Vada řeči - patlavost u moderátorů v médiích

Od: Datum: 30.12.15 20:48 odpovědí: 14 změna: 13.11.16 20:13
avatar

Včera jsem v hlavních zprávách večer v19.30 na Nově zaznamenala mladou reprtérku,která neuvěřitelně špatně mluvila,myslím, že se jmenovala Pavla Kosová.Hezké děvče, ale nechápu, jak s takovou vadou řeči může někdo pracovat jako reportér..Jaký na to máte názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 20:54
avatar
No, vada řeči se snad dnes vyskytuje u cca 30% reportérů..(někde více, někde méně výrazná).U regionální venkovské TV v okresním městě by se to s velkou dávkou tolerance snad dalo "prominout", ale u TV s celostátní působností se mi to opravdu nelíbí..
Ale co si budeme povídat, vada řeči není zdaleka jedinou chybou dnešních redaktorů a reportérů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 21:00
avatar

Jednou o tom byl článek v MF Dnes.Hodnotili moderátory hlavních zpráv na všech stanicích.Došli k tomu,že jsou špatní všichni.Nejlépe se umístila z Čt1-Marcela Augustová,ale to už je televizní ostřílený veterán "z jiné generace".

Můj názor...počkejte si na Primě na Šebrleho:-D,to už není smutné,ale přímo k pláči.Úrověň jde dolů a televize se stává"lidovou",asi to tak Češi chtějí*nevi**smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 21:11
avatar
V zájmu zachování duševního zdraví na novácký zprávy nekoukám, tudíž jsem ono děvče neviděl. Ale to je problém snad všech. Televize, či rádio, všechno stejný. Je neoddiskutovatelný fakt, že když se někdo chce živit hubou, MUSÍ umět dobře mluvit. Tedy, měl by umět.
Ovšem to, co člověk často slyší je zoufalý. Nejen, že je rozumět každý třetí slovo, ale i čeština skřípe více, než je zdrávo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 21:14

Ahoj. Ano, je to divné. Oni si v těch vadách snad přímo hoví. Jeden se až diví, že si nejsou schopni si za ty prachy, co jim dávají najít někoho, kdo jim s tou nápravou pomůžou. Takhle už perlí od samého počátku. Na Nově i jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 21:15

Pavla Kosová? Její problém jsem zaznamenal dnes, skoro mi přišlo, že má nějaký zdravotní problém (nová rovnátka?!), protože zrovna u ní jsem si toho nikdy předtím nevšiml.

Pamatuje někdo legendárního Kamila Housku? To byl nářez, uedaktou, co v hlavním vysílacím čase neuměl říct R...

Jinak mě to štve taky, poslouchat se to kolikrát nedá, titulky píše poloviční analfabet a vkládá je tam stylem napíšu to a někam to frknu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 21:24
avatar

Nejhorší je to jejich ehhhhhhhhhhhhhheeeeeee emmmhhhhhhheeee a když je to v každé větě, tak to je pak představení :(

Mí zase vadí Borhyová jak počád dělá ty držky, kroutí hubou, zvedá obočí, kulí oči, to je mi tak nepříjemné, že nevnímám o čem mluví, vnímám jen ty její držky:( Dělá to už pár let, předtím to nedělala, nechápu proč to začala dělat, je to hezká ženská a když začne držkovat, tak vypadá jak mutant :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 30.12.15 22:11
avatar

Díky za názory.Ještě se mi také nelíbí, když komentují nějakou tragickou událost a při tom se tak nějak blbě usmívají,jakoby ani nevěděli, co čtou a měli z té tragédie upřímnou radost...

Datum: 30.12.15 22:46

Byť odpovím "mimo mísu", ale nedá mi to...a proto jsem tak šťasten, že doma televizi nemáme.*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roman68*
Datum: 30.12.15 22:53

ano ..také už 5 let TV nemám -sleduji jen jednou týdně u rodičů- ale zprávy opravdu nemusím...vždyť je to stále to samé!

Jak osvobozující ! nebýt závislý na "masmediální denní dávce emocí" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 20:13

Přesně tak. Cca před 8mi lety mě přišel dopis z Krkavčích hor, abych se přiznal k placení koncesionářských poplatků... Takže ta stará bedna, co stejně fungovala jen na staré video (měla jen analog, což ale těm šmejdům nevadí, podle jejich pravidel se i takový přístroj považuje za televizi podléhající poplatkům), putovala do sběrného dvora... Na video stačí starý PC monitor, na filmy DVD stačí noťas, už mi za ty roky TV vůbec nechybí.. Nováckou TV považuji za venkovskou TV, ta "kvalita" jejích reportérů tomu odpovídá, beztak ji vidím jen párkrát do roka u tchýně na venkově a to mě zase na dlouhou dobu stačí... Beztak je to jen reklamní kanál, kde je proud reklam sem-tam přerušený kouskem nějakého filmu...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 23:36
avatar

A všimněte si, když musí někteří moderátoři říci něco, co jim nejde "pod fousy", něco, co neodpovídá jejich názoru, jak to zadrmolí, jen aby jim nebylo rozumět. Říci to asi musejí, ale... Týká se to hlavně mužské populace zprávařů na ČT24.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sledovac
Datum: 31.12.15 01:13

Jmenuje se Pavlina Kosova a se svoji obezni postavou, nehezkou tvari a vadou reci obtezuje divaky televize uz asi dva roky! Skandalni je, ze se neco takoveho muze zivit svou vizazi a hlasem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.15 05:37
avatar

Na zprávy na Nově se nedívám, Pavlínu Kosovou neznám. Ale různí ti hlasatelé a reportéři - to je někdy trapné. Vezmou kdekoho, protože býval člověk sportovcem, modelkou...Jako modelka byla třeba dobrá, v mluveném projevu je to zlé. Časté přebrebty, rozchichotání se, drmolení, vady řeči...To dřív ve zprávách nebývalo. Vzpomínám třeba na paní Moučkovou, Vostřákovou, Burešovou, Retkovou, Čechovou, jaké to na obrazovce byly kultivované dámy. A jejich řečový projev - paráda.

Mnoho lidí na obrazovce má větší či menší vadu řeči. Dřív by tuto práci dělat nemohli, dnes to, zdá se, nikomu nevadí. Proč? Právě v TV by na ten jazyk, řeč a výslovnost měl být kladen ten největší důraz.

Co je zajímavé - nevadí mi to u jednoho člověka. A to u pana Karla Čáslavského. Pravidelně si na netu nacházíme a sledujeme jeho Hledání ztraceného času, Vltava v obrazech apod. Je úžasné vidět sokolský slet ze začátku 20. století, či stavbu sochy sv. Václava na Koňském trhu. A pan Čáslavský to slovem tak citlivě doplňuje, že mi jeho vada řeči vůbec nevadí.

No a co takový Karel Schwarzenberg? To už snad ani není řeč, co on vyluzuje. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mandragora
Datum: 13.11.16 19:46
Taky nesnáším jak ta Pavlína Kosová mluví. Jakoby mela zmrzlou držku :-D Reportéři jsou přece vizitkou tv, ale je fakt, že Nova je prostě Nova...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.