Kdo dozoruje spotřebitelské soutěže?

Od: Datum: 10.01.16 12:21 odpovědí: 2 změna: 11.01.16 11:49

Dobré poledne přeji,

chtěl bych se zeptat, jaký kontrolní orgán dozoruje průběh spotřebitelských soutěží.

Vím, že některé soutěže probíhají podle loterijního zákona, ale některé údajně ne.

Mám podezření na průběh(respektive jiné vyhodnocení soutěže než je deklarováno v pravidlech) jedné soutěže a chtěl bych zkusit poslat na organizátora kontrolu.

Navíc ještě u jiné soutěže nebyl organizátor schopen dodnes nikde zveřejnit výherce s tím, že výherci již byli kontaktováni a výherce nikde nezveřejní. Vzhledem k tomu, že obchod ve kterém probíhaly soutěžní nákupy dává od této soutěže ruce (s tím, že oni tu soutež neorganizovaly - přitom soutěžní nákupy šly provést jen v tomto obchodě) pryč a je mu jednio, že organizátor na soutěžící kašle (je nás více, kteří máme podezření, že výherci nebyli ani určeni a soutěž probhěla jen na podporu zvýšení prodeje určitých výrobků)

Samozřejmě si od toho nic neslibuji, vzhledem k práci kontrolních orgánů v zemi, ale každopádně nějaký závěr by mi snad mohly poskytnout.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 10.01.16 12:31

Asi nedodpovím, vím, že mamka říká, že při veřejných zakázkách - třeba opravy střechy u zámku musí v soutěži vybrat toho nejlevnějšího..

Zase jsem se pobavila: http://www.novinky.cz/domaci/…ci-policiste-nepochybili.html

:D

Od: mp
Datum: 11.01.16 11:49

Doporučuji jako první kontaktovat poradnu časopisu dTestu, který se zabývá sledováním kvality zboží a služeb. (číslo 299 149 009 denně od 9 do 17 hodin). Tento časopis už dost let odebírám a jeho názory spojené s mým úsudkem mě většinou při nákupech vychází.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.