Nesnáším leden

Od: Datum: 01.01.16 21:59 odpovědí: 18 změna: 03.01.16 08:57

Nesnáším leden a vůbec celou zimu. Vždycky mám pokleslou náladu, postihují mě smutky, splíny, úzkosti. Začíná to zkraje prosince a končívá to někdy začátkem března, kdežto v létě jsem plný energie a nadšení, třeba poslední léto jsem si parádně užil. Asi nejhorší datum je dnešek: 1.ledna-to mám vždy šílené depky, že to není možné. Taky máte v zimě deprese?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.16 22:08

No tak deprese zrovna ne,ale zimu taky nemám rád.Taky ožívám až zjara.Jsem celkem dost fyzicky činorodý člověk,jenže třeba kolem baráku co se týče venkovních prací toho člověk moc neudělá.Ještě před pár dny jsem byl jakž takž spokojený,aspoň jsem mohl chodit v kraťasech (sundávám je až při vnější teplotě pod 0 stupňů).Tak jen doufám,že teď nepřijde tuhá zima...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lm®
Datum: 01.01.16 22:34
avatar

Nejste v tom sám... :)

Miluji léto,teplo,vlahá letní rána s příslibem krásného slunečného dne (nemusí,vážně nemusí být letošních 38,stačí sladkých 27 ;)), teplé dlouhé letní večery..když je k tomu volno ...pak je ten život k žití...*srdce*:-P*klik*

Jenže co naděláme...příroda si potřebuje taky odpočinout,holt musí být období i chladné.Zatím sice žádná zima není,ale třeba přijde.A k Vaší otázce,nemám ráda zimu,tedy ani leden.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 22:58

Taky nemám rád ty teploty od 0 a níž, sníh a led.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 23:04
avatar

Já zas (ač zimomřivec) nesnáším vedra, nedá se v nich absolutně nic dělat. Jak může být někdo v létě plný energie, když vám ji to vedro všechnu vysaje?

Ne, v zimě nemám deprese, proč? Počasí ani roční období u mě s depresemi vůbec nesouvisí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 02.01.16 11:36

Přesně

vedro mi vysaje veškerou energii.

Zimu mám ráda, pokud není - 15, to už pak byt jen těžko vytápím. Mám ráda ráno tmu - vstávám tak před 6 (jen ta zima při vstávání kdyby nebyla ), a i navečer je mi tma příjemná. Je fakt, že v práci klepeme kosu až do oběda, než se budova vytopí ale to umrtvující vedro v létě mi připadá horší...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jandorda
Datum: 01.01.16 23:13

J ty "depky" vyháním chozením po horách. Opravdu to pomáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.16 23:51
avatar

Dobrý večer nikacek, chybí vám.sluníčko .*slunce*Náladě nepřidá ani nevlídné či sychravé počasí. Zřejmě na vás působí i nedostatek světla, jeho dostatek naopak působí "antidepresivně".Zkuste se zbavit chmurné nálady tzv. terapii světlem – uznávanou léčebnou a preventivní metodu, kterou lze provádět třeba biolampou. Ale stačí se prostě obklopit hodně světlem, alespoň půl hodiny denně. Vyzkoušet můžete i aromaterapii, která je jednou z metod přírodní medicíny. Proti depresi pomáhají vůně např.borovice, levandule, mateřídoušky, meduňky, růže, atd. Negativní myšlenky přitom puste z hlavy, relaxujte a puste si k tomu nějakou hudbu.Co bych vám vřele přes zimu doporučovala, začnětet cvičit jógu.Pokud byste se ale cítil/a, že to sám/sama nezvládáte, neváhejte navštívit odborníka. *slunce*tož,tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 01:24
avatar

- v zimě mívá deprese dost lidí - chybí Vám sluníčko. Já si doma alespoň hodně svítím, nemám ráda ani šero.


doplněno 02.01.16 12:58:

ria -

přesně tak - když je zima, mám depky - když je parno - tak "chcípám" - ale mám pocit, že dneska si člověk nemůže moc vybírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 02.01.16 01:28
avatar

:)Dobré večeroráno.., já si přenastavila časovače u akvárek, aby svítily déle do noci.. taky tohle období nemám ráda.. Chtěla bych být medvídkem, zalézt do jeskyně a probudit se do rozkvetlé krajiny..


doplněno 02.01.16 11:54:

Nemám ráda zimu, ani léto a teplotu nad 25°.. Jsem jarní člověk.. 18-22° sluníčko a vuně rozkvetlých rostlin.. :)..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 08:43
avatar

taky nemám ráda zimu a pokoušejí se o mě různé smutky a splíny - není nad sluníčko, modrou oblohu, vůni trávy... atd... - ale na 2.stranu, v létě nemáte "dlouhé zimní večery" s knížkou, svíčkami a různými světýlky - to má taky něco do sebe... a teď, co napadl sníh, je to i venku veselejší ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 11:06
avatar

Jojo, je šero a tma a deprese a vrány a psí hovínka a všude samá beznaděj. Jen v dáli je světýlko naděje. Žárovka v lednici. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gumid
Datum: 02.01.16 13:03

Pokud máte čtyřnohého kamaráda, tak ty hovínka snadno seberete zmrzlá a pevná v zimě. V létě se rošlápnou a všude to smrdí při vyžších teplotách .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.16 08:08
avatar

Ale no tak, Gumidku! To byl pokus o humor. Sbírám pečlivě, neboj! A pijí mi krev ti, kdo nesbírají. Zvláště pak ti velcí, kteří nechávají hromady. Kdo si koupí velkého psa, musí počítat i s velkou hromadou. My, babky, máme malé pejsky a bobky sbíráme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 02.01.16 11:19
Zima je moje nejoblíbenější roční období. Ještě by mohl napadnout metr sněhu, nebo dva, aby jsme mohli stavět huhuláky...
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: gumid
Datum: 02.01.16 13:01

Nemám rád léto a teploty od 26 do 36. Vedro na zdechnutí, odporný hmyz a člověk moc ve vedru nespí a je celý propocený večer i po spánku ráno.

Tohle počasí je stvořené pro mě a libuji si v něm.

Zajímavé je, jak tu v létě všichni nadáváte na vedro a že nezaprší a v zimě nadáváte na zimu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 15:40

Ano, taky nemám rád zimu, ale toto léto byly většinou teploty okolo 35 stupňů, bylo jak v Egyptě, takže si myslím, že ta zima není na škodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 03.01.16 07:48

Nesnáším zimu celou. Leden jako takový mi tolik nevadí. Ale zrovna mám zánět močáku jako prase, jen proto, že jsem byla včera chvilku venku a nevzala si punčocháče. To v létě nehrozí. V létě nemusíte řešit, jak se obléknout, abyste náhodou nenastydli. V létě nikdy neonemocním. Jsem milovník tepla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.16 08:57
avatar

Taky nemám rád zimu. Všechno pod +20 st. je zima nebo strašná zima. To raději 35 než nulu. Naprosto vám rozumím, už aby byl tak květen či červen. Nesnáším oblékání, nemám rád rukávy.

Deprese (možná spíš špatná nálada) pramení právě z toho, že nejste spokojen už samotnou existencí v takovém prostředí. Nedá se nic dělat. Kdybych na to měl, odjedu v říjnu do teplých krajin a vrátím se v dubnu, či květnu. Zimu nepotřebuji, sníh nemusím vidět do konce života.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.