Zehleni penez?

Od: Datum: 09.02.16 14:42 odpovědí: 10 změna: 10.02.16 15:15
Ahoj,s pritelkyni jsme si 4 rokY hazeli do kasicek 100 a 200kc bankovky.Dohromady se nasetrilo 92300kc.Problem je ze jsou hodne zmuchlane.Jak se bankovky zehli?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.16 14:59

Bankovky se nežehlí!

Jestli je chceš narovnat, tak vem nějakou tloustou knihu a mezi jednotlivé stránky k vnějšímu okraji bankovky naskládej. Pak knihu zavři a zatěžkej. Za pár dnů budou bankovky rovné.

A podle počtu bankovek asi budeš potřebovat více knih.

Datum: 09.02.16 15:02

:-D Měla jsem podobnou radu, ale řekla jsem si, že je to blbost :-D

Ale pokud má zakladatel doma nějakou sérii tlustých encyklopedií, možná by stálo za to naskládat bankovky na kupičky do 0,5cm (třeba po 10-20) a zatěžkat celou knihou několik kupiček. Na vrch knihy zase pár kupiček a další bichli a tak dále.

Datum: 09.02.16 15:06

Sice je možné, že se bankovky nežehlí, ale moje babička celý život když dávala vnoučkům bankovky, tak je nejprve namočila a pak vyžehlila. Takže jsme je dostávali jak úplně nové.

Datum: 09.02.16 15:12

Já bych je namočila a vyžehlila přes čistý papír

Datum: 09.02.16 15:18

Na nějaké žehlení bych se vykašlal...

Peníze narovnejte do obálky a tu dejte nějakou "pod cihlu".

Než se dostanete k utracení peněz, tak budou rovné a mírné zmuchlání ničemu nevadí.

Datum: 09.02.16 15:32

Vyzkoušejte vyžehlit jako náročnější textil. Přes mokrý, vykroucený hadřík. Nic se nestane a peníze budou pěkné.

Od: uska®
Datum: 09.02.16 15:35

Vyžehlila jsem je napařovací žehličkou přes suchou utěrku, výsledek vynikající jako by vyjely z lisu.

Datum: 09.02.16 16:36

Usko, přesně to jsem šla udělat. *smich* Schválně jsem zmuchlala pětistovku a pak ji vyžehlila přes suchou utěrku žehličkou na páru. Jde to úplně v klidu a je mi divné, že se na tohle někdo vůbec ptá. Napřed to přece vyzkouším a až když jsem v koncích, tak se zeptám.

Datum: 10.02.16 11:04
Hod je na par dni dorovna a vic neres.
Datum: 10.02.16 15:15
Jo, tomu se říká úcta k penězům...

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.