Putinova hrozba

Od: Datum: 10.02.16 09:23 odpovědí: 78 změna: 28.02.16 04:20

Strach z ruských moderních zbraní, na př. jeden přelet SU 24 vyřadil úplně obranu amerického křižníku USS v Černém moří, že se nemohl vůbec s počítačem orientovat k další plavbě. Nebo Krasucha 4 /warfane systém/, které el-magn.rušením vyřadí z bojové činnosti, pozemní, letecké, satelitní radary, tímto systémem uzavírají celé prostory do vzdálenosti 200-250 km, takže USA, spojenci a NATO, nemohou provádět výzvědné lety a zjišťovat co potřebují, ruské základny a.p. Proto se nedivím že amerikáni musejí klasické základny mít okolo ruska, snad se amerikánům podaří najít protizbraň.


doplněno 11.02.16 13:05:

Raketový komplet S 400 má již přezdívku, - Putinovi varhany.


doplněno 12.02.16 17:32:

Švýcarský list Tribune, nevím pro koho kope mimo jiné napsal, - Rusko by rozcupovalo NATO během několika hodin, EU se brzo rozpadne, Ruské a Čínské zbraně mají schopnost zasáhnout americké satelity, rozdrtit je a tím vyřadit veškerý naváděcí systém USA. Rovněž prý Rusko uzavírá svůj vzdušný prostor pomocí raket S 500 a.t.d.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 09:24
avatar

Já doufám, že nikoliv. *tuc*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 10.02.16 09:33

samurraj®Taky doufám ;), nikdo tam usaky nezval!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 10.02.16 09:55

Zdravím

V současné době se neustále v lidech vyvolává strach z Ruska a zapomíná se na to, že rusko není na rozdíl od usa orientováno invazivně hájí pouze své "nejbližší zájmy" kdežto usa se "roztahuje" po celém světě. Navíc si současná politika Ruska udržuje vcelku "zdravý rozum" v porovnání s ostatními zeměmi nevidí politickou situaci "tak zkresleně", poslechněte si někdy Putina, zjistíte že je to rozumný člověk který to má v hlavě srovnané což se o mnoha politicích na západě říct nedá. Rusko jako "světová hrozba" je mylný pohled usa, dle hesla podle sebe soudím tebe, tento zkreslený pohled šíří po světě od dob studené války a je naprosto zcestný, Rusko nikdy nechtělo a nechce samovolně rozpoutávat vojenské konflikty natož takové které by vedly k rozpoutání jaderné apokalypsy, následků si jsou velmi dobře vědomi, v jaderné válce není vítězů, také nevidím důvod v tom, proč by měl některý stát (y) spolu s ostatními "vojensky řídit" celý svět což je mimo jiné také vize usa, od takového pojetí světa se mimochodem Putin naprosto distancoval a označuje ho za chybné.


doplněno 10.02.16 10:18:

Na druhé straně ten "vývoj" vojenských technologií bude čím dál víc zklouzávat k elektronické válce, v praxi to je totiž mnohem efektivnější méně ztrátové a ve výsledku i dopady na civilní obyvatelstvo a životní prostředí budou nižší. Je vždy jednodušší nějaký systém omezit nebo deaktivovat než se potýkat s následnými ničivými účinky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 10.02.16 11:05

" takže USA, spojenci a NATO, nemohou provádět výzvědné lety a zjišťovat co potřebují " *haha*

A máte doma záclony? Tak je sundejte,sousedi nevidí co potřebují. Jinak dobrej nick.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 11:11
avatar

víte o tom, že ze satelitu můžete pořídit krásné snímky vaší zahrady? Nemyslete si, že Američané nemají adekvátní protizbraň. Dnešní globální válka, která nyní probíhá, od Ukrajiny po Tunis je ukázkou toho v jaké dimenzi vedou velmoci své spory.

Nechápu Váš strach. Strach by jste měl mít spíše z globální občanské války, která hrozí v Evropě. Viz nebezpečí rozštěpení Německa atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 11:18
avatar
Putinova hrozba? Spíš Obamova...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 13:01
avatar

Jak konkretne Vas Putin ohrozuje? Pokud vim tak dobrym testem schopnisti reakce NATO a USA na zabrani casti ukrajiny bylo jen placani do vody a smesne embargo. Na druhou stranu v okamziku ohrozeni byly Rusaci okamzite schopni a ochotni bombardovat uzemi ISIS ke kteremu se nikdo jiny neodvazil...tak nevim, no..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 10.02.16 13:43

Tak to je prekvapujici zjisteni sympatii v otazce preferenci "vychod x zapad" = putinovci jsou v prevaze ! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 14:00
avatar

samozřejmě - teprve po rozpadu Ruska pořádně všichni vidíme, čeho jsou Američani schopni - hlavně, že mají plné huby svobody ! - Už je na čase, aby se Rusko zase vzchopilo.


doplněno 10.02.16 14:58:

- nebo si Američané představují, že budou na celém světě vládnout jenom oni? ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oniv
Datum: 15.02.16 10:33
Putin bombardovat ISIS. Myslíte toho Putina, který bombarduje civilisty v Syrii, podporuje Asadův režím a díky kterému tady proudí ještí více uprchlíku. Přilévá tak akorát olej do ohně a rozvrací Evropu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.02.16 11:03

To že je v těchto zemích pro jejich konečnou stabilitu lepší podporovat tamější režim, než zavádět americkou demokracii dnes už ví i malé dítě.

Když bombardovali amíci civilisty v Jugoslávii, tak bylo humanitární

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 15.02.16 14:18

Přesně tak, když někde vojensky působí usa tak je to "humanitární šíření demokracie" když zasáhnou civilní budovu "nic se neděje vždyť se jen spletli", když někde vojensky působí rusko nedej bože se stane "stejná chyba" je to vždy "okupace" a šílené "bezpráví".

A k té Sýrii jediné Rusko je tam "legálně" protože jediné Rusko bylo pozváno "legitimním vůdcem" bez ohledu na to zda-li je nebo není diktátor vládne tam vládne, zajímavé je, že amerika si vtrhne kam chce ale to je v pořádku protože je to amerika, kdy už se začne všem měřit stejným metrem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 12:11
avatar

Jen území ISIS?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 22:35
avatar

Janm - plně souhlasím. I já slyšela Putina na mezinár. konferenci a musela jsem uznat, že mluvil fakt rozumně. Jeho proslovu se nedalo vytknout nic. A Culdabulda mi taky promluvila z duše. Nadšení z USA opadlo, realita je jiná, než jsme si představovali alidi, kteří to sledují jsou sklamáni a zhnuseni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 10.02.16 23:34

Blesik- Tam je dle mně totiž ještě jedna celkem důležitá ale přehlížená věc, a to, že usa zkrátka "myslí jiným způsobem" než myslí rusko, čili i kdyby usa chtěli rusům a vůbec západ obecně "slovanům" nakolik tedy ještě zůstali slovany "porozumět" pak se jim to podaří jen "velmi obtížně". Zkrátka "západ" nebo ta "euroatlantická civilizace" myslí úplně jiným způsobem a to je také příčina proč určité "mise" s cílem působit na místní obyvatelstvo byly a jsou pro usa neúspěšné. Nám to už ani moc nepřijde ale poslechněte si např. Ukrajince (nutno podotknout že ne všichni jsou "prozápadní" což je důsledek velkých osobních střetů mezi těmi co by chtěli s ruskem a těmi co ne, není to tak jednoduché jak se u nás tvrdí) v jednom videu na you tube praví: EU? Proč? Vždyť jsou to všechno "studení čumáci". (myšleno že mezi východní příp. slovanskou a západní mentalitou je vskutku velký rozdíl) Například když se na východě jde do parku nebo na piknik tak tam lidé chodí proto že tam jsou "spolu" když se na západě udělá totéž tak tam lidi chodí aby "seděli vedle sebe", další příklad když američan ale i západní evropan něco dělá tak ho v první řadě zajímá co a kolik z toho bude mít proto to dělá "aby se mu to oplatilo", naproti tomu když něco dělá rus, ukrajinec nebo někdo jiný "z východu" tak se také ptá jestli to co dělá má i nějaký "smysl" a i nějaký "hlubší smysl" z hlediska "existence", případně vztahu k celku.

Matoucí je, že navenek to vypadá že se všichni "chovají stejně" ale ty způsoby myšlení ty základní axiomata ze kterých vychází člověk z východu jsou zkrátka jiná než ty ze kterých vychází člověk západu byť navenek třeba dělají stejné věci, stejné činnosti apod. Pochopitelně tyto přístupy platí "většinově" ale v žádné společnosti ne u všech jedinců to platí na obou stranách...

No a z toho v politice plynulo a plyne mezinárodně stále určité nedorozumění, které tu vždy bude snad dokud se úplně vše nedomíchá a nedoglobalizuje euroatlant. civilizací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.02.16 22:53

Vy máte strach že vám něco vyřadí?


doplněno 11.02.16 00:10:

Američané se cítí být povoláni, aby řešili cokoli, kdekoli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 10.02.16 23:09

Mnohdy a nejen v těchto situacích jsou dotyční nabádáni k používání vlastního rozumu. Jak ale vidno, můžeme být vděčni i za to, že mnozí používají tzv. "rozum" či názory někoho jiného, čímž okolí v podstatě ochrání před vlastními myšlenkovými pochody, mají-li vůbec nějaké!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 10.02.16 23:12
nejaky duveryhodny zdroj ze jeden suchoj vyradil cely uss kriznik?
mimochodem, myslite, ze usa takove zbrane nemaji? kdyz rusaci obvykle usa technologie kopirovali (pokud byli vubec schopni tyto technologie vyrobit)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 23:44
avatar

Máte trochu zkreslené informace o výzbroju ruské armády. Jen to, co lze najít v otevřených zdrojích. Rusové mají bezkonkurenční letadla, to, co umí nejnovější SUčka, o tom se může amikům jen zdát. Protivzdušnou obranu, jejich systém S400 je bezkonkurenčně nejlepší, a v poslední době po zkouškách střel s plochou dráhou letu v Syrii už se ví že i ty. Jejich střely s plochou dráhou letu, jsou na vzdálenost 1500km, schopny zasáhnout cíl s přesností na metry. Úroveň jejich elektronického boje si mohli amici už několikrát odzkoušet na sobě. Podceňování Ruska, je k ničemu.

A k tomu zdroji? Co se ví na sto procent je, že k těm několika přeletům nízko nad tou lodí došlo. Bez následků, bez jakékoliv reakce US námořnictva. Ostatní jsou údajně spekulace, Údajně ta loď hned poté přistála na námořní základně v Bulharsku. Zkuste najít jakoukoliv zmínku o té události v bulharském tisku. Nenajdete. Takže: kdo ví, jak to bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 11.02.16 00:54
Samozrejme, veskera vyzbroj je bezkonkurencne nejlepsi... jenom vojaci jeste pred 3 rokama chodili v onucich misto ponozek mimochodem tim nejnovejsim SU myslite suchoj t-50, ktery se jeste ani nevyrabi?
ano, vi se jenom, ze suchoj preletel nad kriznikem a hned je z toho kompletni vyrazeni krizniku. a nekteri tomu dokonce veri. zabavne
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 07:20
avatar

přesně jak píše "MOT". Ruská armáda byla v roce 2011 v hrozném stavu. Když to Putin viděl, nařídil celkovou modernizaci. Modernizace bude probíhat do roku 2020. Ještě začátkem minulého roku se řešilo letadlo, pro letecká učiliště. Nové Suchoje. Jsou fajn ale nejlepší typ je Su-37. Bohužel se nebude vyrábět. T-50, co mám zprávy z loňského roku, tak se výrábět sériově nezačne. Nejsou peníze a stroj je drahý. Druhá věc letadla stealth jsou fajn věc ale proti křovákům a slabým armádám jsou zbytečně drahá. Plus nové bezpilotní letouny dokáži udělat tu samou práci jako dnešní bojová letadla. Jsou menší ale... existuje zde riziko, že dojde k únosu tohoto letadla a jeho prodeje do Číny, Ruska a nebo zpět Američanům za tučné výkupné. Proto taky nové moderní bezpilotní letadlo X-47 bude dělat funkci tankeru. Suma sumárům vyšlo, že ideální stav, je mít dobré letadla 4 a 4,5 generace a máte vystaráno.
Proto také bylo rozhodnuto, že A-10 zůstanou a budou se modernizovat. Prostě neexistuje nyní lepšího bitevníku. A je jedno jestli máte rádi východ nebo západ...prostě to tak je.
Co se tanků týče, Armata není hotová, ještě má své mouchy ale víc než armatu, bych viděl spíše T-90 typ AM. Tankový park ruské armády ale je většinou T-80, starší typy T-90 a T-72 modernizované na dnešní standardy. Armata se prozatím zavádí a určitě nebude pokrývat všechny tanková kasína. Dále terminátor, ten byl stažen zpět na úpravu, protože měl široké palebné spektrum a velitel se zdržoval vybíráním kterou zbraň vybrat dříve. V boji rychlá smrt.
Lodě? tam je potřeba hodně investovat. Plus Rusové nedostali Mistraly. Nové Kamovy 52 K (námořní verze) se prodají Egyptu.
V Rusku bych neviděl hrozbu. Putin ví, že musí vydržet nátlak. Když ho vydrží, tak nejen že přezbrojí svou armádu ale bude mít mocného spojence, Čínu, která mimochodem také přezbrojuje do roku 2020. Ví totiž, že Evropa oslabuje a čeká ji štěpení. A až to nastane, přestane fungovat i NATO.

asi tolik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 06:50
avatar

tam nešlo o to, že vyřadil z provozu loď ale že se k té lodi přiblížil aniž by si toho američani všimli. To jest celá záhada.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 11.02.16 14:11
jak vite,ze si toho amici nevsimli? sami to priznali? to pochybuju...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 16:00
avatar

Bylo to poprvé, kdy amíci něco takového dovolili. Několik tak nízkých průletů nad lodí, aniž by jakkoliv zareagovali. Aniž by vyslali jedinou výstrahu. Jestli se nepletu, některý z ruských velitelů letectva to posléze označil za klukovinu těch pilotů. Což je ovšem k smíchu. Neumím si představit, že by to udělal pilot jen sám, ze své hlavy.

Když se pustím na rovinu spekulací, které by mohly napovídat tomu, že je to pravda, tak se musíme vrátit do doby, kdy se to stalo. Zdaleka v tom okamžiku nebylo jasné, jak to dopadne na Krymu. Že si amici dělali na Krym zálusk se vědělo. viz např. zadání amerického námořnictva na opravu části voj. základny na Krymu. Taková námořní základna v tak bezprostřední blízkosti Ruska... No a tak si v Černém Moři "zaparkovali" ten křižník, což v mezinárodní řeči vždy znamená výhrůžku. Myslím, a je to JEN moje spekulace, že tím Putin dal jasně najevo amíkum ať dají ruce pryč od Krymu. Předvedl co umí ruský radiologický boj. Amící ho předvedli už mnoho roků předtím. Poprvé naplno, při operaci Pouštní bouře. No a tak bylo na řadě Rusko, aby předvedlo, co umí. To se tak občas dělá. Ostatně ty zkoušky ruských raket plochého letu v Sýrii, byla také jen demonstrace síly a přesnosti, a nemělo to valný vojenský význam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 06:41
avatar

pro "NIKDO":

přesně jak říkáte. Už jen z toho důvodu že Američtí námořníci moc dobře pamatují útoky na lodě v Perském zálivu. Systém obrany amerických lodí je na dost vysoké úrovni. Druhá věc, Phalanx kanon řady Mk 15/16 okamžitě zaznamená na svém mateřském radaru rakety a objekty větší, které se blíží k lodi. Z hlediska celkové obrany lodí je nereálné aby normální letadlo ať už vojenské či civilní nebylo zaznamenáno. Ano šlo by to, ale letoun by musel letět v nízké výšce. Což by znamenalo vzedmutí vody za výtokovými tryskami. Což by nic neznamenalo pro posádku lodi, protože by si toho nevšimla(na určitou vzdálenost totiž vznikají oční klamy). Ale, obrat by nastal když by letadlo provedlo změnu výšky směrem nahoru. V tom okamžiku by palubní systémy včetně výše popsaného zaznamenaly přibližující se suchoj. Druhá věc je nastavení systému, které by mohly okamžitě začít pálit. Otázka do pranice. Měla loď všechny systémy zapnuty? Myslím že ano. Jen blázen by plul v rizikových vodách bez ochrany.

Co se týče středozemního moře, je třeba si uvědomit že zde působí misky vah. Tedy, amerika x rusko. Dvě velmoci. Když se podíváte, máte zde vyváženou sílu proti závaží na této pomyslné váze míru ve světě. V momentě kdyby Rusko přišlo i o Krym (v té době již plně nekontrolovalo přístav v Sýrii) neměli by základnu pro Černomořskou flotilu. Tudíž k akci do středozemního moře by musela flotila vyplouvat z domovských základen jako např. Barensovo moře, Beringova moře. Výsledek? Jaké koliv ovlivnění vývoje situace by trvalo a než by někdo doplul, už by bylo na "pomoc" pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 06:22
avatar

dost se o tom psalo. To samé bylo sestřelení raket s plochou dráhou letu. Tato událost byla ale k Sýrii. Kdy ze středozemního moře byly vypáleny dvě rakety na cíle Asadových vojsk v Sýrii. Výsledek byl ten, že se rakety po chvíli ztratily. Tehdy ta zpráva oblétla svět. Jak to, že Americké lodě nezaregistrovaly odpal a přítomnost Ruských válečných lodí. Byla to první velká bota Ameriky ve středozemním moři. O pár let později přišla bota s přeletem Suchoje v Černém moři.


doplněno 12.02.16 06:22:

zpráva pro "MOT"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 10:12
avatar

"MOT" má pravdu. Nedalo mi to a podíval jsem se na staré články které mám k této události.
Co se týče onoho "střetu" ameriské lodě USS Donald Cook a ruského stíhacího bombradéru Su-24, tak Rusové prolétali ve dvojici u amerického plavidla. Jedno létalo v těsné blízkosti, druhé bylo zaznamenáno v dáli.
Posádka americké lodi se snažila spojit s posádkou ruského letounu ale bez jakých koliv odpovědí. Dále vyslali varovné signály k použití síly pokud bude loď ohrožena.
Letoun však nereagoval. Stíhací bombardér Su-24 ještě cca 90 minut kroužil. Důvod této provokace bylo porušení konvence z Montreaux. Kdy se zakazuje pobyt cizích válečných lodí v Černém moři déle jak 21 dnů. Povolení na vplutí do vod Černého moře vydává Turecko.
Američané v té době překročili povolenou dobu svolených 21 dnů. Obhajoba Ameriky byla taková, že Turecko neinformovalo válečnou loď o překročení povolené doby.
Důležité ale je, že se situace nevyhrotila a velení si zachovalo chladnou hlavu.
Co se týče mých příspěvků, tak beru zpět prohlášení, že loď nezaznamenala přítomnost dvou Su-24.


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 14:57
avatar

Údajně poté co amíci přistáli, na bulharské základně několik námořníků požádalo o zproštění služby. Se docela nedivím, když na ně nalétáválo nepřátelské letadlo, o kterém absolutně netušili jaké má úmysly. Určitě věděli, že tam kde jsou, nejsou vítáni. Že jdou do ostré akce. A najednou tohle.

A tak zbývá zase spekulace. Bylo to zklamání z toho, že jim rusové předvedli nedokonalost obrany JEJICH lodi, nebo je zklamalo jejich velení, které se z nějakých, jim neznámých důvodů nechtělo bránit? Kdo to ví, nepoví, a nám zbývají jen ty spekulace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 13:36
avatar

Tohle je v Černém moři dost častý jev. Americké lodě zůstávají o něco déle než je dovolená lhůta a Rusové v odpovědi na to, prostě prolétají. Jinak si přečtěte můj příspěvek výše ještě jednou. Pochopíte, že Američané o přítomnosti letadel věděli. Určitě se z toho námořníci "nepotento".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 13:45

Mimochodem, co tam ti američané hledali? Oni tam něco ztratili?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 10:16
avatar

ne, normálně tam hlídkovali. Pokud chce do Černého moře vplout cizí plavidlo, musí dostat povolení, které se Váže 21 dny volného pohybu na Č.m. Pak musí odplout. Toť vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 12:57

Oni hlídkují tak daleko od domova? To se tak bojí nebo tak vyhrožují?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 13:53

Rusko je stále obr na hliněných nohou. Mají sice atomovou bombu a raketové nosiče, ale pokud by nějaký vypustili směrem přes Atlantik, tak by ho Amíci s přehledem zneškodnili. Jinak ruskou armádu jsme měli možnost poznávat 20 let a protože totalitní systém v Rusku stále je, tak se lidé neměli možnost moc změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 10.02.16 23:56

Maminko ty to vidíš*smich* Hlavně nebýt těch amerikánů co se do všeho s**rou jako by jim patřil celej svět tak je o mnoho problémů méně. Nejdřív by si měli zamést před vlastním prahem a až pak se montovat do ruska. Šíří tu svoji humanitární´´demokracii´´ do zemí které jsou mentálně minimálně 400 let nazpátek a přijmout ji neumí,pak z toho máme migranty,islámský stát,totální rozvrat v těch zemích a místo toho aby uznali po jedný takový věci svou chybu tak to dělají pořád dokola,jak egoistickej blbeček pro kterýho je přiznat si svou chybu horší než si vyvrtat koleno.

I když je rusko nedemokratický stát tak mu fandím. Proti těm americkým šílencům je třeba nějaká protiváha a musí mít z něčeho respekt. Jen díky rusům asad postupuje a je nějaká naděje že ze sýrie bude zase normální země,kde bude diktátor držet ty radikálně islamistický blbečky pěkně na uzdě(v arabských zemích to bez diktátora nebo nějakýho silnýho krále nejde)

Američani už dávno nejsou ti hrdinové co brání bolševikovi ovládnout svět,to jsi možná trošku zaspal dobu...protože jestli jsi si nevšiml ty role se začínají obracet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 11.02.16 00:15
Navíc tedy zapomíná se na to, že v Sýrii je Rusko legitimně , protože bylo pozváno samotným Asadem. A co se těch zbraní týká všimněte si Usa je k Rusku "velmi opatrné" vědí totiž proč, moc dobře ví že navzdory všem pomluvám by v případě konfliktu nešlo o "malou teroristickou přestřelku v sousedství na dvorku". Je dobře že je Rusko na světě.
doplněno 11.02.16 00:27:

fik- Ono ani v Americe to není s tou demokracií tak jak se tvrdí, nevzpomínáte si na jméno toho fotografa co žil dlouho v usa a s nímž pak byl v tv rozhovor? (nezapamatoval jsem si jméno je to nějaký rok zpět) Moderátorka se ho zeptala na "demokracii" a svobodu, a on ji odpověděl že tam v americe vlastně žádná není, čili že to vidíme dosti zkresleně, takovou odpověď paní nečekala úplně ji to vzalo "vítr z plachet"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 13:54

Až Turci spolu se Saudy vyženou ze Syrie Asada, tak budou muset odtáhnout i Rusové a veškeré jejich snahy vyjdou naprázdno !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 15:05

Doufáte ve vítězství islamistů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 14.02.16 15:54

Hlavně aby rusové nehnali ty turky až do konstantinopole*smich* A jinak za fandění islámskému státu by mělo být vězení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 15:29

zdravím , zkus se podívat tady na část tohoto videa. Pokud by jsi objevil na youtube celé video , tak tam Putin vysvětluje i Ukrajinu. Netvrdím to ani ono , ale je to velice zajímavé. Já osobně , pokud bych měl mluvit za sebe tak raději Rusko jak USA


.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 12.02.16 19:00

Putin má pravdu. To o čem mluví pozoruji již delší dobu, zkrátka Rusku se neměří stejným metrem. Přeji Rusku aby navzdory "osamocení" vytrvalo, překonalo současné problémy a znovu se stalo velmocí, věřím že tomu tak bude, svět totiž nedává rusku jinou možnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 14:00

Totalitní režim se nikdy nemůže stát světovou velmocí. Příkladem může být nacistické Německo i komunistický Sovětský svaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 14.02.16 16:01

Omyl,sovětský svaz i nacistické německo byly regulérní světové velmoci. Sovětský svaz dokázal plně konkurovat američanům než se rozložil díky zrůdné komunistické ideologii zevnitř. A kam došlo německo na západě i na východě to snad víš i ty,kdyby byli trošku chytřejší a neútočili na sovětský svaz a měli jen jednu frontu,tak jsou bezkonkurenčními pány evropy a afriky,samotní angláni by je nezadrželi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 23:39

Velmoc, jejíž moc trvá několik let, není to pravé ořechové. I kdyby Hitler nezaútočil na SSSR, tak by později na něj zaútočil Stalin, který chtěl roznášet po světě tzv. socialistickou revoluci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 15:35

Toto mi připomnělo jeden incident na rusko-čínské hranici. : Poklidně orající ruský traktor napadly tři čínské tanky. Poté , co poklidně orající ruský traktor všechny činské tanky zlikvidoval se vznesl a vklidu odletěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 14.02.16 16:03

Heh,tak jestli by měli ty čínské tanky kvalitu dodávaných autodílů tak by je vážně ten traktor zlikvidoval,pokud by k němu vůbec dojely*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 13:49
avatar

Já vám nevím, ale komplex S-500 je ve vývoji a do Ruské armády by se měl nejdříve dostat v roce 2017. Do té doby v Rusku slouží systém S-400, S-300 a jiné.
Co se Putinových varhan týče, tak to prohlásil Ransdorf při použití dělostřeleckých raketometů. Nemyslel tím protiletecký systém S-400 a jiné.

A Ruská armáda je ve fázi modernizace, která bude probíhat do roku 2020. Zdárné ukončení je za předpokladu, že budou finance. Jinak modernizace potrvá déle.
A poslední věc. Putin je chytrý, počká si až se EU a NATO rozpadne. A vzhledem k nýnějšímu vývoji znovu opakuji, že dříve než útok Ruska, přijdou občanské války do Evropy. A nebude to vlivem Ruska, permoníku atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 11:40
Pokud vim, Stalin vyhral druhou svetovou, a dal se v Evrope neroztahoval, az pote v zastupnych valkach (Korea, Vietnam, atd.). Ty po roce 1990 ustaly uplne a dnes uz Rusko pro nas uzemni hrozbu nepredstavuje. Naopak USA okamzite obsadily nove trhy i vojensky a natlakove - natlakem na mistni politiky a zmeny zakonu. Takze - uzemi Ruskeho vlivu se zmensilo, Americkeho zvetsilo. Kdo je agresor? at si kazdy udela obrazek sam. Dokazou si zastrelit i vlastniho prezidenta... Dusledky natlaku tajnych sluzeb a US vojenskych zakladen v Evrope vidime napriklad na chovani Merkelove, ktera se urcite obava o zivot pribuznych.
Nebo ne? Snad se mylim...
Pochybuji, ze .ru Suchoj uplne vyradil obranu .us lodi v Cernem mori. Ale: Americane nemaji rozkaz zahajit palbu. Totiz, krome el.rizenych kulometu maji urcite na lodi par nahradnich, za kteryma sedi vojaci. Takze - jde spise o upozornovaci manevry.
Na druhe strane, pokud by byl Suchoj sestrelen, jak se stalo i v Turecku, nasledky jsou, jak vidime sami, napriklad ozbrojovani Kurdu Rusama, a pripadne (v budoucnu) zmenseni uzemi velkeho Turecka o Kurdistan, o vyvrazdene Armensko, mozna se vrati kus uzemi Recku, Kypru, a podobne, coz zas vyhovuje USA ropovodu (dohoda USA-Rusko, o rozdeleni trhu s ropou? Spekulace, ale Rusko taha trubky do Ciny). Takze - sestrelilo Suchoj letadlo USA striknute do Tureckych barev? (USA pry nasledne svoje stihacky z Turecka stahly.) Erdogan byl mozna po zprave o sestreleni dosti zpocenej, nuz do zad od Amiku necekal. No, nic noveho pod sluncem, Saddam a par dalsich by mohli vypravet (teda-nemohli). Po "pratelskem doporuceni" napadnout Kuvajt vime, jak zhynul. Nebo bylo vsechno jinak?
O vyzbroji Ruske armady se muze pouze spekulovat, ale Rusove jsou vlastenci, na rozdil od Americkych zoldaku. A pokud USA nenatahne trubky z Arabie do Evropy, muze jit zoldacka vyplata hoooodne dolu... Ne zbytecne to ma prezdivku petroDolar. Bez Americkeho "petroleje" nas zasahne inflacni vlna, o jake se nasi dePopulizovane civilizaci ani nezda... To jest kombinace prudkeho zdrazovani hlavne potravin, a prudkeho poklesu hodnoty dolaru+eura.
Depopulace, obcansko - imigrantske valky.
Rusti zbrojni inzenyri jsou take vlastenci. Putin je mozna take vlastenec, a kdyz nalije svych "par" zprivatizovanych miliard do Ruskych zbrojovek, tak - kdovi? jak se zmeni pomer sil?
Otazka nebude znit - kolik vojaku ma Rusko, ale - jakou palebnou silu ma jeden vojak (kilotun ).
Krome toho - Rusky narod je zvykly "zit bez penez", pry diky jakesi Sovetsko-Americke smlouve byli Soveti prinuceni prodavat ropu za dolary, a tim posilovat hodnotu dolaru celosvetove (kdyz je o neco vetsi zajem, stoupa cena toho "neceho"). Takze Soveti nedobrovolne, pod hrozbou valky, museli ropu prodavat za dolary, i mezi socialistickyma statama (pripadne pouze vymenou za nejake zbozi = bartr), a protoze ropa se na celem svete dala koupit pouze za dolary, byl o dolary vetsi zajem.
Domnivam se...
Takze diky "ziti bez penez" (rubl mel nizsi hodnotu, nez mel mit - o hodnotu prodavane ropy), privykli Rusove smenovat zbozi za zbozi a tim obchazet danovy system. Vajicka za zeleninu, maso za domaci vodku...
Stat sam toto krizové chovani obyvatel vetsinou toleroval, (pokud tohle vekslactvi nepresahlo urcitou mez, ale to uz je rec o vzniku Ruske mafie) i tim, ze nezakazoval zahradniceni, domaci chovatelstvi, neslechtil patentovana zrudna semena, a podobne (na rozdil od USA, kde jsou obyvatele jiz
potravinove zavisli od velkofarem).
Takze - Ruska armada byla v hroznem stavu. I na zacatku druhe svetove. Rozsahle se na tom pise vsude mozne, jak dal Stalin vyvrazdit prozapadni Zidovske dustojniky, atd atd. Chudaci Zide, nejvydiranejsi narod sveta. Maji nejtvrdsi mafii v historii.
Jeste o ni uslysime. Dnes jiz se nazyvaji bankeri, maji ruzne tituly vcetne slechtickych, pujcuji kralovskym rodum,
investuji do genetickeho vyzkumu, antiAgingu, atd atd. Obycejni Zide si s nima opravdu uziji jeste "kopec srandy".
Putin taky. Podporuje totiz narod. Tak nemoderni smysleni... Podporuje proruske oligarchy. Jak ignorantske vuci tem Americkym. Nechce prodavat licence na tezbu Ruskych surovin. Tak drzee! Byl pozvan na obranu Syrie. Jak neskutecne ponizujici pro Americkou zoldackou predPrivatizacni armadu.
Tak to se tam teda budou muset pozvat sami - pomoci nejake "sametove revoluce" (nebo islamske? Oranzove? Kdo se v tom ma vyznat).
Mezinarodni pravo - zdrap papiru, zaminka se najde, pod Golanskyma vysinama je pry nova ropa. U pobrezi je pry plyn. Izrael uz pry zazadal o trvale prideleni Golanskych vysin = zvetseni uzemi Izraele.
Vsecko samy hoax, kdo by tomu veril.
Vsimli jste si? V cim vetsich sra_kach zije nejaky narod, tim lepsi ma komedie. Plne dvousmyslu, narazek ...Americane maji jedny z nejlepsich komedii vubec. A vic a vic prodavaji sve domy, a vic a vic kupuji karavany. Hm, hm, hm. Potrebuji silnejsi petroDolary, jinak si koleduji o obcanske valky a brzkou zmenu jElit. Tentokrat na vlastnim uzemi.
Proto potrebuji natlakove zakladny co nejbliz k Rusku, koupene (ci vydirane) politiky, bojici se obyvatelstvo.
Zatimco Putin ...podporuje biozahradnictvi, biofarmy, export biopotravin.
Kdyz se podivate v google maps na ty pozemky... jak prtava je Evropa... kolik Rusu ze vychazi na kilometr ctverecni?
A pri takove hustote obyvatelstva v Rusku - nac by jako expandovali valkou znicit Evropu? Vlastni zakazniky? Solventni zakazniky? (Teda zatim solventni, nez je, ted uz propojeny, euro-dolarovy bankovni system nevysaje, jako Americkou stredni tridu).
Poohlizim se po starsim karavanu, ponevadz dum z hliny a slamy mi Euro-byrokrate (slouzici jElita) nechteji dovolit. Je prilis bio-cisty, prilis danove nevynosny. Neni z ceho vycucavat.
Takze - nedovoli.
Bez trosky tvoji krve ti to Dracula nedovoli.
EU se mozna rozpadne, ale zahranicni investori zustanou

Dokud muzou sat nasi krev.
A lizat nas pot. Jak uchylne. Pro nich normalni, maji radi nas pot. Vypoceny v jejich tovarnach. Pot bezzemku. Nebo si myslite, ze ty vase 4 ary kolem vaseho baraku vas uzivi, az prijde inflace - import z Ameriky?
Zustanou - i se svyma zoldakama. Odkud nebyli nasilim vyhnani - tam zustali dodnes.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.02.16 12:10
A co ti na to rikal osetrujici lekar?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 15:27

Vždyť má pravdu. Ale jistě, ty, co slepě neposlouchají, je potřeba "léčit"..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 14.02.16 13:09

zajímavá logika, američané musejí mít základny kolem Ruska? Proč?

Američané mají mít základy a americe

Amerika chtěla mí základy i na Krymu...proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 14.02.16 16:02

Protože chtějí vládnout světu,jednoduché

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 16:08

Jeden jejich bývalý president pravil, že oni jsou národ Bohem vyvolený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 16:16

Samozřejmě, že Putinova rozpínavost ohrožuje nás i celý svět. Stačí se podívat, jak jen v posledních 25 letech po celém světě přibývá ruských vojenských základen a kolik milionů obětí měly za následek ruské agrese v Libyi a Iráku. Nebo že by to bylo naopak? *vezen*

Ale v tom je právě ta ruská prohnanost. USA s NATO se naivně domnívají, že jak postupně základnami obkličují Rusko, tak kolem něj s nataženou přátelskou pravicí utahují smyčku. Přitom je to přesně naopak. Když si uvědomíte, že země je kulatá, tak je to vlastně Rusko, kdo obkličuje NATO. Jen tak nějak mazaně zevnitř, že? :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 14.02.16 17:53

V lednu 2016 "ohrozila" ruská stíhačka nad černým mořem americký výzvědný letoun..

60 km od hranic Ruska?

Rusko nikoho neohrožuje, poslechnětě si různé mírové návrhy V.Putina na mezinárodniích konferencích ( samozřejně na naší veřejnoprávní aljazeera nenajdete nic)

navíc Putin je modrooký blonďák, vypadá jako Evropan a Rusko také do Evropa patří...i když Merkelová by tam raději viděla nevěřícáho psa / jak pravil Josef Svejk)

Dohady o tom, kdo je čeho schopen jsou hloupé, v dnešní době je tolik jaderných zbraní že by stačilo aby jen část z nich byla použita a zničí nás to všechny

Otázky kvality a účinnosti soudobých zbraní jsou předmětem silné národní propagandy, na sestřelení 30 let starého SU-čka v Sýrii, které velitel poslal shodit bomby bez doprovodu a ochrany stíhaček, bylo dlohodobě plánováno, pohyb dvojice stařičkých bombardérů sledoval současně turecký a saudský leton vybavený nejmodernějším systémem AWACS, v pohotovosti bylo celé nejvyšší velení tureckých vzdušních sil a přítomen byl i zástupce vzdušných sil USA...

A jak to celé dopadlo - Turecko nebylo schopno vypálení rakety načasovat tak, aby poškozené sučko dopadlo na turecké území...nebo alespon aby bylo zasaženo v průběhu těch 12 sekund, tedy v době, kdy se údajně nacházelo nad tureckým územím...Takže moderní technika není vše, když jí někdo nedokáže využít a ovládnout, je mu k ničemu...

V každém případě to mělo sloužit mimo jiné jako propaganda a ukázka "síly" turecké armády...

Snad nikdo nepochybuje o tom, ža 4 nejmodernejší su-čka která Putin poslal do Sýrie jsou schopna sestřelovat turecké phantomy jako vrabce...To by byl průser pro celé NATO a hlavně US, kdyby Putin nechal sestřelit několik "nepřemožitelných" aliančních letadel...

Americký neviditelný raptor F-22 se ze zákona nesmí exportovat, dokážete si představot tu ostudu, kdyby jej Amerika prodala napříkad Sauské Arábii, ta je nasadila proti rebelům v Yemenu kde by byl sestřelen? Takhle si USA pěstují své mýty v utajených hangárech...

Zájem projevila Austálie, Izrael, Kanada, Kanada couvla když si nechala předvést počítačové simulace, na kterých radar SU-čka spolehlivě rozpoznal neviditelného Raptora na vzdálenost desítek kilometrů a následně jej zničilo inteligentní raketou, která se po odpálení a odpoutání se su-čka od cíle naváděla sama a nenechala se oklamat...a to bylo asi před 7-8 lety...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.02.16 18:06
plati vam za tyhle propagandisticky reci rusaci aspon neco? porad stejny styl jako za socialismu...
rozpoznani raptora radarem SU na pocitacove simulaci...boze boze, co to mezi nami zije za hlupaky.
avatar
Upozornění od sys milancukrar 15. 02. 2016 14:58:34
mot, prosím, pokud nesouhlasíte s kolegou, nenazývejte ho slovy "hlupaky"
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 14.02.16 18:51

Jeden známý mi to vysvětlil na základě svých osobních zkušeností takto: "Američani jsou velké huby" ale "skutek utek" zkrátka nejsou tak dobří jak si myslí a na co si hrají. Rusko má špičkové technické a vývojové zázemí a o "nápady" nemá nouzi, stačí jen zlepšit financování a o naprosté převaze nebude pochyb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 14:45

Zdravím , také si všímáte , jak po té naší slavné ,,revoluci" byl u nás rus ten nejhorší a amerika byla modla a jak postupem času jak sbíráme vědomosti se to začíná obracet? Také má na to samozřejmě obrovský vliv určitý vývoj ve světě. Mám ve státech a v Kanadě půlku rodiny - všichni nadávají na vládu. . Strýc vysokoškolský profesor mi říkal , že jejich vysokoškoláci mají znalosti našich středoškoláků... Ani oni nevěří , že WTC byl teroristický útok .

...víte že Usáma Bina Ládina našel čech? Byl to prý pošťák Ondra z pořadu Pošta pro tebe .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 23:44

Proruští trolové jsou nasazeni i zde*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.02.16 04:20

Takovou 3.14čovinu může napsat jen proamerický trotl nebo trol?, nejsem si jist, který je horší, proamerický nebo proruský?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mp*
Datum: 15.02.16 14:35

Rusáci v současné ani blízké době nebudou lepší, než Američani. Nemají totiž to přesvědčení. Jsou jen nahnáni do války. Američani jsou velcí patrioti, a jako poslední národ hájí svobodu na celém světě. Mají na to prostředky, potože jsou nejbohatší. Nejsou tak svázaní tisíci zákonů a předpisů, jako my v Evropě. A zase nejsou tak blbí, jako ti v Africe. A nejsou tak diktaturní, jako ti v Asii. Prostě jsou nejlepší, a určitě to alespoň ještě 100 let vydrží. Takže teorie mohou vyvíjet jen idealisté, kteří si myslí, že budou žít 300 let


doplněno 15.02.16 14:44:

Nehledě na to, že nejlepší indikátor toho, kde je to nejlepší je ten, kam lidi nejvíc chtějí. Rozhodně si nevzpomínám, že by někdo přeskakoval dráty z Německa do Československa. Že by něko emigroval do NDR (jo je jedna vyjímka - ten zpívající agent Reed). Takže o čem je řeč?. A o emigraci do Ruska, Číny nebo Afriky jsem taky ještě neslyšel. Tak přestaňte kecat a zamyslete se, kde je to pro normálního pracovitého člověka nejlepší. Bohužel každý nemá to štěstí se tam narodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 15.02.16 15:03

Američani NEMAJÍ ŽÁDNÉ PRÁVO NIKDE A PRO NIKOHO HÁJIT SVOBODU a to ještě v jejich pojetí. Čili pak se Amerika chová jako terorista SVĚT BUDE TAKOVÝ JAKÝ CHCI JÁ a pokud to někdo vidí jinak tak tam vtrhnem a silou nastolíme opak je to normální? Tím že Amerika "hájí svobodu" vlastně "nutí" obyvatele té které země aby přijali "americký režim" otázka zní chtějí to? A kdo dal právo Americe zasahovat do cizích zemí? NATO NEMAJÍ ŽÁDNÉ PRÁVO NIKDO JIM HO NEDAL, ROZTAHUJÍ SE PO CELÉM SVĚTĚ to je dle Vás normální? Já to vidím tak že Amerika okupuje svět !

Podívejte se ať je to s Ruskou armádou jakkoliv usa si na ně netroufne protože odveta by byla strašná, to amerika moc dobře ví, proto se zmůže jen na obkličování ruska ale sami ví že chodí kolem horké kaše, i kdyby byli vítězi nebudou mít kde žít protože pár dobře cílených raket stačí na to aby byla amerika nebo její větší část neobyvatelná to američané také dobře vědí.

Rusové že nejsou patrioty? To neznáte Rusy, jejich idea současnosti je "hledání slovanských kořenů, myšlenka sociálního pojetí státu v nich žije také.Proč by jejich náhled na svět měl být horší než ten Americký? Rusové vždy hledali a hledají smysl života, mají globální pohled na věc, zatímco Amerika má silně partikulární a hrubě egoistní pohled na svět, američani razí nepsané heslo : "Pravda je to co chceme my a jak nám se to líbí"

A k tomu do jaké země by lidé vycestovali zeptejte se současných východních němců kam by šli po porevolučních zkušenostech odpověď by byla NDR, jenže ta už neexistuje, rovněž tak pamětníci z Ruska uvádí že se měli nejlépe za Brežněva ale do cccp rovněž už nelze vycestovat, ukrajina rumunsko tam proti tomu co mají dnes byl socialismus pohádla

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 15.02.16 16:09

@Janm - ... a jak by tedy mel vypadat spravny vyvoj sveta podle "janm"? *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 15.02.16 16:43

Optimální svět by byl ten kde by si každý dělal co uzná za vhodný a nikdo se do nikoho necpal

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 15.02.16 17:05

Správný vývoj světa by měl probíhat na základě přijetí jiného axiomu v myšlení a to místo partikularistického a egoistně nepravdivého "kořistnického" pohledu na svět který vede zákonitě ke globální zhoubě celého světa k přijetí naopak "celistvosti úplnosti a dokončenosti " jako základního axiomu, to bylo východisko ze kterého vycházelo ve svém společenském uspořádání právě slovanství (slovan-slovo, ale i skand- skandovat /slovo/ apod.) které navzdory tehdejším okolním národům pracovalo v úplně jiném spol. systému který neznal bezpráví hierarchických struktur, neexistovalo zbídačování otroctví a vykořisťování které bylo na západ od našich hranic "běžnou praxí" přesto slované prosperovali jejich kultura byla daleko důstojnější než to co k nám přicházelo ze západu, dílo zmaru kulturní společnosti pak dokončilo židokřesťanství zejména v západním pojetí. Na východě (oblast např. Ruska) byl vývoj k "deformovanému" pohledu na realitu pozvolnější i východní křesť. původní slov. kulturu více respektovalo proto se v obecném pojetí tamních národů onen "slovanský způsob" myšlení a žití déle uchoval. Vůbec není náhodou že "pokus o socialismus" byť v mnohém neúspěšný proběhl nejviditelněji na východě, v současném Rusku se právě mnoho badatelů i zájemců snaží znovu nalézt ten prazákladní základ své slovanské národní identity aby tak mohli opět žít tím způsobem který je jejich myšlení více vlastní ta "euroatlantická civilizace" a její základní východisko je jim a nejen jim zkrátka cizí.

Příklad deformovaného myšlení uvidíte když se podíváte například na to na co se ptají západní "novináři" Putina. Tam je to velmi dobře vidět. Typicky proč Rusko expanduje,ten )údiv Putina nad tím jak se takto může ptát někdo jehož představitel se roztahuje po celém světě apod. je toho víc. Kdo se dívá nezaujatě a s otevřenýma očima neujde mu "naprostá slepota dnešní "západní"civilizace" která už ani není schopna jakkoliv rozlišovat !

Jestli se američanům něco opravdu dokonale povedlo tak je to "zmasírovat davy" na celé západní polokouli dle hesla "Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou", toto zmasírování vede k absolutní slepotě vidět ještě věci objektivně! Ten údiv západních novinářů na tiskovce (nebo co to je) s Putinem když vlastně až možná tam jim dochází "na co se ptají"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 15.02.16 16:41

Takže ty schvaluješ že o nás bez nás je správně...to je zkráceně to co tady píšeš*bzum*

A o těch ušlechtilých názorech američanů bych byl opatrnej. Proč vždycky ten rozvrat udělají tam kde je ropa a ti diktátoři ji jim nechtějí prodávat za cenu kterou si nadiktují..už jen to o něčem vypovídá.

To je stejný jako bych si řekl,že já žiju optimálně,jsem namakanej tak každýho kdo nebude chtít žít jako já budu kopat tak dlouho dokud tak žít nebude. I kdyby měli jen ušlechtilé cíle-o čemž musí každý člověk při smyslech při nejmenším pochybovat-tak i kdyby,NEMAJÍ žádné právo někomu diktovat aby tak žil.

A proto fandím rusku,sice vím že taky hájí jen své cíle,jako každá velmoc,ale američani musí mít nějakou protiváhu z které budou mít respekt aby věděli že si nemůžou dovolit vše co se jim zamane

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 16.02.16 17:48

Zásadní rozdíl mezi Amerkou a Ruskem je životní úroveň průměrného obyvatele a infrastruktura. Rusy jako lidi mám docela rád, ale je mě líto v jakém prostředí musí žít. Naopak Američanům závidím, prakticky všechno. Jen ta jejich upjatost mě trochu vadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 19:21
avatar

mp: Mám radši chudého, upřimného Rusa, než farizejského, přetvařujícího se američana. Žádný američan si nedovolí říci, že je nevěřící. Když už, tak připustí, že je "agnostics". Být nevěřící, je v americe divné, podezřelé. Na bibli se přísahá u soudu. Taková drobnost ze života. Víš, že je možné zavřít člověka za "potulku"? Ke všemu tomu jsme se zatím v evropě zaplaťbůh nedopracovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 16.02.16 19:41

Na to jsem se neptal jak ti rusové připadají ani v jakém prostředí rusové či američané žijí. Moje odpověď byla jak si někdo může dovolit něco někomu diktovat a přikazovat jak má žít

To je stejný jako bych byl namakanej a řekl si že každej musí žít jako já,že přece já mám tu pravdu a jsem ten bohem vyvolený tak budu ostatní mlátit tak dlouho dokud taky nebudou žít jako já,a kdo to nepřijme ani tak tak toho odstraním za řekněme podezřelých okolností. I kdybych tu pravdu opravdu měl nemám na to žádný právo-nebo snad ano?

V rusku i americe jsem byl,rusko je země obrovských konstrastů,to nejde říct že rusák je zaostalý primitiv a američan je boreček co má vše co si zamane, V rusku existuje všechno,od luxusu po totální bídu,ale stejně tak i v americe,myslíš že všichni tam žijí jak ve filmu z holywoodu? cucaj sklenky a kecaj o pitomostech. Větší ruská města si s ničím nezadají s těmi evropskými a ani ten venkov v evropský části už nevypadá tak hrozně,naopak na sibiři jde vidět středověk v přímém přenosu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 22.02.16 14:54

Já osobně přijímám diktát Euroatlatické aliance a NATO, protože se nechci dožít doby, aby si na mě vyskakoval nějaký blbeček z blízkého či středního východu a nedej bože z Afriky, a to nemluvím o Ruské kultuře. To je jen pud sebezáchovy. Jediný, komu jsem schopný se podvolit jsou Asijci, sice mají své mouchy, ale jsou pracovití, solidární a hrají pro tým. O židech nemluvím, ti mají pořádek a systém a víru, to se nedá naučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 20:20

mp - já jsem osobně byl jak v rusku tak v americe. Všude najdeš jak přepich tak bídu. Pokud se jedná o kultůru ,tak tu si do ameriky dotáhli první osadníci jak z evropy asie tak i z afriky. Je to tam takovej ,,guláš" . Jsou tam činský ,polský ,..,.. čtvrti i města , který tam praktikují tu svoji kultůru. Rusko ji má daleko kvalitnější. Daleko klidnější mi připadala kanada. A jak ty píšeš - vyskakoval nějaký blbeček z východu , tak můj první dojem v americe na letišti byl , že na mne vyskakoval černoch.

Největší strach mám z toho , že až se to tady ve střední evropě posere , tak že se na nás rus už vykašle a nepůjde nám na pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 23.02.16 17:49

Jenže ten černoch byl Američan, to je rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 18:11

mp - trošku si v tom udělej pořádek. Asi jsi velice ovlivněn americkými filmy. Rambo je fiktivní postava a americká armáda nemá zdaleka takovou úroveň jakou se prezentuje. Jenom si vem kolik od 2.SV rozpoutaly po světě konfliktů a kolik jich dotáhly k vítěznému konci . Tam je pouze obrovské sebevědomí jinak nic. Bohužel toto se dostává pomaličku i k nám. Trošku odbočím - jednou jsem byl u toho , když jeden vysokoškolák žádal o práci a vyjmenovával co vše vystudoval. Vedoucí mu říkal ,, mne nezajímá co máte vše za školy , ale co umíte. No neuměl nic. Neuspěl.

Je mi líto , že my dva by jsme spolu asi na pivo jít nemohly , jelikož já jsem z toho východu. To asi také ospravedlňuje můj pravopis tady , za což se omlouvám.

žádná národnost , nebo rasa tě neopravňuje k tomu , aby jsi si na druhého vyskakoval. Před nikým se neponižuj a nad nikým se nepovyšuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 23.02.16 16:59

No to už snad ne*smich*Nechci rýpat ale možná by někdy nebylo od věci navštívit nejbližší psychiatrickou ambulanci.

Takže ty nechceš aby si na tebe vyskakoval nějaký blbeček z blízkého východu nebo afriky*ee* no dobrá a kdo rozvrátil lybii a dovolil tak stovkám tisíc afričanů proudit do evropy? zase jen EU a USA. A kdo financuje islámský stát,rozvrátil sýrii a vytvořil miliony uprchlíků?..zase jen EU,USA,turek a saudská arábie

A taky kdo tyhle uprchlíky financuje?..to tě to někdy netrklo? když se všude tvrdí jak třeba ti afričani musí vyjít s jedním dolarem na den a najednou mají tisíce na to aby zaplatili pašeráky..kde ty prachy vzali?-za vším hledej americký a evropský neziskový organizace.

Můj pud sebezáchovy mi zase velí právě podporovat rusko,protože nejsem sebevrah. Jediný rusko se postavilo na stranu legitimní syrské vlády a jen díky rusku je tam nějaká naděje na příměří. Přeji rusku ať mu bomby a rakety létají přesně a definitivně skoncují se všemi američany vytvořenými teroristy. A nebylo by od věci taky trochu vyškolit ten tureckej ksindl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 23.02.16 17:57

Pane Fíku, bohužel jste podle mě úplně mimo mísu. Já si myslím, že Američani jsou obecně chytřejší, než Rusové. A to jsem nebyl ani tam ani tam.


doplněno 23.02.16 18:01:

A vlastně mám osobní zkušenost. Jak se chová bohatý Rus a jak se chová bohatý Američan? Jeden obyčejně jako hovado. Kvíz - odpovězte kdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 23.02.16 20:48

Jooó tak teď jsi na to kápl,ti chytří američani co si pletou čečnu s českem a myslí si že jsme někde v asii?. Nebo ti vyžranci co bydlí v karavanech a jejich jediná starost je jak sehnat další žrádlo?..to je skutečně výkvět inteligence. V USA jsem pobýval 4 týdny za sebou a pár lidí jsem tam poznal a skutečně musím říct že moje iluze šly hodně do háje. Ameriku jsem před tím znal jenom z filmů kde banda inteligentních nadlidí zachraňuje svět a na konci dají univerzální objímací scénu že ten svět zachránili nebo bandu zbohatlíků co na párty u bazénu srká koktejly. Ale ona ta realita je docela odlišná. Zbohatlíci se chovaj všude stejně,hlavně ty mladý rychlokvašky. Nebo si myslíš že bude rozdíl mezi bohatým spratkem od nás,z USA nebo z ruska co si vozí zadel v nejnovějším BMW a myslí si že je největší nadsamec ve vesmíru?.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.02.16 21:02

mp:

tvé představy jsou mírně řečeno zkreslené Američani jsou obecně chytřejší než Rusové? Nenech se vysmát...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 24.02.16 07:44

To už z principiálního, nebo chcete-li statistického hlediska nemůže být pravda. Procento narozených chytrých a hloupých lidí, je na celém světě přibližně stejné. Rozdíl může být v následné výchově, společenských vlivech atd. Ale to není o hlouposti lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 16:49
avatar
http://euroasie.info/plk-pave…ace-barbarossa-2-proti-rusku/
Za mně, nevím, jestli se to opravdu stalo. To se nikdy nedozvíme. Stejně tak nevíme, jestli ruské rakety doletí do USA. Co ale víme stoprocentně, a měli by jsme si to uvědomovat je, že ruské rakety stoprocentně doletí do německa. A tak je úplně jedno, jestli se ten rozhovor stal. Pokud existuje barbarosa-2. Tak existují i plány na zničení NATO v německu, se všemi dopady na civilní německé obyvatelstvo. A asi i na nás.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.