Sobotkuv mail

Od: Datum: 13.01.16 12:03 odpovědí: 1 změna: 13.01.16 13:13

Jak přesně proběhlo "hacknutí sobotokovo mailu"? Bylo zjištěno heslo? Jak? Uhodnuto? Byl kompromitován PC, kde byl sobotka přihlášen? Nebo byl nějaký exploit na straně seznamu využit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 13.01.16 13:13
avatar

Pokud je mi známo, zatím se nic neví (neoznámilo veřejnosti). Seznam (kde ten mail je) tvrdí, že žádné násilné vniknutí neregistrují, že bylo zřejmě nějak získáno správné heslo.

(Mimochodem: Seznam má postup, jak se dostat ke svému mailu, když zapomeneš heslo. Existuje na to otázka, kterou zadáš včetně správné odpovědi při založení schránky. Když pak zapomeneš heslo, Seznam ti tu otázku položí a když napíšeš správnou odpověď a své datum narození, pošlou ti někam náhradní heslo. LN se mrkly na Sobotkův mail, otázka zněla na "příjmení matky za svobodna". Jestli opravdu pan premiér zajistil svůj mail takto "neprůstřelnou" otázkou, tak je fakt borec. Toto však nebyl způsob vniknutí do mailu, protože by bylo heslo změněno a ono změněno není.)

Každopádně dělají (Sobotka a lidi kolem) z komára velblouda. Předseda vlády má pro státní záležitosti používat služební mail. Soukromý mail používat může taky, ale vybral si volně dostupnou službu zdarma, která by koneckonců nemusela být ani nijak chráněná. Tak musí počítat s tím, že se cokoliv může přihodit. Pokud i přesto jím chce posílat důležitější data, má je zašifrovat. Od vzniku internetu se ví a veřejně hlásá, že mail je jako pohlednice, kdokoliv ho (cestou, ale to je teď jedno) může přečíst: "chceš utajit obsah? neposílej to mailem. (nebo zašifruj)". Že je Sobotka nepoučený blb a že máme ve vládě ještě většího blba, který hned chtěl zakázat anonymitu na internetu (který "chytrý" ministr to byl, jsem nepostřehl, když to v rádiu říkali), s tím nikdo nic nenadělá. Ale že se té zbytečné taškařice (hon na pachatele) účastní i oddělení pro potírání organizovaného zločinu (nebo jak se nazývají) a že tím pádem zase vyhazují veřejné finance, to je už k naštvání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.