Jaký máte doma župan?

Od: Datum: 17.01.16 17:59 odpovědí: 15 změna: 20.01.16 07:27

Že jde župan sehnat v Jysku, Kauflandu, Lidlu, možní i Sconto, Ikea, Asko apod. vím. Myslím si ale, že tyhle župany nebudou sát vodu, alespoň ne z prvních dvou jmenovaných obchodů. Jaké župany, od jakého výrobce/prodejce, z jakého materiálu máte doma vy? Jste s nimi spokojeni? Kolik stáli? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.16 19:09

Teď jde o to, jestli máš na mysli župan, nebo tak zvaně koupací plášť. V tom prvním případě není nutné, aby byla odsávána voda, protože župan nosíš většinou přes pyžama kvůli tomu, aby Ti bylo větší teplo, když vylezeš z postele. Pokud mluvíš o tom druhém typu oblečení, který si oblékneš na holé tělo, když vylezeš ze sprchy, nebo z koupele a zabalíš se do něj jako do velké osušky, tak ten má být z kvalitního bavlněného froté, které dobře odsaje vodu po koupeli a funguje jako osuška s rukávy a pásekem, ve které se usadíš pohodlně ke krbu se skleničkou něčeho dobrého v ruce a relaxuješ...:)

Takže já mám doma obojí.

Od: jezevec
Datum: 17.01.16 20:16

Bílej od Ralph Lauren. Materiál nedokážu posoudit, ale je měkoučkej a teplej. Stál asi 70 EUR.

Datum: 17.01.16 20:24

z Jysku mám froté župan už cca 10 let a jsem s ním spokojený... používám ho, téměř, denně.

zn. Kronborg a tenkrát stál cca 1000,- Kč.

Od: nikc®
Datum: 17.01.16 21:21

Mám levnej, hezkej, měkoučkej a teplej župan, ale je to 100% polyester. Po chvíli se v něm nedá vydržet. Příště koupím dražší a lepší a hlavně kouknu na materiál.

doplněno 17.01.16 22:35:

Kdyby se tak dal sehnat v obchodě muž. Aby byl 100% hodnej, spolehlivej, zodpovědnej a miloval. A jako bonus k tomu - měkoučkej a heboučkej :). Kolik by stál takový?

Datum: 18.01.16 17:05

Ten je k nezaplacení a navíc nedostatkové zboží!

Od: nikc®
Datum: 19.01.16 19:55

Ano, je to tak*palec*. Když bych si vybírala župan, zašla bych asi do F§F do Tesca. Mám ale ještě dva, tak nepotřebuju.

doplněno 19.01.16 20:07:

Když někdo řekne župan, vybavím si scénu z filmu Muž z Ria. Jak tam Belmondo nemohl rozvázat župan, když viděl krásnou Bissetovou a zdemoloval kvůli tomu celý byt, jak se s tím pral. :-D Tuhle scénu miluju od dětství do teď. A když slyším, že bude Muž z Ria, vybavím si tu scénu s županem. Uzel si dělám raději lehce.

doplněno 19.01.16 20:20:

Oprava: Ne Muž z Ria, ale z Acapulca.

Datum: 17.01.16 22:52

Já župany miluju, jsem na ně zatížená. Ale nepotřebuju, aby sály vodu, chci, aby byly měkoučké, teplé. Můj poslední je z Pepco, bílý, stál do 300 Kč.

Od: ruze®
Datum: 17.01.16 23:05

Krásně blankytně modrý se vzorkem protlačovaných sněhových vloček. Je velmi jemný,hebký a vodu saje. Česká značka ,,Timo,,.Dostala jsem ho od ,,Ježíška,,ale vím,že ceny těchto županů se pohybují od 800,- výše.

Datum: 18.01.16 00:14

Ahoj. A co když nemám žádnej župan? Pravda, už jsem dlouho nešacoval skříň. Ten. co mi šila žena z oboustranného froté z KOLORY jsem možná někomu půjčil. Nebo dal?

Datum: 18.01.16 17:18

Tak župany, to je moje. Mám jich pět, pátý nový, případně do nemocnice. Miluju ty heboučké, teploučké plyšové župany, je tp pro mě PPS - předmět postupné spotřeby. Mám je neustále po ruce, v županu přijdu ráno z ložnice, obléknu se do "civilu" a během dne, přes oblečení několikrát hodím župan, kdykoliv otevírám dveře ven, když větrám, nebo mi je chladněji. Večer v županu bydlím. Protože je tahám neustále, tak jich mám víc, protože je taky častěji peru. Jeden mám po koupání a ten nejhorší? V něm mi dcera barví vlasy, takže žádná tragédie, když ukápne. POZOR ALE! Vyžaduju, aby byly dlouhé, županem do půl lýtek byste mě neuctili! A kde je kupuju? No přeci v sekáči!Uplně nové, za 130 - 160 Kč, až se sama divím. Nemají je pořád, ale kdykolov zajdu, tak to prošetřím a klidně koupím i 2 najednou, když zrovna jsou. Jestli už to není závislost na županech? Ale nedám a nepůjčím!

Datum: 18.01.16 18:10

Stačí, když si při koupi zkontrolujete materiál. Když chcete po koupání, tak bavlnu, když na povalování, klidně nějakou měkoučkou umělinu. :-D

Od: pt®
Datum: 19.01.16 17:24

Repkine, já se v každém případě utírám ručníkem a pak oblékám župan a to většinou na pyžamo. Pokud chcete župan na plovárnu nebo do bazénu, tak bavlněný. Většinou se prodává bavlněné froté v Ikea. Manžel má mimo jiné, také bavlněný froté z Ikea, ale je těžký (pro mně). Já mám ty lehké z uměleho plyše. - pt

Datum: 19.01.16 18:09

Zupan, aby sal vodu je nejlepsi z funkcniho materialu, jako se dnes bezne kupuji rucniky na cestovani. Je to velmi lehke, skladne, saje to hodne vody a rychle schne. Dcera mela jeden takovy, byl uplne uzasny, i s takovou taskou s popruhem pres rameno, ktera sla pouzit i jinak. Koupeno zcela nahodne v sekaci za 25,-, ukradeno na tabore :(, uz jsem nesehnala a ptala jsem se hodne. Vsude na me koukaji, jak bych priletla z Marsu a ze to nikdy nevideli, no ja uz bohuzel take ne. Tak kdyby nekdo nekde nahodou videl, dejte vedet prosim.

Datum: 19.01.16 19:41

Také se přidávám k prosbě. Ručníků máme plnou skříň a ani na 50% nesaje ani jeden, utřu se po vypsrchování a potom mám mokré věci na spaní :( začínám z toho být celkem zoufalý.

doplněno 20.01.16 10:46: Prani resime, neni to tim.
Datum: 20.01.16 07:27

Tož to nepovídette! Jste možná netrpělivý a utíráte se nějak podivně! K tomu problému přivolejte ženu. Možná, že do praní dává příliš aviváže. Možná. Ona bude vědět, není přece malá! Vyřešte to spolu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.