Krmítka pro ptáčky

Od: Datum: 28.12.15 11:38 odpovědí: 23 změna: 29.12.15 15:07

Zdravím,,,chtěla bych udělat krmítko z Pet láhve a nevím jak na to ...poraďte se svými nápady ,,,nejlepe fotkou,,díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.15 11:51
avatar
Kousek nad dnem vyříznout okénko(na dně musí být trochu okraj) Spodek rovný, vrch zaoblený. Nahoře přivázat ke stromu. Petek je plno, tak se dá zkoušet do aleluja...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 12:00

Já jsem to udělal takto a je to super bezobslužná varianta:


2l flaška od coly> nad "nožičkama" naříznout vodorovně cca do 1/2 lahve> vrchní část promáčknout dovnitř> p od řezem propíchnout větvičku "zkrz celou flašku"

Nic lepšího pravděpodovně z PET nevymyslíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 12:04

díky,jen nechápu,jak se jich tam slétme více -třeba jakou na tu kuličku kde se usadí a jak jim bude padat ta slunečnice,na čem bude držet,aby nepropadla na dno a nezasypale otvor a vstup a zrní se nevysypalo..

Datum: 28.12.15 12:08

Pusťte si video a uvidíte jak pražské rychle sýkorky přišli na režim provozu krmítka. je to točené cca 30 minut od pověšení.

Dvě najednou se tam nevejdou, takže ostatní prostě počkají na nějaké větvičce vedle a vystřídají se.

Jinak pod krmítkem samozřejmě bordel bude, ale pouze z vyloupané slunečnice.

Celou flašku sežerou asi za 3-4dny.


doplněno 28.12.15 12:19:

Ano normálně ho tam sypu horem přes víčko.

K větvi mám krmítko přivázané silným drátem (aby se tolik nehoupalo) a když chci plnit tak víčko prostě odšroubuju od flašky a doma v klidu naplním

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 12:12

chápu to,ale jak se tam dostane to krmivo se shora?

Od: ctenar*
Datum: 28.12.15 17:16

Mezi spodním okrajem vmáčknuté části a zadní stěnou lahve je velká mezera.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.12.15 17:14

Jak drží ta vmáčknutá část uvnitř? Sama od sebe nebo máš její spodní okraj přichycený nějakým provázkem/drátkem k zadní stěně lahve? Nebo jsi to celé nahřál horkovzdušnou pistolí a ta vmáčklá část takhle "zatvrdla"?

Nic lepšího pravděpodovně z PET nevymyslíte.
Vylepšení: 1. ta díra je zbytečně velká

2. udělat několik děr po obvodu a výšce láhve = nažere se najednou více ptáků

;) *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 17:40

- ta promáčklá část drží uvnitř sama bez jakéhokoli ohřívání... nevím jestli u všech pet lahví ale z coly ano.

- velikost díry je tak akorát aby to samo drželo, menší díry už samy nedržely.

- patrové krmítko bude fungovat jen pokud tam bude více semínek (vyšší patra restaurace by zavřela provoz po vyprodání svých zásob) a teklo by tam o dost více vody. Takhle je vlhé jen pár semínek v otvoru.

stejně tak když sýkorka přistává/odlétá tak celé krmítko rozhýbe na tolik, že ostatním by silně konzumaci znesnadnila :)

.

Nicméně modifikacím se meze nekladou :) a klidně může každý laborovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.12.15 22:37

když sýkorka přistává/odlétá tak celé krmítko rozhýbe na tolik, že ostatním by silně konzumaci znesnadnila
Jen jestli ty ty potvory nepodcenujes :)


Ohodnoceno: 0x
 
Od: luha®
Datum: 28.12.15 13:49

Zkuste použít pětilitrový kanystřík. K výrobě postačí mřížka z chladničky, tavné lepidlo na přilepení odspodu a ulamovací nůž na vyříznutí otvoru. Pro automatické doplňování lze v horní části vyříznout kruhový otvor pro svislé zasunutí naplněné petky nebo láhve. Mřížku s krmítkem lze jednoduše přidrátovat i mezi větve na stromě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.15 14:52
avatar

Zdravím zavináč, nejjednodušší krmítko z PET lahve.Krmení nasypete trychtýřem odříznutým z druhé PET lahve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krmitko
Datum: 28.12.15 22:04

Krmítko by také mělo trochu vypadat. Vždyť proto jej vlastně děláme, pro hezký pohled na krmící se ptáčky na krásném krmítku. Já se přimlouvám za klasický pěkný dřevěný domeček, vyrobit jej opravdu není těžké, i děti při tom budou rády asistovat. Ptáčkové si tam krásně sednou, třeba šest najednou, můžeme je pozorovat a poznávat a také vidět, jak různé druhy reagují na sebe navzájem, i to je dost zajímavé. Je třeba si uvědomit, že ptáci naše krmítka naprosto nepotřebují, je to opravdu vynález nás lidí, čistě pro naši potěchu, proto když už se pustíme do výroby, estetická stránka je vlastně tou nejdůležitější. Můžete mi věřit, ornitologii dělám už přes 30 let...

Opravdu se někomu líbí ty všelijak prořezané různé plastové kanystry a flašky na stromech? Mě teda nééé!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.12.15 22:15

Opravdu nepřežije zimu více ptáčků v oblasti s krmítkem než bez něj? Z jaké vzdálenosti se tam zhruba slétají?


doplněno 28.12.15 22:20:

Vyhodou te flasky je, ze narozdil od stluceni dreveneho domecku dokaze do plastu diru vyriznou kazdy. Navic ta lahev ma i zasobarnu zradla a je videt, kolik ho tam zbyva. Taky na vrsku te lahve nemuze sedet kocka. Ctyri vyhody pro PET lahev.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krmitko
Datum: 28.12.15 22:38

Ne, věřte tomu, že na přežívání či nepřežívání ptačích druhů nemají naše krmítka naprosto žádný vliv. To má příroda vyřešené už mnohem déle, než nás nějaká krmítka vůbec napadla. Ptáčci nejsou vůbec závislí na tom, jestli jim zrovna nasypeme slunečnici. Ale proti krmítkům rozhodně nejsem, naopak, mnoho jich provozuji každý rok a vždy na to nějaký ten metráček slunečnice padne (mimochodem nic jiného nemá cenu ptákům sypat, všechno ostatní stejně vyhážou), ale jejich smysl je jen v tom, přilákat co nejvíc rozmanitých druhů k pozorování, případně kroužkování.

Co se týče kočky, té není třeba se bát, v zimě na neolistěném stromě ji ptáci uvidí dávno před tím, než by k nim mohla vůbec vylézt a velmi hlasitě se před ní navzájem varují. Kočky to většinou moc dobře ví a o krmítka příliš zájmu nejeví.

A že jsou ty různé petky a kanystry ošklivé je snad jasné, na krásném přírodním stromě jsou jako pěst na oko. Nevěřím, že by někdo dřevěné krmítko nezvládl. Člověk také přece nebude doma mít drahocennou výstavní květinu v nějakém kelímku od rybího salátu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.12.15 23:24

Dekuji za informace. Muzete se jeste podelit o dobry (levny?) zdroj slunecnice?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krmitko
Datum: 29.12.15 07:08

Já kupuji ve "výkupu" - čili zemědělském zásobování, nebo jak se tomu dříve říkalo. Také bývá levná v různých těch agrocentrech a podobných zemědělských prodejnách. Nejdráže samozřejmě vyjde v marketech. A z jatek mám za symbolickou cenu zdroj čistého loje. Ten se dá buď roztavit, smíchat se slunečnicí a vyrobit si lojové koule (smradlavá špinavá práce) nebo jeho kusy pověsit přímo na strom tak, jak jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 29.12.15 08:58

Děkuji za odpověď. Určitě pomůže více nám "krmičům". Budeme informaci šířit dál.

Ještě jestli můžete prozradit, jak to vychází cenově z toho výkupu v porovnani se 7,- ktere platí @babkazov v jejím agrocentru?


doplněno 29.12.15 09:07:

Oprava: Ne @babkazov, ale @babajaga kupuje tu slunecnici za 7,-/kg v agrocentru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 01:06
avatar

krmítko, mě se to také nelíbí, ale dotaz zněl, tak jak zněl. A proti gustu žádný dišputát

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.12.15 07:24
avatar

Ptáčkům kupuji lůj, je to za pár korun. Navázat na provázek, to mají pak sýkorky houpačku. I strakapoud se občas přiletí "zhoupnout". Lůj se běžně těžko v řeznictví koupí, ale objednám si ho, během pár dní mi ho pan řezník pokaždé kus sežene.

Slunečnici nakupuji v agropodniku, kilo je za 7 korun, je to daleko levnější, než po pytlíkách někde v květinářství či zverimexu. Navíc jsem tam ve skladu měla kamaráda ze školy /letos mi umřel *plac*/ a když jsem tam přišla s potvrzením o zaplacení, nabral mi pokaždé lopatou do pytle daleko víc. Bylo to pro ptáčky, tak jsem byla ráda, že přidal. Už nikdy mi ale nepřidá.

Letos je to po mnoha letech poprvé, co ještě nekrmím, není sníh a ptáčky není vůbec vidět, že by hledali něco do zobáčku. Asi si najdou zatím sami. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 14:38

babkazov,,,,,,,já jsem dala ptáčkům ty kuličky a nebyla zima a oni to vyzobali za 2 dny...a byly 3 koule.Má se jim dávat,aby měli tuk pod kůží na zimu proti zmrznutí. Vím,že kemítko je hezčí,,ale mám to na zahradě a není to vidět.Hlavně-že se nazobou. Jo ale neviděla jsem ještě jak po sobě křičeli a vyhazovali se. Neměla jsem foták,abych je vyfotila. Měla jsem velkou radost,tak chci,aby jim to déle vydrželo..Ten lůj je také OK.

Datum: 29.12.15 07:54
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 29.12.15 15:07

Ornitologové: Čím krmit


doplněno 29.12.15 15:26:

Nejnovejsi informace

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.