Matka samo zivitelka

Od: Datum: 21.01.16 01:40 odpovědí: 14 změna: 21.01.16 18:15
Dobry vecer,potřebovala bych poradit sem samo zivitelka mám 2letou dceru a bydlim v pronájmu 2 měsíc platím 7600 se vším všudy najem jsem platila z peněz co mi půjčila babička a uz nemam nic rodicak beru 3800 od otce dcery dostavam 500 alimenty na ucet byla jsem na socialce a tam mi přiznaly doplatek na bydlení na hmotné nouzy po me paní chtela abych bejvalyho dala k soudu o vyrovnání alimentu ale on bydlí v cizině atak se nemůže dostavit a nechci mu dělat problémy poradí mi prosím někdo co s tim a pokud možno kolik dělá cca ten doplatek? Děkuji za rady
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 21.01.16 04:44
avatar
Vám posílá otec dítěte 500,- kč alimenty a Vy mu nechcete dělat potíže? O dítě se mají v první řadě postarat rodiče a pak až stát. Podat k soudu návrhu je nutné. Jestli se dostaví či nikoliv je další věc. Mě rozhodli o alimentech bez přítomnosti otce, před patnácti lety. S rozsudkem pak můžete dál pracovat. Další možnost je jít do práce. Je spousta skolek které berou děti od dvou let.Rozhodně bych se nespolehala na stát. Prvne bych se snažila zabezpečit sama. Pokud máte v bytě trvalý pobyt pak dosáhnete na příspěvek na bydlení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 05:10
avatar

Pokud Vám otec dítěte platí 500 Kč měsíčně, ty problémy bych mu udělala a to pořádné. A že bydlí v cizině? Když se dokázal dostavit ke skotačení, dostaví se jistě i k soudu. Jen ať zkusí žít s 500 Kč na měsíc.

Hodně lidí si naivně myslí, že se o ně musí postarat stát, stačí ho jen podojit. Ovšem, neměla jste techtle mechtle se státem, ale s mužem. A ten je nyní povinný se o potomka postarat. Zaskotačil si, musí se k tomu postavit nyní čelem.

Jsem pro soud. Dítě má právo na oba rodiče a když už jeden selhal, je povinen dítě aspoň zabezpečit. A klidně mu ty problémy udělejte. On je taky udělal Vám, když Vás přivedl do jiného stavu a nechal bez prostředků a asi ho to příliš netrápí.

Píšete, že berete celkem 4.300 Kč. /3800 + 500/ A nájem je 7.600 Kč. Z čeho ho tedy platíte, chybí Vám jen na nájem 3.300 Kč a dále co jídlo, drogerii a ostatní potřeby?

Od babičky si nepůjčujte, stejně jí to nemůžete vrátit. A jistě ona sama nemá důchod nijak velký, aby Vás z něj sponzorovala.

Babička by Vám víc pomohla tím, že by malou přes den pohlídala a Vy si našla práci. A od září pak zajistit školku. Tak si vyděláte a budete se mít určitě líp, než nyní.*placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 21.01.16 09:21

Podle informací tazatelky je to celé jako jeden nesmysl nebo dokonce lež. Kdo si vezme podnájem a nemá na něj peníze? Co nákup potravin, na který evidentně neměla peníze už dávno? Když takovému dotazu věříte, tak prosím. Ve skutečnosti by jí sociálka ihned odebrala dítě, ona by šla pryč z bytu. Tedy u pravdivých příběhů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 11:57
Jendo v prvni rade psala,ze doted zila z penez od babicky. V druhe rade jste me rozesmal, kde zijete? Bohuzel systemem z ruky do pusy zije spoustu uplnych rodin, natoz tech neuplnych. Promnete oci a poradne se rozhlednete okolo sebe. Spatne je, ze se ty lidi s nikym neporadi a nepozadaji o pomoc aby zjistili jak se dostat z dluhu, v jak spravne hospodarit s penezi a usetrit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 21.01.16 12:25

Když myslíte...Od babičky. Hm. Tak to babička musela vyhrát ve sportce. To tak babičky dnes běžně mají. A to ještě není duben.

Já jsem dostal syna do své péče, přišel jsem o práci, matka nezaplatila na syna nikdy ani jednu Kč tak vím, jaké to je. Nikdy bych ale takovou slátaninu nemohl napsat, jako uvedená. Pouze svou snahou jsem vše zvládl. Tak nevím, proč bych si měl promnout oči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 21.01.16 05:25

Tak se vraťte k babičce. Bez příjmu si dopřávat luxusu samostatného bydlení není jednoduché. A samozřejmě něco dostat z otce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 05:38
Vyse vyzivneho urcuje soud podle vydelku povinneho rodice, co jsem tak vysledoval jsou to castky okolo 1.500 - 2.500,-/dite. Samozdrejme jsou pripady kdy i 4.500,- a bez soudniho narizeni,kdy to otec ditete plati dobrovolne.
doplněno 21.01.16 08:43: Nebo jednoduse napsat otci ditete at plati vic. Pokud jste neprovdana matka,tak nalezi vyzivne i Vam.
doplněno 21.01.16 22:40: Jenda: vzdyt Vam to v tom Vasem odkszu pisou, do dvou let, tazatelka pise, ze diteti jsou dva a jestli se nepletu tak vyzivne na dite jde vymahat snad 3 roky zpetne, u tohoto to bude urcite stejne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 21.01.16 12:28

Jak jste prosím došel k textu "Pokud jste neprovdana matka,tak nalezi vyzivne i Vam "?

http://www.bezplatnapravnipor…neprovdanou-matku-ditete.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 07:36
avatar
Celkem nechapu co chcete vedet a proc se spolehale na stat.
Vy nechcete delat problem otci? On posila trapne 500kc a vy chcete spolehat na stat.
No comment.
Bude se vam zit spatne a budete pocitat kazdych 5kc v obchode.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3253
Datum: 21.01.16 12:31
Ano platí 500 kč měsíčně ale platí všechny půjčky co jsme si spolu vzaly sám a všechen nábytek mi nechal , babičce bude 91 let takže na hlídání mohu zapomenout a malí budou teprv 2 roky a jelikož je se mnou celý den tak beze mě z nikým nevydrží , situace není lehká jak si každý představuje sme dohodli mezy sebou na 500 kč + že on bude splácet půjčky který dělají cca 3500 všechen nábytek zůstal me proto se ptám tady o prosím tu o radu jinak děkuji za odpovědi "mo ste mi poradily " pěkný den :/
Od: strakatypes
Datum: 21.01.16 13:03

To je pořád ta stejná chyba dnešních mladých. Nevezmou se, nemají žádnou odpovědnost. Nejdříve má být svatba, potom bydlení a teprve potom děti.

Je zajímavé, že tolik se o tom mluví, píše a většina to udělá naopak.

Postup úřednice je správný. Nejdříve si necháte soudně přiznat dítě do vlastní péče, a též soudně přiznat alimenty od otce. Co je psáno, to je dáno. Od toho se potom může odvíjet /vypočítat/ další doplatky, dávky na bydlení apod.

Jenom na hubičku nelze, co jste si mezi sebou dohodli. Vyrovnání za placení půjček si potom můžete opět mezi sebou dohodnout jinak. Je to o komunikaci.

Jak zde již někdo navrhl, bylo by nejlepší hledat si přivýdělek, stejně Vás to jednou čeká, jak malá poroste, náklady budou stoupat. Školky nabírají děti od dvou let, ale ne všechny, to je pravda.

Jinak píšete, že babička má 91 let. To je asi vaše babička, tady vztah k malé bude jako prababička? Potom se mě zdá, že tam vypadla jedna generace. Tedy vaše rodiče a manželovy rodiče. Možná byste měla požádat o pomoc tuto generaci prarodičů a domluvit se na překlenutí této ne moc dobré doby. Viděla bych to formou půjčky na těch pár měsíců, než seženete práci, školku, nebo hlídání. Potom byste mohla vše pomalu prarodičům splácet. Nevíme samozřejmě, jaká je situace v současné době u těch prarodičů, předpokládám tu nejlepší variantu, že ještě žijí, právě zde v Čechách, pracují, nebo mají důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.01.16 18:01

Nejsem pro žádnou půjčku, dluhů máte s přítelem dost. Co bylo tak důležité, že jste si nabrali půjčky? Na chleba to asi nebylo. Druhý měsíc žijete v podnájmu za 7600,. Kč. To jste nevěděla, že na takový podnájem nemáte finance? Chcete, aby vás živil stát - stát jsem i já a odmítám vám dát cokoliv.

1.Obratem se odstěhujte na ubytovnu - je to nejlevnější způsob bydlení a nebo k babičce, rodičům. Asi nemáte byt 1+1, tak můžete zbytek bytu pronajmout. Přestěhovat se do levnější lokality atd.

2. Musíte pracovat - když nemáte hlídání pro dceru, vemte si vy další dvě děti na hlídání.

Co jste udělala pro to, abyste byla soběstačná kromě žádosti o sociální dávky? Příteli nechcete dělat problémy, tak se starejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 21.01.16 18:09

Možná mají půjčky na nábytek a vybavení bytu. Odstěhováním do ubytovny o většinu věcí přijdou a tedy i o peníze, co do toho dali. Možná to pronajmutí jedné místnosti nějakému studentu /studentce/ se jeví jako velmi dobré řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 21.01.16 18:15

Na takovyto podnajem se Vam student zvysoka vykasle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.