Všichni mě štvou. Pozdní puberta nebo stres?

Od: Datum: 05.01.16 22:16 odpovědí: 7 změna: 07.01.16 13:07

Zdravím,
Prosím potřebuju poradit s několika věcmi. Je to stres,pozdní puberta (ve skoro 22 letech?) nebo se mi mění charakter v nákou vzteklou fůrii?
Zde je mé hrůzné vylití srdce:
posledních pár měsíců mě začali všichni štvát. Moji rodiče se kterými žiju, moji kamarádi, známí, všichni.
Mám pocit jak kdyby mi pořád něco vnucovali, kamarádi zas kritizujou výtvory (server hry kde se staví) které jim do ted nevadili, upozorňují na to v naší komunitě a mě přijde jako kdyby mě chtěli schodit v očích druhých ačkoliv po mém oboření řekli že to tak není. Štvou mě známí páč jedinné na co se vždy ptaj je : už sis našla kluka a práci?
Nejsem zdravý člověk tak nemůžu dělat vše hledám práci a oni dělaj jak kdybych se jen válela.
A hlavně mě štve že mě vše štve!
Nikdy sem nebyla zrovna společenská ale od tý doby co mě lidi štvou se stahuju víc a víc do sebe a mín s ostatníma komunikuji a víc a víc potlačuju vztek. Tedy ne vždy se mi ho podaří potlačit to pak v soukromí prskám nadávky.
Počítám s tím že chyba je ve mě a stává se ze mě spratek a já se vás ptám...jak tomu zábránit?
Předem děkuji za objektivní posouzení, odpovědi a rady.
Fan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.16 07:50

Fan, každý máme svou cestu a svůj čas ke změnám. Možná, že vy jste došla na určité místo v čase svého života, kdy víte, že takto, jak žijete, nemůžete pokračovat. Že musíte postoupit dál. Stačilo pár utrousených poznámek nebo pár nespokojených vět a ti kdo vás znají, se domysleli a snaží se vás popostrčit na samostatnou cestu. Nemůžete stále žít ve svém dětském pokojíčku, obklopená péčí druhých a chtít uznání a respekt od svého okolí. Už dítě nejste. Všichni čekají, že se podle toho budete chovat. Je čas se o sebe postarat a pak příjde čas, kdy se budete muset postarat o své děti a pak o své rodiče. Tak to v životě chodí. *hej* Vítejte mezi dospělými. Je čas postoupit na své životní cestě! Je čas!

doplněno 06.01.16 12:05:

Ještě jsem zapomněla nesmírně důležitou věc. Tím, že žijete s rodiči, jste bez práce, jste ve svém pokojíčku stále dítětem. Chcete svůj život, ale jako dítě, musíte poslouchat, musíte se zpovídat kam jdete, s kým jdete, kdy se vrátíte a musíte si říci i o peníze i na sodovku. Když maminka vypere, vyžehlí, uvaří a uklidí, ať máte roků kolik chcete, jste dítětem v Mamahotelu! A to vás štve. *bum*A já se ani nedivím.

Datum: 06.01.16 10:06

me stvou vsichni odjakziva, ta pozdni puberta by misty na me klidne sedela *smich* ale narozdil od vas se nevztekam protoze jsem flegmaticky optimista :) Mam narocnou praci, jak na kvanta uceni se a vymysleni vlastnich postupu, tak provedeni a tak se s nikym nestykam (krome teplych mesicu) a jen dru a smrdlam si to svoje. Hodne lidi si trochu utahuje, ale co mi je po nich, ja se jim taky nesmeju, ze musi chodit do prace, a ja kdyz chci, tak nemusim cely rok delat nic a opaluju se na zahrade za stejne penize jako oni. Cili nakonec se smeju jen ja, ale proc bych jim neco vysvetloval, pro ne to nedelam :)

Datum: 06.01.16 12:08

No, z toho popisu to vypadá, že máte spíše vztek na sebe. Ale to přejde. Jenom mohu k tomu říci, že se to nestává jenom Vám. Ono to tak chodí mezi lidmi všude. Uvědomte si, že někdy lidé kladou otázky jenom proto, že vlastně nemají co říct, tak se ptají. Odpovězte jim také otázkou na tělo a oni toho nechají. Myslím tím ty, kteří o Vás vědí hodně. Když oni vědí o Vašich problémech, určitě i Vy víte o nějakém, který zase řeší oni. Hlavně jim nedejte znát, že Vás něco trápí, protože lidé jsou dost protivní a začnou se v tom šťourat. Kompezují si tak své vlastní problémy.

Datum: 06.01.16 18:04

ne potlačovat, ale ovládat !

nemusíš se obviňovat za to, že tě někdo štve, že cítíš nenávist-je to lidské!, ale pozor na to potlačování...

prostě si najít ten svůj způsob jak negativní emoce uvolnit...duševní hygiena je stejně důležitá jako ta tělesná !

Datum: 07.01.16 07:28

Drazí kolegové. Tím vším, co jste napsali, říkáte, že je naprosto vpořádku, že dospělý člověk, 22 let, sedí doma, bez práce, bez ambicí, hraje se svou komunitou "hry, kde se staví"?! Opravdu si to myslíte? A radíte, jak na jedovaté poznámky rodičů a přátel?! No neblázněte! U vašeho dítěte by vám to také nevadilo?*sok* Asi jsem moc divná. Moje děcko by si tohle nikdy nedovolilo!

doplněno 07.01.16 07:48:

Rio, jen diskuze, ano? Víte jaká je doba. Víte, jak těžko se peníze vydělávají. A šatit, živit, platit hračky, dávat kapesné dospělému člověku, který nemá vůbec žádné ambice? Vůbec žádnou snahu a jen ho zajímají přátelé v komunitě, kde se hrají hry? *sok* Vy jste se pokusila a nevyšlo to. Odpočinete, naberete sílu a budete se snažit. Budete cfhtít svůj život a ne život podle pokynů a také možností rodičů. Že je to tak? ;) Držím vám všechny palečky! Až příjde čas, vy se životu postavíte, nebudete se jen bránit, jako teď.

Datum: 07.01.16 13:07

˜Ten celkový obraz, jak si nám ho tady nastínil, není samozřejmě nijak ružový. Ovšem, a to nesmíme přehlížet a tady bych s tebou nesouhlasil, že jsou tu už zárodky toho pozitivního. Mám na mysli tu pěknou čtyřku z dusíku, nebo ta rovnováha na páce, že? To jsou ty první vlašťovky." *smich*

je jasne, ze se to tezko vysvetluje starsimu cloveku, ale jsou davno mnohem otevrenejsi moznosti, a napr. herni svet ma v sobe obrovske penize. Jen clovek, ktery nahrava na Youtube videa "jak hraje hru", pokud je oblibeny, muze vydelat miliony USD. Ja tam nahodou ctu jedno pekne slovo "me vytvory", od toho se da vzdycky odrazit (asi tezko v Minecraftu, ktery tipuju a dodneska nechapu, jak neco takoveho muze byt uspesnou hrou), ale i tam se da myslim nejaky content prodavat). Cili ono se da leccos vysedet u pocitace, ale zacina to dlouhym sezenim bez hmatatelneho vysledku "pro ostatni". Taky souhlasim s @ria, ze u slecny v tom bude nejaky osobni nezdar nebo frustrace, jeste podporena "kecama" ostatnich nebo nevim, proc ma nekdo potrebu byt vztekly tak, aby si pak jeste v soukromi zanadaval, ikdyz uz tam nikdo neni :). Clovek musi najit v sobe spravny smer, a pak uz to jde samo. @fan Nevim, co delate v tom Minecraftu, ale zkuste se posunout ve vytvorech treba trochu dal nez v kostickovane hre :)

Od: ria®
Datum: 07.01.16 07:39

a není to tím, že se ti v životě nepovedlo,něco, nějaký sen, nebo nějaký plán? Narozdíl od "babči" bych to chápala.. ale problém není u příbuzných, ani kamarádů..., ale u tebe, chtělo by to změnit prostředí, práci, lidi.. cestovat.. Nevím co tě zajímá.. Možná jsem v podobné situaci :)

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.