WIFI x nebezpeci?

Od: Datum: 10.01.16 13:55 odpovědí: 14 změna: 11.01.16 11:11

Dnes uz se WIFI bezne pouziva a spousta z nas se bez nej neobejde. Ale setkali jste se s nazorem, ze je to zdravotne skodlive, protoze to ma negativni vliv na srdecni rytmus (arytmie aj.)? U lidi s kardiostimulatorem je to znamo (byvaji varovani), ale jinak by to prece zdravi skodit nemelo. Treba radiove vlny to dokaze rusit urcite, ale co nase zdravi? Co si o tom myslite? Jake mate osobni zkusenosti vcetne ruznych informaci z okoli a doslechu, event. odborny nazor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.16 14:05
avatar

vyzářený výkon je tak malý, že nemá šanci uškodit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lisa
Datum: 10.01.16 14:07

Nějaký vliv to mít bude, ale bohužel nikdo na 100 % neřekne, jaký. Mohlo by to ovlivňovat genetickou informaci. Ale těžko se tomuto záření člověk vyhne. Když si doma zapnu wifi v telefonu, vidím, jak je náš byt doslova prošpikovaný wifi všech sousedů kolem. V práci to na nás útočí taky, takže není úniku. K tomu mobilní sítě, rádiové vlny, televizní vysílání a když vám nějaký "dobrák" umístí do okolí mobilní vysílač (za hranicemi už to mimochodem povolené není), tak z toho naše tělo zrovna šťastné nebude. Je to daň moderní doby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 10.01.16 16:54
co je za hranicemi zakazane?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lisa
Datum: 11.01.16 06:42

Dávat na obytné budovy, školy, kostely, nemocnice vysílače mobilního signálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 11.01.16 07:52
opravdu? nejaky zdroj? kam ty vysilace ve mestech davaji?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 14:35
avatar
Zareni doma je hodne od mobilu , wifi , bluethoot... netreba resit. U rentgenu dostanete toho vice...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 15:07
avatar

To záření je natolik minimální, že je prakticky zanedbatelné - jsou doma větší strašácí přes staré "tlusté" televize k mikrovlnkám. Zdravotně škodlivý je i běh - názor / částečně snad i pravda - nikoho ale rozhodně nezabije.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 15:28
avatar

Chápu, že Vás znepokojuje možnost ozáření WiFinou, kterážto vyzařuje brutálním výkonem v řádu jednotek wattů. Pak ovšem dost dobře nechápu, jak vůbec můžete žít kdekoliv jinde, něž na palubě ponorky v hlubinách oceánu. Pro Vaše info - krátkovlné vysílače třeba rozhlasu ještě nedávno používaly výkon řekněme 1,5MW, nyní mají ,,pouze´´ 750kW.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vys%C3%ADla%C4%8D_Liblice_B

Samozřejmě - těch vysílačů jsou u nás desítky, menších pak stovky, o BTS a podobných zařízeních nemluvě.

A to nemluvím o takových impozantních zařízeních, které měly výkon 10MW - třeba Duga 3 u Černobylu, ta tam stála právě proto, že potřebovala tolik energie, že musela mít poblíž jadernou elektrárnu. Ta ji pak při výbuchu natolik kontaminovala, že tam stojí dodnes, i když celý systém už nefunguje. Stojí to za vidění *smich*

Takže radím - WiFi fakt neřešte ... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 10.01.16 16:31

Minimalni vyzarovani opravdu neresim, ale nejde ani tak o zareni, ale co to ruseni vln nejakych jinych pristroju...? Nema treba vysilani signalu taky nejaky vliv na normalni funkci srdce nebo jinych zivych tkani? Nekteri lide delsi dobu v tesne blizkosti pristroje - mobil v ruce/na uchu se zapnutou wifinou pry pocituji ruzne brneni, fibrilizaci apod. Clovek prece "vysila" taky nejakou energii :)

Datum: 10.01.16 17:03

Wifi neřeším, jak bylo psáno, úniku není a senzibil nejsem, takže nic necítím. Co jsem cítil, byl převaděč signálu O2 u sousedů na střeše. Stál jsem cca půl metru od tý škatule a koleno (mám v háji čéšku a menisky) si připadalo jak na elektroléčbě. Jak může něco takovýho stát na střeše obytnýho domu, nevím.


doplněno 13.01.16 23:37:

JJ, chlapi, díky za vysvětlení, už chápu jak můžou v posledním patře fugovat. K poznámce, že nikdo nemá co stát půl metru od antény. Ani vlastník objektu o ničem takovém nebyl informován, takže nevím... Nehledě na to, že na střechu se občas jaksi musí. Není tam jen ta anténa... To, že tam člověk dlouho nevydrží, jsem si vyzkoušel sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 10.01.16 17:09
taky nikdo nema co stat pul metru pred antenou…
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.16 21:58
avatar
Stát to může na střeše proto, že existuje cosi jako vyzařovací diagram antény. A ten signál se pod anténu nešíří. Paradoxně přímo pod takovou BTSkou je většinou, díky směrování, nejslabší signál. A i tak tam není žádný extra velký výkon. Řádově jednotky W na kanál(ve špičkách). Většinou je jednotlivým kanálům automaticky snižován výkon na nejnižší možnou úroveň, kvůli omezení rušení na sousedních BTSkách. A pokud jste stál přímo před anténou, tak není divu, že jste to cítil. Díky zisku(směrování antény) jste dostával násobky vyzářeného výkonu, ze všech v tom okamžiku používaných kanálů.
doplněno 10.01.16 22:01: Hezký odkaz je tady:
http://www.chip.cz/dokumenty/…ilne-vyzaruji-vase-pristroje/
Bohužel mi nejde vložit jako odkaz, jen jako text.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 10.01.16 16:43
Nejsou to ani jednotky wattů, většinou se jedná o výkon 30 - 50 mW s anténami se ziskem 1 - 3 dB, takže signál z wifi routerů je hluboko i pod úrovní signálu mobilních telefonů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 11:11
avatar

Vzpomínám si, jaké obavy provázely první elektrické budíky, hodiny, rádia, televize. Pak mobily. Co všecko máme v místnosti, kde žijeme, kde spáváme. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.