Formalni oblek bez kravaty?

Od: Datum: 21.01.16 17:54 odpovědí: 7 změna: 22.01.16 07:41
Zdravim, zitra jdu do divadla a zajimalo by me jestli si mohu vzit klasicky cerny formalni oblek ale bez kravaty? A jak je to vseobecne, da se formalni oblek nosit bez kravaty a s rozepnutym poslednim knoflikem u kosile? Mne osobne se to libi, prijde mi to takrikajic nedbale elegantni (samozrejme ne na dulezite schuzky atd.) Ale nevim co na to etiketa. Dekuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.01.16 17:57
Nemusíte mít kravatu,není do divadla nutná /bývávalo/.
Každopádně nevím,proč si berete černý oblek :(
Stačí hezké,ležérní kalhoty,třeba čedé,béžové,tmavěmodré...
K nim košili a přes ni může být vestička.
Od: mamlasek
Datum: 21.01.16 18:02
Protoze se mi oblek jevi jako nejvhodnejsi a nejhezci obleceni do divadla :)
Od: mamlasek
Datum: 21.01.16 18:03
Pri te prilezitosti bych se rovnou zeptal, jaky je vlastne rozdil mezi formalnim a neformalnim oblekem? Ve strihu? Materialu?
Od: wamp®
Datum: 21.01.16 19:44
Formální je právě ten oblek s kravatou.
Neformální je to,co jsem Vám psala.
Volnější,ležernější,pohodlnější.
Od: host
Datum: 21.01.16 20:01

Když kravatu máte, tak proč si ji k obleku nevzít? To si můžete k obleku klidně vzít i sandály a bude to vypadat úplně ležérně. Herci budou hrát v civilu, uvaděčka bude mít bačkory a dirigent dirigovat propiskou.

Datum: 21.01.16 20:13

No taky ono je rozdíl Národní , Na provázku a pod.

Datum: 22.01.16 07:41

Formální oblečení znamená pro každého něco jiného. Záleží na sociálních a kulturních pravidlech, které určují, co přesně nosit k nějaké příležitosti. ;) Když si vezmete košili jiné barvy, než je bílá, pak proč ne. Kravata být nemusí. Bílá košile v černém obleku? Možná se mýlím, ale příjde mi, že každému nesluší. Někdo v ní může vypadat jako můj stařeček, statkář. Černý oblek, košile buď jednobarevná nebo s velmi nenápadným vzorečkem, jiné barvy než bílá, nezapnutý knoflíček na límci? Paráda! Paráda nejen do divadla. ;) Hezký večer na kultuře přeji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.