Jakou platebni kartu

Od: Datum: 17.01.16 17:54 odpovědí: 9 změna: 30.08.16 11:32

Jaky mate nazor na ruzne typy platebnich karet - je lepsi debetka nebo kreditka a proc? Kreditky jsou pry vyssi level, ale me to prijde riskantni jako kazda pujcka/uver, ktery se muze nechtene prodrazit, kdyz se neuhlidaji splatky vcas. Pritom dnes v zahranici casto nase debetky neakceptuji - vyzaduji jen kreditky. Nemam uvery rad a ani je nepotrebuji, ale bez platebni karty bych do zahranici nejel, mit jen hotovost je riziko, takze nejaky kompromis?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.16 18:03

Debetní karty akceptují už bezproblémů téměř všude.

Jinak kreditní karta není špatná, má své výhody, nicméně vyžaduje finanční ukázněnost od držitele, což je nejčastější problém. Pak se stává drahou záležitostí.

Od: nick®
Datum: 17.01.16 18:59

Mam info, ze v zahranicnich hotelech chteji pri placeni vzdy kreditku a to pry i pri online rezervaci, tak nevim...

Datum: 17.01.16 19:22

To slyším prvně. Není problém, aby si zarezervoval hotel platbu i u debetní karty - už mi to takto několikrát udělali (rezervováno většinou přes booking.com - při rezervaci se zadávají i údaje o kartě nebo se načtou z booking účtu a ten hotel má možnost si rovnou tu platbu "zarezervovat"). Stejně tak jsem neměl problém v cizině při placení. Dnes už mezi debetní a kreditní kartou podle mě není skoro žádný rozdíl (kromě toho, že u kreditní můžete jít do mínusu)...

Od: q1
Datum: 18.01.16 06:02
Ne "vždy", ale často. Právě proto, že jde o úvěrový produkt, u kterého je větší jistota, že zákazník opravdu zaplatí. U debetní karty tomu může zákazník snadno zabránit tím, že vybere všechny peníze z účtu, u kreditní už je to spojeno s penalizací (za výběr hotovosti), takže se předpokládá, že normálnímu zákazníkovi to nebude stát za to.
Datum: 17.01.16 19:13

Cestuji 2x ročně do zahraničí, kreditku nemám a nikde mě nenutili,Kreditku nechci,platím dokud mám a nechce se mi pořád kontrolovat účet. Mám normální debetku od České pojišťovny, která na rozdíl od jiných bank neslibuje slevy, ,ale dává body za každý nákup a za ty body si kpak můžete něco objednat přímo od nich. Už mám doma grill, sadu olejů, sadu octů, varnou konev a já nevím co ještě, prostě každý rok s objednám něco.

Od: kreditka
Datum: 17.01.16 21:35

Kreditka je dobrá v tom, že neutrácíte své peníze a hlavně např. při různých pronájmech, rezervacích - někde se vyžaduje rezervace určité částky, která může být i vyšší, než pak skutečné plnění. Takhle se to nemusí řešit, jinak musíte mít na účtu dostatečnou částku. Ale ne každý tohle využije. A pak jsou různé bonusy a výhody, které jednotliví vydavatelé umožňují. Ale standardně používám debetku.

Datum: 17.01.16 22:39

Kreditkou neutrácíte své vlastní peníze? *smich* Samozřejmě že ano - akorát to v tu chvíli to nejsou vaše AKTUÁLNÍ peníze, ale peníze BUDOUCÍ. Pokud tedy už na začátku nepočítáte s tím, že platit/splácet nic nebudete :).

Od: kartmen
Datum: 30.08.16 11:32

Předřečník měl pravděpodobně na mysli to, že při platbě kartou na dálku, tj. nejčastěji po internetu neriskujete své peníze, ale peníze banky. Pokud dojde k zneužití karty, má problém banka a ne vy. Navíc kreditní karta má limit, který může být pro platby na internetu relativně nízký. U debetní karty může být na účtu spousty peněz a není tedy moc chytré dávat její číslo někam na internet.

Od: rv
Datum: 18.01.16 06:06

Berte kreditku. Nemusíte sledovat, jestli máte na běžném účtu dostatečnou hotovost. Ten měsíc, než jí splatíte, žijete za peníze banky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.