Problém se spolužáky

Od: Datum: 02.01.16 20:18 odpovědí: 8 změna: 03.01.16 03:23

Zdravím, mám takový problém se spolužáky, se kterými se ve škole bavím. Oni jsou hodně chytří, mají více znalostí než já. Někdy mi přijde, že se nade mnou povyšují, není to nic velkého jako, že výslovně říkají, že jsou chytřejší než já, ale je to takové nenápadné a skryté, přesto to dost citlivě vnímám. Musí si to dokazovat, nelíbí se mi to, necítím se mezi nimi občas moc dobře. Bojím se, že zase plácnu nějakou blbost, které se pod vousy usmějí a budou si o mně myslet kdovíco. Štve mě i to opravování, něco řeknu jinak, nepřesně a oni, zvlášť jeden hned na to: No, ano, ale... něco tam pozmění, to je takové dost srážející. Bojím se říct, co jsem dostal za známku z písemky, tak někdy řeknu místo 4 třeba 2. Když jim odpovím upřímně, tak vidím ty obličeje, které se mi vysmívají, někdy taky řeknou třeba toto: Cože čtyřku? Co jsi v té písemce dělal? Je to nepříjemné poslouchat. Jeden z nich je navíc takový pokrytecký, říká, že vůbec není chytrý, že si myslí, že z písemky dostane špatnou známku, přitom si to vůbec nemyslí a stejně má nakonec jedničku. Jde jasně vidět, že pokud se mnou mluví tak jsou plní sebevědomí, kdežto mám dojem, že si v jiných situacích příliš nevěří. Chtěl bych to nějak vyřešit, něco jim na to říct, ale nevím co. I kdybych jim něco řekl, tak se bojím, že by se jen se skrytým pohrdáním na mne podívali a vyargumentovali by si výhru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 20:24

Je tu jedna taková poměrně nepříjemná možnost. Před písemkami se učit. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hypofyza
Datum: 02.01.16 20:30

Nejde jen o písemky, i pokud se bavíme o normálních mimoškolních tématech, tak se cítím jako blbec, oni ví tolik věcí, že by tomu člověk nevěřil.

Od: uska®
Datum: 02.01.16 20:24

Najděte si jiné kamarády a s těmito se bavte jen o tématech, kde jste fakt dobrej, třeba o šachách.


doplněno 02.01.16 22:08: -- oni ví tolik věcí, že by tomu člověk nevěřil.--Proč je nevíš ty? Co ti brání si rozšiřovat obzor, mít nové poznatky jako tví kamarádi? Mysllíš si, že oni s těmito vědomostmi se narodili?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickkk
Datum: 02.01.16 20:32
taky mám ve tríde takové spoluzáky, toto nejsou praví kámosi..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 20:32
avatar

Asi k tomu mají nějaký důvod. .. nebudou se ti smát za známky když se před písemkou naučíš - což bys ostatně měl dělat nejen kvůli jim ale i kvůli sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hypofyza
Datum: 02.01.16 20:37

Do školy se učím tak přiměřeně, nemám potřebu mít samé jedničky, nechci ale, aby zaběhla diskuze tímto směrem. Nepřijde mi vhodné takové chování, kdy se člověk nad druhými povyšuje, protože je v něčem lepší.

Od: lubosgls
Datum: 02.01.16 22:29

Zpohledu internetového čtenáře se jejich chování těžko posuzuje, ale pokud se v jejich společnosti necítíš dobře nebo trapně, tak ji zkrátka omez ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.16 03:23
avatar

Chytrost a znalosti nejsou totéž.

Chytří lidé mohou mít (a často mají) i dostatek znalostí,

ale ne všichni lidé se znalostmi jsou zároveň chytří.

Čemuž nasvědčuje i případ tvých spolužáků.

Chytří spolužáci by se chovali jinak, ned nikoho by se nepovyšovali,

věděli by, že známky nic neříkají o něčích kvalitách.

Nic jim neřikej, nestojí za to. Radši se bav s chytrými spolužáky...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.