečce. Bylo naprosto běžné uplácení pro obstarání dnes už obyčejného Brufenu. Práce v socialistickém podniku byla doslovná otročina. Jestli někdo pracoval v automatárně nebo v lisovně, ví přesně o čem píšu.

Zkrátka je to pouze nostalgická vzpomínka na dobu, kdy se pracovalo na půl plynu a bylo za to pár KČS.

Nikde na této planetě neexistuje stát se socialistickým zřízením, který by fungoval jako normálně fungující hospodářství. Socialismus je postaven na otrocké práci některých, aby ti líní žili stejně dobře jako udření. Tak takový systém nefunguje ani v pohádkách.

A to hlavní - už nikdy Rusko nebude dotovat levnými surovinami jiné státy. Už asi nikdy nebude nesmyslným drancováním tak zničená příroda, jak byla za dob vlády KSČ. Pracoval jsem v r. 1985- 1986 v Bílině a tolik spalin v ovzduší jako tehdy by dnes nikdy nebylo ani den. Kromě současné Číny, kde lidi umírají jak koťata, což místní úřady nijak zvlášť neřeší.

Drahá paní, zapomeňte na pohádky. Každý se musí postarat sám o sebe, jak jen to půjde. Tak jak je to v přírodě běžné a v celém světě normální.

 
Od: ruza
Datum: 22.01.16 21:10
 

Každý se musí postarat sám o sebe. Tak ať vláda začne podnikat a vykonávat prospěšnou činnost a ne parazitovat na výdělku pracujících, ty jejich platy jsou z kapsy daňových poplatníků a oni pracovat nemusí, jen se flákat, drbat za uchem, protahovat, pospávat, povídat si jako ve školce a hrát si. Za to mají poctivý plat 100 000 Kč.měs a více. Kdyby si vzali raděj příklad z Uruguaiského skromného prezidenta, ten se zřekl honosných požitků a luxusů a myslí na svoje občany. Někde jsem četla, že se nebojí manuální práce a seká na chalupě dříví. To je u mne chlap. Ne jako na Hradě ty jejich hody za cizí peníze a povalování se ve zlaté kleci. Co dokázali " Dejte mi kachnu s knedlíkem a nazdraví" Celý pracovní výsledek na Hradě. No, a nemám snad pravdu já?

Datum: 22.01.16 21:18
 
avatar

Tím že si někdo na své chalupě seká svoje dříví, byť je to prezident, nějak prospívá ostatním občanům? *sok*

 
Datum: 22.01.16 23:20
 
avatar

Upřímně proč by pro někoho měl někdo něco jen tak zdarma dělat? .. každý už je dospělý, najíst a vytřít zadek také si také snad zvládne sám tak proč by se o něj měl starat někdo jiný? .. Snad každý druhý zažil za komančů v práci to že pracoval jako šroub a jeho kolegové seděli na prdeli, dělali s odpuštěním velký hovno ale plat jsme měli oba stejně mizerný, stejně mizerné bydlení a stejně mizerné auto a nic jiného jsme si koupit nemohli protože to vyrobili v jiné zemi a všichni kdo byli z jiné země, kde nebyl komunismus byl povl a hnus.

Dnes dělám práce víc, podnikám na sebe,ale mám za to samozřejmě více peněz než ten kdo nedělá nic a v práci se fláka - mám lepší auto než on, hezčí dům než on, protože si to zkrátka zasloužím - a to mi příjde správné.

Někomu bohužel toto příjde nefér / většinou logicky té straně která se flákala často protože ten kdo dělá víc než oni se má líp a oni by museli dělat taky tolik aby měli to co oni a to jim příjde nespravedlivé.

Jinak na světě jsou země kde je komunismus, v některých je dokonce prosazován stejně nepříliš dobře jako byl u nás - nic vám nebrání v takové zemi žít, přistěhovat se tam lze ovšem stejně jako tenkrát u nás - věci, jídlo, zboží, oděv jen z dané země, stejně tak literatura, tv, filmy, kultura jen tak co podporuje slávu komunismu jinak nic. Nelze se vrátit a nelze cestovat pryč.

 
Od: jenda2
Datum: 23.01.16 11:57
 

Prezident by měl být ušetřen něčeho takového. Je to jen jeden člověk a i kdyby utrácel 3x více, není to vůbec nic. Rád si pročítám staré články v novinách, různé aktuality té které doby a vyšlo z toho, že celé 11 září v Americe, válka v Iráku a Afghanistánu byl jeden velký sci-fi příběh pro změnu na organizaci chodu planety. Jen hrstka lidí vlastní veškerý majetek lidstva. Rozvoj internetu, přístupu k informacím a hlavně vývoj nese volnost v rozhodování lidí, což není pro žádnou vládu vůbec přijatelné. Výuka na školách vám dává nějaké informace. Pak přijde údajné napadení obchodního centra a dějí naprosto fyzikálně nemožné věci. Je zasažen 1 mrakodrap ale nejdříve spadne ten třetí, který je mimo celého útoku. Logicky spadl proto, aby neovlivnil řízený pád těch vysokých. Nikdy v historii před ani po nespadl žádný mrakodrap nebo obyčejný panelák působením požáru. A už teprve ne jestliže doutná v horních patrech a pak se sesune dolů za 10 sekund. Prostě to nejde i tím, že byly postaveny díky obrovským traverzám jak pavučina a s odolností na přímý náraz tehdy největšího dopravního letadla. Krátce byly ty budovy na to stavěné !

Tyto záminky pak stačily ke schválení takových drastických zákonů, že nikdo si nemůže být vůbec ničím jistý.

Na to vše jsou zřízeny tak obrovské agentury, které mají prakticky neomezený přísun financí a ty je potřeba nějak zajistit. Potřebuje člověk soudce za 80000 Kč měsíčně, který mu nezajistí právo? Nepotřebuje. Potřebujeme vojáky a celou řady policistů, kteří zajišťují něco, o čem nikdo ani neví? Nepotřebuje. Plat gen. ředitele Čez, drah, NKÚ atd.

Když vám někdo ukradne auto, musíte si ho najít sami.

Za socialismu to bylo o to horší, že vás při vašem náznaku revolty sejmuli bez mrknutí oka. Moje máma v r. 1968 na podnikovém večírku označila rusáky za okupanty a do 2 měsíců se ze zdravotní sestry stala dělnice na pásu za poloviční plat. Ani netušíte jací byli komunisti na vedoucích místech chtiví Marek, tuzeksových bonů a peněz vůbec a jak dokázali ničit lidské osudy.

Zapomeňte na nějaký údajný blahobyt za socialismu a dělejte vše tak, ať se máte líp teď.

 
Datum: 30.01.16 05:00
 

Uruguayský prezident se zřekl 90% platu, ale pořád mu zůstává 16 tisíc korun, dvakrát víc než Vám.

 
Datum: 23.01.16 15:29
 

jak se lidé mají postarat o sebe,když není práce?Vše se rozprodalo a našinci jsou pod ,mostem,ne všichni,ale je to ostuda.Malé platy ve zdravotnictví ,drahé léky ,zlodějna kde se člověk podívá.není dobrá doba,, jen pro některé.Jo hranice se otevřely a kam teď můžete jezdit ,,opět do Bulharska díky tomu co se děje ted lidem ktří jim opovrhovalo utne típec.To se vám líbí-taková doba? Mi ne.Hromadně lidí kupují zbraně a pod.Neměla jsem se zle ,ale kdybych byla sama ,tak při dnešních cenách nejen jídla ale bytů,,tenké ho,,,,na bych splachovala.Není nad klid ,práci,a jistotu,,,ale to ted není a o to mi hlavně jde.Asi tak

 
Datum: 23.01.16 00:53
 

Dobrý večer.

Jako kdybych to psal já. Jsem už v důchodu, který na normální život-skromný-vystačí. Uměl bych si ale představit, kam dát větší peníz. Soused lehkoživka, ne příliš inteligentní, ale zazobaný, si staví z domečku luxus a diví se tomu, proč neopravuji stodolu.Těžko mu vysvětlím, že na to nemám. On má sedmi až desetinásobek mého důchodu a je vysmátý.Jako jeden z majitelů podniku se moc prací nevzrušuje, srandičky a penízky sypte se. Na jednání představenstva se podělíme nejdřív my a to co zbude hodíme té chátře. Na tohle se dívat, to chce silné nervy a tomuhle někdo říká spravedlivá společnost. Příkladů, proč tenhle režim považuji za podvod na pracujících lidech bych mohl uvádět mnoho, nic mé osobě ani ostatním jenom celý život pracujícím to nepomůže. Dneska se pracuje jinak a jinde, aby bylo dost peněz.

 
Od: ruza
Datum: 23.01.16 08:54
 

Dnes je divná doba a nespravedlivá. Jste např. koordinátor pracovní agentůry a okradete o poctivě vydělané peníze dělníka o 50% provize a dáte si je do své kapsy a necháte mu malou almužnu na přežití. Vynásobte si provizi nakradenou např.8tis.Kčx 250 zaměstnaců a máte zisk 2 mil.Kč.Daně ošulíte z minimální mzdy a pojištění zdravotní zaplatíte, jak se Vám zrovna zachce, jednou ano, podruhé potřebujete na Mercedes nový, tak necháte zaměstnance bez pojištění úplně. To se mi stalo. Budete na něj křičet ať maká hodně hodin do padnutí na hubu. Bude nemocný, nepustíte ho k lekáři, na to přece v ranném kapitalismu není čas, uniká zisk.To tu nikdo nevidí vykořisťovatelské obohacování na úkor poctivých lidí. Ten, kdo to nevidí, tak asi patři do kategorií těch lidí, který se chovají podobně jako ty vykukové.

Od: uska®
Datum: 23.01.16 09:29
 

Paní Růžo - je to marný, je to marný, je to marný ...

Proč jste mi neodpověděla na můj příspěvek včera v 10.56 hod? Mám tam na vás spoustu otázek a vy nic. Melete nesmysly pořád dokola.


doplněno 23.01.16 15:50:

Suzymon, svatá pravda. Budu se řídit odpovědí pana Milana -nereagovat. Pokud by to udělali všichni, tak zadavatelka by nemohla diskutovat sama se sebou a to by jí nejvíce naštvalo. A já to udělám, už ani řádek na její vlákna.

 
Datum: 23.01.16 12:20
 
avatar

Usko, odpovím Ti za ni. Ta osoba je provokatér-internetový troll, nezajímají ho naše reakce. Nečte je. To by mu dalo moc práce a přemýšlení a hlavně, není to jeho záměr. Troll nechce nic řešit, toho baví že debata se rozvíjí a občas přileje jenom trochu oleje do ohýnku, aby neuhasl. Proto se nám zdá, že odpovídá mimo mísu. On ani neví co tady my všichni píšeme. Přečte si možná poslední příspěvek a pokračuje tam kde přestal. Ale už mi to u tohoto exempláře ani nevadí, protože ty jeho kecy také neberu na vědomí. Soustředím se na to, co tady říkají jiní a to je někdy hodně zajímavé. Někdy je vlastně i užitečný. A já ho tak beru. ;)

 
Datum: 23.01.16 14:42
 
avatar

Pokud se vám to stalo, tak dobře vám tak. Dokud lidé budou natolik hloupý že si budou myslet že jim někdo vše zprostředkuje jen tak za nic, budou se takové věci prostě stávat. S tím kolik % z mzdy si agentura nechá, co, kdy a jakým způsobem bude a nebude hradit je stanovéné ve smlouvě. Pracovní agentura je firma jejiž zisk je tvořen zprostředkováním práce lidem z jejich platu si bere provize - je to tedy jasné - kdo to nechápe je trouba. Stejně jako v přírodě hloupější a slabý jedinci musí trpět za ty chytřejší a silnější. Pravidlo přežití...

Vy si nenecháte nic říct, jen pořád melete do kola své a své argumenty neberete, máte svoji pravdu, jste největším důvodem proč většina lidí komunismus nenávídí - kvůli lidem jako vy, kteří tvrdí že vše ostatní je na nic a za vše můžou ostatní - neberte to jako urážku vy za to nemůžete, byla jste tak prostě vychována.

Vlastně je to celé jen k smíchu. *smich* Zavřete se spokojeně ve svém komunistickém bytě, pověste na zeď nějaké ty propagandistická hesla a žijte štatsně až do smrti.

 
Datum: 23.01.16 15:38
 
avatar

nevím, co si mám myslet - na jednu stranu nenávidíte komunisty za to, že živili lidi, neschopné se o sebe samostatně postarat (a kteří tedy nyní žijí zaslouženě pod mostem) - a na druhou stranu velebíte dnešní režim, který, mimo jiné - živí ve jménu "humanity" (např. pan Dienstbier) kdejakou chamraď, včetně migrantů, násilím a za milionové částky udržuje při životě lidi, umírající v bolestech, včetně postižených dětí, neschopných samostatného života už od narození. Ba dokonce obdivujete hrdinství matek, které na svět vědomě přivedou postižené dítě, protože "zabít život" byť ve stadiu embrya je hřích - přece už má "nožičky a ručičky"... O vzrůstajícím vlivu církví a návratu k blbosti už ani nemluvím

 
Datum: 23.01.16 17:03
 

Nedávno zde proběhla podobná šavlovačka mezi rudými a modrými. Tenkrát to myslím jasně vyhráli rudí, dnes je tomu opačně.Zajímavé. Jistě,že každý druh vládnutí nese ssebou klady i zápory. Většinou to soudíme s pohledu svého, zhora či zdola.V mnoha případech kapitalistické žití přineslo pozitiva, města jsou krásnější, zboží jsou přebytky, kdo na to má může si válet šunky třeba na havaji a mnoho jiných věcí, není třeba jmenovat, každý ví.Co ale nebývalo ta nevraživost mezi lidmi, dřív jsme byli jedna parta pán jako kmán, dneska se ten hořejší za pozdrav se šmírákem stydí, když už nemáte ten stoprocentní výkon-běžné stárnutí nebo nějaká nemoc- kolega toho využije a vy se můžete jít pást.Ženy kolem mateřské se těžko chytají v práci, Není to proto, že by tito lidé byli pohodlní a nechtěli na sobě pracovat, prostě je to zákon džungle, silnější vyhrává a kdo nemůže má smůlu A to mi vadí.Nejsem vyloženě vyhraněný rudý ani modrý, jen bych si přál zažít dobu, kdy lidi budou žít a nechají i druhé žít.

 
Od: miro®
Datum: 23.01.16 17:38
 

Nemohu, nevyjádřit se.

Někteří svádíte negativa dnešní doby na minulý režim (komunismus).Jen bych připomněl ( pokud znáte, nebo ne, ideály komunismu), že nikde na světě komunismus nikdy nebyl, ani není.

Komunismus, kapitalismus a další společensko ekonomické formace, jsou jen pojmy se svými ideály fungování společnosti. To jak to vypadá v praxi, vždy vytvářejí lidé. Člověk je takový jak mu to poměry dovolují a ne takový jakého bychom si přáli mít.

Z těchto důvodů mně vadí, že téměř všechny neduhy dnešní doby se svádějí na minulý režim. Zkrátka, kriminalita, bezdomovectví, nezaměstnanost, tunelování, vraždy a chcete-li i současnou migraci a terorismus. Tenkrát se to nesmělo.Dnes si to vynahrazujeme. Podívejme se, kde tyto problémy jsou? Jsou to země, kde se směřovalo ke komunismu a nebo v zemích, kde snahy o budování komunismu nebyly nikdy připuštěny? Tak co? Kde je příčina utržení se z řetězů?

Jednoznačně odmítám jak píše p."daniel" Stejně jako v přírodě hloupější a slabý jedinci musí trpět za ty chytřejší a silnější. Pravidlo přežití. Skutečností je, že člověk se liší od zvířat tím, že dokáže přemýšlet , pracovat a domlouvat se – hovořit. Nehledě na to pokud by to tak bylo i do budoucnosti, jak odůvodňujete, musíme počítat s tím že se lidé nikdy nedočkají života bez násilnostmi, terorismu, válek apod.

Dalo by se o těchto problémech dále mnoho argumentovat, což by bylo ku prospěchu a ne jak uvádí p."milan" Paní Růža zadala (ne)dotaz, a z povzdálí se usmívá a nereaguje.Co když nebudeme reagovat my? Nereagovat by nasvědčovalo rezignaci a že došly racionální argumenty.

Hezký víken přeje -miro

 
Datum: 23.01.16 17:55
 
avatar

Já argumentoval primitivně protože paní argumentovala také naprosto nepodloženými, idealistickými polopravdami. Bohužel ať tu psal kdokoliv cokoliv, vytáhlo se vždy jen to co se jí libilo tak nějak nejvíce. Já ve svém příspěvku výše napsal výhody a nevýhody obojího ze svého pohledu který jsem zažil, nezaujatě - každý režim měl své, nutno podotknout že oba režimy mají záměr vesměs dobrý, ani jeden však nebyl prosazován správnými lidmi a správným způsobem - dost možná proto nikdy správně nemohl fungovat.

 
Datum: 23.01.16 18:11
 
avatar

daniel -

- to je asi správná odpověď, já bych ještě dodala, že nikdy nic bohužel nebude fungovat ke spokojenosti všech lidí, protože lidi nejsou stejní - nemají stejné schopnosti, stejné tužby, stejné morální zásady, stejné možnosti - a pokud nějaká skupina lidí získá moc - nikdy se nebude ohlížet především na potřeby ostatních, ale na potřeby svoje. Jinak řečeno - nikdy nebudou "nalezeni" správní lidé a správný způsob, aby mohl jakýkoliv systém fungovat podle "správných" pravidel. Tak to bylo a bude.


doplněno 23.01.16 18:22:

- možná by mohli správně a ideálně vládnout jedině tak roboti - ale, kdo by je naprogramoval, když Bůh sám je zločinec?

 
Datum: 25.01.16 07:36
 
avatar

miro, je těžké někoho přesvědčit že moje "racionální argumenty" jsou opravdu racionální. Tazatelka je přesvědčena o opaku.

Nebo jste snad každého svými argumenty přesvědčil o svoji pravdě? Nikomu se to nepodaří, přesvědčit každého. To by pak bylo jen jedno myšlení..

Takže pokud někdo nechce moje tvrzení a argumenty, nemá význam stále dokola opakovat.

Tak mne naučil život.

 
Datum: 23.01.16 18:56
 
avatar

Byly to časy jistot. Vyučil jsem se u podniku, který mi učení včetně internátu zaplatil. Za to bylo nutné deset let odpracovat. Poté odchod do jiného podniku, kde mi byl přidělen družstevní byt. Protože ty byty podnik pomáhal stavět aby mohl získat zaměstnance. A dnes? Mladí se učí bez perspektivy zaměstnání. Taky voda a energie byly státní. To mělo své výhody. Včera, na kalkulačce ERÚ jsem se dozvěděl, že elektřinu budu mít skokově zdraženou o 16 procent.

Je pravda, že dnes si žiju lépe než by se mi žilo v reálném socializmu. Zároveň ale, jsem vděčný svému andělu strážnému, že sem se narodil v té době jistot.

 
Datum: 24.01.16 09:46
 
avatar

"Taky voda a energie byly státní."

*sok* A tenhle nesmysl jste vzal kde? Je pravda, že voda i energie byly o dost levnější, ale platit se za ně muselo, stejně jako za cokoliv jiného. Ono zadarmo nebylo nic, jen se tak leccos tvářilo, aby si lidi mysleli, že se mají dobře.

 
Datum: 23.01.16 19:09
 
avatar

Já se tentokrát nezařadím ani mezi modré, ani mezi červené. I když už asi víte na které straně jsem. Já bych chtěl jen napsat, jak tuhle diskuzi vidím já. Jen velmi málo přispěvatelů(rádci to v tomto případě nejsou, nebo ano?), umí reagovat na argumenty a tvrzení toho druhého. Argumentačně. Čest výjimkám. Aby dokázal říci:"tohle a tohle konkrétní tvrzení není pravda PROTOŽE ...", a následoval by seznam argumentů proti tomu tvrzení. Agumentů, které popřou tvrzeni toho prvního. Místo toho, jsou tu JEN hlášky typu já jsem zažil(a) tohle, já si myslím, já jsem přesvědčen atd. A tak si tu každý řeknete svoje, a místo jednoho nebo mnoha dialogů, je tu spousta monologů. Protože reagovat na něčí zkušenost, když já mám jinou, je blbost. K čemu. Nakonec ani nevím, jestli má smysl to sem psát. Tiše doufám, že ano. Jinak bych to sem nepsal.

Každá taková práce, a i tohle je práce, se musí dělat pořádně. I přesvědčování lidí. Předpokládám, že každému z vás zřejmě záleží na ... ale na čem vlastně? Co si myslí druhý? Nebo se vyjádřit, abych se zařadil? Anebo přiznám, že chci ovlivnit myšlení toho druhého. A potom to musím zvládnout argumentačně. Bez toho to nejde. TV kecy to nejde, osobní zkušeností, jen podložit své argumenty. Ale těch moc nebylo. Ani z té rudé ani z modré strany. Zatím je to remíza.

Tak se mějte. Já se zase odmlčím, a budu si jen číst. Třeba mě někdo ovlivní-přesvědčí.

 
Datum: 23.01.16 19:38
 
avatar

nikdo -

ale o čem chcete vlastně přesvědčit? - v podstatě každej má jenom své zkušenosti, protože "všechno" ví jenom Bůh, Zeman, Obama a Merkelová. Možná teď už čím dál tím víc taky ještě Alláh.

 
Datum: 23.01.16 20:17
 
avatar

odpověď je OT. Máte ji v poště.

 
Od: ruza
Datum: 23.01.16 22:04
 

Nechci přesvědčit ty ranné české kapitalisty ve zlaté kleci tady, ale jen sdílet a bránit tu slabší stranu-obyčejný lidi a řícť těm poctivým lidem, kterým bylo v tomto režimu ublíženo, jako mne, aby ještě vydrželi, protože ten nenasytný ranný kapitalismus už lape po dechu, stejně jako IS. a všechno zlé a kruté brzy skončí a otevírá se nová dimenze větši spravedlnosti a nový režim, kde se budeme učit vážit jeden druhého s úctou a peníze nebudou na prvním místě, jako teď. Ne nadarmo se říká přísloví, že peníze kazí dobrý charakter a to je pravda.

Datum: 24.01.16 08:34
 
avatar

Myslím, že po dechu už lapete Vy. To co jste tady vytvořila, nemá ani hlavu, ani patu. Otevírá se "nová dimenze" *smich*. Co tím chtěl autor říci, záhada. Prostě blábol. Nahoře jste dopsala, že to všechno předpověděla "známá věštkyně". Která? A od koho že se budeme učit vážit si jeden druhého? Snad ne od Vás, která jste plná zloby a závisti? A bude se zřejmě muset doplnit to přísloví, protože jak je vidno, i chudoba a zášť kazí charkter. Vy jste toho zářným příkladem. Ať založíte jakou-koli otázku, z kažého Vašeho příspěvku čiší jenom ta závist a zloba. Ať se jedná o náboženství, nebo o něco jiného. V každé situaci jste Vy ta vykořisťovaná a ublížená chudinka. Považovala jsem Vás za internetového trolla, ale mýlila jsem se. Na to Vy nemáte. A copak to bude za ten "nový" režim? To máte z vlastní hlavy? Tak se s námi podělte o to, co jste vymyslela za převratný systém, který prozatím nikdo, kromě Vás neobjevil. Ono to nestačí říci "A" , musíte říci i "B".

Ve Vaší hlavě jsou jenom peníze, peníze, peníze. A pak také závist. Pro nic jiného v ní místo není. Vy ale opravdu vzbuzujete soucit. Opravdu mi je Vás líto. Ale ne proto, že Vám chybí peníze.

 
Datum: 24.01.16 08:46
 
avatar

"Ve Vaší hlavě jsou jenom peníze, peníze, peníze. A pak také závist."

Já bych to obrátil. Závist, a pak peníze, peníze, peníze. Hlavně ty cizí. *smich*

Je možné, ře ranný kapitalismus lape po dechu. Takže brzo nastoupí kapitalismus rozvinutý. Už aby to bylo.

 
Datum: 24.01.16 09:02
 
avatar

Magdon, musela jsem se zasmát tomu rozvinutému kapitalismu. Ta ruza to určitě lehké nemá, když je vnitřně zžíraná tou závistí. Člověk by jí rád pomohl, ale ono je to s ní hodně těžké. Já ani netušila, že může existovat člověk, který se tak vnitřně dokáže užírat jako ona. Přitom na tom nemůže být zase až tak špatně, protože má zapojený internet. A to také něco stojí a není to něco, bez čeho by se žít nedalo, kdyby byla její finanční situace taková, že by jí nezbývalo na živobytí.

 
Od: jofa®
Datum: 24.01.16 09:18
 

Trochu respektovat názory druhého by neuškodilo. Nikoliv, jak ten s jiným názorem je blbej, trapnej, pomatenej. Růža má svůj názor, myšlení, pro někoho prazvláštní a tak to cítí. Tak trochu pokory neuškodí.

 
Datum: 24.01.16 09:38
 
avatar

Správně. A měl byste se tím řídit také. A ještě jednou si přečtěte Vaše vlastní odpovědi ze dne 22.01.12.36 a třeba ze stejného dne v 11.24 Odpověď Ringovi a Ušce. Tam jste moc tolerance neprojevil.

To za prvé. A za to druhé, nikde není psáno, že by tady byl někdo "blbej, trapnej, pomatenej". To jsou Vaše slova a zřejmě to máte v podvědomí Vy. Mluvili jsme o závisti, která je evidentní.

Co bylo myšleno pod slovem "pokora", to nevím.

 
Od: jofa®
Datum: 24.01.16 09:50
 

Vím co jsem napsal. To jsou reakce na nepravdy. Nikoho neškolím jaký má být.

 
Datum: 24.01.16 10:10
 
avatar

Takže když to napíšete Vy, tak to jsou reakce na nepravdy a u druhého je to netolerance. No pokuste se zapřemýšlet. A školení tady dostáváme právě od Ruzy. Trocha soudnosti by nezaškodila.


doplněno 24.01.16 10:19:

A Ringovi jste doslova odepsal: "větší hovadinu jste nemohl napsat". Jestli je tohle podle Vás ta správná reakce tolerantního diskutujícího, tak to opravdu nevím.

 
Od: jofa®
Datum: 24.01.16 10:17
 

Přečtěte si to po sobě a pak něco pište. Podle Vás by se musela jít růža pověsit nebo zastřelit co je to za člověka. Můj poslední vzkaz pro Vás.

 
Od: ruza
Datum: 24.01.16 20:54
 

Vy co tu zlehčujete situaci a holdujete dnešnímu rannému kapitalismu a nevidíte věci do hloubky co se tady děje i že někdo okrádá třeba i Vás, ani o tom třeba nevíte, tak to beru jako jednoduchost. Bláznovi ukradne někdo peníze a pořád se směje a je mu to jedno. Kdo jsou nepoctivý firmy vím a které tu byli vytunelovány. Kdo má příjem jako já, tak ať si to zkusí žít z necelých 9tis.Kč.měs. To není jen nájem, inkaso a jídlo, ale zaplatíte z této malé částky např.dentální hygiénu 1tis.Kč. u zubaře, za blombu 1tis.Kč,za čištění kanálků 1tis.Kč a nezbývá Vám na jídlo. To za komunistů bylo zadarmo všechno-lékařská péče. A to Vám nevadí, že jste kvůli tomu ožebračení a schází Vám to? Zubaři to dělá radost, hlavně že se zlaťáky sypou do jeho kapsy. Proč není základní péče hrazená pojišťovnou? Nechápu to.

Od: ruza
Datum: 24.01.16 20:39
 

Nepřesvědčíte mne tady nikdo, že v tomto systému je všechno v pořádku. A jestli Vám nevadí ta všechna špína tady kolem, korupce, zlodějvina, tak mne teda ano. Takový příklad energetický gigant jako je ČEZ.nabízí kromě elektřiny i plyn, který na burzách i u dodavatelů stále klesá cena, ale lidem ho nezlevní, protože si hrabou manažéři miliardové zisky. Nemá to tak být, zlevnění mají pocítit i zákazníci. Nebo je to správný si nahrabat miliardy a škubat všechny domácnosti co nejvíc. S elektřinou zrovna tak, cena elektřiny neustalé klesá a tak se připravuje novela, že nebudeme platit podle množství odběru proudu, ale podle typu jističe. Další chyták na lidi, jak je obrat o peníze. Tak mi nikdo tady netvrdte, že nejsou v tomto státě nekalé machinace a podvody, jsou.

Datum: 24.01.16 20:52
 
avatar

- a co chcete dělat? - svět jinej nebude a žádná Pravda a Láska nikdy nezvítězí - nejlépe uděláte, když se budete starat sama o sebe a nebudete chtít spasit svět. Anebo si "hodit mašli" - pokud se tak trápíte.

 
Datum: 25.01.16 07:39
 
avatar

Paní Růžo, ale vy nechcete přesvědčit. Vy chcete, aby s Vámi lidi souhlasili a jeli na stejné vlně..

 
Od: jofa®
Datum: 25.01.16 09:42
 

milancukrar: Tak se o to pokuste paní růžu přesvědčit, že to co ČEZ zamýšlí růže přinese úspory, že u zubaře je to za pakatel a že člověk který má 10 000 kč si vlastně žije na vysoké noze. Že vlastně je to všechno fajn a jak má být a že jen ona je pomýlená. Třeba to zabere.

 
Datum: 25.01.16 10:03
 
avatar

jofa, ale to nejde přesvědčit jedním článkem, třebas i dlouhým. Páč ke každé větě se najde oponentura na dvě věty, pak to roste geometrickou řadou, uhne se k jinému tématu..

Za svůj živit jsem svedl hodně diskuze, vím dobře, jak se debata uhýbá jinam, třeba tím, že se napíše "že to co ČEZ zamýšlí růže přinese úspory", ale já vůbec nevím, jak ČEZ, může paní Růže pomoci. Že se u zubního určité kroky platí, to znám taky. Taky vím, že zdravotnictví taky nebylo zadarmo...

AMusíme dát jedno téma a toho se držet. Pokud nekdo nadává na všechno, všechny zaměstnavatelé se nahází do jednoho pytle, nezmíní se nikdo o tom, kolik jich dá mnoho peněz na charitu, postaví bezdomovcům na zimu stan atd..

Že by debata pomohla i paní růže, jsem přesvědčen, že nepomůže, páč ani nechce. Copak takový člověk nesdílí nějakou radost?

 
Od: ruza
Datum: 25.01.16 10:18
 

Ale to se pletete, že nemám radost, právě mne tady někdo povzbudil v příspěvku a chápe mne jako člověka, ale nebudu Vám ho jmenovat, abyste ho nekritizovali jako mne tady. Jde o jednoduchou matematiku. Ten kdo má nízký příjem a je důchodce, tak by měl mít nějaké finanční úlevy za ošetření, v nemocnocích i u dodavatelů plynu a elektřiny. Stačilo by mne např. u zubaře obyčejné amalganové plomby zdarma hrazené pojišťovnou a jsem zticha. Ale oni už nejsou milej pane, jenom ty předražené bílé, tak nemám být tady naštvaná s dírama v zubech? To za komunismu jsem měla super zuby zadarmo.Na vo platím pojišťovnu? A dentální hygiéna za 1tis.Kč.to je moc na můj malej důchod a zubař to požaduje. Kde mám na to vzít a nekrást? děkuji

Datum: 25.01.16 10:54
 
avatar

/aní Růžo,

mám v rodině několik důchodců, dokonce i invalidních.

Můj kamoš od dětství a jeho manželka. Je v invalidním (teď normální) důchodů mnoho let. Její tvrzení, že teď se má lépe Vás asi překvapí. Její manžel šel do invalidky asi v 50ti letech, nemůže si dnešní dobu vynachválit. Oba z dělnického původu.

Moje sestra, bývalí invalidní, teď již normální důchod, stále si stěžuje na cokoliv, na děti, společnost drahotu atd., ale když chce auto, koupí si ho, když chce lednici, klidně si jí koupí. Jelikož znám tyto lidi desítky let, vím, že sestru nepředělám, aby hlavně viděla to dobré, kámoše aby občas viděl, že ne každý se má dobře jako on.

Vám, ale i každému človíčkovi, přeji, aby se měl tak jak si přeje a jak si to zaslouží.

 
Datum: 26.01.16 16:00
 

tak amalgánové plomby na pojišťovnu určitě jsou, zrovna minulý týden jsem ji nechala dát holce, které se zkazil zub, u kterého očekáváme vypadnutí a nahrazení trvalým zubem. ale kdybych měla dětem dávat do pusy plomby na stálé zuby určitě bych si připlatila za kvalitnější. u dentálního hygienisty jsem v životě nebyla ani já, ani děti. ano, přijde mi to důležité - ale vzhledem k ceně zas ne až tak moc důležité, děti problémy se zuby nemají a mně zatím stačí, když mi pravidelně zubařka očistí zubní kámen na pojišťovnu. mmch co se mi na současném systému velmi líbí, že nemusí moje děti chodit ke školnímu zubaři, protože co já pamatuji, byla to u něj děs a bída (a mám porovnání - chodila jsem v té době i na rovnátka, k jiné zubařce, která nebyla už dopředu napružená z plné čekárny školních harantů a která nemusela spěchat a brát si děti do ordinace po deseti, aby vše stíhala).

 
Datum: 25.01.16 10:25
 

milancukr

Jste rozuný člověk, který tady je takovým ustalovačem, urovnávačem těch různých úletů.Co článek, to sedí, díky, i já se rád poučuji.

 
Datum: 25.01.16 10:55
 
avatar

Mecík, děkuji a vážím si toho.

 
Od: ruza
Datum: 25.01.16 10:08
 

A Vy osobně souhlasíte s tou vlnou současnou džunglí tady, kdy nepoctivý podvodníci slušné a poctivé lidi okrádají? Vám třeba nevadí, např.že Váš dodavatel elektřiny a plynu Vás ždíme o nehorázné peníze na svých provizích? Podívejte se, za kolik se nakupuje plyn a elektřina na trhu a s jakýma mega"rabatama"se koncovýmu zákazníkovi prodává. Vám vyhovuje neúměrná drahota? Další věc voda. V roce 1980 stál 1m3vody 0,80hal, dnes téměř 100Kč za 1m3.To je zdražení o více než 1000%.ještě se Vám to tak libí. Nikomu já nezávidím ty miliardové zisky, ale trochu z to drahotou by mohli Ty gigantické firmy polevit.Vysvětletete mi prosím, jak se v tomto státě dá při dnešních cenách vyžít z necelých 9tis.Kč.důchodu, kam se podívate tam natahují ruku i lékaři, hlavně " zubaři"?Děkuji moc za odpověď.

Datum: 25.01.16 10:58
 
avatar

Paní Růžo, koho oslovujete dotazem?

Pokud myslíte zdražení vody, ano, to je skoro nejdražší položka v porovnání rozdílu před a po..

Ale ještě hůře na tom je kadeřník pro muže.

Vedle toho jsou i ceny, které jsou nižší jak před..

Každý víme to, co chceme..

 
Od: miro®
Datum: 25.01.16 15:53
 

Pane "milane" dovolte abych se zastal p."růži" Počítejme: 30 m3 vody se např. 5 kW čerpadlem načerpá - dopraví cca za 1 hod.

při ceně ekletřiny 5 Kč/kWh je to cca 5Kč/30m3 = asi 0,2 Kč za1m3

Připočítejme režii a všechny další možné náklady spojení s dodávkou 1 m3 vody až ke spotřebiteli v výši 100násobku ceny za elektřinu, to je 100 x 0,2 = 20 Kč/m3

Připočítejme také cca 10 Kč/m3 za stočné.

Dostaneme se na cenu okolo 30 Kč/m3. Při spotřebě 10 m3 za mesíc to je 300,- Kč

Proč se tedy platí 50 i více Kč/m3 Předpokládám,že voda jako taková je zadarmo, jelikož ji nikdo nemá právo prodávat proto,že ji ani nemůže vlastní.

Přivítal bych také vyjmenování, čeho jsou nížší ceny než před. Prosim, ale zaměřte se na nezbytné potřeby pro život.Ne na to, bez čeho se člověk může obejít.

Přeji hezký podvečer -miro

 
Datum: 25.01.16 16:07
 
avatar

Pane Miro, klidně se zastaňte paní Ružy, ale vy se ptáte na cenu vody.

nejsem ekonom, abych Vám vysvětlil, proč je voda tak drahá, oproti dřívějšku, snad proto, že jí lépe a více čistníme...

Jen vím, že dříve byla cena za vodu dotována státem, stejně tak jako základní potřeby a základní jídla. Takže nelze jen % přepočítat vodu.

...zaměřte se na nezbytné potřeby pro život..

nevím co je vše pod pojmem nezbytné, asi takové bez kterých nelze žít? Neznám takové věci, které jsou nezbytné pro život. Páč nemáme každý stejné potřeby.

Přeji i Vám krásný večer, a počasí jaké si přejete.

 
Od: miro®
Datum: 25.01.16 17:06
 

Abychom mohli hodnotit, chcete-li, nyní a před, tak si musíme stanovit společné kriteria. Jinak si nebudeme rozumět. Jedním z těchto kritéríí, při řešení tohoto problému je stanovení si nezbytné potřeby , který člověk potřebuje k životu a aby byl schopen pracovat. A to je u nás všech naprosto stejné. V dnešní době je to napři stanoveno životním minimem, nepletu-li se je to 3 610 Kč měsíčně. Ostatní co si můžeme dovolit nad toto minimum , to je individuální (Páč nemáme každý stejné potřeby). Ale ty individuální potřeby jsou jakoby navíc, které vylepšují život každého z nás. Nejprve tedy ohodnoťme jak máme zabezpečeny ty základní životní potřeby (např. Střechu nad hlavou a ostatní co s tím nezbytně souvisí, dostupnost zdravotní péče, vzdělání, odpočinek a regeneraci sil, co si můžeme dovolil za to životní minimum (3610Kč měsíčně apod.). Nehodnoťmě životní úroveň, zejména podle počtu Mercedesů na silnicích. Podle toho co máme navíc ( televize, auta, chaty a chalupy, cestování po světě možnosti si pořídit co je libo apod.), hodnoťme jaká je životní úroveň a zejména kolik z nás si to může dovolit. Kolik mu zbude, když si zabezpečí nutné a uhradí ony nezbytné potřeby.

Takto bych to chápal já. Zdravím -miro

 
Datum: 25.01.16 17:25
 
avatar

Miro, já to chápu jinak, jsem dělník, nejsem líný, pracuji tak, abych se měl dobře. Kolem sebe mám spoustu lidí, vidím jak si žijí, jak jsou spokojeni. Páč žít ze životního minima, ajk píšete 3610, se nedá moc žít. Proto pracuji, abych neměl minimum.

Tak se chovají lidé kolem mě, se kterými se stýkám.

Zdravím Vás pane Miro, velice si vážím Vaší klidné, bezúrážkové debaty, přestože můžeme mít každé jiné hodnoty i názory.

 
Od: miro®
Datum: 25.01.16 18:17
 

P. "milane" Myslím si, ze by bylo vhodnější Vaše postoje větší měrou posuzovat a formulovat z pohledu co jste, jak uvádíte (dělník).Jsem rád, že máte okolo sebe spokojené lidi a že oplýváte dobrými vlastnostmi.

Že máme každý jiné názory je ku prospěchu. Pokud bychom je měli naprosto stejné, nebylo by co řešit, byli bychom na světě zbyteční. Přes to si myslím, že názory a hodnoty každého z nás by se měly sbližovat. Stejně jako je máme blízké např.v matematice apod. Asi bychom se nedohodli, kdyby jsme každý měl jiný názor jaký je výsledek 2 x 2 apod. Jak by to v tom případě na světě vypadalo? Asi podobně jako to dnes vypadá ve společnosti, jelikož máme každý jíný většinou opačný názor. Hodnoty můžeme a máme každy jiné, ale názory by se měli sbližovat. Když to jde v matematice, proč by to nemohlo jít i ve společenských problémech. V matematice nás to naučila škola. Chápání úlohy a rozvoje společnosti, (např. které síly a co má vliv na rozvoj společnosti.), kromě vzdělání jsou to především naše životní zkušenosti , porovnávané s dlouhodobými poznatky a moudry Nesnažit se začínat vždy od začátku, tzv. vlastní cestou, ale stavět zejména na předcházejících zkušenostech, ne těch špatných, Z těch se poučovat.

Snad mými názory neotravuji příliš -miro

..

 
Od: ruza
Datum: 25.01.16 19:06
 

Zcela sdílím s Vámi pane "miro" Váš názor, máte pravdu a chápete podstatu věci, což tu mnozí myslí opačně.

Datum: 26.01.16 07:00
 
avatar

Pane Miro, vůbec neotravujete. Vás si řadím do skupiny:

"Ano s tímto člověkem můžu jít klidně na pivo, i když spolu nesouhlasíme ve všem. Alespoň si slušně, věcně pokecáme bez urážek"

Děkuji pane Miro.

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 08:11
 

Pane Milancukrar, já jsem tady založila tu seznamku lidí, tak byste mne chudou paní Růžu mohl též jako miro pozvat přátelsky na " pivo " Třeba mne přesvědčíte, že kapitalismus má i jinou tvář dobroty Nebojte, svádět Vás nebudu, i když jste pohledný chlap.

Datum: 26.01.16 12:25
 
avatar

Děkuji za pochvalu, ale fotka klame...

Mám víc šedivé vousy a méně vlasů.

Jako že přijedete na pivo do Pardubic?

 
Od: janm*
Datum: 24.01.16 19:18
 

Máte pravdu paní Růžo ale je zbytečné to sem psát, tady pochopení nedojdete :)

 
Od: janm*
Datum: 24.01.16 21:09
 
Je dobře že jsou hlasy jako paní "ruza", bude-li jich víc může se něco časem alespoň trochu posunout k lepšímu, socialismus nebyl bezchybný ale návrat k prohnilému kapitalismu není žádnou výhrou, je to krok vzad krok špatným směrem, kapitalismus není lepší alternativou socialismu je to špína zametená pod koberec laciné pozlátko, degradace lidské důstojnosti
 
Datum: 24.01.16 21:22
 
avatar

janm -

- jenže ty "hlasy" by se musely ozývat ze strany nastupující generace - jinak je to jen marný brekot "staříků".


doplněno 24.01.16 21:36:

- janm -

já jsem taky přesvědčena, že ke změně dojde - stejně, jako padnul SSSR a komunismus, ačkoliv si to taky nikdo tenkrát nedovedl představit. Jenom - aby bylo ještě co měnit.

 
Od: janm*
Datum: 24.01.16 21:31
 

Žel mladá generace má poněkud zdeformovaný pohled na realitu, ale existují i tací co ještě myslí svou hlavou, je napřed třeba aby lidé okusili současnou realitu na vlastní kůži, dokud "nenarazí" nepochopí ,tato fáze nelze přeskočit co se týká mne jsem naprosto klidný nebude to hned ale ke změně jisto jistě dojde množství lidí kteří jsou nespokojení narůstá je jich víc než si kdo tady myslí :)


doplněno 24.01.16 21:43:

-culda...

Ten CCCP mně mrzí, to se nemělo stát neměl padnout, je to chyba o to větší že právě vstoupily v platnost Gorbačovovi "reformy" a dle mne měly přijít daleko dřív, stačilo málo a ten "špatný socialismus" mohl být daleko lepším ovšem jak všichni ví využili toho "pučisté" a Gorbačova nebyl žel tak "silnou osobností" aby to ustál plně to chápu byl na něj vyvíjen velký tlak, rozehrál dobrou šachovou partii ale "nedokončil ji" to je ta chyba :)

Dlužno poznamenat že Rusové nejsou jako my, v tom soc. směřování byl kus jejich historie, byla to "jejich cesta" jejich "správná cesta" jejich pýcha a hrdost byli si dobře vědomi velkých chyb a přehmatů ale kdo nic nedělá nic nepokazí, i přes toto vědomí to v nich stále "doutná" a to je dobře...

 
Od: ruza
Datum: 25.01.16 10:11
 

Vřelé poděkování pro pana "janm", který situaci jako jeden z mála z Vás chápe. Děkuji moc za podporu v příspěvku.

Datum: 24.01.16 09:55
 
avatar

"Jen velmi málo přispěvatelů... ...umí reagovat na argumenty a tvrzení toho druhého"

"...si tu každý řeknete svoje, a místo jednoho nebo mnoha dialogů, je tu spousta monologů."

Řekněme, že na Vašem příspěvku něco je. Ale neměla by se těmi zásadami řídit především tazatelka? Je to hlavně ona, která zde prakticky v monologu mele stále dokola to samé, aniž by konkrétními argumenty reagovala na ostatní příspěvky? A nejen v tomhle jejím "dotazu". V ostatních jejích příspěvcích je to jak přes kopírák.

 
Od: ruza
Datum: 25.01.16 19:14
 

Proč bych měla dát za pravdu těm, co si myslí, že dnešní doba je pěkná a máme se lépe? Dívám se na to z pohledu obyčejné ženy pesimisticky. Já vím, že Vám např. Merkelová řekne, že je krásně na světě, když se topí v penězích a může je pomalu házet lopatou a živit běžence zadarmo. Ale vraťme se na zem. Jde o základní podmínky k životu.

Datum: 25.01.16 20:06
 
avatar

Protože jsem také důchodkyně a i když se v penězích zrovna netopím, tak se mám dobře. Co se týká těch zubů, tak napřed jsem to ani nechtěla psát, ale ono je velmi důležité se o ně starat včas. Když se dodržuje správná a pravidelná hygiena, tak se zuby tolik nekazí. A to nemyslím nějakou přehnanou hygienu pod dozorem lékaře, to už bývá většinou pozdě. Netvrdím, že neexistují výjimky, ale ve většině případech je to neodstatečná hygiena doma. A také je třeba pravidelná preventivní kontrola.

 
Od: ruza
Datum: 25.01.16 20:29
 

Já bych ráda chodila na pravidelnou zubní preventivní prohlídku po 6měs., ale od doby objednání vždycky čekám tak 8-9měs., protože náš zubař to nestihá a přibírá neustále nové pacienty. Mezitím se něco zkazí a pak to to stojí hodně peněz, má jen bílé plomby, amalganové už prý neexistují, tak nevím?

Od: nick®
Datum: 25.01.16 20:53
 

Co to je za nesmysl, ze amalgam neexistuje? Co to mate za prolhaneho podvodnika zubare, nebo naopak sama lzete? Pokud vubec k zubari chodite, tak by to nemel byt exkluziv pro bohace, ktery pouziva jen nejdrazsi material, protoze u bezneho zubare se s amalgamem normalne pracuje, zatim ho u nas nezakazali jako treba nekde ve Svedsku.. :)

 
Od: ruza
Datum: 25.01.16 21:11
 

Tak mi to bylo řečeno, že to je straré a nemoderní používat amalgan plomby. Tak než si sednete na křeslo, tak zubař natáhne ruku a pak za každý úkon tisícovky lítají a řekne Vám musíte jít ještě do Prahy na stomatochirurgií udělat rentgen na roštěp dásně. Každou návštěvu doktora jsem chudší v peněžence tak o 3tis.Kč. Dále mi vnutí bělení zubu nějakým švýcarským aparátem za 2000Kč.,který ani nechci a klasifikuje to, jako součást dentální hygiény a zase peníze lítaj. Léčení po kapitalisticku.

Datum: 25.01.16 21:29
 
avatar

Paní Ruzo, tohle co povídáte není prostě možné. Vy si vymýšlíte až to hezké není. Píšete že máte zkažené zuby samou díru a lékař Vám VNUCUJE bělení zubů, které se nikdy nedělá na zkažený chrup. Žádný lékař Vám NEMŮŽE nic vnutit. Doufám, že si tohle přečtou Vaši příznivci a pokud mají ještě všech pět pohromadě, tak změní názor. Já si myslím, že to Vy byste chtěla to nejepší, ale aby to bylo zadarmo. Prostě Vám nevěřím ani jedno slovo. Když chcete to nejlepší, tak si to zaplaťte, když chcete peníze, tak pracujte a tak dál...

 
Od: janm*
Datum: 25.01.16 21:48
 

No možná je to podáno expresivněji ale opravdu jak se říká "bez peněz do hospody nelez" tak mám podobnou zkušenost právě také se zubaři, s péčí jsem spokojen a díky bohu zatím na to mám, nestěžuji si ale když jdu k zubaři opravdu peníze s sebou,při běžných výkonech často pár stovek v ordinaci nechám u větších výkonů jsou to opravdu i tisíce a pokud má člověk to "štěstí" že chodí častěji ono se to opravdu "nasbírá"...

Z druhé strany znám jednoho "zubaře" a ten si zase stěžuje že má na všechno "málo peněz" a že prý málo vydělá, materiály a vybavení ordinace jsou prý drahé ,tak teď nevím je-li to tak kde ty prachy mizí *smich**smich*

 
Datum: 26.01.16 13:04
 
avatar

Tak já mám teď pocit, že žiji na jiné planetě. Vždyť já mám v puse také zuby a k zubaři teda nechodím ani náhodou s penězi v kabelce. Vždyť jsem pojištěná. A to já jsem ještě komplikovaný klient, protože se bojím a i kdyby šlo o malý zázah, musím dostat umrtvovací injekci. A neplatím ani haléř. Je to asi měsíc a trhal mi zub moudrosti, dvě injekce, neplatila jsem vůbec nic. Plomby mám teda ty bílé, ale mám je už dělané asi před deseti lety a nemyslím, že by to stálo majlant. Já teda nevím co to jsou ty větší výkony. To máte na mysli implantáty, nebo jaké výkony? Ale implantáty je luxusní zákrok a je jasné, že si to musí klient zaplatit. Já nosím brýle a protože jsem chtěla skla, která jsou speciální a obroučky které také nebyly na pokladnu, tak mne brýle vyšly na 16.000 Kč. Ale to byla moje věc, mohla jsem mít dvoje brýle na pokladnu. A kdybych na ně neměla, tak bych se s nima spokojila, nebrečela že nemám peníze a nenadávala na ty lidi, kteří si lepší brýle dovolit mohou.

 
Datum: 26.01.16 13:20
 
avatar

Suzy, nevím jak je to přesně s placením u zubaře, ale já měl zubařku, u které jsem nikdy nic neplatil. Ani za korunku, či bílou plombu. Nikdo mi nevěřil, zvláště když jiní platili.

Zubařka skončila, vzal to jiný doktor, jako středisko s několika zubaři, u nich jsem taky neplatil. Jelikož se ale zubaři sřídali, kdo měl čas, to se mi nelíbilo.

Odešel jsem k jiné, která mne upozornila, že používá nové prostředky a přípravky, že se u ní často připlácí. Nevadí, hlavně že kvalita je OK.

Takže u nové neplatím za injekci, jen za čištění kanálků, asi 2x po 1500 Kč? Možná že asi 2x jsem byl u dentální sestry (pokud nepletu název), kde jsem taky platil.

Jinak s brýlemi jsem taky dostal zdarma na pokladnu, ale nevybral jsem si.

Určitě jsou lidé, kteří platí více u zubaře, jak já.

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 13:36
 

-suzymon

Ano, ano je to tak zrovna nedávno jsem opět byl u svého zubaře 2x bílá plomba (dostavba amalgám technicky užít "nešlo" vypadl by) a stálo mně to 1700,-Kč načež další zákrok mi bylo doporučeno podstoupit raději až "po čase" jelikož prý to také pojišťovna nehradí a "jiná cesta není" a to je jen 1 návštěva, a to jsem u zubaře někdy i 3 krát i víckrát do roka..

Jak říkám s péčí jsem spokojen nestěžuji si , ale pokud bych neměl práci musel bych se asi domluvit na pouhém trhání protože opravdu nevím KDO by to za mě platil :)


doplněno 26.01.16 13:44:

Dle mne mám dobrého zubaře neměnil bych ošem on opravdu nic nenutí on dá například vybrat ze dvou variant jednu levnější za 840,- druhou dražší lepší za 890,- varianta "zdarma" neexistuje protože mu to prý pojišťovna neproplatí. Další příklad zánovní korunka za 3 500,- vypadla opět nasadit se nezdařilo do "jakéhosi limitu pojišťovny" jsem se prý nevlezl čili to zkoušíme s opravou za pouhých 1 700,- abych po pár letech nemusel opět platit korunku za 3 a půl možná i víc tisíc (ceny lezou nahoru) a to si myslím že můj pan zubař je celkem solidní člověk vypadá to že mně rozhodně natahovat nechce ale když vysvětlí všechny možnosti zdá se že jinak než s placením to nejde, nebrečím to rozhodně ne konstatuji :)

 
Datum: 26.01.16 13:59
 
avatar

Pro Milana a Janm. Vám dvěma to co říkáte věřím. Nemám zkušenosti s čištěním kanálků, tak nevím co to stojí. Ale schválně se toho nějak dopátrám. Mám kamarádky, které mají větší problémy se zuby než mám já. Naštěstí pro mne. A beru si tohle k srdci a prodloužím čištění zubů minimálně o dvě minuty *smich*. Snad ani ne kvůli penězům, ale z hrůzy z toho čištění kanálků. To musí děsně bolet. A ke svému zubaři jdu na preventní prohlídku za 14 dní, tak se ho zeptám, kolik u něho stojí keramická korunka a pak to sem napíšu.

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 14:21
 

-suzymon

Strach z bolesti mít nemusíte dneska se užívá běžně anest. většinou tu aplikaci uzná zubař sám většinou "ví jaké výkony nejvíc bolí" případně když je to tak 50 na 50 se zeptají jestli umrtvit nebo ne, takže při výkonu pak nějak bolestí netrpíte, a zrovna to čištění kanálků asi jak pro koho pro mne to byla celkem taková "příjemná bolest" jako když si např. párátkem mezi zuby vytahujete nějaký kousek jídla který vás tam štve *smich* Jen někdy nelze umrtvit např. když je třeba zkusit "novou korunku" (zabrušování) protože po umrtvení by jste špatně cítila zda-li "sedí" "skus", ale víc než bolestivé je to spíš jen "nepříjemné" a netrvá to věčně a jsou i zákroky které jsou i bez umrtvení zcela nebolestivé , zkrátka jak kdy jak kdo a jak co :)

 
Datum: 26.01.16 14:32
 
avatar

janm, nevím čím to je, ale kolega v práci se divil (už tu nepracuje) že on furt platí a já nic..

Nevím čím to je, páč to neřeším.

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 14:50
 

Asi záleží na výkonech, jsou výkony jednoduché např. "trhání" a pak jsou všelijaké "piplačky" kde jsou užity nějaké materiály a technologie které se asi musí zaplatit, dříve jsem byl vždy hotov za deset minut, dnes mám poctivého zubaře ( a já mám rád poctivou práci byť to trvá) který si s tím hraje třeba i hodinu ! To mi také nikdo nevěří ale někdy je to opravdu tak. Čili jeho práce si cením výsledky má dobré o problémech se s ním dá bavit a platby beru jako "nezbytnost" akorát si kladu otázku jak bych si tu "dobrou péči" udržel kdybych nedej bože přišel třeba o práci, takže mělo by to být opravdu nastaveno tak jak píše paní růža přece není možné aby někdo kdo je na sociálce a zrovna měl závažný problém nebyl dobře ošetřen jen proto že momentálně nemá dva krát po patnácti stovkách na zubaře o to tu jde :)

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 08:24
 

Pro Suzymon: Jedna kamarádka má vnučku a tá má dobrý přivýdělek, který je právě v tomto kapitalistickém režimu hojně rožšířen. Berou krásné ženy, matky na mateřské, ale i čerstvé důchodkyně sexy vypadající v prádelku. To bysme mohly si přivydělat na "erotickém privátu". Tam jsou prý slušné a nešizené výdělky, víc než máte dosuď. Co Vy na to paní Suzymon a třeba budeme i kamarádky. Ale napřed si asi musím udělat ty zuby než začnu " pracovat "


doplněno 26.01.16 08:49:

Máte paní Suzymon dobrý nápad k důchodu si ještě přivydělat lehčí prací. Jedna výhoda přece toho kapitalismu, jak jste mi naznačila tady skutečně je "práce" a nemusí se z toho snad ani odvádět daně z "podnikatelky společnice"

Od: gumid
Datum: 26.01.16 11:56
 

Podle mě jste od prvopočátku líná a asi zvyklá na píchačky. Takové tuctové zaměstnance komunisti platili dobře, protože se u nich nepředpokládala nějaká spoura či rebelství (člověk byl jasno čitelný a bezproblémový).

Já jsem mladý člověk a libuju si v této době. Vydělávám dost a dělám jak potřebuji.

Ano, pokud je člověk s rukama dozadu a nemá snahu se učit, tak má hov.no.

Za komunistu stačilo se vyučit pro firmu a tam dělat do důchodu.

Dnes, pokud člověk umí a co neumí má schopnost se naučit a ví, jak se prosadit... je král a vydělá si víc než tehdy a nikdo po něm k vůli tomu nejde.

Komunisti Vás vedli za ručičku a případně tahali za špagáti a dělali si z Vás loutku. Dnešní doba naštěstí taková není.

 
Datum: 26.01.16 13:28
 
avatar
Po přečtení příspěvku jsem měl chuť bejt hrubej na pisatele. Ale za co? Že jeho názor neodpovídá skutečnosti? To není úplně jeho vina. A tak jen : "Milej mladíku, pleteš se. Sežeň si relevantní údaje. Ne jen ty z TV a z bulváru."
A za hrubost, které jsi se dopustil, by jsi se měl omluvit. Označit někoho, koho neznáš za lenocha, je hodně silné kafe.
 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 15:31
 

TV nemám (nepotřebuji). Pokud tu někdo brečí na poradně, tak jsem akorát přispěl objektivní radou, jak to dnes chodí v životě. Za lenocha? Pracovitý člověk by na tom byl lépe. Paní je na podpoře nebo proč se jí zastáváte? Je Vám jí líto, protože jste na tom podobně nebo máte chuť jí poslat částku na konto a pomoci jí na určitou dobu.

Probuď se Nikdo. Život není sen nebo pohádka.

 
Datum: 26.01.16 15:54
 

Gumid máš pravdu, čechkomunisti vodili za ručičky, čechkapitalisti s demokraty papouškují a ještě více nařizují z pokynů a rozkazů strýců z Bruselu je to opravdu, ale opravdu lepší

 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 16:32
 

Můžeme svobodně utéct z Bordelu. Svět je velký. Dříve nás za to popravily na hranici při útěku. Tak nás milovali a nemám to z TV. Pokud měl někdo majetek, tak mu byl komunisty ukraden, aby měli i ti, co byly v životě pohé hov.no. Pokud si člověk v té době majetek chránil, tak byl pomalu komunisty mučen a zničen a zkončil někde u pásu.

Ti co tehdy nic neuměli a moc toho neměli a žili z blahobytu doby dnes mají prd a brečí, jaká to byla doba, když živořily na cizím majetku, který někomu patřil a byl zabaven.

Všechno bylo všech . Smutné, že se někdo odvolává na tak strašnou dobu bezmoci. Člověk byl jako v kleci vězněn svými lidmy a nemohl utéct. Strašná nesvoboda. Chtěl jsi na výlet za hranice? Tak nám pomož údávat a ničit lidi, kteří jsou schopnější než my a mohli by naše blaho rozvrátit.

Chce se mi z Vás zvracet *blee*. Ano, dnes to není úplně růžové, ale můžeme kamkoliv a můžeme si koupit jakoukoliv věc ze zahraničí. Kolik lidí ani nevědělo, že existuje stolní počítač a zde byl maximálně nějaký sálový na elektronky 100let za opicema a na západě už byly dál. Fronty a pořadníky na auta?

Lidi neví, jak se prosadit. Tak kradou nebo brečí.

Nejvíce dobu vychvalují ti, kteří tehdy byly průměr a využívali služeb té doby. Kdo byl chytrý a schopný, tak měl vždy problém.

Se koukněte na filmy Pelíšky,Pupendo,Kolja. Takové svinstvo se dělo.

 
Datum: 26.01.16 16:50
 
avatar
Odpovím ti po tvém. Víš Ho.no o tom jak to chodilo. Vynechám to vše ostatní. Jestli to nevíš, tak i v ČR se vyráběly prodávaly počítač na úrovni těch "západních". Už v někde kolem roku 1984-6. Jak 8bitové na procesoru 8080, nebo Z80, kterými to začalo, tak posléze PC postavené na tehdy moderním procesoru 80286. Takže kecy o elektronkách si nech pro blbce z tvého okolí, kteří nevědí a neznají, a nechají se masírovat lží.
doplněno 26.01.16 16:53: Jo a je neuvěřitelné, že v dnešní době někdo je schopen události z filmu, nikoliv dokumentárního, vydávat za skutečnost. Kdybych to tu nečetl, nikdy bych tomu nevěřil.
 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 17:03
 

Nemám potřebu se svěřovat, jak moc se to týkalo u mě. Zvláště, když tu proti mě oponuje vysoce postavený komanč. Ty jsi určitě i udával na STB co?

Každý to období prožíval jinak. Směšné z dnešního pohledu je to, že se to odvíjelo od toho, zda byl ve straně. A povinnost volit byla sama o sobě fražka. Jak jsi nenapsal komunisty, tak už po tobě šli. Což v tvém případě určitě nebylo problémem, když jsi to tam zaškrtnul od srdce .

Naštěstí ty největší svině už nežijí a nebo jsou na LDN.

 
Datum: 26.01.16 17:24
 
avatar
Jo. Já jsem ten, který udával, udává, a bude udávat tebe.
Hele, schizofrenie se dá léčit.
A nebo je tu ještě druhá možnost, že jsi žil v jiném Československu než já? Tak nevím? Já o komunistech nic nevěděl až do okamžiku, než jsem je potřeboval. A hele, co do tý doby nešlo, po stížnosti na tehdejší okresní sekretariát najednou šlo. A povinnost volit? Já byl v r. 1976 na vojně v Bohumíně. Řekl jsem tehdy, že nebudu volit, že ty lidi neznám. Hrál jsem to na opušťák. Co myslíš, že se stalo. Nic. Opušťák jsem samozřejmě nedostal. Na volby jsem i přes vyhrožování od velitelů všech stupňů nešel, a nic. Co taky mohli udělat dělňasovi, který i bez jejich snahy každý den končil se špinavými montérkami a drhnul se solvinou od hlavy k patě. Kdo za mně volil nevím. Nebo jestli jsem se vešel do té jedné desetiny statistiky? Měl jsem na vojně jiné starosti, než hledat výsledky voleb v Bohumíně. Chápeš o co jde? Kdo měl o co přijít, tak se bál, stejně jako se bojí dneska. V tom je ten rozdíl. Na mně nemohli. Mě mohli sebrat tak leda tu špínu v práci. A kdybych vydržel, tak mám tu špínu dodnes, i s tím svrabem, co kolem nás je. Díky tomu, že jsem chtěl víc, mám víc. Ale všechno poctivě vydřený. A tvoje kecy o komančích jsou jen k smíchu. Brečíš jak ublíženej chlapeček.
 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 17:35
 

...Brečíš jak ublíženej chlapeček...

Díky Havlovi už ne.

..Mě mohli sebrat tak leda tu špínu v práci...

To je právě ono. Nebyl jsi pro ně zajímavej. Jen tuctovej dělník.


doplněno 26.01.16 17:46:

Kdyby to bylo tehdy super, tak se nezvonilo klíčema. To jsem viděl taky ve filmu, takže zvonění klíčema nemusela být pravda.

 
Datum: 26.01.16 18:05
 
avatar

gumid-

- docela by mne zajímalo, kolik těch "zvoníků" si později rvalo vlasy - a kolik lidí (a za co) by zvonilo dneska.

 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 18:23
 

Dle mého hodně lidí včetně mě by zvonilo proti emigrantům.

Pro tazatelku: To, že neumíte jazyky je v dnešní době smutné a automaticky Vás to drží při zemi (v ČR). Ráda tomu podléháte a chcete politování? Je zbytečné psát návod na úspěch, když se Vás to bolí a jdete cestou nejmenšího odporu. Kdybych se rozdal pro všechny do poslední koruny, tak zkončím na dlažbě s blaženým pocitem dobra. Zajímavá úvaha. Co mi ti lidé mohou nabídnout? Nic, protože v práci budou švejkovat a hledat kličku, jak se ulít. S tím je pak spojená i výplata.

Možná Vás to překvapí, ale peníze se netisknou na stroji (tobě natiskneme 2 melony a tobě 4). Peníze člověk získá úsilým a pílý. Ale jen v případě, pokud na sobě dělá.

Vy potřebujete dle reakcí práci dělnice, uklízečky,kuchařky. Na víc nemáte.

Nebo mi potvrďte omyl, přestaňte bulit a začněte něco dělat. I v důchodu se dá pracovat. Jen chtít. Pokud jste nemocná, tak už je pozdě!

Stejně jako Vaše zuby. Kdyby jste si je čistila, tak je dnes máte všechny a vpořádku.

Vždyť vy nemáte nad sebou sebekázeň, tak jak může vypadat Vaše práce?!

 
Datum: 26.01.16 18:11
 
avatar
Aááááá, páníčkovi musel pomoct někdo jinej. A víš, že to vůbec nebyl Havel, kdo ti pomohl? Že např. "mlátička", která to spustila, včetně simulace mrtvého studenta Šmída, na Národní Třídě 17.11.1989 byla připravena předem? Kým myslíš? Havlem nebo STB?
Tuctovej dělník? Dík. Jen ukazuješ co jsou pro tebe obyčejný lidi. Jen tak dál. Nemám tě oslovovat vaše vysokoblahorodí? To už tu taky bylo, že se něktěří cítili být povolanější.
A k tomu zvonění, pokud jsi to zvonění viděl JEN ve filmu, tak je to málo. A jen to dokazuje, na jakých základech stavíš, co tvoří tvůj všeobecný přehled. Filmy, filmy a zase filmy. A co takhle nějaký dokumentární film místo umění? Knížku-paměti tehdejších účastníků např?
 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 18:34
 

To máš od kámošů z STB?

Na jednu stranu se bavím a na druhou mě to už unavuje. Tazatelka brečí na zlatými časy a ty tu se mnou válčíš. Vede to někam? Ne.

Měl by jsi zareagovat taky na tazatelku. Já se mám supr. Ti, co chtějí se sebou něco dělat, tak těm klidně pomohu, ale troskám nepomáhám nikdy. Kdybych dával stovku bezdomovci o kterém sám vím, že ji propije, tak mu vlastně pomáhám ja? Do hrobu? A já příjdu do nebe, že dělám dobrý zkutek?

Tazatelka mi příjde nezkutečně naivní a doporučuji jak sama zmínila věštbu .

Lidi se to akorát bojí napsat.

 
Datum: 26.01.16 19:07
 
avatar
Tak tedy popořadě. Odkud to vím? Představ si z veřejných zdrojů. Nebo si dovedeš představit, že by to tehdy dokázal zorganizovat někdo jiný než STB?
Jestli se bavíš vlastní arogancí k důchodci, tak jsi nebetyčný ignorant, který si neváží vlastních předků. Který o nich nic neví, neví jak žili, čím žili, co chtěli, nevíš prostě nic o tom jak se žilo, pracovalo, jak se lidi bavili.
Označovat za naivní důchodkyni? Co ti na to říci? Hlavně že ty jsi ten nejchytřejší. Vadí mi tvoje hrubost a arogance. Aniž by jsi o tazatelce cokoliv věděl odsuzuješ. Odsuzuješ, jak se posléze ukázalo na základě informací z filmů, z uměleckých děl, nikoliv na základě faktů. Vlastně ani nevím, proč s tebou ztrácím čas. Nějak mě přišlo, že to je správné. Tvoje útoky jsou hloupé a nic neřeší.
 
Datum: 26.01.16 13:43
 
avatar

Milá paní Růzo, nevím z čeho jste si vydedukovala, že bych já sháněla práci.

A co má vlastně být? Teď už zase budete závidět lidem dokonce i mládí a krásu? Vůbec nechápu, proč se Vy vůbec zabýváte možností přivýdělku v této výdělečné skupině, která se Vás vůbec netýká a kde nemáte ani tu nejmenší šanci uspět. To jste na tom tak bídně, že jste se v životě nenaučila vůbec nic, co byste ve stáří mohla uplatnit? Tak běžte někam uklízet, tam ani ty zuby nepotřebujete. Nebo můžete sedět na záchodech někde na nádraží. To snad ještě existuje, takováto práce. Zrovna v našem městě na nádraží na záchodcích taková paní sedí. O mne nemusíte mít obavy. Za prvé si nestěžuji na nízký důchod a pak, já si občas přivydělám překladem z cizího jazyka a nemusím kvůli tomu ani svůj byt opustit. Sedím si pěkně v pohodlí doma a pracuji, protože mne ta práce baví. My dvě bychom rozhodně kamarádkami být nemohly v žádném případě. Jsem diametrálně odlišný člověk. S přáteli si musím mít co říci a musíme mít alespoň něco společného v zájmech a názorech. S Vámi nemám společného vůbec nic. Snad možná jenom to, že jsme obě už důchodkyně. Ale tím ko končí.

 
Od: wiki
Datum: 26.01.16 15:40
 

to-ruza,-máte ve všem naprostou pravdu,je to bezcharakterní,vydridušská a zlodějská doba,kterou nám nastolila -figurka- pravdy a lásky západu Havel,posléze se o to NEJVÍC zasloužil- president zloděj- Klaus,který nám svoji zlodějinou pera udělal reklamu v celém světě a o kterém se ted mluví že PPFfondy p.Kellnera patří Klauzovi,kdy mu při všem -sekundoval-jako premiér dnešní president p.Zeman,který o tom svinstvu,které se tu odehrávalo MUSEL vědět a ted je v roli dobráka a spasitele,ale s máslem na hlavě.Máte pravdu,co tady vybudovali,nebo lépe odedřeli naši dědci a tátové,co bylo pro všechny,tak najednou ZLODĚJSKOUprivatizací Klause/nebudu už psát presidenta,poněvadž pro mně jím už není/nechali ukrást i když legálně jako koupi západ,poněvadž tam na to měli prachy/i p.Ježek byl proti Klausovi a ještě jeden odborník,co na privatizaci s Klauzem pracoval,když to viděl,jakou cestou se to ubírá,tak na tom odmítl spolupracovat/.Co se týče zubařů,to je největší zlodějská banda,protože si všichni nabrali ůvěry na drahá zařízení/samozřejmě většinou z Německa/a potřebují to z lidí nějak dostat,ale jaksi jim nedošlo,že to bylo už před 20 lety a na jejich místech jsou dnes jejich děti a ty jsou ještě nenažranější,než jejich rodiče/vše vlastní zkušenost/ a takto se dá pokračovat dál a dál,je tím zalmořená a prolezlá celá naše malá zemička a dopadne to jednou tak,jako to tu bylo ve 48 roce,kdy toho lidi budou mít dost a dějiny se budou opakovat/za chyby a hrubky se omlouvám,už je to drahně let ze školy/ a ještě jednou -ruzo-máte ve VSEM PRAVDU,děkuji.

 
Od: jofa®
Datum: 26.01.16 16:08
 

Růžo nezoufejte. Mnoho a mnoho dnešních živnostníku a rádoby podnikatelů bude na tom v důchodovém věku mnohem hůř než Vy. Důchody minimální a co dnes nenašetří nikdo jim nedá. Bude to samá sociální podpora. Už dnes z tohoto vývoje vstávají mnohým hrůzou vlasy na hlavě, pokud nějaký ještě mají.

 
Od: pt®
Datum: 26.01.16 16:03
 
avatar

"ružo", Vy přesně víte, co mají dělat druzí. Víte také, co byste mohla udělat Vy? Když je všechno tak drahé, tak prodejte byt, kupte si chatku u potoka, lépe u studánky a voda bude zdarma. Můžete prát v lavoru, potřebu udělat za keříček a zbude Vám celý důchod. Nebo běžte někam do marketu a přivydělejte si, místo abyste seděla u PC a jen nadávala. Za minulého režimu si přivydělávalo tolik důchodců, snad každej. - pt

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 16:40
 

-pt

Ale víte že máte pravdu? Vy to možná myslíte ironicky já to ale vidím přesně tak, než bych se někde honil na brigádě za pár kaček (které mně stejně nevytrhnou) raději bych na důchodu tu chatku u potoka u studánky voda zdarma, vypěstoval bych pár kerlubů a rajčat,jednoduchý život to je naprosto geniální věc,je to naprosto dokonalé vždyť ta civilizace beztak produkuje jen hromadu zbytečností, na důchodu budu rád až z toho "blbince" vypadnu ať bude důchod jaký bude no hlavně nebýt někde ve městě,na samotě u lesa ideální,hlavně ať zdraví slouží :)

 
Od: pt®
Datum: 26.01.16 18:11
 
avatar

"janm",...*placni*... -pt

 
Datum: 26.01.16 18:20
 
avatar

- já - muset žít někde na samotě u lesa - a kdybych ke všemu ještě neměla mít televizi - tak už dávno někde visím !

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 19:46
 

Jestli tu někdo machruje, že dnes je potřeba jen práce THP a ve vedoucích pozicích, tak je na omylu, protože bez dělníků by nebyla žádná produkce výrobků. Dělník je též potřeba v hospodářství, ne jenom kravaťák. Ten by si tak nanejvýš zamotal do ruličky kravatu, zabalil a poslal na expedici. Dělník není podřadný a zbytečný člověk na světě ! Ten pán, co si tu hraje na velkého machra by sám bez ostatních lidí a spolupráce kolegů ani nezavedl sám malou firmu. Vždy jde o týmovou práci. Kdyby svým zaměstnancům řekl, že jsou zbytečnej odpad, tak by ve firmě zůstal sám a zkrachoval. Toto bezcharakterní a sobecké jednání je chybou ve výchově a nemá empatií k lidem, má rád jenom sám sebe a je egoista.Tyto lidé se nezmění, dokuď je v životě nepotká nějaká nepříznivá událost. Stačí onemocnět, přijít o práci a už hřebínek namyšlenosti spadne. Já pracovala celý život v jedné firmě a nebyla jsem ani jednou na ÚP., mám zasloužený starobní důchod, nikoliv podporu! Po těch letech si zasloužím důstojný odpočinek. Ten mladík, co tu kritizuje nemá tolik let odpracováno jako mám já. To jako by řekl důchodci jsou lenoši. To může říkat o lidech v produktivním věku, ne ty co už mají odpracováno 40 let.

Od: gumid
Datum: 26.01.16 20:13
 

Když máte tolik odpracováno, tak co vlastně chcete? 20let minulého a 20let tohodle režimu. Vydělávala jste málo a nikdy jse si neřekla o přidání? Bála jste se změnit zaměstnavatele? Co jste vlastně uměla? Jakou jste měla školu? Proto jste zůstala s jistotou ve fabrice, protže jste se bála rizik?

Kdo neriskuje nic nemá a ponikání o risku je. Nejde to ovšem naslepo pochopitelně.

Pletete sem bezdomovce kteří mrznou v mrazu. Víte proč? V azilovém domě je řád, kde se nesmí chlastat a tak mrznou venku namol. Lidi ví, kam mohou, ale nechtějí.

Pro mladé práce je, ale né každému voní. Ze školy hned vedoucího určitě dělat nebude (nevezmou ho bez zkušeností, protože by podnik krachl). Bude se nejprve zaučovat a zjistí se přitom, zda má o práci zájem a nebo to bere jako nutné zlo, jak byl zvyklí ve škole. Pochopitelně nedostane 19000 hrubého, když nic neumí. Nováčci neumí a nemají tu sociální zkušenost a tvářit se na zaměstnavatele, že bere málo a přitom nic neumí je dost odrazující a většinou ho vyhodí ve zkušební době.

Odpovězte si spíše na otázku, proč se máte špatně a co proto můžete dělat.

Máte děti? Podporují Vás a nebo už jste na obtíž? Proč se k Vám chovají tak, jak se chovají? Není chyba ve Vás?

Odvolávat se na režim a na to, že teď nic nemám je hrozně jednoduché a nikam to nevede.

Když se Vám tak líbí komunismus, tak proč jste nešla na VŠ? Nešlo to jen tak, že? Dnes to jde. Vystudovala jste max. učební obor, aby jste mohla do fabriky a režim Vám další vývoj neumožnil. Teď teprve vidíte, že jste žila z ruky do huby a nic nemáte na důchod.

Víte dnes, jde na VŠ studovat velice snadno, pokud na to máte znalosti. Dříve to nešlo tak snadno. Režim nastavil učební obory svázané s podniky, aby fabrika tvořila. Proto žádný mladý nebyl bez práce. Kdo na to měl, tak po 89 dostudoval a posunl se v životě za lepším. Kdo na to neměl a parazitoval výhody, tak je teď nahranej milá důchodkyně.

Člověk když chce, tak toho dosáhne. Ale musí mít zájem. Snadná cesta to někdy není a nikdo za Vámi či za nějakým mladým nepříjde a neřeknemu:"Tebe potřebuji v práci". Vybere si toho nejlepšího, který udělá dojem, že něco umí, nebo má schopnost se naučit a má zájem o daný obor a dobudoucna firmu podrží a nebude kopat sám za sebe. Takové firma dnes příjme.

Kdyby jste na pohovoru řekla svoje názory z této diskuze, tak Vám řeknou sbohem.

 
Datum: 26.01.16 20:27
 
avatar

Výborně Gumid. *palec*

 
Od: nick®
Datum: 26.01.16 20:05
 

Pani "ruza" se hned v prvni vete sveruje, ze by nechtela byt v teto dobe jeste mlada... A ja jsem si uvedomil, ze tohle velice casto slycham od dnesnich duchodcu, hlavne tech unavenych zivotem, kterym se uz ani zit moc nechce a ty dnesni mlade nejspis opravdu lituji. A to ani nevi, co ty mlade ceka a ze neni o co stat, leda az nekdy snad tak za sto let to bude zajimave pro dalsi genarace, ale nejblizsi budoucnost ruzova urcite nebude. Taky uz si uzivam duchod, ale i kdyz se mam celkem fajnove, tahle doba opravdu neni to prave orechove, co bych si chtel prozivat znovu :)

 
Od: pt®
Datum: 27.01.16 13:46
 
avatar

"nick", pokud řekneme, nevíme, co ty mladé čeká, tak je to spíše v souvislosti s tím, co se ve světě děje. Jsou to války, lidi, kteří před válkou utíkají i ti, co se za takové ukrývají a jsou jen ekonomiští běženci. To jsou ty obavy z budoucnosti. Nebýt takových okolností, měli by vyhlídky výdělků, podnikání a v rozvíjení se. Jsou to okolnosti vnější, které mají vliv na budoucnost světa.

 
Datum: 26.01.16 19:40
 
avatar

Je tady dost lidí, kteří s Růžou soucítí a říkají, že má pravdu a určitě ji také litují, že? Tak já těmto lidem vzkazuji, že mohou založit mezi sebou sbírku na zuby paní Růženky. Je tomu asi tři roky, já sama jsem tady na této poradně zorganizovala sbírku pro jednu z našich kolegyň, která toužila po prstýnku k Vánocům a nemohla si ho koupit, protože na něj prostě neměla. Tak jsme se mezi sebou dohodli, někteří, samozřejmě že ne všichni a každý jsme jí poslal na její adresu určitý obnos, aby si mohla na Vánoce udělat radost. Tak jestli za něco stojíte, tak tady přestaňte zbytečně mluvit a pomužte jí svým činem. Tomu já říkám smysluplnná solidarita, ne jenom kecy a kecy...

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 19:58
 

Paní suzymon chce dělat sbírku na mne, směšné! Myslí si, že já nedokážu se sama z důchodu uživit. To není pravda co píše. Jsem na rozdíl od ní skromná a hlad vůbec nemám, protože si doma sama uvařím dobré jídlo. Jen jsem chtěla naznačit, že nemám navíc peníze rozhazovat nenažraným doktorům, co si vybavují luxusní ordinace a pak to tahají z pacientů a vymlouvají se, že jim to pojišťovna neproplatí. paní Suzymon má možnost teď tlumočit, hledají k uprchlíkům překladatele, ale pochybuji, že arabštinu umí. Angličtinu a němčinu umí každý i školák. Nic mimořádného.

Datum: 26.01.16 20:08
 
avatar

No tak hurá. Umíte tedy oba jazyky o kterých se zmiňujete, když to umí i školáci. Já ovládám ještě jiný jazyk, netrefila jste se. Ale Vy vládnete Angličtinou, tak nechápu, proč toho nevyužijete. Místo nadávání na nízký důchod a zkažené zuby, pusťte se do toho a zuby si s přehledem zaplatíte u nejlepšího odborníka. Kdybyste nebyla to co jste, tak bych Vám i poradila jak své znalosti v pohodlí domova uplatnit. Ale nevidím důvod, proč bych zrovna já Vám pomáhala.

 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 20:24
 

Nedá mi to než reagovat. Četl jsem celou diskuzi a moc se mi líbí Váš inteligentní a rozumný přísup k otázkám tazatelky, která dle mého evidentně nic ze sebou nechce dělat a každá rada je jako protiútok. Tazatelka závidí platy v Německu a jazyky umí. Tak co jí tu v dnešní době drží? Nízký plat? A přitom by už v tomhle věku měla být rozumná a dostatečně vzdělaná a měla by mít povědomí o svých možnostech, což evidentně nemá a nic jí není košér.

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 20:41
 

Proč bych měla dávat zubaři navíc pár tisíc do kapsy, když zlatý ani bilý zuby ze slonové kosti jako Vy paní Suzymon nechci. Já se spokojím s plombami amalganovýmy, které hradí pojišťovna. Jednoduše si najdu jiného zubaře a mám po starostech. To, že v zadu budu mít černé plomby mne netrápí. Je nelogické mít 9tis.Kč důchodu, zaplatit za nájem a inkaso 5200Kč a 3 tis.Kč dát zubaři a zbyde mne na jídlo 800Kč.Jemu dávat navíc za luxusní ordinaci fakt nechci.Za ty peníze co bych mu dala mám na měsíc nákup potravin. Jsou moc nároční zubaři.

Od: gumid
Datum: 26.01.16 20:53
 

A jednoduchá otázka...

Proč nenavštívíte jiného zubaře, který amalgánové plomby bezproblému udělá? I případnou extrakci zubu hradí pojišťovna.

Jsou lidé, jako já, kteří vyhledávají zubaře profesionály, u kterých se počítá z výdajem peněz. Moje stará zubařka ani neumrtvovala a byla to pro mě pímo mučírna. Po roce se pod amalgánovou plombou udělal zánět a musel jsem na endodoncii (kanálky).

Zaplatil jsem všeho všudy 2000 a mám zachráněný zub. Navíc ta nová zubařka měla CT rengen a vyděla přesně kořeny. Umrtvila to tak, že jsem si připadal jako v lázních. Jedinné co bylo nepříjemné bylo ležet z otevřenou pusou hodinu, ale stálo to za to a k té svojí zubařce se vždy těším.

Na tu prehistorickou zubařku už jsem dávno zapomněl a nechodím už tam.

Zuby má člověk jenom jedny a bílá plomba je více hygienická (nejdou na ni tolik bakterie). Možná je to jen tah pro zubaře, ale jisté je to, že při odvrtání bílé plomby to jde rychleji a nebolí to skoro vůbec. Amalgán je jako skála a pokud je kaz velký, tak zub může prasknout a pak je to na korunku, což měl táta.

Obě skupiny zubařů mají dost klientů a v dnešní době Vás nikdo nikam nenutí, tak si vyberte.

Nebo stále nechápu otázku. Na pokec je dobrá kavárna s vrstevnicemi Vašeho kruhu.

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 21:26
 

Vy chlapče "gumid", bych Vám mohla klidně dělat Vaši babičku. Ještě nevíte co je život - realita, máte vše vykoukané z televize a počítačových her, jako většina mladíků a růžové brýle na sobě, přes které vidíte jen jednostranně. Vy se radši než o ekonomické záležitosti, jestli vás rodiče ještě živí, koukejte poohlížet za hezkými děvčaty a učit se je namlouvat, než roznášet moudra o čem v životě ani nemáte ponětí. Já už jsem na rozdíl od Vás stará bába co má tohle za sebou.Jestli jste zazobaný podnikatelský mazánek, tak šup vyrazit s Ferrari a plnou peněženkou na disco a začít balit holky než sedět tady s dospělými a tam se ukáže, jak jste schopný něco ulovit, ne? Jak machrujete tady, tak tam se ukáže pravda, ale nezapomeňte si zacvičit ve fitness ať Vám jsou vidět pěkné boule, jinak Vás holky zdrbou. Tam to bude asi složitější být nejlepší a nejžádanější muž.

Datum: 27.01.16 06:49
 
avatar

Paní Růžo, proč urážíte gumita?

 
Datum: 26.01.16 21:12
 
avatar

No tak vidíte že to jde. Najít si jiného zubaře, který Vám udělá amalgany a máte po starostech. Včera jste totiž tvrdila, že to je nemožné, jelikož to je zastaralá metoda, která se v dnešní době už nedělá a že Vás lékař nutí abyste si dala udělat nějaké předražené plomby a ještě Vám chce zuby mermocí bělit předraženou metodou. Vy si totiž paní Růžo ani nepamatujete co říkáte Vy, natož to, co Vám druzí odpovídají. Protože to byste totiž věděla, že přesně tohle jsem Vám radila už dávno. A nejenom já. A snad neplatíte zubaři každý měsíc 3.000 Kč. To už byste měla zuby ze slonoviny Vy. :-D A já ani zlaté nemám. Mám jenom ty svoje. Jak vidíte, jsem prostě chudák.

 
Od: nick®
Datum: 26.01.16 20:16
 

Tak po 40 ti odpracovanych letech musi mit "ruza" celkem skvely nadprumerny duchod :)

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 20:51
 

Moje první výplata byla 1800Kčs.a poslední 10tis.Kč, tak na větší důchod nemám nárok. Je to počítané průměrem. Já si tu nestěžuji na důchod, ale nehorázné tahání peněz nenažraných kapitalistů, co se nespokojí s pár stovkami, ale chtějí hned tisíce.A exekutoři např.Vám z dlužné částky 1tis.Kč.udělají 16tis.Kč.a kapsa se jim plní. To je vše neadekvátní. Co je jednoduší to vydělat nebo formou provize vyžebrat, jako to dělá většina chytráků v dnešní době. Postavte exekutora k mašině do fabriky ať si zkusí tu samou částku vymakat, to vám dělat nebude, raděj dostat zadarmo provizi bez práce.

Od: gumid
Datum: 26.01.16 20:55
 

Tak proč jste po roce 89 nedělala exekutora, když jsou to peníze bez práce?


doplněno 26.01.16 21:15:

Tak hodně lidí místo práce volí půjčky a pak se nenávratně zadluží. Pak už nastupuje logicky exekutor. Ale není to blbost těch lidí, co se zadluží? Myslím vědomně. Při naskakování úrokuna který protistrana upozorní, až má vysokou hodnotu je svinstvo, ale pokud si někdo vědomně žádá o půjčku, tak by měl mít schopnost ji splácet.

Na exekutora žaludek být asi musí. Já bych to dělal jen v krajním případě. pořád lepší, než se zadlužit. Modlením v kostele se hladu nezbavím. Je tolik prací, které nevyžadují zvláštní schopnosti (úklid,rozvoz,letáky,...). Lidi si svobodně volí svou cestu, ale pohodlnost je pohodlnost.

Spíš mě zajímala reakce tazatelky, když argumentuje takovými příklady, jako že ať si to někdo zkusí ve Fabrice, že manager umí jen smotat kravatu a že exekutor nic nedělá.

Trochu mi příjde, že za to viní nás, že tam musela dělat a nebo dobu po roce 89. Tak proč tam zůstávala? A na volbu zubaře jsem jí už reagoval výše.

 
Od: bmbx®
Datum: 26.01.16 21:03
 

Jsou to peníze bez práce, protože má nárok na odměnu i když nakonec k exekuci nedojde a dlužná částka je zplacena. A byla to dost velká částka, nakonec ji mám dojem trochu snížil.

Jde o to že na exekutora je potřeba mít žaludek, já bych radši umřel bídně hlady kdybych neměl na výběr a jediné co by mě mělo zachránit by bylo živit se takto *bzum*

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 21:07
 

Protože nejsem liná a vážím si poctivých lidí, kteří se nebojí práce.

Datum: 26.01.16 21:14
 
avatar

To je dobře paní Růžo. Tak zrovna mne si můžete začít vážit. Splňuji Vaše podmínky. :)

 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 21:25
 

Spousta podnikatelů není líná a nebojí se práce. Nazýváte takové lidi zloději.

Dokonce se nebojí risku, shání zakázky, jednají s lidmi, uzavírají smlouvy s dodavateli ... je toho hrozně moc co takový člověk vše zařizuje pro lidi pod sebou, kteří mu na zakázce pracují.

Kdyby to byl neschopný zloděj, tak jste ve fabrice bez práce, protože nemáte na čem dělat a jdete na UP.

Kdyby podnikatel neuzavřel obchod se společností či koncovým zákazníkem, tak vaše práce ve fabrice příjde v niveč, protože se neprodá.

Divné je, že to ve svém věku nevíte.

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 21:16
 

-ruza

To je pravda, cenově i příjmově to tady není dobře nastaveno, zkrátka i minimální příjem by měl být schopný pokrýt základní věci jako je bydlení, zdravotnictví apod. bez toho že by pak člověk musel být o chlebu a vodě.

A dále "propaganda" současného režimu je opravdu "neprůstřelná" zkrátka za vše si může člověk sám, čili veškerá současná politika je naprosto zbavena odpovědnosti za cokoliv , chytře vymyšleno, kdybych to aplikoval na minulý režim na který je teď "moderní " jen nadávat a kritizovat pak by to znamenalo že za vše špatné nemohl socialismus ani komunisté ale lidi. Nemohli jste dělat to nebo ono? Režim to zakazoval? Jak to že ten druhý to dělat mohl? Vidíš kdyby jsi se víc snažil mohl jsi mít to co druhý...touto dnešní optikou se dá "chytrácky" vyřešit každý problém, nemůžeš po úraze chodit měl jsi se víc snažit, jsi postižený je to tvoje chyba měl jsi se víc snažit... Chápete vůbec někdo tady na tom foru co vlastně říkáte? Přesně toto dovedeno ad absurdum ...

 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 21:32
 

Tělesná postižení dnes nejsou překážkou. Znám pána na vozíku co dělá v IT a vydělává jako programátor tolik, co zdraví člověk v IT.

Mentální postižení je trochu problém. Ale jsou pro tyhle lidi speciální školy a chráněné díly, kde třeba lepí sáčky či vyrábí drobné výrobky. Takový člověk už z logiky věci nikdy jako mentální retard nedosáhne pozice šéfa.

Za komunismu by šel takový člověk pravděodobně do blázince, kde by se o něj pečovalo za státní prachy (možná by se hodil i jako pokusný králík v takovém ústavu).

To je to ad absurdum, že?

 
Datum: 26.01.16 21:36
 
avatar
Zase kecáte nesmysly. To už dávno neplatí, že vracejí postižené do života. Chráněné dílny dnes potřebují manuálně zdatné. V každé Vám řeknou, no když oni musejí plnit normy. Že je postižený, no bohužel, on by nestíhal. Jen dokazujete jak jste svým tvrzením odtržený od reálného života. Jak absolutně netušíte, jak to chodí ve skutečnosti. Znáte jen reportáže z TV, které absolutně neodpovídají realitě. Děte se bodnout, a neotírejte se o postižené.
doplněno 27.01.16 13:31:

ad gumid 26.1.2015 21:45

Ano nezačal, ale snažite se argumentovat jedním postiženým(kterého údajně znáte), jako by jím byl problém vyřešen, nebo jakoby to byla cesta pro ostatní. Není. Místo aby přibýval počet míst pro ty postižené, kteří nejsou schopni plnit normy, právě z důvodů svého postižení, tak takových chráněných dílen ubývá. Takže situace se zhoršuje.

Proč o tom ale píšu? Protože to je jeden z atributů, podle kterých já posuzuju úspěšnost této společnosti. Jak je dobrá pro postižené lidi, tedy jak zajisťuje aby neubývalo prac. míst pro ně. V tomto měřítku se společnost zhoršuje. Po počátečním nadšení a vzniku spousty míst, i na chráněné dílny dopadá ekonomický tlak. Nikoliv vinou komunistů. Ale vinou kapitalismu. Ty dílny jsou jeho součástí, a musí se podle něj chovat.

A takhle můžeme brát jeden ukazatel po druhém, a můžeme si dokazovat na faktech, pro koho je co důležité, pro koho je co úspěch nebo neúspěch. A teprve až pochopíte, co člověk hodnotí, pochopíte, proč se nikdy neshodnete se mnou, s růžou atd. Máme jiné životní zkušenosti, jiné životní priority než vy. Obávám se ale, že s vaší arogancí tohle nikdy nepochopíte.

 
Od: gumid
Datum: 26.01.16 21:45
 

Tak mi napište, jak se měl postižený člověk za komunismu.

Stal se i případ, když dítě neslyšelo a dostalo se mezi mentálně retardované. A jen neslyšelo, jinak bylo zdravé jako každé jiné. A to nemám z TV. Až pak byla určena správná diagnóza a ten čas mezi těmi dětmi pro mentálně zdravého jedince nebylo zrovna příjemné a ta bezmoc v tu chvíli. Nic závidění hodného. Kamarádovi se to stalo v rodině, ale věřte si i vy čemu chcete.

S postiženými jsem nezačal pro Vaši informaci.

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 21:51
 

-gumid

Chápete že existují i profesní pochybení? A že se to děje i dnes? Když se to ale stalo dříve kdo za to mohl "komunisti" ne ten lékař co špatně diagnostikoval že? A dnes když se stane chyba kdo za to může také stát? Dnes ne dnes ten lékař že ano.

A dále mnoho lidí nebylo v ústavech neoprávněně zkrátka úroveň léčby nejen dříve ale i dnes na určité případy nestačí rozdíl je jen v tom, že dříve seděl v parku za ústavem dnes ho vyveze do parku třeba soc. pracovnice ale co změníte když nemůžete lékařsky pomoci chápete to?


doplněno 26.01.16 21:54:

Opravdu si myslíte že dříve nechtěli lidem pomoci? Na co teda byly ty výzkumné ústavy, kdyby tehdy medicína uměla vyléčit těžké nemoci a postižení udělali by to stejně jako se o to snaží dnes ale dnes v některých zemích nebudu jmenovat třeba náš vzor (usa) když vám dojde pojištění tak vás vykopnou z nemocnice na ulici to také víte o těch hodných kapitalistech? A víte kde třeba ty lidi na úrovni léčí zdarma? Třeba na té "zlé" Kubě..

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 21:37
 

Vážený gumide

Nesnažte se opět chytračit, jde o podstatu věci, moc dobře víte kam tím směřuji, tak dobře jinak, utrpíte úraz nebudete moci běhat a já vám řeknu kdyby jsi se víc snažil mohl jsi být skvělým atletem i bez noh, chápete? Obráceně u mentálního postižení by podle vaší logiky mohl být dotyčný šéfem kdyby se snažil chápete?

 
Datum: 26.01.16 21:40
 
avatar

janm-

*palec*

 
Od: janm*
Datum: 26.01.16 21:45
 

Paní culdo buldo jsme v nové éře ! To že za socialismu chtěli poroučet větru dešti je slabé kafe to v kapitalismu jen na základě "snahy" LZE VŠECHNO! Nechápu proč ještě existují nějaké chráněné dílny či nemocnice, dle pana Gumida stačí chtít a z každého je nejpozději zítra MISTR SVĚTA , úžasné :)

 
Datum: 27.01.16 06:54
 
avatar

asi čtu něco jiného od Gumida, nežli vy. Páč nenašel jsem slova, které o něm píšete vy..

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 21:51
 

Gumide, je typický příklad bezpáteřního kapitalisty "JÁ a jenom JÁ", kterého zajímá jenom jeho vlastní prospěch a zlaťáky. To by si dobře rozuměl s hospodským Trautemberkem, ale bojí se krakonoše.

Od: ruza
Datum: 26.01.16 21:38
 

Gumid nezareagoval jste na moji předchozí otázku, proč se pletete do života dospělých lidí, když nemáte ještě praxticky žádné životní zkušenosti a puberta s Vámi cloumá? Být Vámi, tak balím modelky s Ferrari a tady to téma být na Vašem místě bych přenechal moudřejším než jste Vy. Nezatěžujte se starostmi dospělých.

Od: gumid
Datum: 26.01.16 21:56
 

Nezkutečně se zde bavím, jak se tu míchají jabka a hrušky, aby to pořádně dojmulo. O nějakém zatížení tu nemůže být řeč. Už jen ten náznak na začátku debaty, jak pár inteligentních lidí zde přestalo reagovat.

Mile rád Vám debatu přenechám.

Jsem nevěděl, že si vytáhnem ze socialismu jenom to hezké.

 
Od: ruza
Datum: 26.01.16 22:04
 

Pan Gumíd mne poslechl a už jde do svý garáže startovat to svoje poctivě vydělané Ferrari a jde se bavit na disco s modelkama a misskama. Pak nám poreferujte, co jste na to Vaše zamachrování dokázal sbalit? Jo, a nezapomeňte, tam plnou peněženku pětitisícovek, to mají slečny rády a vemte fotku nějaké velké luxusní rezidence a máte to v kapse- nejlepší modelky jenom pro Vás bohatý mladíku!

Datum: 26.01.16 22:23
 
avatar

gumid-

-vzpamatujte se ! - přece nemůžete říkat, že za socialismu bylo něco hezké ! Fuj.

 
Datum: 27.01.16 06:59
 
avatar

gumide,

Nezkutečně se zde bavím, jak se tu míchají jabka a hrušky
tak je to vždy u každé debaty, že se odvádí řeč jinam. Za svůj život jsem zažil spoustu reakcí podobného typu, že je lepší odpovědět na jinou věc, nežli se držet tématu.

Proto jsem napsal, že pak končí debata a nechávám to bez reakce. Je jasné, že zastánci socialismu vytáhnout jen to hezké, přeci nebudou tahat to špatné. Ale ani odpůrci socialismu netahají to dobé, ale ukazují to špatné.

Když někdo napíše, že zdravotnictví bylo vyspělé a zadarmo, tak se usměji a nemá význam vysvětlovat pomýleným.

Přeji hezký den.

 
Od: jofa®
Datum: 27.01.16 08:25
 

Víte, paní Růža má svůj způsob vyjadřování pro mnoho zde zvláštní a nespolknutelný. Když si ale najdete jen tu podstatu věci, u které to začalo, tak i já znám mnoho "Růží" ve svém okolí, kteří na tom jsou stejně a mnohdy hůře. Není to jedinec, který tady podle vás vyskakuje, je neschopný a neumí se o sebe postarat. To mnozí tady taky nechtějí vidět a slyšet.


doplněno 27.01.16 09:45:

růžo: Špatně jste si moji odpověď vysvětlila. Pokuste se jí přečíst ještě jednou.


doplněno 27.01.16 09:53:

Růžo, vykašlete se už tady na to. Vždyť ještě k tomu přijdete o nervy a nic nevyřešité.

 
Od: ruza
Datum: 27.01.16 09:09
 

To jste paní "jofa" na omylu, že se neumím o sebe sama postarat a nechci makat. Já už mám zasloužený starobní důchod 40 let odpracováno ve fabrice u pásu a není moji povinností chodit dál do práce, pouze si přivydělat, pokuď já budu chtít s ohledem na můj zdravotní stav. Nakupovat levně a vařit umím taky. A to, že mne někdo navíc vydírá na poplatcích, za to já nemůžu, na to se ptejte českých kapitalistů. Mojí povinností není platit za bílou plombu u zubaře 1tis.Kč a dentální hygienu,která není povinná ,když o ni nemám zájem, tak nemají právo mi to vnucovat, mne stačí amalganová plomba hrazená pojišťovnou. Chápete, že nadstandardní péči, kterou nežádám mi nemůžou vnucovat? To ať dělají tomu, kdo na to v tyhle době má dost peněz. Mne jde jenom o to, proč tady nikomu tohle nadstandarní zbytečné placení doktorům nevadí, za to že si vzali půjčky na luxusní ordinace? Zajímala by mne schválně cena bílé plomby od dodavatele a jaký je na tom rabat. Myslím, že bych se divila za kolik ten materiál zubaři nakupují. Paní jofa, já když Vám řeknu, že Vám prodám např.chléb, který má lečivé učinky na zažívání a budu chtít za něj 1tis.Kč,tak ho koupíte nebo řeknete, že na něj nemáte a je ta cena "předražená"? Pokuď byste mi tak odpověděla, tak já Vám podle Vašeho způsobu přemýšlení řeknu. Není drahý, jen stačí když si paní udělá kvůli mému chlebu pár hodin přesčasů v práci navíc a může si ho odnést potom domů. To je názorný příklad některých služeb a zboží ,které jsou neadekvátní skutečné hodnotě. Tak by mne zajímalo, jestli paní by kvůli mému chlebu v názorném příkladu zvýšila pracovní aktivitu a jestli by také poznala, že to je normální chléb za 30Kč.a já chci si vydělat do své kapsy na paní 970Kč na jednom bochníku? Pokuď by Vám to nevadilo, tak jste buď hloupí nebo nesmírně bohatí. Vždycky se češi po revoluci v 89 uměli ozvat, jak šlo o nějaké zdražení, teď jsou potichu, protože se naučili získávat peníze z jiných zdrojů podle Klausovských rad, ale práce to nebude, protože je vysoká míra nezaměstanosti v téhle době. Tak je to tajné, odkuď si chytrolíni hrabou, ale já to vím dobře, že dnes to staré přísloví, že s poctivostí nejdál dojdeš už neplatí, naopak s poctivostí nejdřív pojdeš.


doplněno 27.01.16 09:36:

Toto Vaše motto je převzaté ze strategie ODS " obyčejný člověk je neschopný a neumí se o sebe postarat, proto si naříká " Kapitalismus s myšlením pravicové strany je, že takový " Svět patří silným, progresivním lidem, kteří se neohlíží ani vpřed ani vzad a jdou pevně za svým cílem, aby vybudovali zisk. A podle mínění pana Klause, že nezná co jsou špinavé peníze, to znamená, že budu pracovně úspěšná, když např. vytuneluji podnik, odrbu zákazníka. Jsem finančně soběstačná bez pomoci druhých, ale příjem mám, bez rozdílu jak jsem k němu došla. A pak se budu posmívat těm, co dřou ve fabrice za almužnu, tak většina z Vás až na některé vyjímky tady přemýšlí, jakoby patřili k těm co neznají pojem solidarita a lidství se v nich vytratilo. Ještě v 89 se drželi za ruce češi na Václaváku,pálili svíčky, plakali a zpívali píseň "Jednou půjdem dál" a teď každý na svým písečku sám za sebe bez ohledu na to, že udupou druhého. To je asociální cítění. V případě nějakého ohrožení země, se chytrolíni co lpěj jen na penězích, budou ptát při evakuaci osob. Bude transport rozdělen podle třídy a dostanu svoji pozlacenou prošívanou deku a vezmete mne přednostně, když Vám dám pěkný úplatek .Podobně to bylo, když se potápěl Titanik. Ta pýcha se Vám jednou všem namyšlencům nevyplatí!

Datum: 27.01.16 10:08
 
avatar

kamarád má upravené přísloví..

Hrách se na zdi udrží, nežli jiný uvěří..

 
Datum: 27.01.16 10:25
 
avatar

Ahoj Jofa, paní Růža není jako Vy. Nesuďte ji podle sebe. Váš hněv, pokud by nějaký byl, tak by byl oprávněný a zřejmě podložený. Paní Růža založila tuto otázku pro své pobavení a jenom si tím rozptyluje nudu. Nic jiného než nadávat a štvát lidi proti sobě, neumí. Proto ani nepochopila, že jste se jí vlastně zastal. A nemějte obavy o její nervy, tu to naopak baví, protože jí lichotí, kolikrát byla její otázka navštívena, neboť ona to na své stránce vidí. To jí ke spokojenosti úplně stačí. Vždyť je přece už dávno jasné, že jí vlastně vůbec nic nechybí. Sama nám vyvrátila to, že by byla v nějaké nouzi. Má na dobré jídlo, je pracovitá, přivydělávat si není pro ni nutností, neboť má svůj důchod a dokonce si našla i doktora, který jí amalganové plomby udělá na pokladnu. Tak kde je problém? Já Vám to řeknu, nikde. A až to tady skončí, nebude to trvat dlouho a ona si zase vymyslí jinou otázku, kde nás bude moci štvát proti sobě. Zloba a závist je hodně silný zdroj odkud ona může čerpat. A my jí na to vždycky skočíme. Copak to by mi ani nevadilo, kdyby se to nakonec nezvrhlo v takovou debatu, kdy si kvůli takové osobě začneme lézt na nervy my, mezi sebou. A to je škoda. Možná bychom měli být příště opatrnější a brát její strategii s větším nadhledem a nenechat se takovou osobou vtáhnout do hádek.

 
Datum: 27.01.16 10:23
 
avatar

- k čemu teď tesknit po starých časech - když už se stejně nemůže nic vrátit, navíc je to věc nastupující generace - nám starým už tenhle svět nepatří, tak proč do toho kecat. Ať se starají zase oni.

Za sebe mohu říct, že jsem ráda, "že jsem ráda", vždycky může být hůř - nemuseli nám k důchodu přidat, ale třeba i ubrat, atd., atd...


doplněno 27.01.16 10:39:

- na současnosti mne nejvíc děsí islamizace Evropy, která postupuje tak rychle, že to spolehlivě postihne i nás, starý - kdoví, jak to tady ještě dopadne...

 
Od: uska®
Datum: 27.01.16 11:10
 

Navrhuji toto vlákno přejmenovat Kecy, kecy, kecičky paní Růži.

Spousta rádců přestalo reagovat. To p . Růžu musí děsně štvát a zůstane jí pouze monolog. Já mám také poučení, už nikdy nikomu neřeknu, že kecá, ale povím - ty mluvíš jak Růža.*smich*

 
Datum: 27.01.16 11:32
 
Teď bych Vám dal palec:-D
 
Od: nick®
Datum: 27.01.16 11:47
 

To treba ani nemusi byt nejaka zena "ruza", ale kdokoliv virtualni alias, koho zajima nazor ostatnich na situaci ve spolecnosti a proto rozpoutava debatu na toto tema. Nijak zvlast nepasuje na delnici od pasu :)

 
Datum: 27.01.16 12:37
 
avatar

Proč se Vám nezdá, že by byla dělnicí od pásu? Tomu trochu nerozumím.

 
Od: nick®
Datum: 27.01.16 12:56
 

Suzymon - opravdu nechapete? Tak se zkuste trochu vic zamyslet - nebudu napovidat - urcite to zvladnete sama :)

 
Datum: 27.01.16 13:21
 
avatar

Fakt to nezvládám. Myslíte to, že nedělá až tak viditelné hrubky? Opravdu mne nic jiného nenapadá. To, že jsem si myslela, že to je troll, to už jsem tady několikrát psala. Opravdu nevím co máte na mysli. Tak mi to napište do vnitřní pošty. Já na to sama nepřijdu.

 
Od: pt®
Datum: 28.01.16 20:01
 
avatar

"nick", nejste sám, kdo si myslí to, co vy a již to zde pár lidí i zmínilo a možná máte fakt pravdu. - pt

 
Od: pt®
Datum: 27.01.16 12:01
 
avatar

"uska"...*vtip*...

 
Datum: 27.01.16 12:52
 
avatar

uško souhlasím, začnu používat:

ale povím - ty mluvíš jak Růža píše.*smich*

 
Od: miro®
Datum: 27.01.16 11:53
 

Ano takto to skutečně je. Při těchto diskusích , hodnocení stavu a vyslovování svých názorů, vycházíme z čeho? Snažili jsme se někdy seznámit se a zamyslet se nad tím, co naši předkové již dávno objevili a popsali.

Pokusím se popsat jeden zásadní princip kapitalismu. Tržní hospodaření! Jeho důsledky.

Nevýhodou je, že ceny jsou stanovování hlavně z ohledem na zisk. Je-li ve společnosti o něco zájem-jde to na odbyt, jsou li lidé za to utrácet, zákonitě se zvyšují ceny. Pokud je něco atraktivní z hlediska zisku, usilují se ne-li všichni podílet na produkci tohoto. Ostatní výroba a služby nejsou atraktivní. To dojde až do té doby kdy už je toho produktu nadbytek-nejde to na odbyt. Co se poté děje? Zpravidla než se uvažuje o zlevnění (to by mělo následovat jako první) , tak se zintenzívní reklama , poté se nabízejí různé půjčky, pak se nabízí kupte si 2 kusy a 1 kus dostanete zdarma a nebo dáreček , omezí se výroba a začne se propouštět. K čemu to vede? Ke krizi. Lidé nemají práci-nemají peníze-nic nebo málo nakupují, to vede k obdobnému procesu v ostatních odvětvích . A to vše proto aby byly zachovány zisky. Na jedné straně někteří na tom vydělávají a druzí chudnou.

Podle výše uvedeného je pochopitelné, komu tento systém hospodaření prospívá a naopak. Každý z nás bychom se v tom měli orientovat a chovat se tak jestli nám to podle našeho postavení v životě, prospívá či nikoli. Jistě existuje mnoho dalších porovnání, ať jde např. o ochranu majetku, o spoluúčast ve zdravotnictví, školné na školách, třeba také šrotovné na auta a zpřísňování TK vozidel a mnoho dalších.

Zdraví vás -miro


doplněno 27.01.16 12:09:

Toto je moje reakce na vaše spory s p."ruzou"

 
Od: pt®
Datum: 27.01.16 12:10
 
avatar

"miro", kapitalismus v tak čisté formě není všude (je to jen popis asi z wikipedie), já o takovém nevím. Vy asi popisujete pouze, jak to vidíte asi u nás. Opět vzpomenu Belgii a tamní příjmy a ceny za potraviny, za energie, za vodu, za benzín, které jsou téměř stejné, jako u nás, některé nižší (voda), až na ty příjmy, v těch je diametrální rozdíl. Proto mají lidé v Belgii daleko vyšší životní úroveň než u nás. Bezdomovce jsem tam neviděla ani nikoho žebrat. To se možná týká hlavního města, ale pochybuju, že jde o rodilé Belgičany a jejich předky.

 
Datum: 27.01.16 12:48
 
avatar

Miro, v kapitalismu jsem žila od roku 1978. To už je 38 let. Nebyla jsem osobně žádný "kapitalista", který by tyl z práce ostatních, ale tento režim mi umožnil vytvořit si svůj vlastní kapitál. Samozřejmě že jsem neseděla doma a nenadávala na lidi, kteří měli z různých důvodů víc než já. Vůbec jsem ten rozdíl nevnímala, protože jsem se snažila o to, abych se měla dobře také. Tam směřovala má energie.

 
Datum: 27.01.16 12:54
 
avatar

Míro, kéž byste měl pravdu:

Nevýhodou je, že ceny jsou stanovování hlavně z ohledem na zisk
Páč to bych mohl nasadit cenu výš, ale konkurence se tlačí dolů...

 
Datum: 27.01.16 13:37
 
avatar

Musíte vyrábět kvalitněji, pak si budete moci diktovat ceny.

 
Datum: 27.01.16 17:14
 
avatar

já nevyrábím...

jen prodávám...

diktovat ceny si můžete, ale konkurence prodá levněji, takže kdo to koupí ode mne, když to budu mít drahé?

 
Datum: 27.01.16 19:58
 
avatar

Když budete mít kvalitnější zboží, tak koupí. A za vyšší ceny než kolem. Levného šuntu, je všude dost. Kvality málo.

 
Datum: 27.01.16 21:17
 
avatar

nikdo, ale tak to není,

Máte stejné zboží od jednoho dodavatele, jako soused. Zkuste prodat cement z Práchovic o korunu draže na pytli a neprodáte.

 
Od: miro®
Datum: 27.01.16 16:31
 

S tou konkurencí, jak by měla působit máte pravdu ! Ve skutečnosti, ti nejsilnější (všehoschopnější) se spojují, pak jsou konkurence schopnější těm malým-menším.

Příklady: Supermarkety , pivovary, automobilový průmysl, různá sdružení a komory které se domlouvají na cenách atd. Kde je pak konkurence? Moc to asi nefunguje. Kolik je takových příkladů. Například obchod z květinami.Ten u nás ovládly cizí firmy konkurenčními cenami, tím vyhrály konkurenční boj a po krachu našich producentů nastavili daleko vyšší ceny, jelikož již nemají konkurenci. Tak asi takto funguje konkurence. Zkuste jít na tržiště s podstatněji nižšími cenami než tam nabízejí ostatní. Myslíte, že Vám to jen tak projde? Proč kritizujeme Větnamce za nižší ceny. Normální by přece bylo, toto řešit cenami, které by jim konkurovaly. To bychom se ale museli obejít bez svých tučných zisků. To asi není možné. Mnohdy jsme svědky, že konkurenční boj je řešen i kriminálními činy.To asi není šálek naší kávy, nebo snad ano?

Nadalo mně, abych se nevyjádřil, jak podle mého názoru funguje ona opěvovaná konkurence. Zamysleme se!

Zdravím -miro

 
Datum: 27.01.16 17:11
 
avatar

My nemůžeme konkurovat Vietnamcům, protože oni nevyrábí v Čechách. A u nich je daleko levnější pracovní síla. Ono to zase není až tak jednoduché a nelze srovnávat všechno.

 
Od: miro®
Datum: 27.01.16 17:41
 

V čem to je , že jejich pracovní síla je daleko levnější ve srovnání s námi? Mně je to záhadou. A to jejich zboží se musí dopravovat přes polovinu zeměkoule. Není to také proto že jsou pracovitější a tudíž produktivnější, že jsou skromnější, ochotnější,oproti nám a že se dosud nesetkali s kapitalistickým způsobem hospodaření (hromaděním bohatství a majetku na úkor druhých) apod.

Nechť to zde někdo pro poučení vysvětlí a doloží pochopitelnými důkazy.

-miro

 
Od: pt®
Datum: 27.01.16 19:02
 
avatar

"miro", ale vždyť si zde staví domy, kupují domy, a hlavně ti, co nehromadí majetek, tak posílají peníze domů, aby rodina vyžila.

 
Datum: 27.01.16 19:43
 
avatar

Miro, to by bylo strašně pro tuto poradnu dlouhé a doslova nemožné. Ale můžete si to lehce zjistit na internetu. Ale zabere Vám to několik hodin. Uvidíte jak to tam vypadalo před dvaceti lety a uvidíte jak to tam vypadá dnes. Uvidíte, že třeba tam, kde před pár lety byla rýžová pole, dnes stojí obrovské a bohaté město. Také tam jsou kapitalisti a mnohem tvrdší než co si dokážete představit. To opravdu nejde takto jednoduše odpovědět na tak obsáhlou otázku. Uvidíte jak jsou lidé vykořisťováni tam a za jakých podmínek žije ta chudina, která v těch továrnách pracuje-otročí. Promiňte.


doplněno 27.01.16 19:49:

Uvidíte, že tam jsou u továren vybudovány přímo lágry, kde dělníci bydlí jeden vedle druhého v hangárech, bez soukromí, bez rodin.


doplněno 27.01.16 19:55:

Uvidíte jak se bojí jeden druhého, aby nepřišli o tu práci. A těch lágrech jsou proto, protože tvrdě pracují a nesmějí se ničím rozptylovat. Jejich život je vstát, najíst se v hromadné jídelně a přejít do továrny, pracovat skoro celý den, žádných osm hodin a pak zase dostanou najíst a musí jít spát a tak kolem dokola. A to všechno za velmi nízkou mzdu. Jsou zrobotizovaní a nikoho ani nenapadne se ozvat. Je to jiná mentalita...


doplněno 27.01.16 19:56:

A to je ta záhada, o které mluvíte...

 
Od: miro®
Datum: 28.01.16 08:43
 

Moc děkuji za objasnění a zdůvodnění. Utvrdil jsem si názoru, že to tam, stejně jako jinde na světě, způsobuje kapitalistický způsob hospodaření - života společnosti. To je přesně to co by lidé měli vědět. Jediným kladem je, že nám mohou konkurovat svými cenami. Proč tedy jejich nízké ceny tak kritizujeme? Je to po čem prahneme?

Děkuji -miro

 
Datum: 27.01.16 20:03
 
avatar

Na toto téma jsem viděla hodně dokumentárních filmů, jak francouzských, tak anglických. Investigativní novináři se skrytými kamerami. Nevím, proč v naší TV se nic takového neuvidí. Nevím, proč čeští novináři raději píší o tom, která herečka byla nevěrná a s kým. To opravdu nevím.

 
Od: ruza
Datum: 27.01.16 21:19
 

Naprosto souhlasím s názory pana " miro " má pravdu a děkuji za okomentování

Já bych taky uměla být šalamounsky vyčůraná kapitalistka, prodávat předražené zboží a rejžovat na lidech do své kapsy, jak se dá. Ale můj charakter mi to nedovolí se chovat k lidem takto svinsky, netaktně a bezohledně, neměla bych čisté svědomí. Dnešní kapitalista z Vás vyždíme všechno co máte v peněžence a postiženého na vozejku by kopnul ze schodů. Ti čeští ranný kapitalisti nemají "cit", za peníze by prodali i svoji matku. Všichni se ptáte proč dávám vždy do slovního spojení slovo ranný kapitalisti " To proto, že samotný kapitalismus není tak zlý a ten ranný, to si podvodníci po revoluci nastavili kritéria svoje, které se jen schovávají za nálepku - západní kapitalismus. Ne, ne, je to nepovedený krok něčeho a uměle vytvořeno tak, aby zvýhodňoval jen určitou skupinu lidí a dal jim najevo, aby pohrdali ostatními obyčejnými lidmi, kteří mají u nich jen nálepku" člověk kus" a ten kus musí otročit na své pány, aby oni se měli pohádkově, několik domů, luxusní auta, cestu kolem světa, a nejlepší blahobyt. Já o to nestojím mít nejvíc peněz, ale šefové by také mohli poctivým dělníkům trochu přidat nad 50Kč.na hod.a né myslet jenom sami na sebe. V Německu manažéři myslí na své pracovníky-dělníky. Dostávájí důstojné mzdy adekvátní jejich životním nákladům, mají různé benefity, masáže, bazén zdarma aj. Všichni se smějí na západě a nikdo nenaříká. Já bych místo nejnovějšího modelu Audi šéfovi např. dala nižší model auta Audi a z 50Kč.na hod. zvýšit jeho zaměstnancům, alespoň mzdu na 80Kč.na hod.To je ranný kapitalismus jen " JÁ " a to se mi nelíbí. Pan prezident pověděl, že by nedemokraticky tyhle lidi kalašnikovem střílel. A nebral si žádné servítky.

Datum: 27.01.16 21:24
 
avatar

- jenže život jako takový není o soucitu a spravedlnosti, ale o boji o přežití.


doplněno 27.01.16 21:54:

phdr-

myslíte mne - a pročpak jsem hloupá?


doplněno 27.01.16 22:08:

- už jsem se lekla - ale možný je všechno.

 
Od: phdr
Datum: 27.01.16 21:49
 

A pak jste se probudila a ruka v nočníku...

Vy jste tak čistá, jak slovo boží, ale hloupá jak dekl od kanálu.


doplněno 27.01.16 22:00:

Jasně že né Čuldo. Jsem sice pod Vámi, ale odpověď je odskočená. Stejně jako ta Vaše, oba reagujeme na ... ani nevyslovuji to jméno.

 
Od: janm*
Datum: 27.01.16 22:14
 

-ruža

Lapidárně ale dobře řečeno...

Socialismus vznikl jako reakce na kapitalismus nikoli obráceně, hlavním cílem bylo právě "udělat člověka člověkem" a ne zvířetem které právě že také "jen" "bojuje o přežití", přijetím této myšlenky /boj o přežití/ lidmi za svou se z lidského života stává zvířecí a i ten je lepší ani zvíře se neplahočí za potravou 24 hodin denně bez dne volna a nemyslete si vykořisťování není jen v Ćíně i u nás jsou lidé kteří jsou v práci od rána do rána bez dne volna sedření a bez koruny

Když se mimochodem lidí v dnešním Rusku coby bývalé "baště" socialismu v anketě ptali kdy se jim žilo lépe, ti dříve narození (protože ostatní už to nezažili) bez váhání uvedli že za Brežněva, byla výstavba práce... a to i přesto, že spotřebního zboží se toliko nedostávalo jako dnes

 
Od: pt®
Datum: 27.01.16 22:41
 
avatar

Jenže bylo po válce, budovalo se a lidé byli šťastni, že se mohou v klidu vyspat a nebudou muset do krytu...

A myslím si, kdyby jste si je teď vzala na rok k sobě, že by byli šťastní, protože máme vodu, energie, vše na knoflík, plné krámy, auta, dopravu, žádné koňské potahy. Byli by, jako v sedmém nebi...

 
Od: janm*
Datum: 27.01.16 22:59
 

Za Brežněva to už nebylo krátce po válce, to období bylo bráno oproti např. předchozímu Chruščovovu jako za dobu jakési stagnace ale jak vidno pamětníci dnes mající srovnání s dnešní dobou nelitovali že v tom žili, navíc tedy se zapomíná že srovnáváme tech. pokrok dnes s tím co bylo. A to co je dnes zdaleka nebylo ani na tom západě v těch 60,70 a i dalších letech navíc i z východního bloku se vyváželo na západ, naše škodovky běžně do Fr. Ang., konfekce košile sklo, zapomíná se na to že se budovalo i pro rozv. státy, bylo toho víc, dnes se o tom mlčí, ale stopy po světě o tom stále jsou řekněte v Africe že jste z České republiky neví kde to je co to je když řeknou turisti ĆSSR tak se usmějí už vědí

 
Datum: 28.01.16 07:35
 
avatar

Paní Růže, škoda, že je málo lidí, se kterými můžete souhlasit.

Já bych taky uměla být šalamounsky vyčůraná kapitalistka, prodávat předražené zboží

Zde je problém, že to zboží nikdo nekoupí, když bude předražené, a ještě Vám budou spodní vrstvy nadávat, že jste vyčůraná. A to Vy určitě nejste.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 09:00
 

Tak proč lidi nenadávají na předražené zdravotnictví a nehorázné cenny za úkony. Copak, já za to můžu, že doktor chce mít luxusně vybavenou ordinaci? On to chce, tak ať si to zaplatí. Má být správně na výběr, chcete standard hrazený pojišťovnou nebo nadstandard za velký doplatek a ne, že chudí co na to nemají budou muset ještě tyto zmetky živit. Nebude dloho trvat a kapitalisti Vám zavedou daň za to, že dýcháte vzduch a mýtné i z chození po chodníků. Oni vědí, jak vyždímat z lidí všechny peníze co mají. Vadí mne, že neexistuje zákon na ochranu chudých lidí, ze kterých nikdo nemůže ždímat více peněz, pokuď mají jenom minimum na přežití.


doplněno 28.01.16 10:06:

To předražené zboží by lidi neměli kupovat, ale jak je vidět, že si toho nevšimnou, protože mají vysoké platy a můžou si dovolit rozhazovat peníze. Známý má vnuka co chodí po diskotékách, nalejou mu tam pivo ani ne do míry sklenice, než pěna slehne a on blbec jim dává ještě za to diška a je vysmátý jako lázeňská veverka. Už vím, jak na ty obchodníky co šidějí zákazníky a předražují. Zastrašit je ČOI, toho se nepoctivci většinou bojí a doufám ,že by to platilo i na zubaře. Zkontrolovali by co mu všechno pojišťovna proplácí a jestli lže o tom úkonu, že není hrazenej pojišťovnou a mastí si kapsy, tak by si to ČOIKA s ním vyřídila. Asi to vidím, jako jediné spravedlivé řešení tomu zamezit. Cena je sice na trhu taková kolik je schopen zákazník zaplatit, ale má své hranice. Nemůže pekař nebo cukrář prodat jeden perník za 500Kč,to by byla nehoráznost a lidi z bohatších vrstev by to kupovali, protože nehledí na cenu, můžou si dovolit rozhazovat, jen ti obyčejní lidi by si to zase nemohli dovolit.

Od: jofa®
Datum: 28.01.16 09:53
 

Pokud tady nebudou stát za něco odbory, které musí tlačit zaměstnavate do lepších platových podmínek svých zaměctnanců, tak se nikdy úrovně Německa nedočkáme. Tady jsou odbory, pokud vůbec někde jsou, pro srandu králíkům. Oni ješte chválí vládu, jak to všechno krásně vede. No to je až k smíchu. Sám, sama nikdy nic nezmůžete. Leda tak s tím ve fabrice a jinde praštit a hledat si živobytí jinde, kde to nebude o nic lepší. Pamatuji, jak chtěli v našem ranném kapitalismu tady odbory zakázat. Oni totiž dobře veděli, jak to v Německu funguje. Tak silný byl jejich strach, že nebudou moci "dřit" zaměstnance jak si zamanou. Strach mít ale nemusí, tady nic takovýho nehrozí.

 
Datum: 28.01.16 10:02
 
avatar

Vy jste obyčejný zaslepený demagog ruzo. Copak si ten lékař vybavuje ordinaci orientálními koberci, nebo drahými obrazy? Vybavuje je moderními přístroji, které ke své práci potřebuje, a z toho mají prospěch v prvé řadě pacienti. Víte vůbec kolik stojí třeba takový rentgen, kterým Vám může ukazovat přímo na obrazovce před Vámi, v jakém stavu jsou Vaše zuby, aniž byste musela sléz z křesla? Víte co stojí moderně vybavené vrtačky, aby byly co nejméně bolestivé zákroky? To jsou milá paní miliony. Vy plácáte takové nehorázné nesmysly, až z toho přechází zrak. Tak k zubaři, k tomu hajzlovi mizernýmu, co si vybavuje draze svou ordinaci nechoďte a požádejte někoho v sousedství, ať Vám zub ošetří kleštěma na tahání hřebíků. A myslím si, že zákony na ochranu chudší populace tady jsou. Tak neplácejte nesmysly.Vy byste totiž chtěla něco jiného, Vy byste chtěla totálně parazitovat na bohatší společnosti. A ono to dnes není tak jednoduché, právě kvůli takovým lidem jako jste Vy, jsou zákony nastavené tak, aby se jich dalo zneužívat co nejméně. A přesto se to mnohým daří.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 10:12
 

Tak proč pacient u některých doktorů platí např. Dentální hygiénu 1tis.Kč, 1tis.Kč za bílou plombu, má-li 3kazy tak 3tis.Kč, čištění zubních kanálků 800Kč.a mám pryč celý důchod. A potom je druhý zubař, tomu ukážete kartu pojišťovny a neplatíte za základní zákrok ani korunu.Pokuď já doktorovi dám celý svůj důchod, tak z čeho paní Suzymon mám potom žít a zaplatit za nájem a inkaso? Prosím o odpověď. Děkuji

Datum: 28.01.16 10:45
 
avatar

Sama jste si odpověděla. "Potom je zubař, kterému ukážete kartu pojišťovny a neplatíte..." Tak šupky k tomu zubaři, u kterého máte ošetření "zdarma". Ale nechtějte po něm, aby Vám dělal bílé plomby, keramické korunky, a trpte si při vrtání zubů zastaralou vrtačkou. Nechte si trhat zuby bez umrtvení a tak dál. Já si na takové zubaře dobře pamatuji ze svého mládí. Vrtalo se bez umrtvení a klidně se rozřízla dáseň bez umrtvení, protože trpět bylo normální a zubaři byli k pacientům necitelní, nebo neměli státem vůbec povolené umrtvovací injekce a považovaly se za zbytečný luxus, když se na to neumíralo a člověk musel držet hubu. Mně jednou pan doktor v roce 1975 na pohotovosti, chtěl strhnout nehet z podebraného palce na ruce za živa, jako to dělali nacisté. Vůbec jsem netušila co chce dělat a důvěřovala mu, když mi zabořil pod nehet nějaké to dlátko, byla to tak strašná bolest, že že jsem mu málem vykopla zuby. Ležela jsem u toho. vyrvala jsem se mu ze spárů a utekla. Naštěstí mne úplně vystresovanou a ubrečenou přijala v nemocnici doktorka, ke které jsem nepatřila, a ta se slitovala, palec umrtvila nehet strhla bezbolestně. Ale řekla mi, že ten zásah, který udělal její kolega mi asi počkodil nehtové lůžko a že už mi nehet možná ani nenaroste a když tak už nebude zdravý. A měla pravdu. Nehet mi sice narostl, ale byl nepřiměřeně zesílený a trvalo to několik let, než se to srovnalo. Tak tohle já bych zpátky nechtěla a raději si připlatím co je třeba.

 
Od: buss
Datum: 28.01.16 09:53
 

Založte Stranu chudých (ale myslím, že už něco podobného bylo) a žádejte po "státu", tedy po občanech aby dali...
Mají přece různé dávky... a sedí doma, hradí jim je ti úspěšnější i to zdravotnictví aj.. Jak budou někoho živit chudí?
Je režim jaký je, jaký si občané volí! Asi to vaše dobro všem stejně nechtějí.
Píšete že dřela, proč jste se nevzdělávala, nehledala lepší zaměstnání, po 1989 nepodnikala? Zakazuje vám dnes někdo si vydělat kolik chcete? Využijte svobody.
Zvednete prapor za chudé a půjdete na barikádu? Kandidujete do zast. orgánů? Zde to nezměníte.
Mám dojem, že těm úspěšnějším závidíte. Ano záviďte, ale schopnosti!


doplněno 28.01.16 11:27:

S vámi to nemá ceny, melete jen to samé, ukazujete na jiné, ti jsou vinni za váš stav, ale vlastní píle 0. I otrok se umí vzbouřit. Kdo chtěl se vzdělával, mohla jste i ve vyšším věku, dokoce i dnes. Ale lepší je vinit jiné. Nikoho neodsuzuji, je na každém jak žije, ale zase nechtít po jiných, aby je živili (to vám nevadí). Na odrbání musí být dva. A nepoukazujte na jiné, řešte sebe. Ano, za vlastní úraz si mohu sám. Kdo tu chcípá? Když vidíte jen peníze, zisk, oprostěte se od nich! Budete teprve svobodná, nezávislá na hyenách.
Ano, změnili si to v 1989 a mají co volili, nikdo je k volbám nenutil, nenapsal do posudku, že? Že drží hubu, jejich a váš problém. Spousta jiných tu dobu se vším nechtějí zpět. Ale mohou jít tam, kde to komunisté drží a lidu brání co by chtěli. Nikdo vám bránit nebude!
Nebýt r. 1948 na co, koho byste nadávala?


doplněno 28.01.16 12:29:

Klaus nic nevymyslel milá paní, to se úúžasně mýlíte. To p. Vespasianus a jeho "Pecunia non olet"!
Zopakujete kulové. Proč není revoluce v jiných kap. zemích, kde jsou skutečně chudáci? Někde neměli, nemají důchod. Proč k nám neutíkají?
Všimněte si laskavě, jak jiní lidé co chtějí dnes žijí, to se jim nikdy nezdálo, jen čuměli za plot a nadávali na komunisty, které chválíte! Řekněte jim, sebereme vám auta, baráky (dostanete 400 m na domek, něco na zahrádku, budete mít osobní vlastnictví), chaty, pole, možnosti cestovat, žít kde chcete, vydělávat si neomezeně ect ect. Tož vzhůru do toho.
Vaši potomci též je nadávají? Co na vás vaše okolí? Takovým se vyhýbám, kazí mi (běžnému člověku) náladu a chuť. Zamyslete se nad tím postojem. Jste jak mlýnek či hrnečku vař, možná by to šlo i léčit?
To se vyžíváte jen zde? Nenadávejte už a konejte, postarejte se konečně o sebe. Vašemu konání buď boží požehnání, nebo trpte v koutě a nadávejte na zlý svět. I vám slunce svítí ...

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 10:17
 

Za socialismu jsem vyrůstala na vesnici v normální chudší rodině, moji rodiče neměli na studia, tak jsem musela v 18 letech vydělávat pro rodinu, pomáhat mamince a můj otec byl těžce nemocný v invalidním důchodu a na vozíku. Někdo musel nosit domů korunky. Mamka moje by to sama nezvládla. A za to mne odsuzujete za manuální práci celý život? Za socialismu nebylo běžné studovat na škole, kdo nebyl privilegovaný.


doplněno 28.01.16 10:28:

Milej pane, to je podle Vás úspěch odrbat i ty nejchudší, aby jim nezbylo vůbec nic a byli na ulici? Říká se tomu jinak řečeno také hyenismus a asociální cítění. Vám by se líbilo, kdybyste dřel pod zlodějskou pracovní agentůrou a nedostal výplatu, protože by majitel firmy odletěl třeba do daňového ráje? Vám by se líbilo, kdybyste měl úraz a někdo by řekl, on je neschopnej jako lazar na posteli a může si za to sám? Nebo Ty nemusíš jíst, chcípej jak chceš, jenom já se dobře napapám až k prasknutí a potom ti ukážu jitrnici, kterou svět ještě neviděl a oblizuj se? Je tohle správný model kapitalismu podle Vás? Kde je úcta a pomoc jeden k druhému? V 89 byla větší soudržnost a láska mezi lidma, byli v jednotě a chtěli něco změnit společně. Teď každý za sebe bez citu, bez lásky, bez úcty, jenom zisk-peníze.

Datum: 28.01.16 10:30
 
avatar

ruza

- a v jakém socialismu jste to žila? - a teď vlastně nevím - chválíte ho, anebo na něj nadáváte? !

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 10:38
 

Narodila jsem v době socialismu a nemůžu za to, že jsem se nenarodila třeba teď v téhle době. Za socialismu se pracující člověk neměl špatně a dnes většině lidí schází peníze a žijou praxticky na dluh rodiny s dětmi.

Od: uska®
Datum: 28.01.16 10:30
 

I za socialismu byly školy dálkové i večerní Já této možnosti také využila. Nebo doma se učit jazyky by vás nestálo nic.. Od vás je to jen výmluva a lenost.

Paní Růžo, něco nového by z vás nevypadlo, pořád se opakujete.


doplněno 28.01.16 12:23:

Chápete vůbec, že dálkové studium i večerní se dělá při zaměstnání? Možná je to pro vás novinka, tak se nedivím, že jste s myšlením tam, kde jste.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 10:42
 

Uska Vy vůbec nečtete moje zprávy. Musela jsem pomáhat jako mladá holka finančně svým rodičům a tak si nemohla dovolit místo práce studovat a po práci se starala o nemocného otce.Chápete to někdo?Dnes většina studentů jsou naopak vydržováni rodiči.

Datum: 28.01.16 10:57
 
avatar

Jéžiši, tohle je tak ohraná písnička. A většinou ji zpívají ti, kteří byli a jsou prostě neschopní. To jsou výmluvy lidí, kteří v životě ničeho nedosáhli a závidí těm schopným. Dneska každej blbec, co ve škole propadal vykládá, že studovat jít nemohl protože neměl dělnický původ a že ho komunisti šikanovali, nebo udávají podobné důvody jako Vy.

Samozřejmě že takové případy byly, že někteří se na školu opravdu nedostali z politických důvodů, ale určitě je to mizivé procento v té záplavě lidí, kteří by nevystudovali, ani kdyby čert na koze jezdil, protože prostě ke studiu neměli vlohy, ani chuť.

Takže tomu vašemu vysvětlení věřit mohu, ale opravdu nemusím. A pak, i tak jste se mohla během života vypracovat třeba v té profesi, kterou jste zastávala. Dokázali to jiní a za stejných, možná i horších okolností než byly ty Vaše.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 11:06
 

Paní Suzymon proč jste tak zlý člověk, který odsuzuje druhé lidi? Proč bez přečtení co jsem napsala, mi říkáte že jsem se mohla lépe učit a studovat, když jsem měla to v rodině těžké. Znovu opakuji pomáhat moji chudé mamince a starat se o těžce nemocného invalidního tátu. To jsem podle Vás po práci měla jít studovat a nechat maminku sama vozit na vozíku invalidním mého tatínka? Víte co znamená pomoc svému bližnímu? Prosím odpověď na můj konkrétní dotaz. Děkuji

Datum: 28.01.16 12:30
 
avatar

A co je na pravdě zlého? Ale asi hodně, i Jana Husa za pravdu upálili. Ona se pravda špatně poslouchá, že? Kdybyste mi napsala, že jsem blbá a neschopná husa, tak by mne to vůbec nevytočilo, protože by se mne to vůbec nedotklo. A víte proč? Protože by to byla lež. Tak nechápu, proč reagujete tak podrážděně a osočujete mne z toho, že já jsem zlá? :)

 
Od: miro®
Datum: 28.01.16 11:37
 

Jéžiši, tohle je tak ohraná písnička. A většinou ji zpívají ti, kteří byli a jsou prostě neschopní. To jsou výmluvy lidí, kteří v životě ničeho nedosáhli a závidí těm schopným. Dále hovoříte o schopnějších a schopných- máte pravdu. Atd.

Neznáíte někoho okolo sede tak jako já, kteří se po roce 89 chopili příležitosti a byli drsní . To proto,že nedokázali rozpoznat nebezpečí, které jim z toho hrozí z důvodů jejich nevzdělanosti - neměli a dosud nemají žádné zábrany. Nejhorší je takovým nahrál a pomáhá dnešní stav v naší společnosti ( (jsou osvobozování pro nedostatek důkaz, na kauci, přípdně své sktivity řeší ze zahraničí-daňovách rájů, bílými koňmi a dfalší.

 
Datum: 28.01.16 12:25
 
avatar

Miro, opravdu neznám. Já jsem v roce 1978 utekla do Francie a vrátila se až v důchodovém věku v roce 2005. takže jsem tuto éru tady vůbec nezažila. Ale znám to z vyprávění a z historie. Četla jsem některé případy, ale s nikým takovým jsem se osobně neznala. Až na jednoho, ale raději ho jmenovat nebudu. Byl to vysoce postavený člověk, dnes je ve vězení. Jelikož jsem ho opravdu znala osobně, tak ho znám i z jiných stránek. A mohu Vám říct a řekla jsem to i jemu, když byl ještě čas, že to co dělá je špatné a že na to jednou doplatí. Říct si samozřejmě nedal, cítil se nedotknutelný. Byla to chyba, které dnes lituje. Ale víte co je na tom to nejlepší, že on sám to nese docela v klidu. Ale nebudu Vám tady vyprávět, jak těžce se s tím srovnává jeho rodina.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 11:52
 

Paní "Suzymon" pusťe si tuto píseň, ať zaženete zlobu a v době nudy si ji můžete přeložit do cizích jazyků a máte práci hned.

Již vzhůru psanci této země,
již vzhůru všichni, jež hlad zhnět!
Teď právo duní v jícnu temně
a výbuch zahřmí naposled.
Od minulosti spějme zpátky,
otroci, vzhůru k cílům svým!
Již chví se světa základ vratký,
my ničím nejsme, buďme vším!

Datum: 28.01.16 12:15
 
avatar

Paní Ruzo, už mám chuť vám napsat, abyste si tr.la nohou. Odpovídáte mimo mísu, já práci nehledám. A v tom je ten Váš největší problém. Vy nejste schopna pochopit ani tak jednoduchou odpověď, kterou jsem Vám několikrát dala a prostě jste si vzala do hlavy, že hledám práci a neustále mi ji nabízíte. Jednou jste mi nabízela, že až si necháte udělat zuby, tak bych se s Vámi mohla vydat na dráhu erotické společnice, teď mi nabízíte překlady nesmyslných básniček. Prostě jste si nějak něco špatně vysvětlila, tak jako je to se vším, a jako beran pakličatě tlučete rohy do zdi. A ani Vám u toho nedochází, že ubližujete sama sobě a že už jste zbrocena vlastní krví a že ta zeď stále stojí. Vy patříte k lidem, kterým je souzeno se vlastnoručně umlátit a ještě budete svolávat hromy a blesky na tu zeď. Jste prostě opravdu politováníhodný člověk. A přísahám tady, že to v tuto chvíli vůbec nemyslím ironicky. Dokázat to ovšem nemohu, ale mám své svědomí a budu se zodpovídat pouze před ním.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 12:27
 

Paní Suzymon, Vy zastáváte pravici a já zase levici. Vy, neznáte co to je makat rukama. Dělnici jsou pořeba i dnes.

Od: ruza
Datum: 28.01.16 12:49
 

Paní Suzymon, vyprávíte, že jste většinu svého života prožila ve Francií, to je bohatá kapitalistická země a byla. Tak o socialismu moc nevíte a děláte tady v poradně chytrou horákyni. Proč si Vás tam ti francouzi nenechali a poslali zpět do Vaši rodné vlasti? Asi jste pro ně nebyla dosti produktivní a schopná pracovnice. Tam jsou pracovní výkonny ještě vyšší než tady a Vy jste to zřejmě neustála. Teď jim zavidíte, že tam mají krásný důchod v eurech 2000-2500, který Vy nemáte. Že to je tak? A když si Váš důchod převedete na eura, tak jste naštvaná, že máte alužnu za co by žádný francouz nebyl ani na podpoře.

Datum: 28.01.16 13:05
 
avatar

Ach jo. No k tomuhle výlevu už mohu jenom povzdechnout. Co Vám mám vysvětlovat? Tady už fakt nezbývá než se smát. Ty vaše dedukce jsou tak brilantního rázu, že člověku fakt klesnou ruce od klávesnice. "Produktivní schopná pracovnice". To jste mne fakt rozesmála. No já tam u pásu nikde nestála, takže na mne se tohle fakt nevztahovalo. To zase mluvíte o svých zkušenostech. A je mi divné, že se mnou nemáte soucit, když si myslíte, jak se mnou Francouzi naložili, že mne napřed jako dělnici dlouhá léta vykořisťovali a nakonec vyhnali do mé rodné vlasti za pár šupů. A představte si, že samozřejmě důchod v Eurech mám. To jste to nevěděla? Pracovala jsem tam, tudíž dostávám důchod jako Francouz, v eurech. A mimochodem, dokonce jsem Francouzské státní příslušnosti. Mimo té České. Děvče děvče, máte to nějak celé popletené.


doplněno 28.01.16 13:13:

A ještě k tomu kapitalismu ve Francii. Musíte se trochu vzdělat, abyste tady neblábolila. Víte vůbec kdo byl Francois Mitterrand? Tak pro Vaši osvětu to byl první socialistický prezident, kterého zvolili v roce 1981. A zvolili ho dvakrát po sobě.

 
Datum: 28.01.16 13:16
 
avatar

Suzy, máte ale výdrž...

 
Datum: 28.01.16 16:14
 
avatar

Milane, nějak mne to s ní začalo bavit. *klik**smich*

Třeba se mi podaří i to nemožné, kdo ví. Člověk nemá ztrácet víru v druhého člověka...:)

 
Datum: 28.01.16 17:40
 
avatar

Vážená paní kolegyně, klobou dolů, před Vaší trpělivostí a vírou. Já nemám tu trpělivost jako Vy.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 19:25
 

paní Suzymon, sice můžete mít důchod v eurech, ale přepočítaný na české poměry. Tj.když je průměrný důchod kolem 10tis.Kč(tak Vám to převedou na eura a máte 370euro).To si také umím vybrat svůj důchod na poště a jít si ho na eura rozměnit do směnárny. Ale máte eura, co by většina čechů nechtěli mít svůj český plat přepočítaný na eura. Slováci, taky opustili korunu a teď toho litují.

Datum: 28.01.16 19:34
 
avatar

Vy jste to špatně pochopila. Žila jsem tam a tam pracovala a tam jsem si platila na důchod. Proč by mi byly přepočítávány koruny na Eura? Naopak, já mám eurový účet a přepočítávám Eura na koruny. A v tom je sakra rozdíl. Musíte to vynásobit jinak. ;) Je vidět, že v tom plavete jako Český kapřík...


doplněno 28.01.16 19:44:

Vůbec nechápu ten Váš myšlenkový postup. Proč bych si já, když žiji teď v Čechách, chodila někam měnit peníze na Eura? A to si představte, že mám dokonce i Český důchod, protože než jsem odtud odešla, tak jsem tady také už něco odpracovala. Takže mám důchody dva. Už je Vám to jasné? Ten český sice není vysoký, ale je příjemný.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 20:22
 

Suzymon:Jestli máte nějaké eura- důchod, tak počítám max. do 400euro důstojný příjem přepočítaný na české poměry, víc by Vám chamtiví kapitalisti nedali. Zbytek by si nacpali do své kapsy.Proč by Vám měli cpát kufr peněz? Podívejte se jak to tady chodí. Jelikož jste češka jak poleno, tak závidíte zápáďákům jejich platy a němcům důchody, ale ty mají milá paní 7-8x víc než Vy.

Datum: 28.01.16 21:28
 
avatar

Chamtiví kapitalisti mi nemusejí nic dávat. Nebudu vám vykládat všechno, to byste do rána umřela závistí. Ale byla jsem svou paní, pracovala jsem pro sebe. A tak si to přepočítejte sama. Když jsem tam začala byly Franky. To je krát pět Kč. Pak Eura to je krát dvacet sedm Kč. A tak si spočítejte, kolik mám důchod. Ale raději to nedělejte, neusnete. váš problém je, že si ani nedovede představit, že každý nemusí být zaměstnanec Já nebyla. Byla jsem svou paní.


doplněno 28.01.16 21:35:

A ano, Češka jsem zcela jistě a to v prvé řadě. Mám svou zem ráda a proto jsem se vrátila. Ale tohle Vy nemůžete vůbec pochopit. Vy jste tak divný člověk...

Že se s Vámi vůbec bavím. A už na Vás ka..u, koukám na Jílkovou.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 21:45
 

Vážená a velectěná paní hraběnko Suzymon, tak byste se mohla skamarádit s paní Angelou Markelovou a chodit s ní na kávu a řešit soukromé debaty, když si myslíte o sobě, že jste dáma tak na vysoké noze. A co takhle přivítat u sebe sluníčkáře?

Od: miro®
Datum: 28.01.16 12:24
 

Jéžiši, tohle je tak ohraná písnička. A většinou ji zpívají ti, kteří byli a jsou prostě neschopní. To jsou výmluvy lidí, kteří v životě ničeho nedosáhli a závidí těm schopným. Dále hovoříte o schopnějších a schopných- máte pravdu atd. ALE:

Neznáte někoho ve svém okolí, tak jako já, ty kteří se po roce 89 chopili příležitosti (již tehdejší škodící, vexláci, kriminálníci, apod.),. Nedokázali rozpoznat nebezpečí které jim z toho hrozí (protizákonná činnost) z důvodů jejich nevzdělanosti - neměli a dosud nemají žádné zábrany. Takovým nahrál a pomáhá i dnešní stav v naší společnosti (jsou osvobozováni pro nedostatek důkaz, na kauci, případně své nekalé aktivity řeší z bezpečí ze zahraničí-daňových rájů, bílými koňmi, korupcí a další. Tak, že lze být úspěšný také a mnohdy hlavně, nekalou činností. Ono totiž z poctivé práce se dá jen těžko zbohatnout. Řada z nás pracoval poctivě i 40 let, mají i vzdělání, dnes jsou hluboko pod průměrem, To proto, že jim chyběla drzost, neurvalost, bezohlednost. Ti tzv. všehoschopní jsou vysoko nad průměrem. Oni vyznávají, jen Já, bez tolerance k potřebám druhých, tak jak jim to přikazuje, jejich osobní zisk. Mohli bychom o těchto problémech debatovat dlouho. Např. proč to tak bylo, je a muselo být?

Zdravím vás -miro

 
Od: pt®
Datum: 28.01.16 10:41
 
avatar

"růžo", jste sama? Najděte si partnera, taky pána v důchodu a hned se vám bude lépe hospodařit. Budete si mít s kým popovídat a možná si užijete ještě i pěkné společné chvilky a hned se vám bude zdát ten život veselejší. Zkuste to, stojí to za to. - pt

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 10:54
 

Pro "Pt" Ano, jsem sama- vdova. A bolí mne, že mne ostatní bezitné lidi tady ponižují a nechápou, že už mám 40 let odpracováno a jsem nemocná. Takto nadávat za lenost by měli správně mladému a zdravému klučinovi, který se drží u rodičů a nechce se mu do práce. Copak si mám vyčítat, že jsem pracovala v jiné době? Až jsem se z toho tady rozplakala teď jak jsou lidi zlí a nic nechápou. paní Suzysimon mne dává za všechno vinu a asi by už chtěla, abych šla do té truhly tam dolů. děkuji

Od: jofa®
Datum: 28.01.16 11:11
 

Růžo. Prosím Vás ukončete na vlastní žádost tuto diskuzi. Tady diskutující určitě Vaší žádost pochopí. Vždyť už to nedává žádný smysl tuto diskuzi prodlužovat. Každý bude hájit tu svoji pravdu. Máte ji i Vy a i Vaši odpůrci. Každý v něčem. PS. Krucifix, já už jsem tak rozčilenej, že to je samá chyba.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 11:25
 

Děkuji Vám za pochopení, že alespoň někdo má smysl pro spravedlnost. Pracovní úspěch není krást a podvádět. To jsou ty pracovní schopnosti "ranného kapitalismu", který není správný! Naučil to lidi pán Klaus větou, že neví co to jsou špinavé peníze a tak Ti mnozí nepoctivci začali podnikat a obcházeli zákony, jako je tomu i dnes. Jednou půjdeme dál se zvonečkama a zopakujeme revoluci, uvidíte.

Od: janm*
Datum: 28.01.16 19:05
 

Paní Růžo, proč by jste měla plakat? Vždyť ty odpovědi co tady dostanete vám shrnu do dvou vět.

Za prvé-ZA všechno si můžete sama-To je ta nejlacinější a nejblbější odpověď kterou vám tady mnozí dávají proč? Vždyť o Vás dohromady nic neví, neznají ale už ví že si za vše můžete sama JAKÝ NESMYSL :)

Za druhé -Dostanete "laciné světácké a šosácké rady a "důkazy" typu: Nefňukejte a něco dělejte to já jsem dosáhl "toho a toho" prosím Vás paní Růžo takové odpovědi jsou taktéž velmi laciné a plytké co by vás na tom mělo rozesmutnět *smich*

Vždyť je to k smíchu, jak se tu také mnozí snaží naznačit "že s vámi není něco v pořádku" dle těch odpovědí co od nich dostáváte mám pocit že je to právě naopak *smich*

S tím kapitalismem máte samozřejmě pravdu ale "sytý hladovému nevěří" co chtít za odpověď od sytého? Sytý je zkrátka "hluchý a slepý" to je stará známá věc, hlavu vzhůru paní Růžo a jedno vám povím, máte svou důstojnost jste člověk a proto se nenechte shazovat "maloměšťáckými náhledy" nikdo není větším a lepším člověkem jen proto že tady na světě "uhněte větší kuličku" jako ten hovnivál ale přesně o to tady běží lidé uplácají větší kuličku než má ten druhý a hned se cítí jako "mistři světa" a rozdávají "svá moudra".

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 19:15
 

Děkuji pane " janm " za citovou podporu a pochopení. Vážím si takových lidí jako jste Vy a přeji Vám pěkný večer.

Od: janm*
Datum: 28.01.16 19:19
 

Nemáte zač, vždyť je to tady zcela evidentní a nedá se to ani číst jedni vám "vyčítají" druzí na vás "machrují" další na vás "chytračí" a zase další "odsuzují" vždyť je to ubohost. :)

 
Datum: 28.01.16 19:29
 
avatar

Správně. My jsme ubozí a Vy máte pochopení a obdiv. Tak co Vám brání v tom, abyste se spolu šešli a byli šťastni? Mohlo by to fungovat.

 
Od: janm*
Datum: 28.01.16 19:34
 

Suzymon

Dobrá řeknu to tedy otevřeně trochu "slušnosti taktu a méně drzosti" by neuškodilo to bylo smyslem mého příspěvku ovšem netýkalo se to jen vás

 
Datum: 28.01.16 20:27
 
avatar

Drzost? Takt? Ke komupak se to pane janm obracíte? Já pochopila že ke mně, protože jste tímto vyjádřením reagoval na mne. I když jste chtěl trochu zaoblit hrot tím, že by se to nemělo týkat pouze mne. A jelikož všechno čtu, tak jsem si nevšimla, že by tady bylo mnoho diskutujících, kteří by byli nepřiměřeně drzí a netaktní vůči paní ruze. Doporučuji Vám, abyste si pozorně přečetl celé vlákno a snad dojdete k udivujícímu odhalení...

 
Od: janm*
Datum: 28.01.16 20:33
 

Vážená paní Suzymon, nemám potřebu nic zaoblovat, za tím co jsem napsal si stojím, platilo to i na vás ale nejen na vás,a ne celé na vás v předchozím příspěvku jsem psal ty různé přístupy jeden z nich je i váš, právě proto že jsem to pročítal, pouze se nechci "chápat prostředků" které sám kritizuji a nemám v oblibě, toť vše.

 
Datum: 28.01.16 21:04
 
avatar

Pane jenm, tak bych Vám doporučila, abyste si laskavě přečetl co mi napsala paní Ruza ve 20.41h. A potom jste buďto soudný a rozumný člověk a změníte svůj postoj, nebo jste pouze zaujatý jedním směrem. A mám na mysli ještě něco jiného, také to nenapíši. A brání mi v tom stejné důvody, jaké jste uváděl sám. A také si to můžete lehce domyslet. A tímto asi končím, protože jsem si uvědomila, že se všichni ostatní už dávno stáhli. Já mám sice výdrž, ale abych tady diskutovala s Růzou, která vůbec neví která bije a plácá nesmysly a srovnává mne s paní Merkel, anebo odrážela Vaše obvinění, tak to už opravdu postrádá půvab.

Tak se mějte hezky a přizvukujte si tady s paní Růzou sám...Suzy

 
Od: janm*
Datum: 28.01.16 21:48
 

Suzymon

Jak jsem uvedl ty dva typy odpovědí co tady na takové otázky (třeba od růži, protože ono se to tu čas od času objevuje )člověk na poradně dostává (-za vše si může člověk sám, a "šosácká zaručená moudra o cestě vlastního ega za "hmotným pozlátkem") jsou hodnotově na obdobné úrovni jako některé otázky reakce,možná i horší vypíchl jsem to proto že právě "ty dva typy odpovědí" se jeví jako nějaká moudra ale je to pravý opak (protože nepodloženáa neopodstatněná) Paní růža dle mne reaguje ve dvou rovinách osobní a obecné a s tou obecnou souhlasím u osobní bych byl opatrný u každého. Když jsem pak mluvil o té "drzosti" měl jsem na mysli zejména takt, zkrátka rozumný člověk se za žádných okolností nenadřazuje s cílem ublížit byť i může nebo to vypadá "oprávněně" je to ale prvek mnoha přispěvatelů zde i v jiných poradnách a nejen na poradnách,dávat někomu najevo "nižší" úroveň v jakékoliv oblasti o něčem svědčí argumentovat lze i jinak, víc k tomu nemám co dodat.

 
Datum: 28.01.16 23:29
 
avatar

Janm, naposledy Vám odpovím. Nemám k Vám důvěru, neboť i Vy jste se tady vyjadřoval. Jak, a v jakém smyslu, to si po sobě můžete přečíst. A právě to ve mně vzbudilo podezření na ty "dvě roviny" v jednom člověku.

Mne nemusíte poučovat o taktu, vím co to znamená. A jen tak na okraj. Nižší úrověň o které píšete, dá najevo dotyčný člověk sám, tím jak jedná. Tak je to prosté.

O rozdvojené osobnosti, kterou tady v náznaku zmiňujete mám určité mínění, ale dál se k tomu vyjadřovat nebudu, protože nemám možnost nic dokázat. Tím ale končím, protože jsem přesvědčena, že to byl pokus o manipulaci. Cíl neznám, protože ta celá diskuze byla nakonec úplně k ničemu. Přiznám se, že mne to opravdu určitou dobu i bavilo. Ale už mne to bavit přestalo.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 23:41
 

Paní "Suzymon" to přestalo bavit, protože nechce slyšet od rozumných lidí pravdu do očí. Tak se stáhla do ústraní a bude lovit dalšího obětního beránka na poradně, koho bude prudit svými kousavými poznámky. Ona si snad tím zvyšuje svoje sebevědomí, že někoho slabšího může oslčovat svými názory.

Datum: 28.01.16 23:48
 
avatar

ruza-

- neměla byste se tak vyžívat v urážkách "suzymon" a zamyslet se taky trochu nad fakty a názory v jiných příspěvcích - jinak je tato diskuze opravdu jenom "házení perel ... " - můžete jít dělat politiku ve Vaší obci a aktivně těm bezdomovcům pomáhat.

 
Datum: 29.01.16 19:07
 
avatar

Přečteno. *frajer*

 
Od: janm*
Datum: 29.01.16 00:12
 

Suzymon

Ano vyjadřoval vím na co narážíte, důvodem reakce bylo přesně to co jsem nyní uvedl, chtěl jsem rovněž poukázat na tentýž axiom myšlení který jsem označil jako nepodložený ale který se nejen zde stále dokola opakuje. K té úrovni, jde o nepochopení a stále platí co jsem psal, a to: Ačkoli dá člověk najevo jakoukoliv úroveň rozumný člověk se nesníží k tomu aby druhého na základě toho snižoval protože tím vlastně pak sníží sám sebe. O důvěru nikoho nežádám na druhé straně ale také k nikomu tady nechovám zášť.

 
Datum: 29.01.16 19:01
 
avatar

Janm. Přečteno. Obsah si zasluhuje tuto reakci*tuc*...

 
Datum: 28.01.16 19:26
 
avatar

Tady se odehrává něco velice zvláštního. Něco jako propojení dvou lidí, kteří jsou domluvení na postupu. Přispěvovatel janm není přihlášen, ruza také ne a velice dobře si nahrávají. Pokud tomu tak není, tak se dejte dohromady, je vidět, že jste spřízněné duše. Pt Vám radila najít si partnera a Vy jste vdova. Chopte se příležitosti zde a budete už dva, co se můžete vyplakat jeden druhému na rameni. *placni* A nemusíte nabízet Milanovi, aby šel s Vámi na kafe.

 
Od: janm*
Datum: 28.01.16 19:30
 

-Suzymon

Ano chápete velice dobře nikoliv však to o čem nyní píšete, existuje jedno takové "nehezké pořekadlo" jistě víte jaké a já vás nechci urazit, proto ho neuvedu.

 
Datum: 28.01.16 20:19
 
avatar

To je ale škoda. Protože jestli je to to, co mám na mysli já, tak bych Vám ho v mém případě nejen mohla lehce vyvrátit, ale odpověděla bych dokonce i jiným, což nakonec i udělám. A sice, "vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá". Co je na pořekadlech nehezkého a urážlivého? Jsou to naopak lidová moudra a znám jich hodně.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 21:00
 

Pro "Suzymon" Pochybuji, že by s Vámi nějaký inteligentní a pohledný chlap šel na kávu. Po otevření Vaši pusy a ostrých jedovatých úrážek, by při první příležitosti utekl, jelikož satorie chlapi vůbec nechtějí mít doma. Vy byste mohla jít tak do pořadu " Kotel " a paní Jílková by Vám trošku zvedla svoji rázností mandle. Tam byste mohla před kamerou říci, že dělníci jsou podle Vás nepotřební, hloupí troubové, co se ve škole nechtěli učit a tak musí dřít v bídě a hned byste měla plno odpůrců, kteří by Vám to vysvětlili, ale trošku jinak...,že?

Datum: 28.01.16 21:09
 
avatar

Ruzo, jste opravdu ... osoba. Vám nepomůže ani "svěcená voda". Vy se jednou zalknete tou závistí. Není Vám pomoci.


doplněno 28.01.16 21:13:

No tak to už je teda vrchol. To jste mne fakt rozesmála. Tak to bylo to přísloví?! Takže jsem se nespletla! Spojitost Janm a Vy. Tak si hezky vyspravte pytel paní Růzo, asi jsem Vám ho pěkně potrhala... *smich*

 
Od: ruza
Datum: 29.01.16 09:49
 

Paní "Suzymon", tím že mi neustále dáváte nové příspvěky, tak mne tady v tématech podporujete, abych já odepisovala. Co byste všichni rejpalové dělali např.kdyby tu Ruza ani nebyla a odjela z ČR.do zahraničí. To by začala být tady nuda a vybrali byste si jiného obětního beránka? Ani nevíte, že mám ještě příbuzné z rodiny v Krasnodaru, kam by mne chtěli na léto letecky pozvat. Alespoň bych si odpočnula od tohoto ranného a zlého kapitalismu.

Od: ruza
Datum: 28.01.16 20:41
 

Suzymon, machrujete že máte důchod v eurech a jste velká dáma, ale Angela Markelová by Vás lehce trumfla a Vám by se vysmála, kdybyste ji ukázala kolik berete a porovnala to s jejím příjmem. Ani na její důchod až jednou ona bude mít nedosáhneteTo co berete v eurech Vy, by Angela měla tak na jeden trošku lepší oběd v hotelu s jedním nápojem. Moc bych se být Vámi nechlubila, protože i německý nezaměstnaný by měl víc než Vy. Za to byste neudělala dojem ani mezi miliónáři v Saint Tropéz. Ty si na rozdíl od Vás mohli dovolit luxusní jachtu a Vy ji určitě mít nebudete. Oni jsou schopné se zajistit dobře po stránce finanční, ale Vy na to nemáte.


doplněno 28.01.16 20:48:

Staré přísloví říká " na hrubý pytel je hrubá záplata pani Suzymon"

Od: pt®
Datum: 28.01.16 11:30
 
avatar

"růžo", mám bývalou sousedku, zemřel jí před rokem a půl manžel, měli tři děti. Byli spolu více, jak 50 let. Plakala mi na rameni, bylo jí moc smutno, děti dospělé a zůstala sama ve velkém bytě, důchod malý, myslela, že se bude muset stěhovat do menšího, byla z toho nešťastná, jak to zvládne. No a ejhle minulý týden jsem jí viděla, našla si pána v důchodu, úplně pookřála a žádné stěhování nebude. Jsou dva a lépe se jim hospodaří a žije a to je jí už přes 70. Opravdu, není dobře člověku samotnému. Zkuste si někoho najít, pána, který je také sám, ať prožijete zbytek života veseleji.

 
Datum: 28.01.16 22:22
 
avatar

Uf , tak jsem to doopravdy celé přečetla *zed*.

No nevím , nevím , připadá mi celé jako nějaká ( mě nepochopitelná ) provokace . Vždy , když se diskuse odchýlí od prvotního zahořklého tématu , tak je vždycky trochu připepřeno a přisoleno paní Růžou a vždycky se stejným podtextem, který provokuje k vysvětlování , přesvědčování , naštvání . Zdá se mi , že si to někdo nepěkně zahrává s trpělivostí a ochotou rádců. Jen mi nejde do hlavy proč.*bzum*

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 22:45
 

Chtěla jsem si zjistit nejčastější příčiny problémů, které spojují a oddělují mezilidské vztahy. Vnímám to tak, že v dnešní době převažuje u lidí asociální cítění, pomoc bližnímu je praxticky nulová a převažuje pýcha, sobectví a tvrdá honba za penězma. Je to něco jiného, než ta vzájemná solidarita v 89, kdy se lidi dojemně objímali, společně zpívali a drželi svíčku. Jako by jsme všichni češi patřili do jedné velké rodiny. To bylo fakt od srdce ta radost z vítězství. Ta demokracie a svoboda, ale postupem času se změnila v něco nepochopitelného, co vlastně nebylo původně ani jejím záměrem.

Datum: 28.01.16 22:51
 
avatar

A na co jste tedy přišla? Ale prosím bez těch pohádek o nepochopené , ublížené a nepřející důchodkyni, která celých 40 let pracovala ve fabrice u pásu.

 
Od: ruza
Datum: 28.01.16 23:31
 

Přišla jsem na to, že svět (hlavně ČR.) je zlej, krutej a nespravedlivej. Vládnou v něm bezcharakterní lidi, ti co jsou obyčejní lidi, tak kvůli těm co mají moc a jsou nahoře musí trpět a být utiskováni Ti dole. Komunikace selhává. Jsou nastavená pevná pravidla. Nikoho nic nezajímá.

Od: ludwig
Datum: 29.01.16 19:45
 

Lidi se objímali a drželi pospolu, protože nemohli vystát ten vychvalovaný a Vámi srdečně cítění socialismus-komunismus a vybojovali demokracii. Ovšem né každý věděl, jak se má chovat tak, aby se měl dobře a postaral se o bližního svého, což cizí bezdomovec rozhodně není. Bližní můj je moje rodina a o tu se postarám jen tvrdou hrou. Tak, že nebudu podporovat bezďáky a jiné sociály bez budoucnosti a budu tvrdě pracovat/podnikat.

Komunikace selhává, protože Vaše IQ je malé a lidi dávno probudily své mozkové závity (ti schopní).

U pásu jste asi žila celý život a to Vám zůstalo. Bez cukru a biče jste nula a jako nula se už neprosadíte, což dnešní doba ukazuje. Každá nula nemá nic a nikdo se za ni neohlídne.

Kdyby nežili lidi, jako jste Vy, tak tu nemáme třeba levné nekvalitní potraviny z Polska a jiných zemí. Díky těmto asociálům, kteří nejsou schopní se postarat o peníze a spoléhají na stát a podpory, máme Kauflandy a Billy.

Dokud ty sračky v akci někdo kupuje, tak se to sem bude dovážet stále a stále. Přitom takový dle Vás kapitalista v řeznictví má čerstvé uzeniny a maso a cenu má jen takovou, jaká je poptávka, aby ho to nezrujnovalo, kdyby neměl odbyt. Kdyby odbyt měl, tak by cenu stáhl, ale lidi jak blbí žerou i psí konzervy a peníze pošlou na Afriku.

Takových idiotů jako růža je mraky a je jen otázka času...

Zaklepejte bačkorama, díky.

 
Datum: 28.01.16 23:12
 
avatar

- ruza-

ona je něco jiného euforie a realita. A že dnešní doba je o honbě za penězi - to je pravda - ale vlastně to tak bylo vždy.

Představte si, že budete mít dost peněz, takže budete mít, nač si vzpomenete - z počátku budete možná pomáhat ubohým ve svém okolí - ale jste si jista, že, že Vás peníze a moc časem nepromění? - a že nebudete spíše pečovat o svou rodinu, nežli o všechny? Jistě, že jsou i takoví, ale jsou to spíš výjimky - i "svatí" existují. Prostě "svět je takovej a jinej nebude ...


doplněno 28.01.16 23:27:

nakonec - vidíte sama, jak dopadli komunisti, když se pokusili lidem vnutit "dobro" násilím !

 
Od: ruza
Datum: 29.01.16 09:40
 

Dobro se nedá vnutit, to musí mít člověk v srdci jako mám já nebo Vy. Máte pravdu. Ale něco by přece jenom šlo zlepšit a to jsou mezilidské vztahy o co se snažím právě já.

Od: jofa®
Datum: 29.01.16 10:37
 

Mnně by zajímalo, jestli jinde ve světě vedou taky takovéto diskuze ne netu, který režim byl a je lepší a jestli se tam taky lidi "požerou" podle toho na kterou stranu patří. nebo je to česká specialita. No jo, řeči neumím, jedině tak pár slov německy, anglicky, rusky, tak vím prd. Tak snad na tom děti a vnoučata budou jednou lépe.

 
Datum: 29.01.16 20:11
 
avatar

Jofa, buďte v klidu. Všude jsou jenom lidé a řeči se vedou o všem možném. Závist, zloba, nepřejícnost, to jsou bohužel také vlastnosti člověčí a u někoho holt převládají. Nezáleží na národnosti, všude se najdou lidé podobní Růze. :)

 
Od: miro®
Datum: 29.01.16 11:53
 

Nepodařilo se to a nedaří se to např. církvím - naboženství, např. prostřednictvím Desatera? Je, ale skutečností, že v dnešní společnosti, tyto doby jsou již dávnou minulostí. Lidé jsou na jiné úrovni poznání. -miro

 
Od: pt®
Datum: 29.01.16 14:46
 
avatar

"miro", nedaří, to máte pravdu. Daří se to jen jednotlivcům, není jich sice na světě málo, ale jinak je to kapka v moři, ale díky Bohu za ně. A desatero platí i dnes, dokonce v našich zákonech: "Cti otce svého a matku svou" = povinnost postarat se o rodiče nebo "nezabiješ" nebo "nepokradeš", nebo "nepromluvíš křivé svědectví", takže žádná minulost a za další, jiné morální zákony. Mojšíš jich sepsal na 600, např. nedáš slepému překážku před nohy...

"miro", vždyť Vy jste si nic nečetl, ach jo. - pt

 
Od: miro®
Datum: 29.01.16 16:41
 

Jsem toho názoru , že se to Desateru a ostaním morálním zákonům dařilo a snad i daří, pod pohrůžkou, že se hříšníci nedostanou do " Nebe " a pod.Takto já svět nechápu ani si nemyslím, že je to tak dobře. Např: Cti bližního svého se dá také chapat jeko:Cti zaměstnavatele (bližní) svého - i když tě neodměnil za vykonanou práci. Podobně Nezabiješ (netrestej zločince), Nepokradeš ( jakým způsobem se také nabývá bohatství, v minulosti i církvemi). V současnosti lidé mají jiné chápaní světa, než tomu bylo za středověku a před ním, když neměli k dispozici vědecké důkazy o fungování společnosti. Hybné síly ve společnosti jsou někde jinde než v nadpřirozenu, než v Desateru.

-miro

 
Od: pt®
Datum: 29.01.16 18:23
 
avatar

"miro", Vy v tom máte ale guláš...:-D

Takže pokud vycházíte ze Starého zákona: "Cti své rodiče", zaměstnavatel se o nás od narození nestaral, ani nás nezplodil atd. tam je vztah jiný, proto = postarat se o rodiče

"Nezabiješ" = nebýt vrahem, naopak vrah má být potrestán, život za život, ale měli svá útočištná města, aby nedošlo k justičnímu omylu.

"Nepokradeš" = žádná souvislost s církvemi, Ve starozákonní době církve nebyly. V novém Zákoně mluví Kristus o církvi v nebi a tam netřeba pozemských věcí.

Právě moderní chápání vědy, přírodních věd, kvantové mechaniky a hlubinné psychologie, dokazuje duchovní, rozměr.

Ale Vy jste nic nečetl a všechno spletl dohromady. Odhoďte předsudky a pokuste se získat i jiné informace, jinak bude Váš pohled jen jednostranný a nelze si s Vámi popovídat v širších souvislostech. - pt

 
Od: miro®
Datum: 29.01.16 19:23
 

Tak ještě jinak. Rád se nechám poučit.

Mám na mysli všehomohoucnost pána stvořitele. Je normální aby všehomohoucí stvořitel neřešil minimálně ty největší problémy a neřesti světa? K tomu jej nepotřebujeme. To je , minimálně neseriozní. Kdy se dočkáme, že vyřeší např. chudobu, rasové a náboženské rozpory a konflikty, neodvrátí katastrofy . . . . . . . Jsem přesvědčen, na základě životních zkušeností, že takový nikdo neexistuje. Svět se řídí a pohybuje jedině podle přírodních a společenských zákonitostí, které existují a uplatňují se, bez vědomí kohokoliv.. To je moje víra.

To by snad pro tuto problematiku stačilo. Nejde si touto formou popovídat v širších souvislostech. Stejně nepřesvědčíme jeden druhého. "Musíme si počkat, jak to potvrdí praxe a ve skutečnosti dopadne".

-miro

 
Od: pt®
Datum: 29.01.16 20:13
 
avatar

"miro", to jsem ráda, že se necháte poučit. Tak pro začátek něco málo k zamyšlení. Když se hledá viník, tak se Bůh najednou hodí, zvláštní.

Pokud existuje zlo, tak musí existovat i dobro. Pokud existuje dobro, jsou zde i morální zákony, které rozlišují dobro od zla. Pokud je morální zákon, musí být i zákonodárce. Myslíte, že jím může být člověk? V tom případě který? Který člověk v dějinách lidstva byl schopen sestavit takový mravní zákon, platný pro celý svět? Čím se takový člověk řídil? Rozumem, spravedlností, pocity? To by člověk nedokázal, protože rozum kolikrát nejde ruku v ruce se spravedlností a pocity nás mohou zklamat. Tím může být bytost, která nás přesahuje, Bůh a bez Boha jsme vyřadili dobro.

Proč Bůh připouští tolik utrpení? To je stejné, jako bychom ministra dopravy činili odpovědným za nehody na cestách. Ten by jasně řekl, že jsou daná silničniční pravidla a pokud se nedodržují, nemůže být zodpovědný za nehody na silnicích. Takže nehody a úmrtí na silnicích jsou důsledkem nedodržování silničních pravidel a zákonů. A tak i lidé prožívají utrpení, protože ignorují zákony a pravidla pro život, která jsou v Bibli.

PŘÍBĚH: "Je Bůh ten, kdo stvořil zlo?"

Pan profesor na univerzitě položil svým studentům otázku: "Je všechno, co existuje, stvořené Bohem?" Jeden ze studentů nesměle odpověděl: "Ano, všechno je stvořené Bohem." "Stvořil Bůh všechno?" ptal se dál profesor. "Ano, pane," odpověděl student. Profesor pak pokračoval: "Jestli Bůh stvořil všechno, tak to znamená, že Bůh stvořil i zlo, které existuje. A díky principu, že naše činnost určuje nás samotné, by tedy mělo platit, že Bůh je zlo." Když toto student vyslechl, ztichl. Profesor byl sám se sebou spokojený. Najednou zvedl ruku jiný student. "Pane profesore, mohu vám položit otázku?" "Samozřejmě," odpověděl profesor. Student se postavil a zeptal se: "Existuje chlad?" "Co je to za otázku, samozřejmě že ano, tobě nikdy nebylo chladno?" Studenti se zasmáli otázce spolužáka, ale ten pokračoval: "Ve skutečnosti, pane, chlad neexistuje, v souladu se zákony fyziky je chlad pouze nepřítomností tepla. Člověka a předměty můžeme popsat a určit jejich energii na základě přítomnosti anebo vytvoření tepla, ale nikdy ne na základě přítomnosti či vytvoření chladu. Chlad nemá svoji jednotku, kterou ho můžeme měřit. Slovo chlad jsme si vytvořili my lidé, abychom mohli popsat to, co cítíme v nepřítomnosti tepla." Student pokračoval: "Pane profesore, existuje tma?" "Samozřejmě že existuje", odpověděl profesor. "Znovu nemáte pravdu, tma stejně tak neexistuje. Ve skutečnosti je tma díky tomu, že není přítomno světlo. Můžeme zkoumat světlo, ale ne tmu. Světlo se dá rozložit. Můžeme zkoumat paprsek za paprskem, ale tma se změřit nedá. Tma nemá svoji jednotku, ve které bychom ji mohli měřit. Tma je jen pojem, který si vytvořili lidé, aby pojmenovali nepřítomnost světla." Následně se mladík zeptal: "Pane, existuje zlo?" Tentokrát profesor nejistě odpověděl: "Samozřejmě, vidíme to každý den, brutalita ve vztazích mezi lidmi, trestné činy, násilí, všechno toto není nic jiného než projev zla." Na to student odpověděl: "Zlo neexistuje, pane. Zlo je jen nepřítomnost dobra, tedy nepřítomnost Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo přichází tak, jako když přichází tma, nebo chlad – tedy v nepřítomnosti světla, tepla a lásky." Profesor si sedl.

Ten student se jmenoval Albert Einstein.

 
Datum: 29.01.16 21:01
 
avatar

No, když beletrie, tak beletrie. Taky přihodím:

"Jak vlastně připravujeme naše děti na život? Čteme jim před spaním příběhy, v nichž nejmladší a odstrkovaný princ dostane nejkrásnější princeznu, hloupý Honza přelstí všechny chytráky a Smolíčka Pacholíčka zachrání na poslední chvíli jelen. Když ale děti vyrostou, vykročí do života, v němž odstrkovaný nakonec stejně ostrouhá, naivní sedne na lep chytrákovi, a zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou.

 
Od: miro®
Datum: 31.01.16 12:00
 

Moc děkuji za poučování. To, že se viník najde – musí se najít, to že jej mnohdy nahradí i nevinný, jsme v současnosti celkem často svědky. Lidé požadují znát viníka. To se prolíná i touto diskusí.

Ta porovnání k vysvětlení nadpřirozena, se snaží být pochopitelné. Vaše přirovnání ministra dopravy s Bohem není relevantní. Ministr dopravy není totiž všemohoucí a nic nestvořil.

Zajímavá je i ta Vaše historka, diskuse profesora se studenty. Nejsem přesvědčen, že stvořitel stvořil jen vše to dobré a že vše co je pod úrovní dobra je pojem, který si vytvořili lidé, aby pojmenovali nepřítomnost dobra. To by klidně mohlo být i naopak. Jak přišly na svět nejen pojmy : přírodní katastrofy, Hurikány , Tajfuny, Noc, Den apod. Snad ne, že si je vytvořili lidé aby mohli pojmenovat nepřítomnost dobra stvořitele. Katastrofy jako nedostatek pohody, Hurikány jako nedostatek bezvětří , noc jako nedostatek dne apod. Tyto protiklady jsou podle mne přírodními a fyzikálními zákonitostmi. Tedy abychom moli poznat dobro, musíme jej mít možnost s něčím porovnat - se zlem. To znamená, že již v okamžiku vyslovení: "Budiž světlo a bylo světlo", muselo být známo-pojmenování hranice kde světlo končí, či začíná.Tento protiklad a další pojmenovávají jen extrémy. Ale světlo i tma mají svůj velikostní-mohutnostní rozměř. Tak bych z pojmenovávání negativ, neobviňoval člověku.

Přijemnou neděli ! -miro

 
Od: bmbx®
Datum: 31.01.16 13:53
 

miro:

Přírodní katastrofy, hurikány, tajfuny nelze považovat za zlo v pravém slova smyslu, to je jen náš úhel pohledu, ale bez nich by možná třeba život ani neexistoval...

To, že na vzniku života na naší planetě se podílely atmosférické výboje je vědcům známé a přesto z našeho pohledu bouřkový blesk dělá jen škodu, ničí a zabíjí.

 
Od: pt®
Datum: 31.01.16 16:54
 
avatar

"miro", částečně Vám již rozumně odpověděl "bmbx". Vám se nelíbí můj příklad, o ministrovi dopravy, ale na čem Vám to mám připodobnit abyste to pochopil, když to pochopit nechcete. Bůh je všemohouhoucí, ale lidem dal svobodnou vůli, takže ať chcete nebo ne, i Vy máte volbu se rozhodnout. V dnešní moderní době jsou dostupné všemožné informace a Vy máte možnost se poučit. Ten příklad s profesorem jsem dala jen, jako takový doplněk k zamyšlení. Pokud chcete vědět, jak to bylo při tvoření, přečtěte si to v knize "Genesis", nebudu to sem kopírovat:

http://www.obohu.cz/bible/ind…hp?vs=ano&k=Gn&styl=CSP&kap=1 .

Možná pak zjistíte, že je zde jednoduchým způsobem popsán vývoj od prvotního třesku a je s ním shodný. Ještě Vám doporučím stránky našeho vědce, docenta Miloslava Krále: http://www.vedaavira.cz/index.aspx?p=96 V Bibli je spousta informací, jsou tam praktické věci pro život. Číst umíte, takže je to na Vás, co se dozvědět chcete. Víc pro Vás udělat nemůžu.

 
Od: miro®
Datum: 31.01.16 18:48
 

Krásná báchorka o stvoření. Bral bych ji, kdyby po dokončení díla za těch 6 dnů, buď se stvořitel navždy odmlčel a neusiloval o udržení myslících tvorů ve víře ve svoji všemohoucnost a všudypřítomnost. Stejně ponechává další osud na člověku a jak je přesvědčujeme, do ničeho nezasahuje – nic neovlivňuje, ač disponuje absolutními možnostmi. Má to jeden velký a nebezpečný důsledek. A sice to, že člověku, je zbytečné se o něco snažit, vše je v rukou stvořitele. To oslabuje odhodlání lidí, snažit se o hodnotnější život- existenci a nahrává to vyvoleným. Říká nechme to tak, stejně s tím nic neuděláme – nic nezmůžeme. To je to s čím se nemohu smířit. Jistě ve své době přinesla víra ve stvořitele, lidem pozitivní požitky ( písmo, kultura apod.). Jedině náboženství dokázalo společnost umravňovat, ale za jakou cenu? Za cenu hrozby peklem.V současné době je víra v nadpřirozeno brzdou dalšího pokroku, pokroku zejména za lepší život většinové společnosti.

V této diskusi končím, neb nehodlám zbytečně tento problém dále zatěžovat. Je na každém z nás, nalézt si místo a úlohu v životě. . -miro

 
Od: pt®
Datum: 31.01.16 19:45
 
avatar

Zdravím, "miro", zapoměla jsem Vám říct, že Bible je psaná navíc ještě v symbolech a v předobrazech. Samozřejmě, že tvoření neproběhlo za šest dnů o 24 hodinách. Bible se na mnoha místech zmiňuje, že u Boha běží čas jinak než jak známe. Člověk si sám rozhodl, že chce řídit svůj život bez Boha, takže si sám rozhodl o svém "osudu". Ale v Bibli je jasně myšlenka, že stvořitel má v úmyslu uvést věci do pořádku, ale vše je proces, který se naplňuje, což je vidět z proroctví. Takže odhodlání je třeba a každý se může a má snažit o hodnotnější život a může v tom udělat hodně, takže se nemusíte smířit s nic neděláním. Jenže nelze hledat spravedlnost lidskou, ale Boží.

Správně jste postřehl, že víra přinesla lidem pozitivum, ale nelze víru spojovat s náboženstvím. Pochopte to, aby byl člověk věřící, lepší, pozitivní nemusí být v žádném náboženství. Já také nejsem. A to, že náboženství Biblické pravdy přizpůsobilo svým naukám a strašilo peklem, je zneužití, ale takto se zřejmě chová i politika a byznys. Peklo je stav mysli. Ráda bych Vám nějak pomohla rozšířit Váš pohled, ale nejde to, zatím nechcete. Ale věřím, že přemýšlíte a jednou možná, kdo ví? Mějte se. - pt

 
Datum: 29.01.16 20:13
 
avatar

nikdo EXISTUJE! *smich*

Jinak souhlas.

 
Datum: 29.01.16 15:34
 
Začněte u sebe,paní. A všímejte si toho dobrého kolem sebe. Sobci toho totiž moc nevidí a ještě si myslí,že oni sobci nejsou.A jestli tady napišete,že nic dobrého kolem sebe nevidíte,tak Vás přijdu kopnout do zadní části,aby jste si mêla proč stěžovat. :D To je peklo,že jo. Já jsem tak dobrá a ostatní jsou jako zvěř. ;) To je úchvatná debata tady. O h...ničem.
 
Datum: 29.01.16 15:24
 
Komáři nám chtěli vnutit dobro?! Čtu to správně? :D Ta ti teda určitě. :D
 
Od: jenda2
Datum: 29.01.16 19:54
 

Ano, chtěli do detailu určovat, co podle nich je a co není hezké, vhodné atd. Tak se stávalo, že sledování porna byl podle funkcionářů téměř trestný čin, přičemž sami si porno dováželi ze služebních cest. Což se stávalo pravidlem téměř pro všechna odvětví. Krádež, se v komunistickém slovníku jmenovala znárodnění výrobních prostředků. Ovšem ty ukradené výrobní prostředky musel ten okradený samozřejmě zaplatit do posledního haléře !

Nebylo horšího propadu lidské morálky než za dob vládnutí komunistů. Udavačství za příslib deviz na dovolenou, sledování sousedů sousedy, zda neposlouchá zakázané rozhlasové vysílání a následné řešení v uličním výboru s předáním STB. Těch skutečných případů jsou mraky a našel jsem originální zápisy ze schůzí PS-VB. Opravdu humorné čtení ale jen potud, pokud se to týkalo neznámých lidí. Jinak fakt hnus.

 
Datum: 29.01.16 20:16
 
avatar

A nebyl by odkaz? Taky bych si početl.


doplněno 29.01.16 20:48:

ludvig: Vlastní dílo? Nikoliv. Zajímalo by mně, co tak asi PS mohli "vyčenichat". Ta žlutá páska, kterou občas nosili, byla jak stigma. Lidi se znali, a tak když vlezl do hospody, přestala legrace. Jak když vleze Bretschneider. Proto by mě to zajímalo.

 
Od: ludwig
Datum: 29.01.16 20:19
 

Hledáte své dílo? Fuj!

 
Datum: 29.01.16 16:20
 
avatar

- no nemyslím si, že by se dnes lidi nesnažili a jenom všichni čekali, až se o ně stát postará, jak tady argumentují někteří úspěšní .

Jsou i tací, kteří se nadšeně vrhli do práce ale zjistili, že ten "kapitalismus" není tak úplně pro každého, kdo se snaží a "nesedí na zadku" :

http://www.novinky.cz/diskuse…-zivnostniku.html§ionId=5

pro "rostlin" -

a copak se nám ti "komunisti" tedy snažili vnutit, když ne rovnost a spravedlnost pro všechny? Lidi jsou nepoučitelní - stále si holt myslí, že je to možné - ale stále znovu zjišťují, že to možné není !


doplněno 29.01.16 17:27:

ještě pro "rostlin"

je fakt, že na takové "dobro", které nám přinese očekávaný zákaz kouření se komouši nezmohli ! - řekla bych, že byli vůbec tenkrát docela břídilové .

 
Od: ruza
Datum: 29.01.16 20:51
 

Na začatku máme záznam o tom, že Bůh stvořil zemi a všechno, co je na ní. Všechno bylo krásné a dokonalé. Bůh měl radost ze svého stvoření. On byl spokojený i s člověkem, kterého stvořil ke svému obrazu a podobě. První lidé, Adam a Eva byli dokonalí. Bylo to dobré lidské semeno (ve významu počátku lidského rodu). Bůh stvořil vše pro své vlastní potěšení a vrchol jeho tvorby je člověk. Oni spolu měli vztah, potkávali se, mluvili spolu. Člověk byl touhou Božího srdce. Bůh stvořil člověka se svobodou volby a on se mohl rozhodnout, jestli bude žít s Bohem nebo bez něj. Člověk měl morální odpovědnost za své chování. Zpočátku bylo všechno v pořádku. Tehdy člověk nevěděl, co je nemoc, chudoba, prokletí, bolest,nedostatek a utrpení.


doplněno 29.01.16 20:57:

Bible říká, že koho posloucháme, toho jsme otroky. Adam byl Božím mužem, Boží autoritou, byl Božím služebníkem, dokud neuposlouchl ďábla. Od té doby se stal služebníkem ďábla. Ďábel má autoritu nad ním a nad vším, co bylo člověku svěřeno. Přišel strach z ďábla. Ďábel začal kralovat. Všechna autorita a moc Adama přešla na satana. Satan se stal bohem tohoto světa a podmanil si české kapitalisty.Tím jsme si odpověděli na otázku: Proč jsou nemoci, problémy, prokletí a všechno, co se děje kolem nás - pohromy, epidemie, nemoci a hlad? Není to od Boha, Bůh to ani nesesílá. Bůh to tak nechce. Bůh je láska. Tohle všechno se děje, protože se lidé rozhodli vybrat si krutého krále, krále plného zla, nenávisti, a dali mu veškerou moc na zemi.Dábel je také převtělený český kapitalista- zlý, bezcitný, sobecký hajzl.


doplněno 29.01.16 21:20:

Vidíme, že člověk nemá nic, čím by se z tohoto zachránil. Mnoho lidí si myslí, a humanismus učí, že člověk je v zásadě dobrý, ale chová se špatně kvůli nepříznivým okolnostem. Ale Ježíš řekl v Markovi že z lidského srdce, tj. z padlé přirozenosti člověka, vychází jen cizoložství, nenávisti, krádeže, a tak dále. Je to nyní lidská přirozenost !

Datum: 29.01.16 21:23
 
avatar

růža-

- ano -právě jste si odpověděla sama - lidé si vybrali už na počátku svého stvoření - koho chtějí poslouchat ! a proto jim není pomoci a "boží láska" už jim bude navždy odepřena - řečeno slovy bible.

Prostě - lidi jsou svojí podstatou spíše sobci a nikdo s tím nic nenadělá - a jak správně říká "jenda2" - i tu ideu "komunismu" dovedli pěkně "z*urvit" - omlouvám se za výraz, ale výstižněji se to vyjádřit nedá.

 
Od: ruza
Datum: 29.01.16 21:48
 

Nejsou špatný lidi ani dobrý v žádném režimu, jen je uvolněná mravní morálka teď. Mne nejvíce vadí " předražování zboží a služeb a ubírání na příjmech obyčejným lidem " Nějaká cenová regulace by tady měla být. Např. nemůže být cena chleba od 30- 500Kč rozpětí. Kdybych za něj měla dát 500 Kč za 1Ks. chleba, tak bych měla velký vztek a nadávala bych, že ten obchodník je kapitalistickej zloděj. Proč? Protože tímto tempem bych byla za 3 dny s mým důchodem úplně na suchu. Potom je druhá kategorie lidí, kteří tu cenu jsou ochotni zaplatit, ale neutrácí z posledního, nýbrž z velkého nadbytku peněz a v tom je velký rozdíl. Kdyby zavedli např. pro všechny lidi jednotný nájem za bydlení 20tis.Kč i s inkasem, tak Ti bohatší, kteří platí mnohonásobně větší náklady, by ještě ušetřili a např.osamocený důchodce by to nezvládl sám z malého důchodu zaplatit a mohl jít bydlet pod most. Proto by tu měla být nějaká ochrana před bídou a vyloučením ze společnosti. Lidově řečeno, zastat se toho slabšího a bezbranného člověka v téhle době. A to tady není, protože je hodně lidí umírajících na ulici v zimě a nikdo jim nepomůže. Stačí se projít večer po Praze. Proč jim nikdo těmto chudákům nedá deku, kousek chleba a nenabídne obyčejnou práci s nějakou ubytovnou? Odpověď je taková, že ranný kapitalismus naučil lidi se dívat jenom sámi na sebe sobecky.

Datum: 30.01.16 02:16
 

Kdo vás nutí kupovat chleba za 500 Kč? To je ten rozdíl - teď musíte přemýšlet o tom, co děláte. Ochrane před bídou je, ale není automatická, musí se o ní žádat. A to je druhý rozdíl - musíte se starat. A i pro ty, co zůstali na ulici jsou programy - teplá židle, Hermes, Naděje. Ale pokud je ten člověk denně opilej namol, pro něj není ani práce, ani ubytování. A to nebyla ani za socialismu, akorát ho sebrali a zabásli za přiživnictví. Chtěla byste bezdomovce ubytovávat ve vězení?

 
Od: jenda2
Datum: 30.01.16 10:03
 

Opět se dovoláváte umělého dohledu nad rovností pro všechny a pro vše. Vždyť je to nesmysl a nikde na světě to nefungovalo, nefunguje a fungovat nebude. Cenová regulace...Hm hezká naivita. Tak to by jste musela jít od počátku výrobního procesu na komoditní burzu a začat regulovat ceny energií a materiálů. Pak jít dál a dál až se dostanete na konec. Kdy už proboha lidi jako vy přestanou vymýšlet nehoprázné nesmysly? Jako důchodce se máte líp jak 2/3 světa. Tak co naříkáte? Podívejte se na vaši výplatu v době, kdy jste pracovala a výši důchodu. A osamocený člověk s minimální mzdou dokáže vše zaplatit? Koupit si byt?

Proč by se měl někdo těch vašich údajných chudáků zastávat? Žijí přesně tak, jak jim to vyhovuje a kdo nechce, ten žije jinak. Jak jednoduché. Neznáte je, tak se jich nezastávejte.

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 10:24
 

Pane jendo 2, tak podle Vás je krást a podvádět správné v dnešní době, jestli jsem to dobře pochopila? Nemyslím si, že to s čím tu přišel ČEZ je k prospěchu většiny lidi. Zpočítejte si na kalkulačce Vaše náklady o kolik příští rok Vás okradou? Děkuji

Datum: 30.01.16 02:10
 

Tak si to shrňme - práci měl každý, ale ne každý pracoval. Podniky byly přezaměstnané a neefektivní. Výsledek je, že celý systém zkrachoval. Proto zanikl komunistický systém v NDR, v ČSSR, v SSSR. V parlamentu lidi taky spali, ale v televizi to nebylo. Zato tam bylo, jak všichni tleskají Jakešovi, bez ohledu na to, co pindal. Cikány živil i předchozí režim, jen tomu říkal "zaměstnání", ale nikdo tam nepracoval. Že ta doba nebyla krutá? Nebyls ve straně? Žádná kariera. Chtěls bydlet? Musel ses angažovat. Chtěls studovat? Bez šance, tvůj tatínek byl soukromý rolník. Chtěls do ciziny? Možná ti dáme příslib, jestli máš známý. Chtěls na západ? Fakt si tě dobře prověříme, ale nejspíš nikam. Znelíbil ses? Něco na tebe ukuli a zavřeli tě. Chtěls utéct? Zastřelili tě. Kariera? Ne podle toho, co umíš, ale podle známostí, původu, protekce, kariéře v KSČ. Ano, Němec má ten kapitalismus o 40 let déle, proto má 1500 euro minimum. Taky proto, že Německo je plné chytrých hlav a počet patentů je 100x vyšší v přepočtu na osobu a díky tomu zbyde i na ty méně chytré. Ti, kdo něco umí, se mají dobře i tady. Ti, kdo nic neumí, makají ve fabrice za minimum.

Ale i pro ty neúspěšné je tady sociální systém, ale na rozdíl od socialismu, kde stát dotoval ceny všeho, se teď musí o pomoc žádat. Možná i vy máte nárok na nějaké příspěvky na bydlení nebo něco podobného, jen se poptejte. Zaměstnavatel nemůže vzít biče, protože tu je zákoník práce. Charakter se nevytratil, jen jste v nějakém "lokálním" minimu. V tramvaji se na mě lidi usmívají, pouští se sednout atd. Ano, musíte se mnohem víc zajímat o to, co se děje, nenechat si sr*t na hlavu a na to nejsou ti starší zvyklí.

Ano, je to nefér vůči lidem jako vy, kteří byli vychováváni v socialistickém prostředí, kde se každému naservírovalo až pod nos, ale rozhodně nemusíte mladým "nezávidět". Většina z nich se v tomhle novém světě orientovat umí. Umí se bránit u soudu. Umí si požádat o sociální pomoc. Umí se postarat sami o sebe. Až byste se divila. Mistr ve vašem věku projeví slabost a ti nejposlednější mladí dělníci zaútočí.

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 08:24
 

A tohle se Vám v dnešním ranném kapitalismu líbí co se děje? Dnes nová zpráva. Elektrárna získala licenci podvodem !Nechápu to. Platí české domácnosti za elektrickou energii hodně nebo málo? Odpověď se dá najít při srovnání průměrných cen elektřiny v Česku a jiných evropských zemích. Pokud přihlédneme ke kupní síle obyvatelstva, tak nás proud stojí o 58 % více než na Islandu, o 43 % více než v Norsku a o 38 % více než ve Francii. To je sviňárna. A ještě k tomu novela zákona od příštího roku. Platíš málo za malou spotřebu elektřiny? Zkasírujeme tě "oklikou"!


doplněno 30.01.16 08:28:

Tak Vitásková návrhem toho, aby se platilo ne za spotřebu elektřiny, ale za jistič zcela veřejně uzavírá největší zlodějnu nového tisíciletí – fotovoltaické elektrárny. Tato dáma, která je v čele Energetického regulačního úřadu, který má být mimo jiné i jistotou toho, že dopad energetických lobby na spotřebitele nebude dramatický, se již stála dávno hlavní režisérkou toho, jak sofistikovaně obelhávat spotřebitele v zájmu výrobců a distributorů elektřiny.Podle mne je ní prezentovaný návrh na to, že budeme všichni platit za jistič a nikoliv za spotřebu uzavřením kolotoče energetických peněz, které bude takto plánovitě a s jistotou kasírovat výrobce a distributor. Jako obchodník její postoj chápu, jelikož by se mi taky velice líbilo, pokud by každý občan z nějakého zákona měl mít kolo, resp. tím že na kole umí jezdit by mi zákon garantoval sumu, která by zaručila, že budu slušně žít. Pozastavujete se nad přirovnáním? Proč, když se obecně ví, že vyrobené elektřiny je takové množství, že tam kde je vyrobena, jí není schopno spotřebitelské prostředí spotřebovat. Tedy je nutno vymyslet snesitelnou lež, která ty co mají peníze (energetická lobby) uspokojí a vyhláškou, kterou všichni spotřebitelé jsou nuceni při podpisu smlouvy o odběru elektřiny akceptovat. No a na to je Vitásková se svým úřadem machr.

Od: nick®
Datum: 30.01.16 09:24
 

Tak ted uz zrejme zirame, jak se nam tady " ruza od pasu " zdiplomovala na jakehosi lobistu (za kterou asi stranu?) :)" Mela by priznat barvu, protoze se odkopava cim dal vic a o "mimopásovni praxi" neni pochyb ! Ale palec nahoru za posledni prispevek, ten novej elektrickej zakon asi pohne zluci vetsine maloodberatelu.

 
Od: jofa®
Datum: 30.01.16 09:32
 

pletiplot: Taky bych to dokázal shrnout. Ano, nebylo to lehké, souhlasím. Ale taky dám fakta. Nikdo z rodičů nebyl ve straně. V šedesátých letech si postavili svůj dům na koupeném pozemnku do soukromého vlastnictví. Měli půjčku 60 tisíc, kterou splatili za deset let. Táta dělal v lomě, lese, kde se dalo, aby bylo více peněz. Matka ve fabrice na hračky. Mají čtyři děti. Nikdo v rodině ve straně. Přesto dvě děti mají střední zdravotní školy. Výš se jim studovat nechtělo. Bydlení státní, podnikové. Sourozenci mohli taky stavět, ale pravda proč, když bydleli dobře. Vynechám ceny, protože to bylo za pakatel. Bratr dvě děti. V roce 1985 studují střední a dále vysokou školu. Nikdo ve straně, zdůrazňuji, nikdo ve straně KSČ. Takže není vše jak píšete, i když doba nebyla růžová a kdy byla? Dnes?

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 10:01
 

Já se ptám na podvody velkých firem, proč s nimi vláda nemůže zatočit mají nehorázné provize a chtějí chamtivci ještě víc, aby okrádali slušný a poctivý pracující lid a důchodce? Proč na všechno špatné jen tupě přihlíženjí politici a nejednají. Já nechci platit podle kalkulačky ročně o 3400 Kč.víc za odběr elektrické energie při malé spotřebě a z důchodu necelých 9tis.Kč. Platit za větší jistič nebudu jím cpát peníze. Mám 3x25A.a stačí mi. Jestli to někdo chtěl, tak ať ten kdo nejvíc škube lidi, představenstvo a Generální ředitel ČEZ, ať si za ty jističe zaplatí ze svých milionových odměn! Ne z mého nízkého důchodu. Klidně půjdu do ulic stávkovat. Vám se to všem líbí že nejste na to naštvaní, platit malou měrou za odběr proudu a největší podíl za jistič? Jestli ne, tak ten jistič vyrvu a nacpu ho asi někomu na vysokém místě od ČEZU někam.. Už toho zametání s obyčejnýma lidma mám dost. A hned píšu panu Zemanovi stížnost na Energetický úřad! Tohle tu nebylo ani za komunistů. Ty náklady byli podstatně nižší, za proud, vodu i plyn.


doplněno 30.01.16 10:30:

Je tu vůbec v našem státě někdo, komu vadí podvody, krádeže, korupce, veřejné obohacování? Mne osobně to vadí moc.Myslím, že většina přispěvovatelů tady jsou na stranně ranného zlodějského (českého) kapitalismu, ale proč to nechápu? To nikdo nechce spravedlnost a demokracií?

Od: janm*
Datum: 30.01.16 11:11
 

Největším úspěchem kapitalismu je jeho PROPAGANDA, na rozdíl od té socialistické si totiž lidé neuvědomují že jsou hrubě manipulování aniž o tom vědí dle toho ty příspěvky tady také vypadají. Dalším úspěchem kapitalismu je PŘESUNUTÍ VŠECH PROBLÉMŮ na jednotlivce vyjádřené heslem "za vše si může každý sám" což znamená že jste-li okradeni, zbídačeni, ošizeni a podvedeni máte plnou odpovědnost a systém za to "nikdy nemůže". I krize kterými tržní hospodářství zcela zákonitě a periodicky prochází jsou brány jako "nevyhnutelné" čili opět za to nemůže systém, "takový je život". Kapitalismus nabízí jen krátkozraké řešení problémů v podobě např. půjček " neefektivní výroby přesunují do zemí kde je levná pracovní síla čímž vykořisťování zmizí z očí je generován krásný zisk a doma nabízeno "zázračně levné zboží". Z nedávné doby např. skandál společnosti Tesco, která zbídačovala šičky kdesi v Barmě kde jim neplatili ani tam obvyklou minimální mzdu a nutili k nepřetržité práci (zavařili dveře provozovny) až se to provalilo museli vše "sanovat" a mzdu alespoň o něco zvýšit (stejně v poměrech dané země minimum) , těch případů je daleko víc. Celá filosofie kapitalismu je postavena na "primitivní osobní vizi" "že každý může vše" což je úplný nesmysl prakticky jde totiž o popření genetických daností jimiž je každý determinován a jež nepřekročí.

Socialismus "chtěl všechny problémy vyřešit" čímž se učinil a neprávem činí "ODPOVĚDNÝ ZA VŠECHNY PROBLÉMY" jakýkoliv neúspěch a problémy byť rize osobní jsou svedeny na systém a je to vyřešeno, za vše může systém !


doplněno 30.01.16 12:52:

A jak jsem již uvedl pamětníci v dnešním Rusku v anketě uvádí že nejlépe se měli za Brežněva, zajímavé je, že podobně to vidí i mnoho lidí z bývalého NDR, zatímco dříve byli nespokojeni zejména co se týká omezení jejich pohybu a také "bažili po západním zboží" dnes když tyto "možnosti" mají zjistili že o nemálo věcí také přišli (práce, soc. jistoty, klidnější život apod.) takže kdyby si mohli vybrat dnes, ne všichni by bývalou NDR na základě současných zjištění opustili a dokonce vzpomínají i rádi a uvádí že v podstatě žili slušný život. Nicméně vše se uvolnilo díky sovětskému svazu v rámci "zlepšení nedostatků" (perestrojka, přestavba) mezi něž patřilo zlepšení osobních svobod, odstranění cenzury, zpružnění hospodářství, lidé chtěli změnu ale není to jak se dnes prezentuje že chtěli "likvidaci socialismu" většina chtěla zlepšit systém zejména v Rusku, místo toho však byl znovunastolen kapitalismus od něhož se kdysi právě uteklo kvůli "jeho bídě a nedostatkům". Čili ke změně by asi došlo tak jako tak, zřejmě by šlo o určitý hybridní systém na základě poučení se z chyb podobně jako se poučili západní kapitalistické země a ve strachu aby nevznikali "sociální revolty a příklon na východ" zaváděli "sociálnější přístup" snažili se o "socializaci" za toto zlepšení mohl ovšem sekundárně východní blok.

Hodnotit tyto dva systémy mají právo pouze ti, kteří zažili oba , nemůže to pousoudit nikdo kdo celý život prožil v západním bloku ačkoli si myslí že vědí o čem mluví a na základě toho šíří svou osvětu, "jak vše bylo špatné" uvědomme si že oni "nikdy ve východním bloku nežili, neměli žádnou reálnou zkušenost" ale přesto nám udělají kázání v čem a jak jsme žili a jak to bylo špatné a odkud to vědí? Ze západních médií? Z toho že jim nějaký emigrant řekl že se měl špatně? A mají vůbec vlastní reálnou zkušenost?

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 11:44
 

Děkuji pane "janm" za Váš názor a plně se s ním ztotožňuji, máte pravdu. Mám radost, že tu jste a tato věta mluví za vše co jste napsal " Dalším úspěchem kapitalismu je PŘESUNUTÍ VŠECH PROBLÉMŮ na jednotlivce vyjádřené heslem "za vše si může každý sám" To je přesně ono.

Datum: 30.01.16 11:50
 
avatar

ruza-

nezlobte se, ale "janm" mluví rozumně, zatímco Vy spíše fanaticky, takže proti tomu "komunismu" lidi zde spíše popudíte - s překvapením jsem zjistila, že Vaš způsob "diskuze" popouzí i mne, jakkoliv nejsem zastáncem dnešní politiky.


doplněno 30.01.16 18:37:

fanatici nejsou jenom v řadách náboženských.

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 12:37
 

Paní cadabulda ,Vám se líbí účtování elektřiny podle typu jističe a ne podle spotřeby? Nevadí Vám zaplatit pár tisícovek navíc. Mne ano. Chtělo by to vyjádřit u ČEZU a regulačního úřadu nespokojenost. Pokuď s tím zákazník nesouhlasí, tak nemůžou mu to vnutit.


doplněno 30.01.16 12:45:

A to jestli také píšu o náboženství a víře v Boha, to je moje soukromá věc a není to zakázaný. A fanatička náboženská být nemusím, jak jste mne nazvala. Jsou sekty a církve. Někdo líbá zemi na koberečku modlí se 5x za den v mešitě a jiný se jde jen občas do kostela pomodlit na mši a v tom je rozdíl. Já fanatička nejsem, jen jsem doučovala doma katechézi pro katolické děti v rámci spolupráce.

Datum: 30.01.16 20:43
 

Ano, mě se líbí placení za jistič, protože to dává smysl.

Přijdete do pekařství a objednáte si 100 rohlíků. Jen tak pro jistotu, co když budu mít velký hlad, za ty co nesním platit nebudu. A druhý den si odeberete jen 5 a těch 95 jim tam necháte. Co se stane příště? Příšte budou chcít, abyste 100 rohlíků zaplatila dopředu, nebo abyste si objednala tolik, kolik jich odeberete.

A přesne tak to dnes funguje. Máte jistič na 3x25A, ale odebíráte 15A, jestli nemáte bojler, sporák a elektrické topení, tak ještě mnohem méně. Ale dodavatel musí udržovat všechny další systémy tak, aby vám těch 75A dokázal dodat, kdykoliv si vzpomenete. Nemusíte platit o 3 tisíce ročně víc, prostě si nechte snížit ten jistič. Osobně pochybuju, že využijete všechny tři fáze.

Dnska je to jinak než za komunismu. Když za komunismu zdražilo máslo nebo rohlíky, všichni sklapli a kupovali máslo a rohlíky dražší. Dneska je svět mnohem složitější a když vám zdraží elektřinu, tak se musíte starat, jak tu cenu zase snížit. A ty způsoby tu většinou jsou. Jen je potřeba místo nadávání přemýšlet, zjišťovat, poradit se.

 
Datum: 30.01.16 23:31
 
avatar

Zase, zřejmě z neznalosti kecáte nesmysly. Mám barák s 5ti bytovými jednotkami a jistič 3x40A, to je cca 3x8A na jednen byt. Takže já jsem hluboko pod doporučovanými 16(10)A jističi, a stejně na to doplatím cca 5000kč ročně. To není o drátech. To je o vydřidušství ČEZu. Lidi začali šetřit, tak si musejí na "své" peníze přijít jinak. A kdybyste ještě pochyboval, tak naprostou analogii jste mohl sledovat u vody. Kde dokonce tenhle princip provozovatelé vodovodů přiznávají.

Jedno nechápu. Jste tak zpitomnělej, že jim tleskáte za to, že lidi budou platit víc, nebo na tom máte osobní zájem?

 
Od: uska®
Datum: 31.01.16 11:09
 

nikdo*palec*

Před 2 roky jsem za přívod platila 12 500,- Kč, abych měla 25 jistič. Nyní když vytápím krbovkami, tak třífáze nepotřebuji, ale domek je dělán na stáří s přímotopy. Tak teď mám dát menší jistič a případě potřeby topit přímotopy si zase za zvětšení jističe doplatit 500.- za 1A? To bych platila už podruhé.

 
Datum: 31.01.16 19:51
 
avatar
Já jsem tu moji situaci poslal na ERU. Chtějí reakce, tak ji tam mají. Jsem zvědavý, jestli alespoň odpoví.
 
Od: ruza
Datum: 31.01.16 08:10
 

Díky za radu pane " pletiplot ", nemám už ale manžela, který by mne tam vyměnil ten jistič a já sama ženská tomu nerozumím. Domů se bojím pustit cizího chlapa, když nevím co mne může udělat. Ženský jsou na rozdil od chlapů slabší stvoření. Podívejte se, jak dopadly ženské v Německu po útoku těch násilníků. Myslím, že v každém chlapovi je taková touha a chuť na ženu. Rozumíte, jak to myslím?

Od: danik*
Datum: 30.01.16 13:45
 

Vědí to od svých rodičů a prarodičů. Ti tu dobu žili a pro své děti by ji nechtěli. Kolika živnostníkům byl tehdy ukraden majetek!

Ten rod žil obě doby. Objektivní je pak takový jedinec, který sice žil jen tuhle dobu, ale z minula to dokáže věcně posoudit díky ukřivděnosti minulého řežimu na svých prarodičích a rodičích.

Nějaké paní růža se může jít bodnout. Je to kráva, která dodnes nic neumí a jen fantasmagoricky debatuje. Dnes žije sama a rodiče asi taky neměla.

 
Od: janm*
Datum: 30.01.16 15:11
 

Ano živnostníkům ukradli majetek ale nikdo jim ho osobně neukradl vlastnil ho stát který ten majetek využil ve prospěch všech, čili všichni měli práci dobré mzdy a slušný život, bezdomovectví a chudina prakticky neexistovala rovněž tak neexistovalo vykořisťování a stát poskytl rozumnou životní úroveň. Mnoho lidí ve svých živnostech mohli pracovat dál např. u nás v obchodě jako vedoucí bez problému pokračovali a po revoluci opět pokračovali už zase jako vlastníci, kdyby ty živnosti dostal místo nich někdo jiný třeba nějaký "komunista" je to něco jiného. K režimu ale třeba započíst nejen začátek ale i konec, což znamená i osumdesátá léta kdy bylo opět povoleno podnikat soukromničit tuším rok 86, kupodivu ale lidi to moc nevyužili osobně jsem se některých ptal proč, odpověď? Byli spokojeni a zůstali jako zaměstnanci. Co se týká velkých fabrik dolů a podniků musí se přihlížet k tomu, že takové majetky nevznikli "z ničeho" ale většinou z toho že byly po generace odíráni ti nejchudší, takže to co pak komunisté ukradli se také dá brát i tak že těm lidem "vrátili jen to" co narobotovali za mrzkou mzdu původním "majitelům". Takže ano komunisté ale volili určité "zlo" pro celospolečenské zlepšení, sami si ale nežili nad poměry jak se to dnes tvrdí, znal jsem dobře jednoho funkcionáře vysoce postaveného a mohu vám říct jak žil i s rodinou chodil jsem do jeho bytu, žádná sláva, stále jsem nevěděl "kam dává peníze" jediné co dělal na víc oproti mně byla dovolená v Bulharsku a jinak měli žigula "obrovský přepych" *smich* to samé bylo s církevním majetkem jako že osobně nic proti církvi nemám, když se občané mé vesnice vzbouřili protože už nechtěli robotovat zavřeli je všechny do nedalekého města do vězení, takže z čeho byly ty obrovské majetky? Dnes se doba změnila souč. papež František zastává rize sociální názory až tak že je podezříván z "tajného komunismu" *smich* a ten právě tvrdí že majetek církve má sloužit hlavně pro to aby církev mohla zlepšovat pomáhat odstraňovat chudobu ale to je dnes, dříve to bylo zcela naopak.

Navíc církev byla tak bohatá a mocná organizace že zábory jejího majetku proběhli již za rakouska uherska tedy jim hodně "zestátnili" již tehdy a i později a to vše do roku 48. Prohlášením církve o tom že kdo vstoupí do jzd bude exkomunikován vyvolalo v tehdejších komunistech vlnu odporu a dle toho pak žel také jednali netvrdím že správně, nicméně vzato karmicky se opět církvi vrátilo jen to co napáchala ve středověku. Opět ale musím podotknout že proti církvi nic nemám jejich majetek je mi ukradený a současného papeže si vážím nejen proto že je "papež" zdá se že je totiž i člověk. ale tolik k tomu majetku v dějinách.

 
Od: nick®
Datum: 30.01.16 15:48
 

Musel jsem se pousmat pri vzpomince na prarodice, kteri byli v te dobe sedlaci a po konfiskaci šli do druzstva s ulevou si odpocnout od driny, protoze deti uz odešly do mesta za lehci praci a oni sami by uz na hospodarstvi nestacili, nakonec jeste byli odskodneni. Takze ne vzdycky bylo vsechno takove tragicke, jak se dramaticky traduje. Princip delby prace ma vzdy neco prinosneho a tech zastancu bylo vzdy vic nez odpurcu.

 
Od: janm*
Datum: 30.01.16 16:39
 

Je pravda že ne každý chtěl a byla velká chyba, že byl do družstva "tlačen" velká chyba, já bych to udělal jinak, nechal bych ty kteří do družstva nechtějí být, ať si hospodaří jak chtějí,( žádnými kvótami bych je ani nezatěžoval) akorát nevím kdo by jim tam z "mladých" šel dělat od rána do večera za mizernou mzdu sedm dní v týdnu, když v družstvu měli možnost dovolené, kratší pracovní směnu, možnost dostat od družstva byt, bytovku nebo domek apod. Vůbec velkou chybou socialismu bylo že nezachoval i soukromý sektor, aby si lidé zkusili jak si tam vydělají a co z toho budou mít, , příklad z praxe, známému vrátili v restituci celý (část měli ponechánu pro svou potřebu i za socialismu) statek velká sláva velké nadšení a tak začali hospodařit jako jejich děd, jenže po čase zjistili že v podstatě nic jiného nedělají než že sedlačí 24 hodin denně bez dne volna když jsem se ho ptal proč si někoho nepřiberou bylo mi řečeno že ho "neuživí" sami se ale uživili a několik let pilně dřeli v domnění že se budou mít "lépe", že třeba budou mít i volno apod. nakonec to vzdali, známý už pracuje jako "zaměstnanec" protože se tak má vlastně líp. Kdyby jim ale někdo řekl že to dřív měli daleko lepší nikdy by neuvěřili.

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 16:18
 

Tak to vidíte, ten komu někdo v rodině zemřel, jako mne rodiče a můj milovaný manžel a ted jsem zůstala na stará kolena sama a mám to těžké, tak jsem dostala hanlivého opovržení od pana "deníka". Ti lidi nemají vůbec žádný cit a porozumění.

Od: pt®
Datum: 30.01.16 21:47
 
avatar

"ružo", Vy máte nový PC? Totiž od včera od rána píšete z jiného PC. To jste si udělala radost? Jaký máte? - pt

 
Datum: 31.01.16 19:41
 
avatar

Pt, "ruza" na to není sama, buďto jsou dva, myslím tím toho "janm", protože si velice dobře notují, nebo janm a ona je jeden člověk. Ona Ti na Tvou otázku o počítačí neodpoví, to se jí nehodí do krámu, klidně to přejde, aby nepřitahovala pozornost někam jinam. Já jsem si také začala už před několika dny myslet, že má k dispozici dva počítače. Také jsem to naznačila, ale nemohu to dokázat. Jednoduše to jsou lobisti a ti mají ke své "práci" prostředky a mají za úkol vetřít se do takovýchto poraden a rozpoutat diskuzi a pak mezi lidi vnášet nepokoj a pomalu se je snažit navést ke svému cíli . Celá ta její otázka měla jeden důvod, politickou propagandu. Já jsem si myslela, že je to obyčejná provokatérka, ale ono to je horší.

Na ni já už reagovat nebudu. A myslím si, že tady se jim "dílo" stejně nepodaří. Podle mne to brzy skončí. Oni také nejsou úplně pitomí a tak jim dojde, že tady nemají šanci...

Také si toho všiml Nick. Já mu napřed nerozuměla, ale pak jsem se trochu zamyslela...Má pravdu.


doplněno 31.01.16 19:49:

A ještě doplním. Jsou dobře sehraní, jeden ze sebe dělá "blbečka" a druhý to uvádí "správným" směrem. Nebo ona chvíli píše jako ta ubohá chudinka ruza a pak odpovídá zasvěceně jako janm, z jiného PC. Klidně to může být jedna osoba.

 
Od: pt®
Datum: 31.01.16 19:57
 
avatar

Suzy, už od prvního dne, kdy se zde "ruža" objevila, byly její otázky přinejmenším podivné a je možné, že se baví. Jen u "janm", si myslím, že je to fakt někdo jiný, jen je to spíš slušný šlověk, který je zde chvíli a "ružu" ještě z minulých otázek nezná a proto s ní cítí. Ale "ruža"? Kdo je "ruža", která píše pokaždé z jiného PC? To se nikdy nedozvíme, jinak je to na syslech. Já už také nemám náladu stále odpovídat na nesouvislá témata, kde se skáče z jedné myšlenky na druhou, jako opice ze stromu na strom. - pt

 
Datum: 31.01.16 20:09
 
avatar
A já zas občas měl dojem, že pt a suzymon je jedna osoba, jak dojemně jste si tu notovaly.
 
Datum: 31.01.16 20:09
 
avatar

Ano, oni v tom umí chodit. Kdyby to bylo na první pohled zřetelné, tak by to daleko nedotáhli. Já si myslím, že se na to syslové vykašlou, protože není zakázáno psát ze dvou počítačů a oni, nebo on-ona, (spíš bych to typovala na chlapa) se odrovná sama.

 
Od: pt®
Datum: 31.01.16 20:12
 
avatar

Suzy, taky mně to napadlo, že se jedná o chlapa. Koukni, "nikdo" si z nás už dělá prču, prý si nás také plete...:-D

 
Od: nick®
Datum: 31.01.16 21:50
 

Nenechte se damy zbytecne vytacet, berme to vsichni s humorem a priznejme aspon, ze ruza rozpoutala svym provokativnim stylem zivou debatu a at uz je to ON nebo ONA , nelze ji uprit vycerpavajici snahu o pruzkum nazoru na nehynouci spolecenske tema, ktere nikoho nenechava v klidu. Nasilne neobraci na "svou viru" jen docela sikovne provokuje k vyjadreni ostatni diskutujici, ale hlavne oponenty ! Pritakávaci ji podle mne ani moc nezajimaji :)

 
Od: pt®
Datum: 31.01.16 22:26
 
avatar

"nick", tak jdem na to, jen s humorem...*placni*

 
Datum: 31.01.16 22:57
 
avatar

nick-

nicméně je zajímavé, že se zde (mezi lidmi) stále toto téma znovu objevuje - čímpak to asi je? Pročpak lidé potřebují srovnávat dobu současnou s minulou dobou "temna"? Nemluvím za sebe - jen se tak ptám ...

 
Od: nick®
Datum: 31.01.16 23:42
 

Culda - na recnickou otazku netreba odpovidat , ale duvodu muze byt vicero... :)

 
Datum: 01.02.16 07:30
 
avatar

Děvčata, já to nevím, páč po tom nepátrám a ani to neumím, páč se o to nezajímám...

Přeji jen pohodu, milá děvčata...

*pusa*

 
Datum: 01.02.16 18:24
 
avatar

Milane, hlavně se na to vykašli. Za žádné pátrání to nestojí. Já to ze svého úhlu pohledu vidím pozitivně. Po určitou dobu jsem se přímo těšila na to, co z té osoby zase vypadne za "moudro". Pak se ale diskuze stávala čím dál nudnější, nebyla žádná inovace, osoba stagnovala pouze v napadání, bezmocném urážení a nakonec v poučování "davu". Davu píši do úvozovek proto, že nás bylo celkem asi jenom deset, se kterými se dotyčná dohadovala a snažila se je přesvědčit o tom, že je "ranný" kapitalismus metla lidstva. A to je pro práci lobisty k ničemu. To nesplňuje účel jeho poslání, :( to by si moc nevydělal... *plac*

 
Datum: 01.02.16 18:31
 
avatar

Suzy, na světě je přeci krásně, s krásnou manželkou a tím nejhezčím (prvním) vnoučkem.

 
Datum: 01.02.16 18:57
 
avatar

No tak to Ti gratuluji! A máš pravdu. Je tady opravdu hezky na tom světě. Zvláště když už se blížíme k tomu druhému břehu čím dál tím více a uvědomujeme si, jak strašně rychle ten čas letí. Já si to uvědomuji hodně, protože těch deset let co jsem se vrátila mi připadá, jako kdyby to bylo nedávno. A jelikož vím kolik mi je let a vím, že určitě nezačnu mládnout, tak si prostě tu zbývající chvíli chci ještě hezky užít...

 
Datum: 01.02.16 19:27
 
avatar

Nick,to co říkáte je pravda pravdoucí, ale málokdo odolá a tudíž skočí na špek. A podle mne by to ani nevadilo v tom případě, že bychom to tak nějak dokázali korigovat a nepropadali těm "temným" emocím. Píšu to proto, že si sama uvědomuji, že se mi to sem a tam samotné nepodaří na sto procent a také se nechám vlákat do diskuze, o které předem vím, že je beznadějná. Ale neodolám, no. Prostě jsem ještě nedospěla k takové moudrosti kmetů, abych nad evidentní provokací jakého-koli druhu, jen mávla rukou a byla nad věcí. A to je možná dobře, protože to je zase na druhou stranu důkaz toho, že jsem ještě vitální a schopna "boje". Až se na to vykašlu, tak už to se mnou bude nahnuté...;)*smich*

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 15:58
 

Já rodiče měla, který mi zemřeli, dnes žiji sama.

Datum: 30.01.16 16:59
 

Někdo Vám nutí větší jistič než 3x25A? Podle mě by vám stačil i menší - 3x16A, možná 1x16A a 2x10A

Opakuju - socialistický stát energie DOTOVAL, a proto ZKRACHOVAL..

Spravedlnost a demokracie nespočívá v tom, že všechno je zadarmo.

 
Datum: 30.01.16 16:52
 

Všechno bylo za pakatel, protože to stát dotoval. A výsledek? Socialismus skončil, protože zkrachoval Sovětský svaz.

Ano, nemuseli být ve straně, protože jejich rodiče byli dělníci. Pokud měl někdo za tátu soukromého rolníka, který se nechtěl vzdát statku, živnostníka, nebo snad dokonce továrníka, tak si bez členství ve straně neškrtl. Nedostal ten byt, nedostal tu půjčku. Pokud někdo chtěl být víc než jen dělník, do strany prostě musel (až na pár výjimek).

Mimochodem ten pozemek neměli v soukromém vlastnictví, měli ho jen v užívání, soukromé vlstnicví pozemků nebylo podle zákona možné. Vlastnická práva měli jen k domu, ne k pozemku.

 
Od: janm*
Datum: 30.01.16 17:12
 

To je zajímavé znal jsem spoustu synů a dcer sedláků dokonce i těch kteří řezali traktorům gumy v družstvu a nevím o nikom kdo by byl jakkoliv znevýhodňován po prvním máji chodili hrabat své záhumenky doma většinou po dvou býcích a několik prasat k tomu + zaměstnání kde měli dobrý plat, zdá se že to s nimi bylo opravdu zlé *smich*


doplněno 30.01.16 17:15:

Další věc, znám i lidi co ve straně nebyli (silně věřící) v kostele byli víc než doma a nezažil jsem že by měli v práci problémy, a to dokonce pracovali s lidmi nebo mezi lidmi (ne ve fabrice)


doplněno 30.01.16 17:21:

Ekonomicky na tom svaz nebyl nejlépe proto ta "přestavba" ale nebyli nuceni to pouštět a měli moc to udržet, nebýt puče v čele s Jelcinem tak existuje sovětský svaz dodnes, nám dal tehdy svobodu na sebeurčení ale pokud by nechtěli nikdo by si tady ani ne.rdl. Ta "krize" koncem osumdesátých let v sssr spotřebního zboží a potravin vznikla krátce po tom co M.Gorbačov zahájil ekonomické reformy, pokud by stále jeli "ve starých kolejích" nebo byly změny "postupné" nedošlo by ani k tomu.


doplněno 30.01.16 17:38:

Dále se zapomíná na to že socialistická ekonomika se poprvé v dějinách pokusila uživit všechny a také se to dařilo, všem zajistila bydlení práci a jídlo ano, nebyl takový dostatek jako na západě ale uvědomme si že toto kapitalismus nikdy nedokázal, nikdy neumožnil každému získat solidní bydlení práci,"někomu ano každému ne" čili v podstatě ta kapitalistická ekonomika je "polofunkční" a problémy neřeší, fronty nejsou na zboží ale na práci.

A třeba to Rusko, za cara to byla zaostalá feudální zem, navzdory všem nedostatkům a přehmatům se ale díky socialismu industrializovala a dostala na vyšší úroveň a stala se vojenskou velmocí, na pozdější stagnaci mělo velký podíl i zbrojení které na druhé straně provozovaly i usa, jenže usa nemuselo nikdy "uživit všechny" ,dnešní Rusko tedy nezačalo z "ničeho" mělo na čem stavět, to je také třeba si uvědomit.

Nemyslí se také na to, že na mnohé země byla uvalena embarga a tudíž jejich ekonomika byla i uměle "bržděna."

 
Od: jofa®
Datum: 30.01.16 17:17
 

1955 ... schválení prodeje pozemku č. ... v katastru... do vlastnictví manželů F... a chtěl bych vidět, jestli dělník ve fabrice, dnes splatí půjčku na celý rodinný barák za 10 let.

 
Od: janm*
Datum: 30.01.16 17:47
 

-jofa

Ale rozumíte to zda někdo něco splatí nebo nesplatí dnes nikoho nezajímá dnes Vám řeknou "měl ses víc snažit" měl jsi se starat je to všechno jen a jen tvoje chyba! Takto se v kapitalismu řeší problém když někdo přijde o práci nemá kde bydlet ale to je alibismus! Jo kdyby se to stalo za minulého režimu řeklo by se měl jsi problém? Mohli za to jen a jen komunisti! Za ty komunisty lze schovat leccos, nelíbilo se ti v práci , měl jsi malý byt, utekla ti žena, soused ti zničil plot,=za vše mohli komunisti. A co takle kapitalistické "měl ses teda víc snažit"?

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 18:05
 

V jakém slova smyslu dnes kapitalisti chápou slovo snažit? Je to práce na 12-16h. ve fabrice s přísným režimem a rychlost práce předčí kvalitu. Co nejvíc kusů nasekat, protože kamión už čeká, to známe. A Němec si na ty naše smontované díly bude jen lepit čárové kody a je hotový výrobek. To je produktivita práce. Jsme jen montovna dílů pro západ.

Od: janm*
Datum: 30.01.16 19:10
 

V jakém smyslu dnes kapitalisti chápou slovo snažit? No tím chtějí hodit všechnu odpovědnost na jednotlivce a bagatelizovat všechny objektivní vlivy aby se zbavili veškeré odpovědnosti a obhájili chyby systému :) je to samozřejmě velmi levné a laciné a "rychle to řeší problémy"ale samozřejmě nepravdivé. např. přišel jsi o práci -tvoje chyba, vyděláváš málo-tvoje chyba, jsi bezdomovec-tvoje chyba a problém je vyřešen, pravdou ale je že pokud by vše bylo jen na jednotlivci pak by to znamenalo že musí žít ve vzduchoprázdnu, bez jakýchkoliv vnějších vlivů.

Kdyby se taková logika užila na minulý režim nikdo by si na něj nemohl stěžovat, za všechny problémy by si lidi mohli sami, jenže tady se uplatňuje logika obrácená tzn. "nic jsem nemoh" měl jsem se špatně a kdo za to může? Komunisti!

Je to pokroucená a zdeformovaná logika.

 
Datum: 30.01.16 20:44
 

Ano, ale to je naše chyba. Proč je v Německu registrováno 100x více patentů na obyvatele než v ČR?

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 17:09
 

Dříve nebylo snadné jít na studia, většina lidí pracovala v továrně tak jako já. Nebylo to o tom, že by na to neměli vlohy a nadání. Já se musela starat o nemocného tátu na vozíku a nebyla to lehká práce jak někdo si tady myslí. S mamkou jsme ho musely vykoupat, obléknout a dělat hygienické věci. Při jeho váze 125kg. to fakt nebylo jednoduché. a za to co jsem v životě prožila jsem tady podle některých " kr.va" To je smutné, čeho se člověk na stará kolena dožil.


doplněno 30.01.16 19:46:

Základní věc a princip umělého českého kapitalismu už je jasná -CHAMTIVOST a BEZOHLEDNOST, ale nejde mi na rozum, když někteří papaláši se za komunismu překabátili a jsou tam do dneska, tak že Ti pravičáci to nevyčmuchali a tolerují jim funkce bývalým levičákům a těm co podporovali STB.. Zvláštní trochu, že? Že by se do dnešní doby něco ze socialismu přece jenom dochovalo? Také mi není jasné, že kapitalisti nesbourali ještě staré socialistické domy a mají v nich i kanceláře ODS. Když jsou bohatí čeští kapitalisti, tak by si mohli postavit luxusní obchodní centra, jako mají v Americe na Wall Street. To by vlastně ztratilo jejich smysl chamtivosti, jelikož by se u toho i turisti fotili a to by znamenalo i prospěch druhé strany, to by asi neskousli. Já bych navrhovala těm ranným kapitalistům se izolovat, nejlépe založit vlastní stát s názvem " SOBCI SOBĚ " a ještě ho zlatým plotem oplotit, potom se pýchou a chloubou mezi sebou užrat a pomlátit. Jedině tak, by nevykořisťovali náš národ a zničili by se navzájem mezi sebou.

Od: janm*
Datum: 30.01.16 20:21
 

Ti co se tzv. "prekabátili" tedy komunisté co "zmodrali" nejsou zkrátka a nikdy nebyli komunisty nýbrž jen "oportunisty" přesně to vystihl a bez nějaké zloby popsal biskup Malý, když jej vozili na výslech referoval o "vyslýchajících" velmi zajímavým způsobem měl silný pocit že totiž ve svém jádru ani "žádnými komunisty nebyly" nejen že socialismu ale vůbec ničemu "nevěřili" zkrátka lidé všeho schopní protože se vnitřně neřídili vůbec žádnými zásadami ani těmi "komunistickými" a to je ta tragédie, na druhé straně zase psal o "komunistech" většinou mladých lidech kteří se snažili velmi inteligentním způsobem bez známek jakéhokoliv silového nátlaku a velmi "decentně" působit na mladé kleriky v seminářích proto aby je získali "na svou stranu". Čili to by jste si musela definovat "kdo je pravý komunista" a kdo je "oportunista vydávající se za komunistu" apod. I mezi komunisty byli charakterní lidé nějaké jsem znal, nikdy se své věci nezřekli ani po revoluci se "neprekabátili" zůstali věrni své věci byť museli dělat "horší práce", také ale nevím o tom že by někomu škodili, vždy si žili svůj skromný život a to i v době kdy byly v celkem vyšších nebo vysokých funkcích...

K té chamtivosti no žel lidi mají i špatné stránky byly jsou a budou s tím asi nic neuděláme, každý má v moci změnit jen sám sebe, čili těžko někoho změním, ale sám mohu pracovat na tom abych já nebyl takový jako jsou oni když se mi to nelíbí, čili mám svůj "morální kodex" , a také mohu pomáhat tam kde vidím že lidem společnost škodí, ovšem "změnit společnost" jako takovou to lze jen velmi těžko, leda chodit k volbám a volit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí je-li ale koho.., nebo se angažovat v politické straně, to lze v každém věku, ale to je boj na dlouhé lokty pokud se vám do toho chce, chce to železnou vůli protože s lidmi je těžká domluva *smich*

 
Od: ruza
Datum: 30.01.16 20:33
 

Dobře, rozumím. Jednat tak, jak umím co nejlépe, chovat se vší úctou morálně a pomáhat těm potřebným lidem a na ti, kteří mne lezou nanervy se vyfláknout, zůstanou " bezcitní a bezohlední celý život " a jednou na ně také dojde. Pane "janm" moc Vám děkuji za oporu a přeji vše nejlepší ve Vašem životě, vy si to zasloužíte, jste dobrý člověk.

Od: janm*
Datum: 31.01.16 19:38
 

ruza

Ano tak jsem to zhruba myslel a ještě doporučuji "dělejte a zabývejte se tím co vás baví" protože jedině to člověka naplní...

 
Datum: 01.02.16 17:27
 
avatar

Tak a je to! Dopadlo to tak, jak jsem si myslela. Ke konci si odpovídal už jenom "janm a ruza" a teď už je klid po pěšině. Titanik se potopil...

cinkylinky, cink cink cink...*uf*

 
Od: jofa®
Datum: 01.02.16 18:43
 

To ani jinak dopadnout nemohlo. Diskuze, která nemohla mít vítěze. Každý se vykecal, včetně mně a je zase na nějaký čas klid po pěšině, jak píšete. Za chvilku se půjdeme podívat na zprávy, kolik zlodějů a podvodníku, korupčníkú atd. zase stojí před soudem a pomalu půjdem spát. Hlavně, aby se Růža nedozvěděla, že si někdo kpupil Ferari za 30 mil. Nebo to začne nanovo.

 
Od: janm*
Datum: 01.02.16 19:09
 

-suzymon

Každé vlákno jednou "vyvane" ale líbí se mi jak bedlivě to sledujete *smich*


doplněno 01.02.16 20:34:

to je společné všem duším bedlivě a vše sledují *smich*

 
Datum: 01.02.16 20:15
 
avatar

Sleduji, proč bych neměla? Bavilo mne to, netajila jsem se tím a co mne baví, tak sleduji. I seriály v televizi sleduji, když mne baví. Tak prosté to je...

Ale co dál? Už opravdu nic?

 
Od: ben®
Datum: 01.02.16 18:40
 
avatar

Dobrý den, v tom vzpomínání a pláči za minulostí nejsme jediní. Toto postihlo i Německo (viz první odkaz) a může se to dostat až do fáze viz druhý odkaz. Zdravím! https://cs.wikipedia.org/wiki/Ostalgie https://cs.wikipedia.org/wiki/PEGIDA

 
Od: suzy
Datum: 01.02.16 21:02
 

To co tady někteří předvádíte je ostuda Vaše. Po důkladném přečtení textů, jsem došla k závěru, že paní "ruza" a pan "janm" to myslí upřímně a vidí do hloubky problémy dnešní doby. Kapitalismus vyčerpal svůj historicky pokrokový obsah,
naráží na meze svého rozvoje, brání rozvoji všech a vytváří důvody svého nahrazení systémem spravedlivějším. Je to tak.


doplněno 01.02.16 21:16:

Kapitalismus je neetický socioekonomický systém, který alarmujícím způsobem devastuje přírodu, způsobuje utrpení zvířat v míře dosud nevídané co do kvantity i intenzity, a samozřejmě vykořisťuje lidské bytosti, a činí z nich pouhé prostředky závratných zisků nemnohých a pohodlného života menšiny globální populace. Kapitalismus je zlo, s nímž se nelze smířit. Je třeba odmítnout představu, že je dobrý proto, že je pro část lidské populace aktuálně výhodný.

 
Datum: 01.02.16 21:06
 
 
Datum: 01.02.16 21:27
 
avatar

veškerá "nespokojenost a blblání" proti současnému režimu je způsobeno tím, že Česko, stejně jako ostatní země východního bloku "přičichli" ke komunismu, takže mají možnost srovnávání. Zápaďáci takové dilema nemají a jsou spokojeni. Dobře nám tak, že si nedovedeme ničeho vážit a jenom bychom chtěli všechno zadarmo ! - ti komouši nás jenom darmo zkazili... no, snad za chvíli vychcípají a bude dobře.

 
Od: janm*
Datum: 01.02.16 21:37
 
 
Od: suzy
Datum: 01.02.16 22:17
 

Lidi s vyluxovaným mozkem velikosti králičích varlat a chybějicím elementarním pudem sebekontroly tady rapidně pribývá. Nejhorší na tom je, že takoví lidé chtějí druhým říkat, co mužou a nesmí dělat a přitom umějí jen ponižovat. Růžo, nedej se jim. Držím Ti palečky. To je pak nestěstí pro ty druhé. Bohužel. *cert*


doplněno 01.02.16 22:26:

Pane janm, ten film z youtube byl zajímavý a mělo to něco do sebe tenkrát. Byla větší skromnost než dnes.

 

 

Datum: 02.02.16 06:27
 
avatar

Byla větší skromnost než dnes...

ano, dneska chce každý všeho více, peněz, přátel, nicků...

 
Od: ruza
Datum: 02.02.16 08:26
 

To máte pravdu, byla dříve větši skromnost než teď. Dnes je svět elektroniky, tabletů, mobilů a to za mých mladých časů nebylo. Maminka nás vyhnala na zahradu si hrát nebo něco pomáhat. Dnešní děti pomalu ani neumějí rozeznávat druhy stromů, hlavně že znají nevhodné hry.


doplněno 02.02.16 08:47:

Jen honba za penězmi kazí dobrý lidský charakter. Peníze nejsou všechno a ta dnešní doba nahrává těm lupmům.


doplněno 02.02.16 11:46:

Pamatujete ještě někdo na něj?

Od: tatr456
Datum: 02.02.16 19:09
 

dobre napsano

 
Od: ben®
Datum: 02.02.16 21:36
 
avatar

Dobrý den, píši to veřejně, že jsem už nahlásil toto téma k uzavření. Třeba tomu tak bude. Zdravím!

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.