Kam na víkend když mě ani přítelovi není 18?

Od: Datum: 10.06.13 21:10 odpovědí: 7 změna: 11.06.13 10:04

Ahoj mám otázku :). O prázdninách plánujeme s přítelem jet někam na víkend nebo na více dnů ale nevíme kam jelikož nám není 18 tak nám jen tak někde nepronajmou chatu či něco podobného. Prosím piště nějaké tipy kam bychom mohli jet ..předem děkuji za odpověď :).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 10.06.13 21:26
avatar

Do kempu pod stan? Je mnoho míst, kde nepotřebují dospělost, někde ani nevyžadují OP, když se chováte "slušně"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 23:03
Myslím, že v kempech OP obecně chtějí. (Netvrdím, že se nejde dohodnout.)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 10.06.13 23:15
avatar

Ano, kvůli vyplnění papíru, ale netrvají na zletilosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 10.06.13 23:21

Jak píše Hop - mnohde zletilost ´neřeší´ (zejména pokud si nechceš pronajmout zařízení - chatu, pokoj v hotelu).

Taky můžete nocovat ´na divoko´ - mimo kempy, třeba i pod širákem (když neprší, pak romantika přímo vane z každého fouknutí větříku).

A nebo se můžete domluvit s rodiči, aby pobyt - chat(k)u či hotelový pokoj pronajali na své jméno - o něco méně romantiky, ale o něco více pohodlí (a i rodičové by byli klidnější).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 05:07
avatar
Způsobilost k právním úkonům je takový stav, kdy je fyzická osoba způsobilá vlastními právními úkony nabývat práva a brát na sebe povinnosti. Např. uzavírat jakékoli smlouvy nebo podávat žaloby k soudu apod. Dle platné právní úpravy dochází k jejímu vzniku v plném rozsahu až zletilostí (tedy dovršením 18 let věku nebo uzavřením manželství). Do té doby mají nezletilí způsobilost jen k takovým právním úkonům, které jsou svou povahou přiměřené rozumové a volní vyspělosti, která odpovídá jejich věku.
Kopírované z Wikipedie
Všimněte si poslední věty!
... Povahou přiměřené rozumové a volní vyspělosti...
Můj názor je, že pokud máte občanský průkaz, jste osobou způsobilou pronajmout si třeba chatu, nebo pokoj v hotelu, či jiném ubytovacím zařízení. Teda uzavřít jednoduchou smlouvu mezi Vámi a poskytovatelem služby.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 09:15
avatar

Hejkal napsal bezesporujíu správný výklad zákona, Mowla zase praktické řešení. Některá ubytovací zařízení mohou požadovat zletilost jako prevenci před případnými problémy, které někteří návštěvníci způsobují. Záleží tedy na konkrétním zařízení a jeho ubytovacích podmínkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: decis
Datum: 11.06.13 10:04

Oficiálně až od 18, tedy zletilosti, protože do té doby právně zodpovídá zákonný zástupce - obvykle rodič. (Podobně je prodej cigaret a alkoholu podmíněn zletilostí, neboť teprve tehdy je člověk za sebe plně zodpovědný).
Proto zákon požaduje od 15 do 18 souhlas zákonného zástupce. V 15 sice je OP, ovšem není zletilost podmiňující plnou právní způsobilost a zodpovědnost. Pokud někomu pronajali pokoj bez dokladu totožnosti (když ani neznali věk), pak preferovali kšeft a dopustili se porušení zákona.
- viz citace z typových obchodních podmínek ubytovacích zařízení:
Účastníky smluvního vztahu jsou:
-Ubytovatel, který do smluvního vztahu vstupuje také prostřednictvím externích prodejních cestovních kanceláří či agentur _ autorizovaných prodejců,
- klient, jako uživatelé služeb ubytovatele, kterými mohou být jak fyzické, tak i právnické osoby (dále také jen jako "klient").
Služby jsou poskytovány všem zájemcům bez omezení, jen osoby mladší 15 let mohou využívat služeb pouze v doprovodu osoby starší 18 let a osoby v rozmezí 15-18 let se souhlasem svého zákonného zástupce.
Klient, který je uveden na faktuře, zastupuje všechny účastníky pobytu, je oprávněn jednat jejich jménem a je jedinou odpovědnou osobou ve vztahu k ubytovateli.
Všeobecné smluvní podmínky jsou nedílnou součástí vystavené faktury uzavřené mezi klientem a ubytovatelem. Tyto Všeobecné smluvní podmínky byly vypracovány v souladu s ustanoveními § 852a a násl. občanského zákoníku a zákona číslo 159/99 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.