Manipulace médií

Od: Datum: 12.01.16 11:55 odpovědí: 12 změna: 13.01.16 14:10
avatar

Objevila jsem článek od novináře Marka Wollnera z pořadu Reportéři ČT rozebírající nový mediální svět, co se objevil v posledních několika letech (měsících) a jeho negativitu a proč jsou tak důležitá tradiční média. Stojí za přečtení a zamyšlení se.

"Slovo pravda se v digitální éře stalo platidlem, které úplně pozbylo ceny. Je to nekrytý šek. Pouhý reklamní trik, který má přilákat pozornost."

"Svobodný prostor digitálního vesmíru tak velmi často zaplňuje to, co se do tradičních médií nemůže dostat. Cenzura je to výjimečně, pokud vůbec. Je to trash, odpad, nelze to zveřejnit proto, že to odporuje etickým pravidlům novinářského řemesla."

viz http://svobodneforum.cz/marek…er-az-bude-v-televizi-pravda/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.16 14:14

děkuji za tip, je to smutný no

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 12.01.16 15:34

Ano, ten článek sám je manipulací. Autor tvrdí, že média nemanipulují. Nemá pravdu. I nezveřejnění informace, je manipulací. A takových se dá najít, např. v té ČT o které mluví a kterou hájí, každý den nejmíň jedna. O tom ale nehovoří. Ale nezdařená fotomontáž, se mu hodí jako argument. Orwel tomu říkal doublethink.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 18:06
avatar

Souhlasím s Jentak. I když se zrovna na pořady totohoto pána občas dívám. Ale i on se snaží manipulovat s myšlením druhých. A to je úplně běžný jev. Kde berete tu jistotu, že on má tu pravdu? Jenom proto, že to uměl hezky popsat? Vždyť je to novinář a bylo by smutné, kdyby nevládl psaným slovem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 19:05
avatar

Myslím si, že má pravdu, protože napsal to, co si myslím já. A on přece netvrdí, že tradiční média nemanipulují...

Jde o tu novinářskou kulturu, etiku. Pokud si čistě představíte, že někdo článek na nějakém z těch nových serverů označí za lživý, tak je to akorát k smíchu. Nikoho to nezajímá, nikdo se za nic nezodpovídá...článek už je tisíckrát sdílený a desetitisíce lidí ho považuje za jasnou pravdu, i když je to prostá, mnohokrát vyvrácená lež. Tenhle prostor nikdo nekontroluje a to je špatně. A taková ČT24, na kterou se snáší kritika ze všech stran, takže si musí dávat sakra bacha, ta už pomalu přestává dávat smysl (zatím ne...ale asi to nebude daleko).

Datum: 12.01.16 19:27
avatar

Klera, opravdu jste mne teď rozesmála. Tak Vy si myslíte, že ten novinář má pravdu, protože napsal to, co si myslíte i Vy? To jste teda hodně sebevědomá...

Ale jinak samozřejmě nemám nic proti Vašemu přesvědčení, i když ho nesdílím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 19:41
avatar
Co je na tom divnýho? :-D Vám se nikdy nestalo, že byste si přečetla něco, s čím souhlasíte?
Datum: 12.01.16 19:47
avatar

Ale ano, ale to ještě ani zdaleka neznamená, že by to byla pravda a mělo by to být pro druhé stoprocentně směrodatné. Můžu být stejného názoru, ale nemusíme mít pravdu ani jeden...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 19:48

Ahoj.

Tento pořad, tohoto pána redaktora se jeví jako zajímavý počin. Jen mi už dlouho připadá, že to dělá spíš pro nasírání občanstva. Na něco poukáže, nějak to okecá a tím to vadne. Nic se nevyšetří, nic se nevyřeší. Některý občan z toho všeho má akorát chmury na duši. Nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.16 10:55
avatar

Humbucker, mám ten samý pocit. A on v tom není sám. Je ještě minimálně jeden, teď si nevzpomenu, kde sice seberou několik důkazů, hezky to sesumírují, člověk žasne jak je to možné. A oni to odvysílají a už se k tomu dál nevrací. Tak k čemu to je? Jediné vysvětlení je to, že prostě nalezli způsob, jak zaujmout lidi a je to jejich byznys. To by jim i člověk přál, každá práce má být ohodnocena, ale když chtějí poukazovat na nešvary, tak mají tu kauzu dotáhnout do konce. Tohle mi připadá jako alibistický pořad za účelem získání sledovanosti. Nic víc, když se člověk nedočká nápravy. Já už nevím, ale myslím že to byly "černé ovce", kde ty dvě redaktorky šly opravdu až do konce a snažily se v případě něco udělat a také se jim to i podařilo. Tomu říkám smysluplný pořad, ale tohle jen vyhecování diváka a pak bublina splaskne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.16 14:10
avatar

On je novinář...není právník, sociolog, soudce, ani nic jinýho...Jinak teda další dohry tam bývají hodně často. Ale to je na jiné téma...

Datum: 12.01.16 20:23
avatar

Tady je jeden konkrétní důkaz, jak nám v ČT lžete, pane Wolner. Tohle, je podle vás několik stovek lidí. Je to manipulace nebo ne?.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 12.01.16 22:49

Tak |Reportéři na ČT je jeden s posledních pořadů, na které se dá koukat (a Marek Wolner je supr, zejména ho mám rád od té doby, kdy hrál v kanceláři Blaník - "Můžu Vám říkat Marku - tak to asi ne"). Jinak pro neznalé - poslední solidní média - Reflex, ECHO24, Nový prostor, Neovlivni a pak blogy zajímavých lidí. Ze zábavy bych vyzvedl Kancelář Blaník, Autobazar Monte Karlo a INFOBADEN. Z papírových novin čtu jen rudé právo (je to tam sice samej komunista, ale oni jsou dneska i docela vzdělaní - samozřejmě fór - Mají přehled i když ze své pozice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.