Líbí se vám typ ženy, co zastane muže?

Od: Datum: 26.12.15 23:51 odpovědí: 34 změna: 01.01.16 22:57

otazka pro muže:

Libi se vam / pritahuje vas žena, ktera rozumi autum, ma je rada, zajima se o ne? ktera dokaze doma cokoliv opravit, ktera zvladne sama udelat spoustu muzskych domacich praci?

jaky na to mate nazor?

diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.15 00:07

Asi bych se vedle ní cítil zbytečný. Neumím vařit, neperu (to bych zvlád). Vlastně by dělala moji práci. Byl bych jak ten trubec v úlu, jen na to jedno (a kdoví jestli *smich*). Tedy ne, že bych takovou ženu neuznával, ale společné žití by asi nebylo to pravé.

Od: hm®
Datum: 27.12.15 00:08

Auto je stejnej krám, jako třeba počítač. Takže kdyby se jednalo jen, dejme tomu, o auto, tak by mi to bylo jedno. Ale kdyby ji táhly všechny mužské práce, tak to už by bylo docela na prd. Kdo by pak měl dělat ty ženské práce?

Datum: 27.12.15 00:16

sice nejsem muž - ale - kdyby to byla sexy kočka a nevytahovala se - proč ne?

Datum: 27.12.15 00:20

Já myslím, že chlap u ženy preferuje úplně jiné vlastnosti. Tyhle mohou být tak maximálně jako bonus.

Datum: 27.12.15 09:12

*palec* dávám bod

Od: xy
Datum: 27.12.15 10:21

naznačte

Datum: 27.12.15 00:34

bylo by mi to vcelku jedno, protoze umim taky vsechno :) Spis mi zalezi jestli je od prirody pozitivni a usmevava (takovych je vas malo), sympaticka... ze vymeni olej je parada, ale jako muze me zajima spis sikovnost v jinych oblastech (takovych je vas taky malo) :)

Datum: 27.12.15 00:57

Ještě jsem takovou nepotkal, ale určitě bych nebyl proti, páč mám vobě ruce levý i na mužské práce *smich*

Od: dam®
Datum: 27.12.15 01:49

Jejda, pokud to bude přínos pro domácnost, tak proč né, jen mi pak nesmí odporovat v názorech na její oblečení na ples, proč by měla jít zrovna za šroubovák, když jdeme pomoci Sluníčkám. Tuším, že takováhle ženská by mi pomohla víc k životu než ta jenž mi bude mávat kreditkou do fitka a z ní ucítím jen pot jejího trikotu.

doplněno 27.12.15 02:04:

Sice jsem napsal přínos, kalkulace..., ale dovedu si představit kolik "chlapů" se napařuje litrama motoru apod. a ta malinká, jemňounká, vlasy jak vrabčák, kukuč usměvavý, bezelstný, jim vpálí do jejich ksichtu jejich neschopnost vůbec vnímat co ovládají plynovým pedálem a jak se vůbec mají chovat k takovým autům.

Od: ctenar
Datum: 27.12.15 02:53

Měl jsem (a pořád mám) kamarádku. Opravdu sexy ženská, usměvavá, přístupná, vzdělaná, holka odvedle. Měla šití jako koníček, uměla uvařit a do práce jezdila na (a ve volném čase opravovala) svoji "mašinu" (velkou sportovní motorku), jak ji říkala.*ee* Když ji ještě nějaký čas zbyl, tak běhala doma se šroubovákem a vše rozbité opravila a nové zprovoznila.

Za sebe můžu říct, že mě by to hrozně sráželo sebevědomí. Každý chce být platný a mít ve své společenské skupině (tedy i partnerském vztahu) nějakou úlohu a být v něčem nejlepší. K čemu přesně bych tam byl já? Snad jen věci kolem počítače a elektriky obecně.:(

Možná jsem se tak cítil proto, že se o auta a domácí opravy zajímám a baví mě. Možná kdyby mě to nebavilo, nerozuměl jsem tomu, nechtěl to dělat (jako její manžel, můj původní kamarád), tak by mi to bylo jedno. *nevi*

Kdysi jsem četl, jak si nějaká ženská stěžovala, že její manžel uvaří, umyje nádobí, vypere, vyžehlí a uklidí a ona nemusí nic dělat. Ostatní ženské ji záviděly. Ona říkala, že si připadá zbytečná, protože proč tam vlastně je, když ji manžel evidentně nepotřebuje? Jak by ses cítila, kdyby se tvůj manžel nebo přítel odteď začal starat o praní nebo o vaření ve vaší domácnosti?

Ta moje kamarádka se mezitím s kamarádem rozvedla (její technická náruživost s tím nesouvisela), koupila si starší domek a opravila si ho. *sok*

Kdybyste ji viděli poprvé, tak by vám spadla brada. Fakt pěkná holka. Pak ale otevře pusu a je schopná se s vámi bavit o vrtácích do příklepové vrtačky, seřízení předstihu zapalování nebo o nejlepším brusném papíru do brusky pro opraveni laku starých dveří. V ten okamžik se vám otevře pusa údivem podruhé a už ji nedokážete zavřít, protože stejně se dokáže bavit o druzích švů a typu střihu, které použila při šití svých posledních společenských šatů a "blůzky". *sok*

Od: dam®
Datum: 27.12.15 03:41

Heleď, od malého kluka jsem byl nucen makat kolem domku, na holky jsem se dostal jen tím, že mě bavil pohyb, s ženou jsme se brali, skoro nám bylo třicet, oba jsme tancovali.Taky jí nedělala fyzická práce potíž, ani za pluhem, nebo míchat krev, holka krev a mlíko, zdravý syn, najednou se to žvejklo a šlus. Klidná dohoda, synek mě stihnul udělat dědkem, máme krásnou vnučku s bábou, jen se musíme domlouvat kdy a kde si to společné kafe dáme. Sólisti!?, Prdlajs, jsme jen hrdobci a dnes už ani nevím jestli jo a nebo né, sakra teď snad ano, né né e a víš co, asi Ano a nebo radši ne. Pohladit bych je chtěl.Zrovna teď!

Datum: 27.12.15 07:42

Tak přesně k těmto typům žen mám odpor tyhle mužatky, které suplují mužskou práci mě vždy odrazovaly a odrazují. Pak ještě přisprostlé ženské, to je taky něco...

Datum: 27.12.15 09:22

Jak se říká - všeho s mírou. Měl jsem přítelkyni, která mi volala, když jí praskla žárovka v koupelně a já jel 15 km jí to vyměnit. Takže takhle ne. Ovšem na druhé straně ženská, která si koupí zříceninu a o víkendech tam betonuje podlahy a kope žumpu taky není to pravé (taky moje zkušenost).

Datum: 27.12.15 10:08
Když bych za ní nemusel vařit,prát,žehlit a uklízet tak by mi to nevadilo
Datum: 27.12.15 10:18

To mužské ego je tak křehké...

Není nic jako "ženské" a "mužské" práce. Je jenom práce a ať ji dělá ten, komu jde líp nebo ho víc baví.

Datum: 27.12.15 11:39

Tobe by nevadilo, kdyby te tvůj muž trvale vyšoupl z "tvé" kuchyně a začal tam vařit? Sxhválně za jak dlouho by sis připadala zbytečná.

Znal jsem pár, kde on byl šéfkuchař ve velkém hotelu. Ona mi připadala vždycky taková zaražená, jakoby přesně nevěděla, proč v té domácnosti je. Úplně si umím představit, jak se cítila v kuchyni.

Všechny dosavadní odpovědi jsou navíc typu, že autorům by to vadilo jen v případech, pokud tu práci už sami dělají a dělat chtějí, protože by vnímali její domácí práce jako zásah do svého teritoria odbornosti a užitečnosti.

Datum: 28.12.15 06:22

Jak "mé" kuchyně? Žere snad taky! Stejně tak "kdyby prala za vás" - nesmysly, naopak ženská pere ZA CHLAPA, jinak by ten chlap chodil zaprasenej. Tyhle pohádky na mě fakt neplatí. Prostě každý by měl dělat, co ho baví. Kdo má čas, ten uvaří, kdo má čas, ten vypere, kdo má čas, ten přivrtá poličku. A je úplně fuk jestli je to chlap nebo ženská... uhlí... to samé, žehlení už je překonané, se sušičkou (nebo když prádlo správně pověsíte) se žehlit prakticky nemusí. Jenom košile, což obvykle nosí chlap, tak ať si je taky vyžehlí, ručičky mu neupadnou. Ne, já prostě nesouhlasím tady s těma kecama, že ženská patří za plotnu a chlap do garáže. A už vůbec nechápu ten pocit zbytečnosti, snad spolu nejsou kvůli užitečnosti, a když chlapovi vadí, že ženská je kutil, tak se budou třeba střídat v "kutilských" pracech. Nebo se chlap naučí vařit nebo si budou navzájem pomáhat...

Od: hm®
Datum: 27.12.15 11:46

Ale jsou, mužské a ženské práce. Rozděl si je třeba podle toho tvého "komu jde líp nebo ho víc baví" a hned to máš. Skládání uhlí obvykle půjde líp chlapovi, žehlení prádla ho ale tak strašně moc nebaví, že je snazší pro ženskou. A podobně se prakticky u každé práce dá říct, komu obecně jde lépe nebo komu méně vadí ji vykonat. A už je máš rozdělené na mužské a ženské.

Od: robinu
Datum: 27.12.15 11:37

Dokonce na toto téma je na youtube odvisilany porad vymeny manzelek, jak chlap vysava a zenska montuje skříňky. Dokonce si sebou na výměnu vzala akuvrtačku!

Datum: 27.12.15 11:44

Česká verze? Americká? Odkaz? Rád bych se na to podíval. Dík.

Datum: 27.12.15 12:06

Můj manžel byl na ruce velice šikovný. Ale doma ho plno věcí nebavilo. Tak jsme si v pohodě vyměnili úlohy. A tak se stalo, že k nám přišla návštěva a ptala se dcery : "Co dělá mamka?" "No, ona betonuje chodníky na zahradě". "Joo? *ee* A co dělá táta?". "Ten je v kuchyni a vaří guláš". Spokojení jsme byli oba dva...Pro úplnost : já jsem byla docela přitažlivá ženská (žádná mužatka).;) On byl chlap každým coulem. :-D Takže jestli to tu ženskou baví, nepředhazuje Vám, že jste blb, protože to neumíte udělat, tak proč ne? Pochopitelně je zlé, když ženská kmitá po baráku se šroubovákem a kladivem a chlap přitom "buzeruje" z gauče s pivkem ruce, že není hotový oběd *zed*

P.S. A moje nejoblíbenější činnost na zahradě? Řezat dřevo na motorový pile *smich*

Datum: 27.12.15 15:34

Zdravím Sebodko, pod tohle se můžu klidně podepsat a už skoro nic nedoplňovat. Snad jen to, že o něco raději řežu na cirkulárce, ale s řetězovou pilou si taky rozumím :)

Datum: 01.01.16 22:57

nemuzu se nepridat k tak uzasnemu nazoru a vasi moudrosti, protoze jste to popsala naprosto trefne.*palec*U nas doma je to teda klasicky, ze ja varim ten gulas(dle manzela nejlepsi na svete:))a manzel se stara o veci kolem aut a zarovek v dome atp. a i nam obema to takto vyhovuje a tak jsme oba spokojeni jako vy s manzelem.:)Neni to o tom co kdo dela, ale zalezi na uhlu pohledu a hlavne jestli i nadale je chlap chlapem a zenska zenskou a jestli varim ten gulas, nebo lezim pod autakem a opravuju ho je uplne jedno..

Datum: 27.12.15 13:02

ćeská

Datum: 27.12.15 19:56

To neni ten dil, o kterem mluvil @robinu.

Od: radarbrdy
Datum: 27.12.15 12:51

Líbí a přitahuje, mohla by umět i svařovat a mohla by být ze sovětského svazu

http://englishrussia.com/2015…-girl-is-famous-on-instagram/

http://englishrussia.com/2015…irl-is-famous-on-instagram/3/

Datum: 27.12.15 15:19

Asi by to nebyla hlavní vlastnost, kvůli které by se mi líbila, ale rozhodně bych jí to přičetl k dobru *smich*. Sám totiž docela rád vařím.

Datum: 27.12.15 17:38

Neumím na to jednoznačně odpovědět.
V každém případě bych to musel rozdělit na pohled soukromý a pohled pracovní - kromě aut, auta jsou samostatná kategorie).
Začnu od aut. Pokud by se dotyčná zajímala o veterány (nebo tzv. youngtimery - mladé veterány, což jsou auta ještě nedávno hojně jezdící), byla by to duše spřízněná. Pokud by její zájem směřoval k moderním autům (autům mlaších 25let), nechávalo by mne to chladným - nic mi to neříká, nezajímá mne to. Pokud by takové auto chtěla mít doma, musela by s ním "bojovat" sama. Co se týká žen - řidiček, nechává mne to chladným, poznal jsem pár hodně šikovných, před kterými jsem neměl problém smeknout, ale jinak to většinou odbudu konstatováním "no jo, ženská" a víc to neřeším, v klidu počkám a jedu si po svém. Svoje auta tak nějak ze zásady (a ze zkušeností) nepůjčuju (nejen ženám).
Pohled soukromý.
Žena, která zvládne cokoli opravit a doma udělat, mi nevadí, v některých případech mi to přijde i sympatické. Doma bych však takovou mohl mít pouze v rovině teoretické - pouze jako teoretického poradce (laik někdy svým pohledem "provozní slepoty" dokáže vymyslet věc, na kterou by člověk znalý nepřišel), případně člověka na práce typu "podrž to". V rovině praktické by nastal problém - jsem člověk systémový, pečlivka (někdy až puntičkář, že sis tím i sám sobě lezu na nervy) a jakýkoli cizí prvek zasáhnuvší mi do mého nářadí a mého systému je pro mne problém, chováním k nářadí počínaje a odstraňováním následků nepovedených pokusů o opravy konče.
Ženu - kutilku bych doma mohl mít v případě, že by 100% fungovalo a bylo dodržováno rozdělení "sfér vlivu", o které jsem se pokusil u exmanželky - tvoje je kuchyně a byt tam tomu nerozumím já, nebaví mne to a pokud ti tam udělám něco jinak, než ty seš zvyklá, bude ti to vadit, bude tě rozčilovat atd, takže v případě potřeby opravy (úpravy, vylepšení) to řekni a zbytek nech na mě; moje je starost o dům a veškeré technické věci a do dílny (garáže) máš povolen vstup pouze v případě nejvyšší nouze. Pokud tohle funguje, zjednodušuje to život a odstraňuje zbytečné třecí plochy vztahu - nikdo nic zbytečně nehledá, nerozčiluje se nad pro něho nepochopitelným systémem druhého a hlavně jeho dodržováním - typicky "tisíckrát sem ti říkala, že tohle se vaří v tomhle hrnku a ne v tom, co sis vzal ty", "šroubovák patří do tohohle šuplete a ne vedle mezi kleště" atd.
Jednu výhodu - obrovskou - žena kutilka jako partnerka má. Není třeba ji složitě vysvětlovat, že koupě nářadí do dílny je důležitější a potřebnější než koupě nových záclon či koberce.
Trochu to odlehčím dvěma postřehy ze života - sice ne kutilského, ale modelářského.
1) kamarádka, ke které chodím nakupovat modely, mi jednou při mém nákupu povídá "už to máš sestavené?" na moje odpověď, že "ne, ale hlavně že to mám koupené" mi odvětila "kdybys byl ženatý, tak bys takhle nenakupoval". Na moji poznámku " já vím, i ty jako modelářka bys mi jako manželka mi určitě vysvětlila, že nový koberec či záclony jsou důležitější viď" se jen uculovala...
2) kamarád - sběratel a modelář, vlastnící sbírky v hodnotě mnoha tisíc Kč a doma v tom podporovaný, mi při jedné mé návštěvě povídá "ale o tomhle manželka neví, to by ji asi trefilo"
Pohled pracovní.
Žena, schopná doma cokoli opravit, není sice to, co by mi pracovně vyhovovalo, ale i ona se občas dostane se situace, že neví, nemá nářadí...Ale je fakt, že ženy neznalé jsou daleko vděčnější a jejich nehraná radost z vyřešení pro ně neřešitelného problému je (pro mne osobně) daleko lepší odměna než peníze.

Od: chapesduvod
Datum: 27.12.15 18:27

Nemá smysl moc reagovat, protože takovou potkáte leda ve filmu z jůesej (jedna z tisíců však existuje).., proč? Protože rovnoprávnost a gender politiku "pozitivní" diskriminace, je nutné nějak zdůvodnit a obhájit:D

Od: carr
Datum: 27.12.15 18:48

Jsem žena, ale ráda bych přispěla svojí trochou do mlýna. Ono všeho s mírou. Auta jsou má láska, netvrdím, že jsem kdo ví jaký odborník, ale vím toho asi o dost více, než taková ta běžná žena, která auta dělí na červená a modrá. Nejsem ani špatný řidič. Vyměním kolo, žárovky, pojistky a mám ponětí o nějaké základní údržbě auta. Tato vlastnost chlapům nikdy nevadila, naopak jsem měla pocit, že ji oceňují, brali mě s sebou do servisu atp. a spíš to vypadalo že jim dělá dobře, když jsem byla schopná zapojit se do debaty. Co se řízení týče, když jedu s mužem za volant se nikdy nehrnu. Myslím, že pánové to pořád berou jako chlapskou záležitost a i já to tak vnímám. Nemám problém se střídáním cestou na dovču, s vyzvednutím z hospody... ale pokud jedeme jako pár (na návštěvu, nakoupit) myslím, že za volant patří muž, místo jim ráda přenechám a mám pocit, že jim to tak vyhovuje (na mě prostě působí žena řidička kterou se nechá chlap běžně vozit nějak víc dominantně a pro mě je to nepatřičné).

Věc naprosto odlišná jsou opravy v domácnosti atp. Vyrostla jsem bez otce, matka je velmi schopná a šikovná - pokládá koberce, tapetuje, mění kohoutky. V létě se jí o víkendu pokazily trubky na wc, opraváře nesehnala, půjčila si v Hornbachu svařovačku na plastové trubky, načetla návod na netu a na youtube a trubky si zvládla sama opravit. A to je věc, která chlapům vadí. Dlouho jsem s tím bojovala, neznám dělení práce na mužskou, ženskou, u nás vše dělala žena a mé muže to dost rozčilovalo. Musela jsem ubrat. Tedy pokud jsem sama doma a praskne žárovka nebo začne protékat záchod, tak si to opravím. Ale pokud mám doma chlapa, tak jdu za ním s tím, že je ho třeba, protože on to přece umí opravit, on je ten šikovný... A dopřeji mu ten pocit, že se o mě mohl postarat, že jsem bezradná křehká žena, která ho potřebuje. Chcete být potřební, tak to dopřávám A mě to dělá též dobře.

Je to tedy i o chlapech, pokud šikovná žena narazí na líného lempla, tak jemu samozřejmě bde vyhovovat, že žena udělá vše. A jsou i páry, kde je to celé naopak - muž vaří a pere a žena pokládá dlažbu atp.

Datum: 27.12.15 20:19

Tak tohle je názor ženy, která ví, jak si udržet chlapa, který se navíc vedle ní bude cítit velice šťastný *palec*

Myslím, že bys to mohla přednášet na školách. :)

Samozřejmě tvoje manuální schopnost je podpořená tím, že jsi vyrostla v jednočlenné domácnosti, kde k žádné dělbě práce dojít nemohlo a tak jsi si musela vybudovat postoj ke každé práci.

Problém těchto konfliktů prací je v tom, že jeden si o dané práci myslí, že je "jeho" a ten druhý mu dává "sežrat", že není a že on je v ní lepší a toho prvního k ní vůbec nepotřebuje a byl by vlastně raději, kdyby tu práci ten první vůbec ani nedělal. To by otrávilo každého.

Od: kolodlak
Datum: 27.12.15 18:55

Určitě je to za jinak stejných okolností veliké plus. Je velice atraktivní, že má o něco zájem, není hloupá a je v dané věci dokonce i šikovná.

Datum: 01.01.16 03:08

Takovou ženu nepotřebuji, když jsem tu já. Cítil bych se asi méněcený.

Od: jinx®
Datum: 01.01.16 21:46

Tak jedno z kritérí...hlavne nech ma vodičák sk.aspoň B *smich*.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.