Nekonečný rozměr lidské blbosti (o manipulaci

Od: Datum: 08.01.16 11:24 odpovědí: 14 změna: 08.01.16 17:36

Každý vnímáme spravedlnost trochu jinak, ale obecně lze říct že muži se snaží o objektivní posuzování skutečnosti a hledání pravdy, kdežto ženy dle mého názoru vidí spravedlnost úplně v něčem jiném, spíš v lásce a v lidském chování. Proto my, pánové všeho tvorstva, dokážeme obvykle vidět jádro problému, kdežto ženy potřebují 1000 slov a jejich "logiku" muži prostě nechápou. Dnes bych si chtěl postěžovat o úpadku do kterého se žene naše společnost a proč. Nesnáším manipulaci a z lidí co se snaží manipulovat s druhými je mi blivno.

Dneska je manipulace na internetu snad všude, zvlášť v médiích.

Včera jsem narazil na tento článek a já konečně pochopil odkud se na světě bere tolik hloupých žen. Tím neříkám že všechny ženy jsou hloupé, ale pochopil jsem že v tom není náhoda. Někdo je těžce zmanipuloval. Po přečtení toho článku (Jak poznat, že to není ten pravý. Miluje problém, 13. září 2010 8:53) se mi otevřely oči. Opravdu je v naší společnosti tolik hloupých žen, které slepě přebírají takové názory?

Chci si postěžovat. Kéž by na světě nebylo tolik hloupých lidí. Jen chorý mozek může přijít s takovouto myšlenkou: "Zvláštní je ale i opačný extrém, když váš milý svoji matku oslovuje miláčku..." Jak někdo může přijít s něčím tak absurdním? Neumím si představit, že by někdo oslovoval "miláčku" svoji kamarádku natož svoji matku.

Ale vůbec ze všeho mě štve ta drzost říkat lidem co by měli a neměli a ještě to dávat na zpravodajský server. Někdo si vytvoří seznam svých osobních preferencí a pak to cpe ostatním ženám aby to hloupě zkopírovaly. Článek v podstatě poskytuje 7 bodů kdy by se měly rozejít (nebo neseznamovat s dotyčným mužem). Jako by ženy byly dokonalé a nikdy nelhaly, přitom lžou skoro všechny. Jako by na světě existoval dokonalý muž co nemá žádné chyby. Představte si, že na netu koluje ještě dalších bezmála několik desítek podobných návodů, a každá má trochu něco jiného. Takže ten seznam byste s trochou snahy zvládly rozšířit aspoň na 20 bodů co by neměl.

ÚPLNĚ ze všeho mě ale totálně vytočila tato část:

2. Libuje si v problémech

"Řekněme si to na rovinu, potížistu nebrat."

To je ale snad každého věc s kým chodí nebo ne? Jestli ji vadí určitý typ lidí tak někomu to vadit nemusí. Každý přece má nějaké nedostatky. Co ale nejvíc štve, že tato osoba nabídne seznam jak věci neřešit a rovnou se rozejít. To je dneska taková moderní zkratka, před vším utíkat, před jakýmkoliv problémem... Je to vlastně neskutečně pokrytecké protože to co kritizuje toho se sama dopouští. Říká "Když svítí slunce, je mu vedro. Když zaleze za mrak, je mu zima." = nebrat. Takže co doporučuje je utíkat před mráčky ve vztahu, utíkat před problémy a čímkoliv co mi nevoní. Neřeknu kdyby vyšel článek na téma jak řešit určité problémy nebo jak se nad takovými věcmi povznést, jak povzbudit partnera nebo jak se domluvit aby věci fungovaly lépe, ale tady se doporučuje, vyškrtat, vymazat, utíkat, zavírat dveře, odsuzovat šmahem koho neznáme jen na základě debilních doporučení. Jako třeba co je špatného na tom jestli někdo řekne svoji matce co měl k obědu? To je snad každýho věc jaký má vztah s matkou. Nebo další absurdita: "Měla byste tedy naslouchat svému vnitřnímu hlasu, který vám našeptává, že je divné, když váš vyvolený hovoří o své matce jako o staré krávě (a to i v případě, že si myslíte totéž)." Ne každý má dobrý vztah s rodiči. Podle téhle by tedy lidi co maj špatný vztah s rodiči neměli mít vůbec právo na to s chodit s ženou. Nebo dále absurdní názor, který jsem někde četl a je poměrně častý - že když se muž hrubě chová ke své matce tak se tak bude chovat i ke své partnerce či ženě. Absurdní. Jakoby automaticky znamenalo že když miluju svou matku tak svou partnerku budu taky milovat a když nenávidím svou matku tak svou partnerku budu přece taky nenávidět. To zas musel být génius co toto vymyslel. Neumím si představit že bych ke své matce choval romantický vztah, kdežto k partnerce ano a přijde mi to přirozené. No pokud bych už nechtěl být se svou partnerkou tak se k ní nebudu chovat hrubě ale rozejdem se. Ale někdo prostě je přesvědčen o své pravdě, že jinak to být nemůže a musí to své přesvědčení ještě cpát ostatním ženám.

Další věc, kterou považuji za stupidní, když ženy soudí člověka podle názvu nicku v registraci nebo v příspěvku. Jakoby k vzniku nicku nestačila pouhá náhoda, že něco zrovna uslyšíš v Rádiu, v TV, já nevím. Sranda. Třeba někdo si dá jméno Upír, ale každá žena si pod tím hned představí něco jiného. Jedna si řekne: ten asi bude lidi pěkně vysávat, jiná: asi má rád horory, další: ten mi nahání hrůzu, atd. Přitom jeho nick nemusí znamenat vůbec nic. Ženy jsou tak neuvěřitelně najivní. Znamená to, že když si dám nick "bohatý", budou mít o mně ženy dobré mínění a poletí na mě, kdežto, když si dám nick "chudý" tak o měn nazakopne ani myš? Prostě tohle souzení je neuvěřitelně slepé a najivní a jen to svědčí o povrchnosti některých žen.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.16 11:43
avatar
Zdá se, že ten článek tě také zmanipuloval...
.
Bohužel povrchní nejsou jen ženy!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cimrman
Datum: 08.01.16 12:21

Jak?

Od: pt®
Datum: 08.01.16 13:05
avatar

cimrman, to je k neuvěření. Píšete, jak jsou ženy ukecané, ale Váš dlouhý příspěvek přesně ukazuje, že podle sebe soudím tebe.

To nemáte vlastní rozum, vlastní úsudek, že věříte nějakému článku? To je ta Vaše logika? Vždyť se musím smát, ale je to spíš k pláči. Ti chlapi Vašeho ražení mají moc velké ego. Kdo může za všechny války, kdo si od mala hraje na vojáky, kdo se imrvére pere a zápasí a buje s klackama? To holčičky nedělají, ty mají panenky a nádobíčko.

Nebuďte tak vztahovačný, nejste pupek světa a nežijte z domněnek. - pt


doplněno 08.01.16 13:21:

Kdepak doktora Plzáka, to je muž. Pokud chcete pochopit ženu, učte se jí naslouchat, ovšem to dokáže takový muž, který na to má.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 08.01.16 13:14

Já bych doporučil něco přečíst od Mudr. Miroslava Plzáka. Potom vice pochopíte ženy. Možná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 13:59

no jejda, hejkal má určitě asi pravdu !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 08.01.16 16:05
avatar

Pro pt: Jste báječná! Už jsem se chystala napsat něco v podobném znění,ale udělala jste to za mě.A kromě toho bych tam přidala, že se chlapy nadřazují jako pitomci nad ženský, ale když mají bebíčko, to jim je ženská náruč dobrá,ať maminčina ,manželčina,milenčina, ...Nejsem feministka, to je ze života.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.01.16 17:36
avatar

"ivik", *placni* - pt

já tomu říkám "Adamův syndrom"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 14:08
avatar

Cimrman, že ty máš s ženami problém? A asi nejenom s nimi. Jinak by tě takový článek o ničem nemohl vůbec rozhodit, potažmo bys ho vůbec přehlédl a nečetl. Buď dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 15:35
avatar

Zpráva byla v novinách. Je potřeba za každou cenu uvěřit? Tohle? Takhle?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 16:09
avatar

Haha. *smich* Jára Cimrman zmatený a nechápající.

cituji : Po přečtení toho článku (Jak poznat, že to není ten pravý. Miluje problém, 13. září 2010 8:53) se mi otevřely oči.

konec citátu.

To je dobrý. Tady jsme na poradně a proto vám radím : Milý Járo. Zapište si do svého milovaného deníčku, že pokud máte pocit, že se vám otevřely oči když někdo něco řekl nebo jste si někde něco přečetl, pak jste zmanipulovatelný vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 16:16
avatar

Souhlasím s Hejkalem, ten článek Vás pěkně zmanipuloval.

Dokonce jste z něj vyčetl věci, které v něm nejsou...

Cimrman by mohl být schopen pochopit nadsázku a mít nadhled...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 16:59

Tento článek žádná ženská nebere vážně, je to jen pro ukrácení chvíle.Divím se, že článek vzal vážně právě cimrman, když je muž. Ale kdoví, zda je muž? Přece jste viděli Cimrmann ležící , spící.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 17:07

nekonečný rozměr lidské blbosti *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: missdance
Datum: 08.01.16 17:18

Cimrmane, co to čteš za lacinou literaturu? To ti není jasné, že ta redaktorka dělá jen její džob? stále musí "něco nového" psát do nového vydání, ať už je právě v rozvodu, rozchodu nebo přechodu...musí dřít, páč má půjčky a kdovíco*smich*

Tyhle rady z ženských časopisů jsou na zasmání, na nic jiného...to nebrat vážně*tanec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.