Autonehoda.PROSÍM O PŘEČTENÍ

Od: Datum: 15.01.16 01:01 odpovědí: 15 změna: 17.01.16 22:56
Dobrý večer,
je mi 27 let a před cca rokem jsem zažila velmi vážnou dopravní nehodu se svým ročním synem.Ačkoliv jsem za to nemohla já,ale nějaký "vypita",který po návštěvě z baru usoudil,že je v naprosté pohodě a zvládne dojet domu svým autem.Stalo se to na křižovatce,kdy jsem si spokojeně projížděla na zelenou a ten deb*l jel z pravé strany,kde měl samozřejmě červenou.Víte,po probuzení z umělého spánku si člověk řekne,že je rád,že žije.Nic si nepamatuju jen ty jeho světla,když jsem se podívala do prava.Pak už nic nevím.Byla to opravdu velká rána.Hned po probuzení jsem scháněla svého syna,hrozně moc jsem se bála.Když mi přítel řekl,že syn tu nehodu přežil bez jakékoliv úhony jen s pár modřinama spadl mi neuvěřitelně kámen ze srdce,ani si nedokážete představit jak.Říkala jsem si,že tam nahoře musilel být někdo,kdo nad námi držel ochranou ruku.Když jsem viděla moje sešrotované auto proběhl mi mráz po zádech a nevěřila jsem,že jsme vylezli živý.Nakonec jsem to brala sice špatně,ale furt jsem byla ráda jak to dopadlo,že to mohlo dopadnout dáááleko hůř.
Po pár dnech,mi přišel dopis a se dostavím na soudní líčení.Inu dostavila jsem se tam a začlo se to celé projednávat.Jenže člověk jak to slyší od druhého,když schrnuje celý ten případ..udělalo se mi zle a soud se odložil na následující den.Ještě v ten den jsem skončila v rukou psychologa.A navštěvuji ho do dnes,ale ty noci co jsou po tom soudu prožívám neskutečný strach a před očima mám furt záblesk světel toho auta.Jen když to tu píšu brečím jak želva.Musela jsem položit svou dobře rozjetou kariéru,protože úzkosti a deprse mi nedovolili pokračovat.
Jeden osudný moment mi doslova zničil život.Asi jsem zkrátka byla ve špatnou dobu na špatném míste,i přesto jsem ráda,že to nakonec všechno dobře dopadlo a syn je zdraví.
Začínám dělat pokroky a po náročnem roce se cítím už docela dobře.
Tato stránka je založená na jiném principu než na vyprávění příběhu,ale touto formou chci apelovat na to,aby si opravdu každý,který si myslí,že jemu se nic stát nemůže(i já jsem si to myslela) uvědomil,že zdravíčko máme jen jedno a nic není důležitější než právě zmiňované zdraví.
Chlap dostal 8 let za ohrožení na životě,kdy byl posilnen návykovou látkou.
Doufám,že si můj příběh přečtete a budete rádi po přečtení za to co máte (jako já).Děkuji a přeji jen to nejlepší v životě a hlavně! TO ZDRAVÍ.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.16 01:29
I Vám.. Doufám,ze už vše bude jen lepší a lepší..;)
doplněno 15.01.16 02:41: Na druhou stranu tech 8 let mi tam nesedí. To by bohužel nedostal ani kdyby to dopadlo úplně nejhůř jak mohlo..takže tak;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrejk
Datum: 15.01.16 13:13
Omlouvám se,zapomněla jsem dodat,že ten chlap už v minulé době seděl,ale pustili ho za dobré chování.Ve spisu má několik věcí,kdy si "zahrával" se zákonem.Soudkyně mu tedy dala 8let podmíněně,takže ho v polovině trestu opět mužou pustit.Chlap se samozřejmě odvolal,asi mu trest přijde neadekvátní,ale já bych tydle lidi co si zahrávaji se zákonem a jsou nepoučitelní zavírala až by zčernali.
Datum: 15.01.16 01:31
avatar
Drzim palce.
Alkohol je droga , stejne jako pervitin , heroin.
Je smutny vedet , ze vas takovy clovek dokaze zabit. Budte rada , ze vy i vas syn jste v pohode a na plechy se vykaslete!
Andel strazny at nas vsechny ochranuje!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 06:48
avatar

Přestože drtivou většinu dopravních nehod zaviní řidiči ve střízlivém stavu (pod vlivem látek 6% z celk. počtu nehod za 2014), přeju Vám vše dobré a doufám, že bude lépe. Těšte se z toho, že jste to přežili, dejte si do života nějaké další cíle. Vezměte to tak, že jste silnější a ne slabší. Zkuste se nepoddávat strachu, i když vím, že se tohle lehce radí. Neříkejte si vůbec, že Vám tento osudný moment zničil život, to je špatně, když si to sama chcete připustit. Vůbec nevadí, že jste napsala, pokud si myslíte, že by to mohlo pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 07:20
avatar

Přeji Vám hodně štěstí, zdraví, osobních i pracovních úspěchů.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptŽ
Datum: 15.01.16 13:27
avatar

Hlavně, že ve Vašem případě, nepřišel syn ani Vy o život, to je nejdůležitější. Nikdy jsem nic podobného nezažila, ale moje děti ano, a vím, jaký je strach matky o dítě, i když dospělé. Do syna to napálil řidič 100, kde byla 30 cítka, auto šlo do šrotu. Syna okamžitě převezla záchranka do nemocnice, ale kromě šoku a několika odřenin, díky airbegům se mu nic nestalo. Dcera jela z práce a z boční silnice do ní najel opilý kluk. Odhodil ji na kandelábr, žr zůstala zaklíněná. Díky okolo jedoucím řidišům se řidiš dopadl, protože z místa nehody ujel a také ji zavolali záchranku. Pobyla si rok v PN, s kolenem, ale lékaři ji dali dohromady. Také vím, že všichni andělé měli pohotovost a mé děti žijí. Přeji Vám již jen jízdu bez trápení, aby se Vám takoví opilí řidiči vyhli. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlcŽ
Datum: 15.01.16 13:45
avatar

V práci jsem měl kolegu, kterého jsem přestal "mít rád" při zjištění důvodu přestěhování. Stěhoval se z vesnice, protože v opilosti boural a zabil nějakého mladého klučinu. O to horší byl tento kolega v nápravě - několikrát jsem ho viděl přijet do práce autem ještě s opicí - ten rok jsme se s ním rozloučili - 3x za sebou přijel vozem do práce pod vlivem během jednoho měsíce. Ten kolega měl 28 let - nepoučitelný?

Můj otec měl před lety také nehodu - důchodce v malém autíčku prý jel uprostřed silnice a otec se lekl - chtěl uhnout, ale cuknul volantem a dostal smyk. Účstníci bez alkoholu. Otec byl rok bez ŘP, přišel o práci a auto. Šel pak do předčasného důchodu, protože další rok práci nesehnal. Ten důchodce neměl ani spoluúčast - protože on možná jel uprostřed, ale to nebylo příčinou nehody - tím bylo "zazmatkování" a smyk otce.

A poslední (ale nejstarší) příběh s nehodou - moje aktuální švagrová měla 2 roky, když ji před domem srazil papalᚠKSČ s alkoholem v krvi. On tenkrát neměl potíže a dnes je "ctihodným podnikatelem". Podle protokolu VB jel výrazně rychleji než vesnice povolovala. On nic, švagrová má trvalé postižení pohybového ústrojí a mentálně je na věku cca 6ti let. Jen pocity a potřeby má jako puberačka. Trvale v depresích a naštvaná na celý svět. Problémy a potíže díky ní má v podstatě celá rodina. Její otec to nevydržel a po několika letech pokusů o záchranu jejího života (což se mu povedlo díky propašování některých léků z USA) se nakonec uchlastal.

Ožralové, narkomani a podobná verbež by měla být za podobné skutky odsuzována jako klasický vrah nebo terorista.

situace v ČR - Když někoho zastřelíte - trest, když nechcete trest, koupíte si auto a jste v pohodičce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 19:51
avatar

No, zajímavé čtení, pokud je to skutečně pravda, tak je to docela dobrá zpráva - tedy to, že konečně začali dávat řádné tresty za nehody pod vlivem. Nicméně mě to přijde poněkud nepravděpodobné - pro porovnání - viník této nehody:

http://chrudimsky.denik.cz/te…a/chrast_tragedie_smrtak.html

dostal pět let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 20:56
avatar

Milá Andrejko,
z tvého psaní (ale i z popisu jiných nehod způsobených pod vlivem alkoholu či drog) vyplývá jedna věc - i když trest (myslím tím např. odnětí svobody) je pro viníka relativně vysoký, stále to nebrání dalším a dalším lidem chlastat a jezdit. Dokonce se ještě najdou lidé, kteří chtěji zvýšit povolenou hladinu alkoholu za volantem z 0°% na 0,3°% a argumentují tím, že v zahraničí to je běžné. Jenže tím říkají A, ale raději už ne to B - že v zemích, kde tohle platí (povolená určitá hladina alkoholu v krvi při řízení) platí také pravidlo, že pokud ale řidič pod vlivem je účastníkem nehody, je označen za viníka a alkohol v krvi se mu neodpustí, ale naopak mu přitíží např. při placení odškodného obětem.
Jak je vidět, tresty (odnětí svobody) se sice zpřísňují, ale asi málo. Jako oběti nehod máte ale už dnes jinou věc v ruce - finanční odškodnění. A jak nejsem příznivcem moci peněz, tak v tomto případě je potřeba toho využít na maximum. Ono až se rozkřikne, že odškodnění dokázalo udělat i třeba z milionáře žebráka na ulici a bude takových případů víc, určitě si dá víc lidí pozor jezdit pod vlivem.
K tvému případu - mᚠnásledky, nech udělat posudky a vyžaduj odškodnění. I kdyby to mělo být třeba jen 10.000,-Kč měsíčně za ztrátu na výdělku (tvoje kariéra), tvůj psychický stav atd. - je ti píšeš 27, do důchodu mᚠdaleko, tvlj důchod bude nízký...pán se pěkně prohne, nějaký milion to z jeho kapsy vytáhne. Navíc pojišovna od toho dá ruce pryč a bude záležet jen na tvé důslednosti, jak to viník pocítí. A prezentace případu a dopadů na viníka na veřejnosti také pomůže tomu, aby si víc lidí dávalo pozor, než vlezou za volant pod vlivem.
Je to tedy i v tvých rukách - mᚠmožnost ovlivnit myšlení veřejnosti.
Osobně bych za jakýkoli alkohol či drogy za volantem (i bez nehody) odebíral papíry poprvé na 10let, podruhé na doživotí a s tím spojené okamžité propadnutí veškerého majetku dotyčného. Jenže tohle je v současnosti neprosaditelné, takže se na to holt musí přes peníze - na to lidé slyšet budou.
DRŽÍM PALCE, PŘEJU HODNĚ ZDRAVÍ A NEDEJ SE!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.16 05:27
avatar

Trošku mimo téma bych měl dvě otázky. U nás neplatí, že alkohol je přitěžující okolnost? Druhý dotaz: Myslíte si, že zdravý člověk s 0,3-0,5 promile musí nutně být za volantem nebezpečnější, než nemalé procento jiných řidičů v naprosto střízlivém stavu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.16 09:11
Když jsme u tech trestu.. Jeden mrtvý,dva těžce zranění, 0,6promile alkoholu v krvi-18 měsíců v nejmirnejsim typu věznice. A samozřejmě 3mil.odškodné pozůstalým + léčebné výlohy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: magdaa
Datum: 15.01.16 21:00

děkuji, a Vám přeji totéž, hodně zdraví a radosti, moc držím palce a je Vám brzy úplně dobře! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.16 12:00

Andrejk, doufám že jste podle nového OZ podala na vinníka žalobu na náhradu škody, nemajetkovou újmu, psychickou újmu, ztíženého společenského uplatnění, bolestné, renta, výdaje za dopravu k lékaři, ušlý výdělek, duševní útrapy, bez ohledu na trestní odpovědnost a jeho odsouzení. Z důvodů, až se narkoman vrátí z českých hotelů, aby byl nucen splácet i milionové odškodnění, pokud nebude schopen splácet rozšířit žalobu na manželku, rodiče a.p. tak jak je to v zákoně za dopravní nehody při užití omamných látek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 22:26
avatar

Pane doktore práv. Vinník není odvozen od toho, že byl dotyčný ovíněn, nýbrž že je vinen. Tedy je to viník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 22:56
Jste velice "inteligantni" pane rozvozce propisek :D
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.