Život na ulici

Od: Datum: 11.01.16 19:36 odpovědí: 9 změna: 12.01.16 15:45

Již několikrát jsem četl v diskuzích o bezdomovcích, že si za to můžou sami, že jsou na ulici, že tam jsou proto, že jim to vlastně vyhovuje. Já si vůbec nedovedu představit, že by někomu mohlo vyhovovat stále přebývat a spát na ulici, zvlášt ted v zimě. Jako to vidíte vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 11.01.16 19:47

Hodně lidem to vyhovuje. Odmítnou ubytování v azylu, raději jsou svými pány, nemají rádi nějaký řád. Odmítnu i z toho důvodu, že do azylu musí jít střízliví a nepít po dobu pobytu. Jen málokdo to dokáže.

Znáte někdo bezdomovce- abstinenta?

Datum: 11.01.16 19:47

Já to vidím tak že na ulici nikdo dobrovolně být nemusí.

Je spousta azylových domů a organizací které se v případě nouze dokáže postarat...

Jenže jako jedna z podmínek je nechlastat a když to někdo nedokáže dodržet a radši se ožere, tak je to prostě jeho volba zůstat na ulici.

Od: jentak
Datum: 12.01.16 14:45

A víte, že azylový dům není na bydlení, ale jen na přespání? Že vás ráno nemilosrdně vykopnou, a opravdu, musíte být celý den na ulici? Že se azylák otevírá zase až večer? Co je lepší? Zabrat nějaký squot, rouru s topením, postavit si stan, zemljanku, cokoliv, kde se můžu celý den schovat, ohřát se? Nebo být celý den na ulici, a jít si lehnout přes noc do azyláku? Co by jste si vybrali vy?

Nevěřte na TV kecy. Až nebudete mít co dělat, sedněte si s nima, popovídejte si s nima, jak to chodí na ulici, v azyláku. Možná budete překvapeni. A že pijou? A čím by se asi měli zahřát? Nic levnějšího, než láhev čunča neexistuje. Zmažete se, a alespoň tři čtyři hodiny nemusíte myslet na to, co dál.

Beznaděj je hrozná. A když trvá delší dobu, tak si na ni člověk zvykne, vezme ji za své, a je konec. Totální rezignace. na všechno.

Datum: 11.01.16 19:48

Já si myslim, že to hlavně nikdo z nich neplánoval...stát se bezdomovcem. Ale když už jsou v tom delší dobu, tak se těžko vrací do normálního života. Obzvlášť, když mají třeba dluhy, který jim za tu dobu ještě narostly...jsou závislí na alkoholu nebo drogách a už nejsou schopní být za něco zodpovědní...

Od: pt®
Datum: 11.01.16 20:10

Myslím, že takových dobrovolných bezdomovců je opravdu málo. Ale pokud člověk přijde o práci, následně o rodinu, naskakují mu dluhy, tak ho to nakonec zlomí, obzvláště pokud vidí více pohrdání, než pomocné ruce a vzdá to. Pak následuje alkohol, zničené zdraví a smrt.

Datum: 11.01.16 20:23

- hlavní problém bude asi opravdu ten alkohol a neochota dodržovat nějaká pravidla, třeba hygienická. Mnohdy a často se nepodaří přestat chlastat ani člověku bydlícímu a zaměstnanému - a zvyknout se dá na všechno.

Od: rd®
Datum: 11.01.16 20:27

Obávám se, že já si nikdy nezvyknu, ale to už je jiný příběh.

Datum: 12.01.16 15:13

Pro RD: Vy si přece nemusíte zvykat na život na ulici. Píšete, že jste o bezdomovcích jenom četl, takže to naštěstí není Váš problém. Jinak - taky bych si nezvykla. Navíc jsem téměř úplný abstinent, neměla bych se čím zahřát.

Pro Jentak: Mýlíte se, azylové domy jsou skutečně na delší pobývání. Známá paní v jednom žila. Prý tam mohla být až rok, ale mezitím intenzívně hledat bydlení /nejlépe s prací/ a pak musela uvolnit místo dalším. Pokud je to matka s dětmi, v tom případě tam může pobývat i déle, než ten rok.

To, o čem jste psal, že tam bezdomovci přijdou spát a ráno je pošlou pryč, nejsou azylové domy, ale noclehárny pro lidi bez domova. Platí se prý dvacka za noc. A je nutný být střízlivý. Někdo jde přespat, jiný si raději za tu dvacku koupí krabicák. V Praze je takováto noclehárna kromě jiných i na lodi Hermes na Vltavě. Právě jsem četla, že je úplně obsazená, stejně jako ostatní noclehárny. Pokud bude další zájem, budou prý otevřena dvě denní centra pro bezdomovce i pro noční přespání. Jak je vidět, hodně bezdomovců dá přednost teplu a čisté posteli před chlastem. Jaga.

Od: jentak
Datum: 12.01.16 15:45

babojago: u nás tomu říkají azylový dům, a pravda, funguje tam oboje. Jen tak pro info: Podívejte se na ceny. Kdo z nich si může zaplatit 70kč za noc, to je 2100 kč/měs? To je víc, než vám dá sociálka. Od ní dostanete 2030 měs. Když se uvolíte dělat veřejnou službu, tak dostanete ještě 1000kč navíc. Kdo vyjde s 30kč na den na jídlo, je kouzelník.

Za přenocování v noclehárně:

za každou noc 30,- Kč při pobytu v délce nepřesahující 1 měsíc

za každou noc 50,- Kč při pobytu přesahujícím 1 měsíc

za každou noc 70,- Kč při pobytu přesahujícím 2 měsíce

Za ubytování v azylovém domě:

denní úhrada za službu: 70,- Kč při pobytu v délce nepřesahující 1 rok

denní úhrada za službu: 100,- Kč při pobytu přesahujícím 1 rok

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.