Má to podle vás smysl?

Od: Datum: 21.01.16 15:24 odpovědí: 5 změna: 21.01.16 16:03

Na idnesu je dnes článek o tom, kolik chytili mladistvích, kteří nadýchali a když si je přišli vyzvednout rodiče, tak policistům často řekli, že oni taky jako mladí pili alkohol. V diskuzi pod článkem taky všichni píšou, že je to zcela zbytečné kontrolovat, jestli mladí lidé pod 18 let něco alkoholického pili, protože oni také třeba od patnácti chodili podnapilý, tak o co jde. Moje otázka je, jestli by bylo vhodné snížit a nebo odstranit tu věkovou hranici 18 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.16 15:36
avatar

Ne, nebylo. Ta věková hranice tam je proto, že do 18 let věku u nás není člověk trestně odpovědný a pod vlivem alkoholu mívá člověk menší zábrany páchat trestné činy.

"Anebo" je jedno slovo http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=anebo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 21.01.16 15:57

Děkuji za upozornění, já už si skoro půlstoletí myslim, že není. I když při mé skleroze si myslím, že to stejně hned zapomenu.

Datum: 21.01.16 15:46
avatar

Myslím, že kdyby na mne někdo na policii začal, jako na rodiče útočit, že zanedbávám výchovu dítěte, protože ho chytli s alkoholem v krvi, zareagovala bych stejně. Ano, i my jsme to většinou zkoušeli dřív než v 18ti letech. Otázka zní jak často a kolik by nám naměřili, či jak jsme se chovali. I za nás byli ochlastové a průseráři, o kterých tady mluvit nechci.( Možná jich je v této době víc, dětí zbohatlíků, na které rodiče nemají čas a peněz jim dávají nadbytek). Myslím, ty ostatní, kteří oslaví narozeniny, nebo si dají 4 dl vína v restauraci, že by nikoho tak neprudili. Jenže, doba je trochu jiná, co mladíků se zfetuje, nebo ožere a hned sedají do auta a ohrožují lidi. Někde se tomu musí začít dělat přítrž. Jak je oddělit? Proto asi musej jít hromadně po všech. Díky tomu řízení v opilosti bych i byla za zvednutí hranice plnoletosti na 21 let, jako tomu v mnohých státech dávno je. On opravdu jednavacetiletý člověk je vyspělejší a už většinou někde jinde, než osmnáctiletý - obzvláště kluci. Ale to nevylučuje, že jsou někteří i v tomto věku paka, ale už je jich podstatně míň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 21.01.16 15:55

Za děti jsou zodpovědni rodiče a je na nich, aby stanovili dětem hranice. Pouze ve zřejmých případech, kdy rodiče svou roli nezvládají, má jim pomoci stát. Snad je lepší, pokud děti okusí alkohol za dozoru rodičů, než aby experimentovaly někde potají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 16:03
avatar

Pokud odstranit, nebo snížit hranici pro pití alkoholu, tak v tom případě snížit i hranici trestní odpovědnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.