Koupě Bible

Od: Datum: 10.01.16 18:55 odpovědí: 12 změna: 11.01.16 11:24

Pěkný večer, jsem nevěřící ale vždycky jsem si chtěl přečíst Bibli, spíše ze zvědavosti, rozhodně se jí nehodlám řídit. V levných knihách jsem narazil na tuhle http://www.levneknihy.cz/bible-svata/d-72959/ . Stojí stovku, tak jsem si říkal, že by to na moje účeli mohlo stačit. Ale chtěl bych se zeptat, neví někdo jaká je? Tím myslím, jestli tam nepíšou blbosti a tak. Hezký zbytek neděle:)

(vím že se dá přečíst i na internetu, ale já mám radši knihy:))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.16 19:01
avatar

Co ta píšou? Určitě samé blbosti - vždyť je to Bible.

Přečtěte si ji, a zjistíte, že pokud by se lidé řídili Biblí, bylo by na světě fajn.

Takže nakonec zjistíte, že tam žádné blbosti nepíší. Je to kniha knih ( alespoň se to tak tvrdí).

Ale ve své podstatě je to jen kniha. Takže si ji kupte nebo nekupte, vždyt to záleží na Vás.

Já také nejsem vrah, a koupil jsem si knihu o kriminalistice. Takže koupit knihu Vás nemá ovlivňovat zda jste věřící, ale zda máte touhu si přečíst něco, co jste ještě nečetl.

Takže co byste chtěl slyšet? Že tam píšou něco nového a vzrušujícího? Pro Vás to jistě nové bude, tak si ji kupte a uvidíte.

Těžko mužeme vědět zda zrovna tato kniha Vás bude zajímat a zda to pro Vás budou, jak sám píšete "jen blbosti"

Amen nebo Howgh ( jak chcete

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 10.01.16 19:07
asi jste moc nepochopil tazatele. pta se,jestli bible za stovku neni nejaka osekana levna verze.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 19:30

V podstatě totéž co Fidonet. Jen dodám Bible není MfD, ani Blesk, ani... Píše se tam už staletí pořád to samé (podle někoho jsou to i blbosti). Z Bible vychází do značné míry naše kultura, na jejím základě se se fomovaly naše současné hodnoty, ovlivnila evropský světonázor atd. Před čtením Bible by možná bylo smysluplné seznámit se se strukturou Bible (Starý zákon = stará dohoda a Nový zákon = nová dohoda). Jaký je vztah judaismu k Bibli a jaký je vztah křesťanství k Bibli.

Co znamená "rozhodně se jí nehodlám řídit". Pokud myslíš, že se nebudeš řídit některými hrůzami, které líčí Starý zákon (např. první vražda, princip oko za oko, zub za zub, kruté války a zabíjení ...), pak je to dobře. Pokud se nechceš řídit Desaterem (teď nemám na mysli bezpodmínečně první tři přikázání), pak je to špatně.

Pokud budeš chtít rozumět nejrůznějším uměleckým dílům (literatura, malířství, sochařství, hudba, kinematografie...), která se vztahují k naší kultuře, pak je alespoň elementární znalost Bible nezbytná.

Blízký příklad: Znáš muzikál Jesus Christ Superstar? Když nevíš, kdo je Kristus, Jidáš Iškariotský, Máří Magdalena, Pilát Pontský, Herodes Antipa, Kafiáš, Anáš a jiné novozákonní (historické) postavy, pak nemůžeš rozumět ději.

Nemyslím, že kralický překlad je nejvhodnější. Předpokládám, že existuje Bible v moderním překladu. Doporučil bych i s vysvětlivkami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 10.01.16 21:22
avatar

"hawara", myslím, že jste to fakt dobře vysvětlil, líp bych to asi nenapsala. Také "fidonet" to vystihl. Také nechápu, proč tolik lidí odsuzuje Bibli a při tom ji neměl v ruce, nečetl ji, nepřemýšlel o textu, zkrátka ví o tom prd. Někdo ji sice doma má vystavenou v knihovně, ale má ji asi, jako nějaký originál obraz, toť vše. Ano, jsou to dějiny a historie, morální zákony, běžně používané v soudnictví a zákonodárství. Je tam jasně vysvětleno, co je křesťanství.

Takže já mohu ještě doporučit Bibli on-line, kde je vlevo nahoře v kolonce výběr všech dostupných překladů:

http://www.obohu.cz/bible/ind…php?vs=ano&k=J&styl=CSP&kap=1

Nebo na YouTube jsou jednotlivé knihy z Bible namluvené, takže si je můžete poslouchat třeba v leže na gauči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 19:39
avatar

... nebo si stáhni zdarma PDF

a tady kukni: http://www.bibleweb.cz/ke-stazeni/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 20:40

Bible svatá aneb všecka svatá písma Starého i Nového zákona podle posledního vydání Kralického z roku 1613. - nedoporučuji, sežeňte si novější překlady

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fulca
Datum: 10.01.16 23:55

Díky všem, chtěl jsem právě vědět jestli je ten překlad vhodný nebo se mám radši kouknout po něčem jiném. Teď už vím, děkuju:)

Od: mp*
Datum: 11.01.16 00:30

Mě osobně nejvíce vyhovuje Bible pro děti. Tam je dost polopaticky vysvětleno, o co jde, i pro neznabohy. V Bibli je pár základních příběhů a základních poučení (a z toho vycházejících přikázání). A spousta podobenství. Trochu se to někdy tluče, ale kdo má rád trochu tajemna, tak tady má volné pole působnosti pro svojí představivost. Na peklo a ráj mám taky docela přesnou představu, ale to je na dlouhé vyprávění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 00:50

Bible z Levných knih, kterou uvádíte je v kralickém překladu. Tento překlad je nesmírně kvalitní, ale tak zastaralý, že mu téměř není rozumět. Jsou moderní překlady a ty by pro Vás byly podle mne vhodnější. Nevím, který z moderních překladů by Vám nejlépe vyhovoval. Teď je oblíbený překlad 21. století neboli jednadvacítka. Osobně mám nejradši překlad Ondřeje Petrů, je to ale jen Nový zákon. Ten se dá sehnat v antikvariátu za 20,. Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.01.16 00:46

Nač kupovat, je na internetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.01.16 11:24
avatar

Já asi marně, sháním Bibli Kutnohorskou, která ma na konci vysvětlivky. Kdybyste někdo náhodou věděli, kde ji sehnat budu ráda. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.