Hospoda dříve a dnes

Od: Datum: 18.01.16 20:19 odpovědí: 38 změna: 20.01.16 12:46
avatar

Pamatujete ještě ty hospody, jaké to bylo kdysi - plná hospoda, hluk, kouř, hudba, hovor jeden přes druhého za jeden večer jste v bloudění mezi stoly mohli zaslechnout diskuze od ceny rohlíků až k teorii vesmíru prostě vše stejně nesmyslé ale člověk se pobavil, zazpíval, napil a šel domů s tím že ještě měsíc měl o čem mluvit ... Dneska dojdete do hospody, za předpokladu že tomu lze tak říkat, kde je sice wifi ale ticho jako v kostele a jediné co ho občas prořízne je zvuk televize, všichni čumí buď na tv nebo do mobilu. Myslíte že se ty staré dobré hospody vrátí, znáte ještě někde fajn staré poctivé hospůdky kde to ještě žije?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.16 20:27
avatar

V podstatě takhle vypadá ještě dnes spousta vesnických hospůdek a je to super. Jak to bylo krásný všude byl gothaj s cibulí, utopenec, tlačenka, občas sýr Žumbera to se to popíjelo. V hospodě člověk sehnal vše od řemeslníka po náhradní díl a hlavně se lidi byvili spolu a ne s mobilem-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 20:39
avatar

Takových hospod jsou mraky. Akorád v nich dneska bývá čistší vzduch, díky dokonalejšímu větrání. Jednu mám přímo přes ulici. Chodí tam prakticky stále stejní hosté z nejbliššího okolí, všichni se znají a tykají si s hostinskou. Ticho tam teda rozhodně nebývá (i když tam ta TV taky je, ale pokud není zrovna fotbal, nikdo jí moc nevnímá). Když jsou v létě otevřené dveře, je slyšet hlomoz i ve 4 patře protějšího domu. Takových malých hospod pak je v okruhu cca 3 km ještě několik. Bydlím na pražském Žižkově.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.01.16 20:41
avatar

Dobrý den, ve velkém se to už nikdy nevrátí a ani nemůže. Měl jsem takovou hospodu přes ulici a byla to "špeluňka". Jenže, zavítal tam pravidelně kněz, herec, profesor VŚ a množství lidiček, kteří se živili rukama - všichni se snesli a byl hovor (někdy) i na úrovni.

Ani ten záchůdek (asfaltová stěna a žlábek) nikomu nevadil. Jo, to už je jen ve vzpomínkách a zákaz kouření v hospodách tu současnou "atmosféru" hospod ještě dorazí. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 20:42
avatar

Zakouřeno, kravál, že člověk neslyšel vlastního slova, k jídlu maximálně tlačenka s cibulí a utopenci, zhrublá obsluha a hosté s vychováním řeznického psa...jo tak to asi bylo blaho no

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 20:46
avatar

Inu taky názor, sice nic moc, ale názor to je, mě to stačilo a bylo tam fajn, hlavně jsem víc nepotřeboval, najíst jsem se najedl doma a tohle bylo jenom tak zakousnout k pivu a k tomu se mi nějak hamburger nebo hranolky, či pizza moc nehodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 20:49
avatar

Každý má svůj názor, Vy jste tam byl spokojený a já toto prostředí nesnáším. Raději si sednu do hospůdky, kde je klídeček, nikdo tam neřve a já si v klidu vychutnám to svoje pivečko (i když nyní jsem téměř abstinent).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 08:37
avatar

samuraji, souhlas a ještě jste zapomněl na smradlavé záchody, špína..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 10:04
avatar

Ano, záchody to byla kapitola sama pro sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.01.16 11:03
avatar

Přesně tak, stačilo, když nikde poblíž nebylo wc a člověk musel zaskočit na wc do takové hospody. Děs a běs, napliváno, žádný toaleťák, pořípadě zvratky, no fuj, taková hospoda nikdy ...*stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 18.01.16 22:15

Ono i ty rohlíky byly větší a křupavější. A špekáčky byly chutnější. Jo a každý telefón měl takový zatočený kabel. Kdo byl kutil, tak si mohl postavit na blikač s tranzistorem KU611 a na oslavu VŘSR vyrazit do lampionvého průvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.16 22:32
avatar

U vás byl lampionový průvod 7.listopadu? U nás 30. dubna. To vám nezávidím, takovej teror...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 19.01.16 20:45

V Československu se v období socialismu lampionové průvody s povinnou účastí žáků základních škol konávaly v předvečer 9. května a hlavně 7. listopadu (výročí VŘSR), a to obvykle k místnímu památníku padlých rudoarmějců, organizovala je místní pionýrská organizace.

zdroj: wikipedie

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 20:55
avatar

Wikipedie kecáááááááááááá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 07:37
avatar

Kecáte Vy. Nevím, kolik Vám je, ale já ty průvody zažil na vlastní kůži, od 1. do 9. třídy základní šloly. V nišších ročnících jsme dokonce ve výtvarné výchově vyráběly vlastní lampiony, pokud možno se sovětskou tematikou. Kdo se "dobrovolně" nezúčastnil, obdržel "černý puntík" do posudku. Bylo to samozřejmě 7. 11. (VŘSR). Pokud to u Vás probíhalo 30. 4., šlo o "upalování čarodějnic". Taková oslava v 60 letech vůbec nepřicházela v úvahu, VB by jí okamžitě rozehnala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 08:38
avatar

radar z brd,

křupavé rohlíky koupíte i dnes,

taky pamatuji gumové rohlíky z dob socialismu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 00:13

Ahoj.

Taky takovou zaplivanou hospodu jsme v Liberci navštěvovali. Jmenovala se Na Mejtě. Byla to čtyřka s pívem za 1.70 a dalšími těmi mňamkami, co tu už byly zmíněny. Dokonce jsme v ní i hráli. Tam jsem taky zahlídl na dveřích ceník. Byl psaný pro 6. cenovou skupinu s pivem za 0.80 halířů. Nechápu, co to mělo znamenat, ale nějak jsem se na to nezeptal krásné blonďaté hospodské. Asi jsem se nejspíše styděl.

Ona i kultovní kino Sofia padla v 80tých letech pro výstavbu silničního průtahu tunelem před Libereckým nádražím, ve směru na Chrastavu.

Pak tam na druhém konci byla restaurace Zelený vršek, kterému se říkalo U tří cecků. Prý tam dříve dělala uklízečka, co měla na hrudi nějak divně narostlou prsní kost a dělalo to dojem, že má tři prsa. Nikdy jsem ji nepotkal. Ale, vzpomínky zůstaly i na mnoho dalších restauračních zařízení. Prý bylo v Liberci před válkou na 600 hospod. Spíš mám radši nezahulené resty, ale někdy nejde jinak. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 19.01.16 15:17

A co třeba Velkáč, neboli velký Liberec na Hanychovský? To byla taky pěkně začouzená knajpa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 20:36
avatar

Jé, tam jsem chodil, když jsem dělal v Lbc v Depu. Měli tam už tehdy kvasničák. Ale jaký, to už si nepamatuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 21:18

Ahoj hoši.

Kvasničák jsem nosil tátovi ve džbánku a on říkal, že docela šel. Ani jsem mu ho tehdy moc neochutnával. K tomu depu byla blíže ještě jedna hospoda naproti Starým pekárnám. Na název si už nevzpomenu. Ale je tam furt. Viděl jsem ji z Čertovské tramvaje před Vánocema. Začouzenka byla i ta Města Žitavy pod Soudem. Hospoda U Vopic byla už kousek dál od tramvaye. Třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 15:34
avatar

Jinak asi největší pajzl, do kterého jsem kdy vlezl byl takový menší kumbál u Žižkověa v Praze. Bylo to na Florenci u mostu a jmenovalo se to "pivnice u Fandy". Je to už 6 let, kdy jsem tam chodil do školy, tak nevím, jestli to tam ještě funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 15:43
avatar

No já jsem na konci socialismu na pivo nechodil, ale párkrát jsem v takové hospodě seděl a taky mám pár vzpomínek.

Chlap si objednal pivo, hospodská mu ho donesla. Chlap si stěžoval, že pivo má pod míru. Hospodská pivo odnesla, dotočila, přinesla zpátky chlapovi, práskla ho před něj na stůl a vztekle řekla : Neser mě už.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 16:25
avatar

Tak to je přesně ta zhrublá obsluha, o které jsem psal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 21:03
avatar

Do zahulených hospod, kde není slyšet vlastního slova, nechodím. Nejsem snob, ale takové prostředí mi nikdy nesedělo, když se člověk musí prodírat k baru řvoucím davem pupkáčů chlemtajících pivo...

A v podnicích, které navštěvuji já, fakt ticho není :) Wifina tam sice funguje, ale lidi si raději povídají spolu. Televize v takovým prostředí by byla zabijácká, tomu se taky vyhýbám. Napijeme se, posedíme, pokecáme od a do zet spolu i s obsluhou, a táhneme širokým krokem do postýlky :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.01.16 21:22

Myslíte že se ty staré dobré hospody vrátí.. Nevrátí, společnost je dnes jiná!
Pamatuji hospody narvané, nemyslím ty honosnější, hotely. Diskutující, nějaká harmonika, zkoušky kapel, karty, zpěv, VB kontrolující zavírací dobu, vyhazující. Nádražní plná, na nástupišti kiosky, prodavači pobíhající u vlaku, po vlaku. Po městě prodavači kočující. Dnes? Restaurace, bufet na nádraží není.
Kolik piv, kořalky si dáte v hospodě? Aby to popř. rodina ustála. Nechápu, jak se někteří udrží podnikají-li poctivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.01.16 11:11
avatar

Malé restaurace se udrží jen díky tomu, že si je udělá majitel na svém, nebo ve svém a neplatí nájem, pak může vyžít poctivě. Jak vyžijí například v Belgii, kde v každé ulici po pár metrech je posezení i venku, dva tři stolky, čisto, kytky, milá obsluha a poctivé porce? Vždy sedí pár hostů a kolemjdoucí se pozdraví. Jiná mentalita? Jiné mezilidské vztahy? Možná také jiné příjmy...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 19.01.16 22:13

Mladí mají mobily, fejsbuky a internet. Tím se zaměstnají a nemají potřebu houfně navštěvovat hospody. U nás ve městě jako první se zavírali kina, protože tam lidi přestali chodit. Jo a taky poklesla poptávka po kupování hudby a knih. Kdo prodává oblečení, tak vám potvrdí, že lidi chodí i méně nakupovat oblečení než kdysi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 08:29
avatar

Dříve: hospoda byla jako 1 celek a i naprosto cizí člověk rychle zapadl do děje.

Nyní: hospoda rozdrobená na malé ostrůvky s téměř nepřátelskou atmosférou. Spíš než hospody, tak nalejvárny :-D

Je to prostě v lidech a v době a pivní cenové politice :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lola®
Datum: 20.01.16 08:34
avatar

Zajeďte si na vesnici..=)):-D U nás na Moravě to žijeee.. :D*ua* Když pojedu vedle do města je tam mrtvo jak říkáte..=) Ale tady?=) To je opravdu veselo..=);)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 08:34
avatar

Byla jsem malá holčička /kolem roku 1960/ a taťka mě s sebou párkrát vzal do té staré začouzené hospody, kde se vzduch dal krájet a chlapi se překřikovali. Ne často, do hospody šel jen vyjímečně.Mamka to neviděla ráda a on se to snažil respektovat.

Poručil mi oranžovou limonádu. Byla jsem hrdá na to, že je v "půllitříčku", stejně, jako měli chlapi pivo.I když byl ten půllitřík menší. :-D Bublinky báječně štípaly v nose.

Kolem zdí byly dlouhé dřevěné lavice s opěradlem do úhlopříček, na nich se sedělo. Pan hostinský nosil ušmudlanou bílou zástěru. Taťka se nikdy nezdržel. Jen jsem dopila svou limonádu, zaplatil a šlo se pryč.

Na záchod se chodilo na kadibudky ven, na hospodský dvůr. Přes dlouhou chodbu. V té chodbě měl hospodský veliký sud se zelím. Povídalo se, že někteří mizerové chlapi, kteří si šlli ven ulevit, mu to pustili do toho sudu. Prý je načapal a vyhodil je a to zelí taky. Nevím, jestli to byla pravda, bylo mi tehdy asi 5 let a podobné problémy šly mimo mě. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.01.16 08:48
avatar

Dobrý den, myslím, že dotaz je směrován na "starší a pokročilé" (a před rok 1989).

Takže, kdo v té době nebyl ještě na světě nebo nemohl zajít do hospody nemá tu správnou představu. Tu by mohl získaz např. z filmů "Občanský průkaz" nebo ještě lépe "... a bude hůř". Hospoda byla také ostrůvkem svobody a svobodného vyjadřování (pokud si tam člověk vybral ty správné lidi a nenarazil tam na hajzlíka z STB). Obsluha musela být razantní, protože musela mít respekt a umět si sjednat pořádek. Jo, bylo to fajn a už je to jenom vzpomínka.

Hospoda už nebude jako dříve - stejně, jako dnes mladí neznají mejdan, protože pořádají párty. Zdravím!

doplněno 20.01.16 11:18:

milancukrar - také zdravím. No, já nejsem zase takový zastánce oněch starých hospod, ale tehdy to bylo normální - kouř, pivo, umakart. Komu to vadilo, tak šel do hospody, kde už byl ubrus nebo potom i do restaurace, kde už byl i číšník v obleku. Zažil jsem hospodského, který "vybraným" hostům účtoval vždy o nějakou tu korunku více. A když se host ozval, tak řekl: "No, neblázni - šetřím na nové auto!"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 10:02
avatar

bene, zdravím,

vzpmněl jsem si na hospodského, který střílel gumičkou do cigaret v puse hostů. Hospoda se smála.

Dnes by byl žalován.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 09:30
avatar

Tohle sice není


čistokrevná hospoda , ale takhle může v současnosti vypadat kdysi tichá, útulná minivinárnička v přízemí žižkovského činžáku po té, co jí převzali do nájmu vietnamští obchodníci. Tedy takhle vypadala, než se jí povedlo definitivně zavřít po ztížnostech nájemců domu na kravál v nočních hodinách a na šíření švábů a smradu z provozovny do bytů nad ní *blee* . Takže tvrzení, že je v dnešních hospodách ticho a nuda rozhodně neplatí všude :-D .

Omluvte kvalitu nahrávky, ale je pořízená bůhví čím, permanentně ožralou barmankou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 10:32
avatar
Jó hospoda za mlada...
Vlezli jsme dovnitř, výčepní jak nás viděl, jen se otočil, natáhl ruku a vzal z police za sebou půllitr, sklenici, pohár, džbán různého tvaru, materiálu, patřící právě došlému štamgastovi.
Než jsme se zvítali s přítomnými, už stálo pivo před námi. Však nás znal. Průběžně nosil další. A také podle počtu běžně vypitých piv zinkasoval. Nebo napsal na futro.
Harmonikář měl 3 piva grátis od hospodského, další většinou od nás. Občas i gáblík.
Večer povídá: dochází pivo, mám narazit? Koukli jsme na sebe, většinou šel narazit. Ovšem musel se dopít ten sud, většinou štěně.
Neexistovalo nechat pivo v trubkách přes noc! Dočepovat. Trubky propláchnout , nechat v nich do rána vodu. Ráno zase propláchnout a narazit čerstvé.
Dnes už nějak neumí kolo piva... Ani už ty vrchovaté čepice pěny nějak nejsou. O čárkách od klesající hladiny na stěně půllitru ani památky. A petikorunu na čepici také nepoložíme...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 10:45
avatar

"...petikorunu na čepici také nepoložíme..."

Asi jsou těšší pětikoruny. Holt těžká měna! *smich*

Jo a když vlezu k "Veverkům" a jsem sám, hospodská se neptá a sahá do lednice pro fernet. Když přijdem dva, taky se taky neptá a rovnou točí dvě piva. Jen se někdy zeptá, jestli k tomu chcem jeden, nebo dva rumy. ;)


doplněno 20.01.16 10:52:

tfuj, za chybu se omlouvám *hi*. A to jsem dneska ještě nic nepil...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ju®
Datum: 20.01.16 11:58

všechno je o penězích a o tom jak odřít hosta - pivo z pivovaru - za 14 prodává se za 25, rum nakoupí v akci v supráči, osobně jsem ho viděl půl litr za 80 - panak za dvacet, limča o 150% a nenažraní jsou hospodští furt, registrační pokladny na ně, vyčistí se prostředí a možná bude líp...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 12:28
avatar

Vy fakt myslíte, že to registrační pokladny vyřeší *sok*? Myslíte, že štamgasti, kteří chodí do té hospody denně, budou vyžadovat na každé pivo účtenku? Že si budou stěžovat na ČOI, když jí nedostanou? V tom případě na oplátku v oné hospodě mimo účtenky už nedostanou ani to pivo. Jak taková pokladna dokáže zabránit hospodskému v nákupu alkoholu u Vietnamců? Jak zabrání čepování pod míru? Je to podobné, jako když mi třeba známý automechanik opraví auto a já mu za to dám peníze z ruky do ruky, bez faktury. Já jí na nic nepotřebuju a vyděláme na tom oba. Že takovému jednání (blízké většině národa) zabrání nějaká registrační pokladna je dost naivní představa *zed*.


doplněno 20.01.16 13:02:

ju - ale já se nebolím, ani si neztěžuju. Mně se daňové úniky taky nelíbí. Jenže sebechytřejší pokladna to nevyřeší. Český člověk si vždycky najde cestu, jak jí obejít. Co se vyčů.anosti a obcházení zákonů týká, nemají Češi ve světě konkurenci. Je to, podobně jako závistivost, naše mentalita (bohužel). Už jsme to dokázali mockrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 20.01.16 12:45

Nebojte on jej někdo napráská, a až mu napaří berńák flastr tak dá pokoj, pokud podporujete lumpárny je to váš problém... ještě jste zapoměl na jedno - kdo nekrade okrádá rodinu...náš vyčuranej a ziskuchtivej národ by chtěl mít všechno a hned, ale tady je potřeba tvrdá ruka trhu a přísnost, pokuty a zavírat živnosti, jednou flastr, podruhý končíš a běž pod most...jo a že je to tady 20 let v bordelu? Volili jste - volili, takže mlčte a makejte, ale poctivě... a pokud si chcete stěžovat - tak na vlakovém nádraží na konci je malá budova a jmenuje se lampárna...*ua*

Ona si totiž většina vychcánků po 89 začala plést demokracii s bordelem, kde je dovoleno všechno.


doplněno 20.01.16 13:14:

Dobře ale je to snaha, alespoň něco s tímhle bordelem udělat - je zábavné jak do toho modří ptáci v rámci předvolební kampaně šijou aby uhráli nějaké body a zapomělo se jak si rozkradli vlastní partaj - to jen tak na okraj...pokud by zavedli s tím tu loterii - tak lidi jsou hraví a budou to vyžadovat a tím pádem to bude kontrolovatelné alespoň trochu...a na co jsou účty to musím zdanit a ne strčit do kapsy + vývar.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 12:46
avatar

Ty staré dobré hospody, jak říkáte, se už nevrátí - nemají šanci. A pokud ještě náhodou někde některá zapomenutá (většinou proto, že tam po 89 pokračoval bývalý hospodský) zbyla, skončí se zákazem kouření.
Proč ty hospody mizí a už se nevrátí? Je to celkem jednoduché - kromě těch na vesnicích to ve městech byly tzv. dělnické hospody, kam manuálně pracující dělnictvo chodilo po šichtě "spláchnout prach". Konečně - mohlo si to dovolit, pivo a cigarety "za hubičku" a domů to většinou měli "co by kamenem dohodil a zbytek doběhl" - do práce se dojíždělo max tak busem (výjimečně občas někdo) nebo na kole. V takových hospodách se taky "mazaly karty" (přestože oficálně byl zákaz hraní hazardních her), některých to jelo opravdu ve velkém a točily se tam hodně velký peníze. Pivo tam dostal každý, kdo přišel (ve 14 letech docela běžně, přestože nad výčepem visela veliká cedule, že "mladistvím do 18let a podnapilým osobám se alkohol nepodává". Pro cigarety jsme si do několika takových hospod chodili už jako žáci 4. třídy (největší problém byl vždycky nějak posbírat ty 4,-Kčs) a max. nás "vyryli" štamgasti "kluci pro koho to máte?" "pro tatínka"" nekecejte, hlavně si nezapomeňte podvázat nohavice".
Ale odbočil jsem - některé z těchto hospod žily ještě do cca 95, pak začaly mizet ve velkém, jak se začínaly zavírat fabriky. Dělnictvo ubývalo, se zdražováním všeho už spousta lidí na to jít každý den "na 2" nemělo peníze, a novodobé dělnictvo z kanceláří už do těchto hospod chodilo nechtělo, protože pro ně nebyly dost dobré (začouzené, kravál, každý druhý pod parou, že sotva chodil). A taky pomalu vymírala generace "karbaníků" - ještě v polovině 90. let vím ve svém okolí o 2 hospodách, kam se to vždycky v pátek a v sobotu večer sjíždělo, hospoda se oficiálně zavřela, vytáhly se karty a do rána byl na stole tvrdý karban. Dnes z těch hospod už neexistuje ani jedna. Teda jedna už zase jo - nějaký čas to bylo zavřené, pak to někdo celé přestavěl, dal plastová okna a loni v létě vypustil do tisku inzeráty, že jsou nekuřácká restaurace "u nás už se také nekouří". Ani nevím, jak prosperuje - mám to z ruky (byl jsem tam v životě asi 2x vždycky s někým jako doprovod), ale je fakt, že kdysi, když se ve městě řeklo "Port Artur", tak každý věděl, kde to je. nedávno sem se s někým dostal do nějaké debaty a na otázku kde to jsem odpověděl "nahoře u Port Arturu" (v domnění, že takový orientační bod samozřejmě zná každý z regionu) a všichni na mne koukali a ptali se, kde to je a co to je. Chudák nebožtík Škvorecký by se asi divil, kam zmizela jejich oblíbená hospoda, kam chodili s partou hrát na saxofon.
Tyhle staré hospody prostě postupně v 90. letech zmizeli na nezájem a na zpřísňování všech možných předpisů zrovna tak jako postupně zmizeli všechny klasické "řidičské" hospody podél silnic. Do normálních hospod sem toho nikdy moc nenachodil, ale na ty řidičské si vždycky vzpomenu, když někam jedu autem, protože otec coby řidič náklaďáku mi vždycky říkal "když se budeš chtít někde dobře najíst, koukej, kde před hospodou stojí náklaďáky, tam se dobře vaří". A tak vždycky koukám, kde že to uvidím stát před hospodou ty náklaďáky, že bych se tam třeba stavil na "guláš se 6" a ono prd - hospoda taková žádná nikde není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.