Jak nedávit při RTG zubu?

Od: Datum: 05.01.16 13:14 odpovědí: 10 změna: 16.03.16 20:57

Dobrý den. Dříve se rentgenoval zub tak, že se přiložila destička k zubu a ukazováčkem jsem si ji opřenou o zub podržel.

Žádné dávení se nebylo.

Dnes se vsouvá do pusy nějaké zařízení - rentgenové - a já mám problém s dávením se, když se mi lékař snaží udělat RTG zubu - zadní stolička, asi č. 7

Zkušel mi dát na jazyk nějakou sůl, pak opíchnul zub něčím, ale stejně se dávím u snahy RTG zubu.

Je nějaký způsob, jak toto dávení se odstranit? Máte s tím někdo zkušennost?

Zub mám po vypadnuté plombě ( držela asi 14 dní ) otevřený až ke kanálkům asi 3 neděle.

Lékař mi nechce bez RTG zubu zub opravit. Nevím co mám dělat.

Ptal jsem se i jiného zubaře, ale bez RTG zubu mi jej také nechce opravit.

Mám si prý vyřešit to dávení se, ale neřekl jak.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 13:50
Je-li možno, zkuste tlačit prstem na bradě pod čelistí( v tom měkkém místě). To zmírní pocit dávení.
Datum: 05.01.16 19:11

to lékař také radil, ale nepomohlo to u mě.

Datum: 05.01.16 19:29

a nemůže to být tím, že na to příliš myslíte? - a vlastně předem "víte" ! že se budete dávit. Zkuste myslet na něco jiného - sice nevím, jak se dnes zuby rentgenují, ale - to "zařízení" přece nemůže být tak odpudivé, když se normálně používá, ne?

Datum: 05.01.16 20:03

Lékař říkal, že si mám doma lžící - se snažit dotýkat kolem zubu, aby si okolí zvyklo na dotyky cizího tělesa, tak to zkouším.

Dotýkat se až do doby dušení se, jakoby, tak uvidíme časem.

Od: janm
Datum: 05.01.16 22:34

To co se tam strká je snímač, zachytí obraz místo filmu a přenese hned do počítače takže zubař hned vidí, dle mne to ale dnes s tím rentgenem přehání snímají často, není to zdravé...

Od: jfsgjjff
Datum: 16.03.16 09:22
Čau, měl jsem stejný problém, vyřešil to kinedryl hodinu až dvě před zákrokem. Zkus to me to jako jediný fungovalo
Datum: 16.03.16 20:49

Dobrý nápad, díky

doplněno 16.03.16 20:54:

Jinak jsem našel zubaře sice trochu dál od bydliště ( asi o 15 km ), ale zase se u něj ještě

přikládá destička k zubu a ukazováčkem jsem si ji opřenou o zub podržel.

Žádné dávení se nebylo. Zub pak opravil. Říkal, že když zase budu tento postup potřebovat, mám dát vědět.

A na běžné úkony zůstávám u zubaře původního v místě bydliště.

Datum: 16.03.16 09:26

A při čištění zůbů kartáčkem, je zajíždění do těch míst v pohodě? Co Vás nutí dávit? Kam dáváte jazyk? Chtělo by se to uvolnit, nic křečovitého, aby se jazyk u kořene nerozšířil a bylo tam víc místa..

Datum: 16.03.16 20:49

Kartáček na místech nikde nevadí.

Od: kroupa
Datum: 16.03.16 20:57

Tak taková vymoženost k nám ještě nedorazila, u nás ještě postaru. Já osobně bych požádal o celkový rentgen všech zubů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.