Zarostlý nehet

Od: Datum: 18.01.16 22:51 odpovědí: 8 změna: 20.01.16 16:25

dobrý den zarůstá mi nehet už jsem byl 5x na chirurgii kde mi 3x odstranili jenom tu zarůstající část potom 2x vzaly kus nechtu nyní mám nehet znovu zarostlý hluboko do kůže je tam zánět granulace a krev je jiné řešení než chirurgie? strašně se tam bojím už po 6x jít

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 18.01.16 23:04
laserovy zakrok, funguje
Datum: 19.01.16 07:52
Ja to mel take tak. Poprve mi to na chirurgii zkazili. Podruhe mi to taky nepomohlo. Chodim pravidelne na pedikuru a je to lepsi. Kdybych to pres Vanoce nezanedbal, bylo by to uz OK.
Od: kuky®
Datum: 19.01.16 10:14
Mě též zarostl nehet a tak mi ho před lety bez okolků vytrhli...s umrtvením samozřejmě ale ta bolest potom když to přišlo k sobě...to bylo peklo...dojel jsem tam na kole protože mě nenapadlo že ho hned utrhnou...dojedu na kole zas dom a tam to přišlo k sobě...k***a to bolelo...tři měsíce jsem byl mimo...na palec nesměl být vyvinut ani mírný tlak...jinak mě to pekelně bolelo...
Po půl roce to bylo v normě...nové nehet rostl...za rok to bolelo jen při velkém tlaku na novy nehet jinak bez potíží...ale teď po 8mi letech mám na palci nohy nehet jak po bouračce...není to extra pohled na něj...rok roste a pak se 3/4 odlomí a roste zas...nenosím sandály ani žabky protože když si někde převlíkám ponožky tak všeci civí co mám na prstu
Dopručuju to co jsem se dozvědel pár měsíců po zákroku od známe...nehet jde nadzvednout takovou věcičkou a tak si může ten palec přerůst...věc se sundá a nehet už nezaroste
Bohužel já budu mít doživotně nehet u palce nohy zdeformované...
Od: honzajs122
Datum: 19.01.16 10:40

v Brně tady, tak hledej neco podobného. Umí přizvednout nehet pomocí pružinky a on pak nezaroste...

Od: pt®
Datum: 19.01.16 10:44
Od: strndy1
Datum: 20.01.16 14:27

no koukal jsem na to ale je bezpečné mít tak dlouho nehet v zánětu?

Datum: 20.01.16 16:25
S tim nic nenadelate, ja ho mam v zanetu nekolik let. Ted to lecim pedikurou a i kdyz nezarusta tak je zaniceny :( framykoin ani bylinky nepomahaji :(
Datum: 20.01.16 16:15

To, co výše rádci doporučují, se jmenuje rovnátko na nehty a existuje ve více provedeních. Zadejte si do Googlu a pak si najděte, kde nejblíž to dělaji. Tam Vám i poradí, jak to před tím přeléčit. Osobně doporučuji máčet ve vlahém, až teplém odvaru z Tužebníku jilmového, který koupíte buď v lékárně nebo prodejně s bylinkami. Vytáhne hnis, dezinfikuje a neskutečně rychle vše zahojí. Pak rovnátko. Také pomáhá na nehet, aby přestal zarůstat, vypilovat pilníčkem doprostřed nehtu jakousi rysku, mírný žlábek, vryp a to od nehtového lůzka směrem nahoru. Nehet má tendenci zpevňovat tenší část a ubírá na rozpínavosti části u krajů nehtů, které se zařezávají do tkáně. Sama jsem vyzkoušela, že to funguje. Rysku třeba obnovovat dle potřeby. Ale opatrně, ne abyste se propiloval zkrz nehet!

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.