Schránka k urnovému hrobu

Od: Datum: 15.01.16 14:08 odpovědí: 2 změna: 15.01.16 15:55

Nevíte nekdo o nejakych strankach,kde prodávají kasliky k urnovym hrobum? ( aby si tam clovek mohl schovat par drobnosti) nemuzu nic najit :( Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.16 15:07
avatar

Nevím, co si představujete. Urnový hrob, většinou se dělá v rozměrech 0,90 x 0,70 m má pod deskou šachtičku, kam se uloží urny. Tato šachtička bývá přizpůsobena na 4 či 6 uren. Ty nejsou vidět, jsou pod zákrytovou deskou.

U velkých starších hrobů si lidé dávali postavit ven, k pomíku takovou zasklenou vitrínku, do které se vložily 2 až 3 urny, na které bylo vidět, případně k nim nějaká maličkost, kytička, soška andělíčka apod. Dneska už o to není velký zájem.

Pozeptejte se v pohřební službě, tam nabízejí nejrůznější doplňky na hroby a určitě Vám dobře poradí. Nebo v některém kamenictví. Nevím, jak u Vás, ale v našem okolí jsou 4 kamenické firmy a neustále nás bombardují nabídkovými letáky.

Hlavně si nepořizujte měděnou. Je to sice hezké, ale kradou se. Bohužel. U nás na hřbitově jich loni nenechavci vytrhali asi 8 - 10. Urny poházeli kolem. Ale myslím, že jistě seženete. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 15:55

Já zas naopak asi tuším, o čem je řeč. Jde o skříňku na věci k úpravě hrobu, které nemají být vidět (hadr, motyčka, smetáček, sirky, svíčky, lahev s petrolejem). Je to tak?

V mém rodišti se takové skříňky používaly, dělal je asi někdo na kšeft. Ale dobrých 25 let jsem žádnou další neviděl. Asi to bude tím, že se dnes většina lidí pováží auty a nemají tak problém si těch pár drobností dovézt.

Drobný tip na závěr. Protože se u nás kradlo (a v tom se bohužel nic nezměnilo), vymyslel strýc zlepšovák (nebo to někde okoukal). Za náhrobkem vykopal jámu a do ní na svislo utopil kus odpadní roury, myslím tu silnou, dnes se dá použít plastová - okapová. V tom měl lahev petroleje, hadr a další drobnosti. Horní hrana roury byla zároveň s terénem a na vrchu byla jako krytka dlaždice. Nikdy se z toho nic neztratilo a kupodivu tam bylo sucho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.