Co si myslíte o využívání lidských zdrojů?

Od: Datum: 30.12.15 14:54 odpovědí: 12 změna: 30.12.15 22:16

Jak byl tento pojem vůbec zaveden? "Lidské zdroje" - To někdo vyčetl z otrokářského slovníku, nebo je to tak v celé EU? Má využívání lidských zdrojů něco společného s českými platy? *smich*

doplněno 30.12.15 15:20:

No já jen, že to v Česku působí diskriminačně a nelidsky - vysmívat se průměrným lidem v Česku (té většině, živořící na prahu bídy) - že jsou jen lidskými zdroji k vytváření profitu. Něco jiného to asi je v Angliii, kde se bere čtyřnásobek, ale u nás to působí jinak - nahání to hrůzu...je to jako "fašismus"...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar
Datum: 30.12.15 15:04

To je preklad z anglictiny (human resources) a tam to asi vzniklo z ekonomiky, kdy ze "zdroju" (resources) vznikaji "vyrobky" (products) a jednim ze zdroju je i lidska prace (at uz manualni nebo dusevni), bez ktere zadny vyrobek nevznikne.

Od: mot
Datum: 30.12.15 15:05
zeby prekladem z anglickeho HR? Human resources?
to s platy jsem nepochopil, zkuste vice vysvetlit.
Datum: 30.12.15 15:09
Je to pojem z managementu.
Od: hm®
Datum: 30.12.15 16:18

Je to jeden z debilních pojmů, které k nám přišly po revoluci. Poprvé jsem se s ním setkal v jednom podniku, kde měli "oddělení lidských zdrojů". Dřív to bývalo vždycky "osobní oddělení" a teď najednou tohle. Jestli to má souvislost s platy, to nevím. Ale pro podnik, kde mají "oddělení lidských zdrojů", nejspíš neznamená jedinec vůbec nic, běžný zaměstnanec tam bude asi na úrovni tak vodovodní baterie.

Datum: 30.12.15 19:48
a kdyz to prejmenuji na osobni oddeleni tak si budou vic vazit zamestnancu? a kdyz vratneho prejmenuji na recepcni, bude to taky lepsi?
Od: hm®
Datum: 30.12.15 22:16

Budeš se divit, ale řekl bych, že tam, kde nikdy OLZ neměli, to opravdu může být lepší. Založení OLZ, podle mne, znamená, že v podniku rozhodují blbouni. V podniku bez OLZ sice mohou být taky, ale s OLZ je to prakticky tutovka.

Datum: 30.12.15 16:27

Myslím, že ten pojem je dost přesný.

Datum: 30.12.15 17:49

Zní to trochu nelidsky...ale je to normální pojem...i takovej manažer je lidský zdroj (pro firmu) ;).

Datum: 30.12.15 19:46
prumerny clovek v teto republice zivori na prahu bidy? ze sem si nevsiml…
Od: ivik®
Datum: 30.12.15 20:37

Třeba jsem vedle jak ta jedle, ale já si pod tím představuju, že firma si vyhledává a natahuje do svých řad kvalifikované lidi, které potřebuje k úspěšnému rozvoji.Např.IT a další žádané profese, podchytává si např.už studenty na středních školách atp.Jestli jsou tyto zdroje dobře využívané a také dobře ohodnocené, toť otázka.Někdo jde raděj do ciziny...

Datum: 30.12.15 20:51

Kde já jsem to jen četl? Ten příběh o tom, kdy se z člověka stává pracovní síla? To už bude snad 160 let, co o tom jeden člověk psal. Jak jen se jmenoval? Dokonce myslím, že dostal asi tak před 10-15 lety v Anglii cenu největšího myslitele. No nic. Už je to dávno, tak to určitě přestalo platit. Nebo ne?

Od: buss®
Datum: 30.12.15 21:46

Zaměstnavatel potřebuje pracovní sílu, zaobaleně lidský zdroj pro vytváření zisku. Nesrovnávejte MZDY! platy vyplácí stát.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.