Jak vnímáte změnu letní x zimní čas

Od: Datum: 16.01.16 22:32 odpovědí: 10 změna: 17.01.16 21:47

Vyhovuje mám model: 7 měsíců-letní a 5 měsíců-zimní? Chce se vám už v dubnu stávat o hodinu "dřív"?

V roce 2016 v České republice:
letní čas 2016 začíná v neděli 27. března 2016
zimní čas 2016 začíná v neděli 30. října 2016

Zdroj: http://conmet.cz/podpora_onli…/presny_cas.html?pro_rok=2016

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: takve
Datum: 16.01.16 23:02

Chce. Osobně letní čas miluji a už teď se ho nemůžu dočkat. Baví mě večery, kdy je dlouho vidět a naopak nesnáším vracet se z práce už za tmy, jako teď. Byť je letní čas většinu roku, kdyby to bylo na mně, beru ho klidně po celý rok.

To proklínané "vstátání dřív" je nesmysl. Za prvé je změna vždy o víkendu, kdy valná většina lidí nemusí vstávat dle budíku. Za druhé - vstáváme dřív, ale také chodíme spát dřív. Čili spíme stejnou dobu, že. A za třetí - pro mě to není o tom, že o hodinu dřív vstávám, ale o tom, že jsem o hodinu dřív doma z práce a že s užívám o hodinu delšího večera.

Datum: 16.01.16 23:16

Mě to vadí. Nejrači bych letní a zimní čas zrušil.

Datum: 17.01.16 09:37

*palec*

Datum: 16.01.16 23:27

Zimní čas není. Je to normální středoevropský čas (SEČ). Letní čas mi přijde taky pro život lepší :).

Nehledě na to, že důvody pro zavedení letního času již pominuly.

Datum: 17.01.16 14:49
Večer je déle světlo na nejrůznější aktivity. To je důvod, který nepominul.
(Pokud je něčí jediná aktivita gauč a televize, tak je to jedno, chápu.)
Datum: 17.01.16 21:47

...ráno je dřív světlo pro nejrůznější aktivity. ;)

Od: buss®
Datum: 16.01.16 23:33

Už to to bylo několkráte řešeno, mrknout na historii. Mně je změna času zcela fuk.

Datum: 17.01.16 09:13

Změny času mi nikdy nevadily, ani když jsem pracoval v běžné pracovní době, či ve 12 hodinových směnách. Osobně dávám přednost času letnímu a kdyby bylo na mně, zavedl bych čas superletní *smich* (o další hodinu dřív). Jak jdou léta, budím se spontánně čím dál, tím dřív :(.

Datum: 17.01.16 14:46
Současný model mi vyhovuje, vnímám ho pozitivně.
Od: radarbrdy
Datum: 17.01.16 15:09

Osobně bych chtěl duben, květen ještě zimní čas. Začínám v práci na 7:30, takže když začnu po "posunu" v dubnu na 6:30 tak to není pro mě takový šok. Lituji, ale "dělnickou třídu", která začíná typicky na 6:00. Pokud připočtu, že doma ještě musí posnídat a nějaký čas vezme dojíždění tak vstávají třeba na 5:00. Najednou se šoupnou hodiny a vstávají ve 4:00. A to už je pořádný záhul...

Pro další profese, kteří pracují venku, zedníci atd., ti stejně musí začít s východem slunce, protože ve tmě a v zimě se jaksi dělat nedá...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.