1xPití alkoholu

Od: Datum: 05.01.16 20:52 odpovědí: 8 změna: 07.01.16 02:33

Jakj často pijete alkohol? Myslíte si, že je zdravý v malém množství? Někdo říká, že ano, někdo, že ne, tak v tom mám trochu zmatek. Mně je 18 let a poslední dobou alkoholu docela podléhám, i když ne zase moc, ale tak jednou za měsíc se opiji a mezitím si sem tam dám jedno nebo dvě piva. Opíjení není zdravé asi určitě, ale člověk má u toho takový uvolňující pocit, dočasně je stres a úzkost pryč, je to fajn. Už jsem se taky přesvědčil o tom, že pití na žal je veliký nesmysl, jednou jsem to zkusil a na druhý den jsem měl šílenou depresi. A co vy? Povídejte cokoli o alkoholu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.01.16 20:55
avatar

Velký pozor! Je známo, že ženy lehčeji podléhají alkoholu, návyku a těžce se ze závislosti dostávají! - Zastavte to co nejdříve ! případně vyhledejte pomoc!

Manželka si se mnou dá půldeci ořechovky večer nebo čtvrt piva k obědu - ale má rozum... jeji otec se totiž upil k smrti (nebylo mu 50 let :( )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:35
avatar

Piju denně jedno pivo k obědu a téměř denně sklenku vína (nebo malého panáka) po večeři, to jsou dohromady 4 jednotky alkoholu, což je prý maximální prospěšná míra. (Teprve nedávno vědci pořádně přišli na to, jaká je půllitr piva vitamínová bomba.) Zato nemám potřebu se opíjet, spíš k tomu dochází nedopatřením (loni např. celkem jednou).

Ještě před 18. rokem jsem si prožil, co to znamená být na alkoholu závislý, šlo jen o pár měsíců (asi tři) a dostal jsem se z toho vlastní vůli bez profesionální pomoci - zkrátka jsem si řekl dost. Stačilo. Už se na sebe nemůžu koukat. Od té doby mám, co se týče pití, své zásady.

Zásada č.1 - což již uvádíte - nepít na žal. Po vystřízlivění bude žal ještě větší. Piju zásadně buď na zdraví (pivo na trávení, víno na krvinky, slivovici na "vypálení červa" či nevolnost) nebo na radost.

Zásada č. 2 - občas si dopřát výjimku v podobě odepření té "pravidelné dávky": když mám třeba náhodou k obědu něco, na co se pivo nehodí (např. sladké), mermomocí ho mít nemusím. Jindy se to vyrovná např. dvěma točenými, opět však s tím, že nemusí, a při nepřekročení dávky. Pravívá se, že "skrytý" alkoholismus je i takový, kdy člověk pije málo, ale zato denně a - psychický rys závislosti, který je důležité dodat - nemůže bez toho být. Občas tedy stačí sám sobě dokázat, že je tomu naopak.

Zásada č. 3 - když už do hospody, tak klidně doslova a do písmene na jedno, opět nepřekročit zdravou dávku, a to i kdyby mě kamarádi stokrát "hecovali".

Za dodržení těchto zásad mám vztah k alkoholu veskrze kladný. Pomáhá (viz výše) a inspiruje - např. literárně. Denní pití piva po obědě si doslova užívám jako rituál. (Včetně vychlazení půllitru a dobré hudby k tomu.) Piju proto, že mi to chutná, ne proto, že musím - chutná mi třeba i čokoláda a ani té se nemůže moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:43
avatar

- záleží na tom, jestli jste povahově typ "závisláka". Pokud si taková povaha začne něco s jakoukoliv drogou, může skončit dost blbě. Zvláště, jestli začnete tzv. "zapíjet žal" .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:59

Jack London: Démon alkohol

... rozsáhlé povídání ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 07:59
avatar

Je dokázáno, že alkohol pomáhá roztahovat cévy a umí ještě několik věcí. Totéž víno nebo pivo. Všude je nějaké doporučené množství, ale už nikde není psáno, že by mělo být ve dvou dávkách, v různých časech. Nejlépe ráno a pak večer. Samozřejmě je naprostým nesmyslem nalít do hlavy určité množství s tím, že tím vyčerpávám doporučenou dávku na týden. ;) U alkoholických nápojů by mělo platit všechno to, co pro ostatní činnosti: Všeho s mírou! Alkohol jako lék a ne jako únik nebo závislost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickys
Datum: 06.01.16 19:41


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 19:51
avatar

Neopíjím se ale klidně si dám ve dvou sedmičku dobrého vína, klidně si dám skleničku Metaxy a taky štamprdli domácí slivovice vychlazené tak, že sotva teče. V létě si s chutí dám pivo, v zimě ho vůbec nepiji. Konzumní víno a levný alkohol nepiji nikdy. Nikdy nepiji sama, nepiji proto abych se opila ale proto, že piji s někým s kým je mi dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 02:33

Jo, alkohol, to je věc, to je tvrdá droga, třeba jako heroin a podobně, jen s tím rozdílem, že je u nás legální, stát to podporuje, jak může. No bodejť by ne, když z toho má takové peníze. Kdyby alkohol legální nebyl, stát už by patrně zkrachoval, myslím. Proti alkoholu nic nemám, mám ho rád, a proto už ho raději nepiju. Alkohol sám o sobě je dobrá věc, dokud je člověku sluhou. Stane-li se člověku pánem (tělo si naň zvykne), pak to znamená obvykle přinejmenším rychlejší cestu do truhly a život na nic. Takže na to pozor, je to návykové.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.