Autorská práva jak to je?

Od: Datum: 17.01.16 22:16 odpovědí: 11 změna: 20.01.16 22:22

cau

Chtě bych se zeptat. Ruzny youtuberi pouzivaji ve svych videií různý známý songy. A JEN DO POPISKU VIDEA a nebo PŘI STREAMU např jako FattyPilow , píše názvy songů . Jakto mají oní s autorskými právy?

Já jsem si nahrál video herní a dal jsem si tam song od PINK a youtube ho zablokovalo snad pro 30 zemí .

Takže Proč někteří lidi dávají do komentů pod video názvy písničky , která hrála ve videu? Tímto se ruší ta blokace?

Ještě nějaký písničky jsem zkoušel dát do jiných herních videí a ty třeba povolily , jenže zase ty videa jsou blokována na mobilech a nebo na herních konzoli ...

Jak teda dělají ty ostatní youtuberi , že používají písničky a interpreti jako enimem , pink atd... jim nebloknou videa? dík za nějaky objasneni at tomu rozumím : )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: romantropl
Datum: 17.01.16 22:44
To by mě taky zajímalo. Doufám, že se někdo najde s odpovědí.
Datum: 17.01.16 22:48

Nehledejte způsob, jak obejít pravidla a jak krást cizí díla.

Do svých videí používejte vlastní hudbu, tzv. "free" hudbu

nebo skladby autorů, kteří Vám k použití dali souhlas.

S porušováním autorských práv Vám tu nepomůžeme (nejen kvůli zdejším pravidlům).

Datum: 18.01.16 00:26

Práva mají všichni stejná. Jde jen o to se předem informovat, na co se na YT vstahují restrikce a na co ne. V každém případě pokud to bude komerční hudba počítejte s tím že vám YT video speněží. Tzn. vloží si tam reklamu. Jakou hudbu můžete vložit a s jakým omezením se dozvíte ve studiu pro autory v sekci vytvořit. Tam máte na výběr hudbu která je volně dostupná a komerční. Pokud dáte vyhledat hudbu tak se hned dozvíte v kolika zemích bude bude video dostupné či jestli je vůbec možno hudbu použít. Pokud toto porušíte bude vám v lepším případě smazána zvuková stopa. V tom horším zablokován kanál. Takže je lepší používat volně dostupnou hudbu kterou YT nabízí. Nedávno svoji knihovnu rozšiřoval a jsou tam i známější skladby u kterých ale musíte zveřejnit jméno s interpreta v popisku videa.

Datum: 18.01.16 00:41

velice dobra odpoved diky dobre si me to vysvetlil dik .

Od: q1
Datum: 18.01.16 06:07
Moc dobře ne.

Použít cizí copyrightovanou hudbu do svého filmu na YouTube je riskantní, pokud k tomu nemáš licenci ze zákona. To většinou nemáš, týká se hlavně případů jako reportáž o té skladbě či jejím autorovi. Mnoha lidem to projde, protože se o tom autor hudby nedozví a kde není žalobce, není soudce, ale z pohledu zákona jim hrozí poměrně hodně, včetně dost mastných pokut. Pouhé smazání zvukové stopy nebo zablokování kanálu je ještě ten příznivý případ.
Datum: 19.01.16 12:25

:d

Od: davesrttz
Datum: 19.01.16 17:30
Ale vy jste nikdo nepochopil otázku. On se ptal, jak to že Youtuberům ta hudba, na kterou nemají právo prochází a nikdo jim nic neřekne.
Oni si dají do videa třeba soundtrack z loňského megafilmu, na což práva nemají, a youtube jim nepohrozí porušováním práv, kdežto nám smaže snad vše co tam dáme, nespravedlnost. Takže oni smí porušovat práva a ostatní ne?
Od: q1
Datum: 19.01.16 22:36
Na to, jak přesně se YouTube dozví o porušování pravidel, se musíte zeptat jeho. Každopádně bych ale neargumentoval stylem, "jak to, že já jsem za loupež dostal pět let, zatímco sousedovi to prošlo?"
Datum: 18.01.16 10:15

Já jsem ke svému videu použil hudbu od F.R.Čecha. Ovšem nejdříve jsem jej písemně požádal o souhlas, který jsem dostal. A Yutubáci nic nezkoumali a nechali to tak.

Od: buss®
Datum: 18.01.16 10:28

Je to tak, jak je to upraveno v zákonu o právu autorském, popř. trestní zákoník. Jak to mají jiní s právy autorskými, co dělají to ví jen oni. Ptejte se jich.

Od: davesrtz
Datum: 19.01.16 17:31
Ale vy jste nikdo nepochopil otázku. On se ptal, jak to že Youtuberům ta hudba, na kterou nemají právo prochází a nikdo jim nic neřekne.
Oni si dají do videa třeba soundtrack z loňského megafilmu, na což práva nemají, a youtube jim nepohrozí porušováním práv, kdežto nám smaže snad vše co tam dáme, nespravedlnost. Takže oni smí porušovat práva a ostatní ne? Nebo vy nevíte, kdo jsou Youtubeři?

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.